Agresja Rosji na Ukrainę

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5333
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 846 times
Been thanked: 1404 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2023-01-14, 09:18

napiszcie lepiej czas - коли прийде перемога yкраїни?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-01-14, 09:48

Koły?
Niemce nie zarabiają na tej wojnie a wszystkie im każą płacić. Może gdyby Ukraińcy pozwoliliby im powyrywac złote zęby z rosyjskich trupów to ruszyliby tyłek.. A tak nie ma geld wiec ich pomoc jest strumyczkiem .
Amerykanie te wojnę traktują jako negocjacje z ruską ordą .A raczej wstep do negocjacji..Chinczycy zas okazje do odwrocenia uwagi od ich polerka i jedyną okazje podporzadkowania sobie Rosji.

A my niestety jesteśmy zbyt słabi na potężny proukrainski lendliz.A nasz przemysl już jest zmobilizowany. Musielibyśmy płacić bardziej .Gotowa jestes płacić inflacją? Np 30 procent?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Andej » 2023-01-14, 10:26

Niestety, w wojnie nie ma wygranych.
Oczywiście, że wojna, to okazja do zarobku. Do rozwoju przemysłu. Do testowania broni.
Dziwię się, że Zachód nie testuje tam najnowszej broni. Może dlatego, że nie chcą prowadzić tej wojny własnymi rękoma. Choć Putin prowokuje do tego.
Skomplikowana sytuacja Niemiec i Francji. Oni za wszelka cenę chcą powrotu na rosyjski rynek. Pomagają Ukrainie wbrew sobie. Wbrew swojemu interesowi. Dla nas to sprawa kapitalna, bo w zależności od rezultatu i nasze losy się ważą. W naszym dobrym interesie jest udzielanie pomocy Ukrainie i nakłanianie do tego innych. Ale światem rządzi pieniądz.
Ukraina nie ma potencjału, aby odzyskać zagrabione tereny. Czy zdobędzie taki potencjał? To zależy od całego Zachodu. Mści się bierność z 2014 roku. Uważam, że szanse na odszkodowania od Rosji są iluzoryczne. Wielokrotnie mniejsze niż na uzyskanie odszkodowań od Niemiec. Poza tym, to dzielenie skóry na niedźwiedziu. Okudżawa wyśpiewał kiedyś naczelną zasadę sowietów: И, значит, нам нужна одна победа, Одна на всех. Мы за ценой не постоим!. Dla Rosjan nie liczą się straty, nie ma znaczenia, czy zginie ich 1000 czy 1000 000. Oni muszą, za wszelką cenę, wygrać. Przynajmniej propagandowo na własny użytek. Rosjanie zniosą głód, nędzę, ale musza wygrać. Takiej determinacji nie ma nigdzie indziej.
Rosjanie mają nieprzebrane możliwości kadrowe. Ukraina, nie.
Po wojnie zostanie smród. Bieda. I wieloletnie nieszczęścia powodowane pozostawionymi minami. Zachód pomoże, ale na własnych warunkach. Ukraińcy zostaną u siebie, ale większość przemysłu będzie w rękach obcych. A rolne ziemie, prawdopodobnie też staną się własnością przedsiębiorców z innych krajów. Przykro mi to pisać. Ale czarno to widzę.
A teraz, zamiast krakać, zastanówmy się jak pomagać. Trzeba ich wspierać na miarę możliwości naszych. Każdy powinien widzieć interes w udzielaniu im pomocy. Bo oni sa buforem. Wzięli na siebie cały ciężar. Powinniśmy być im za to wdzięczni.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5333
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 846 times
Been thanked: 1404 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2023-01-14, 15:02

1648051459-4988.jpg
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-01-14, 19:58

Jesteście gotowi płacić za te wojnę? Bo my już na niej jesteśmy i będziemy coraz bardziej..

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5333
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 846 times
Been thanked: 1404 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2023-01-14, 21:37

moja ukrainska kuzynka wyjechala do kanady i juz jej nie zobacze nigdy w zyciu

:((
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-01-15, 13:56

Gzresznik Upadający pisze: 2023-01-14, 19:58 Jesteście gotowi płacić za te wojnę? Bo my już na niej jesteśmy i będziemy coraz bardziej..
Oczywiście, że tak. Im więcej będziemy na nią płacić, tym mniej w niej będziemy.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-01-15, 19:18

abi pisze: 2023-01-14, 21:37 moja ukrainska kuzynka wyjechala do kanady i juz jej nie zobacze nigdy w zyciu

:((
Przeca nie poleciała na Marsa. A na wypadek W masz miejscówkę.

Awatar użytkownika
erzac
Bywalec
Bywalec
Posty: 131
Rejestracja: 21 wrz 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 241 times
Been thanked: 56 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: erzac » 2023-01-15, 23:07


Awatar użytkownika
erzac
Bywalec
Bywalec
Posty: 131
Rejestracja: 21 wrz 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 241 times
Been thanked: 56 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: erzac » 2023-01-16, 02:47

Pewnie po sobotnim mordzie dokonanym przez rosjan na ludności ukraińskiej więcej czy może bardziej dramatycznych obrazów by można było pokazać, ale nie mogłem przejść obok tego filmu :(

Ostatnio zmieniony 2023-01-16, 03:00 przez erzac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Andej » 2023-01-21, 09:27

Ks. kard. Konrad Krajewski, papieski jałmużnik, co jakiś czas odwiedza Ukrainę. W trakcie wywiadu przeprowadzanego z nim padły słowa, które mnie poruszyły. Cytuję trzy zdania: Ale z drugiej strony tam zobaczyłem ludzi, którzy mają nieprawdopodobną chęć życia, chęć zwycięstwa. Co ciekawe, nie spotkałem tam nienawiści, przeklinania wroga. Spotkałem za to osoby, które się jednoczą, wzajemnie sobie pomagają.
Podaję też link do całej rozmowy: Czytaj więcej na https://tygodnik.interia.pl/news-kardyn ... ign=chrome
To zabrzmi idiotycznie. I na pewne wiele osób wkurzy. Ale uważam, że powinno się organizować "wczasy" na Ukrainie. Na przykład w okolicach Charkowa. Dla wszystkich. Ale w pierwszym rzędzie dla polityków. Począwszy od tych, którzy mają wpływ na przebieg tej wojny.
A głównego watażkę, który rozpoczął to pieklą, to proponowałbym uwiązać na łańcuchu w okolicy, w której toczą się walki. Tak na tydzień. Oczywiście najpierw wyryć mi na czole piętno Kaina, aby zbyt szybko nie odszedł do swojego królestwa ciemności. Choć i w tym wypadku mam nadzieję, na jego zbawienie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2360
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 298 times
Been thanked: 317 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Arek » 2023-01-21, 10:18

Andej pisze: 2023-01-21, 09:27 Ks. kard. Konrad Krajewski, papieski jałmużnik, co jakiś czas odwiedza Ukrainę. W trakcie wywiadu przeprowadzanego z nim padły słowa, które mnie poruszyły. Cytuję trzy zdania: Ale z drugiej strony tam zobaczyłem ludzi, którzy mają nieprawdopodobną chęć życia, chęć zwycięstwa. Co ciekawe, nie spotkałem tam nienawiści, przeklinania wroga. Spotkałem za to osoby, które się jednoczą, wzajemnie sobie pomagają.
Podaję też link do całej rozmowy: Czytaj więcej na https://tygodnik.interia.pl/news-kardyn ... ign=chrome
To zabrzmi idiotycznie. I na pewne wiele osób wkurzy. Ale uważam, że powinno się organizować "wczasy" na Ukrainie. Na przykład w okolicach Charkowa. Dla wszystkich. Ale w pierwszym rzędzie dla polityków. Począwszy od tych, którzy mają wpływ na przebieg tej wojny.
A głównego watażkę, który rozpoczął to pieklą, to proponowałbym uwiązać na łańcuchu w okolicy, w której toczą się walki. Tak na tydzień. Oczywiście najpierw wyryć mi na czole piętno Kaina, aby zbyt szybko nie odszedł do swojego królestwa ciemności. Choć i w tym wypadku mam nadzieję, na jego zbawienie.
Andej daj przykład i pojedź w okolice Charkowa. Opowiesz nam jak tam żyją teraz ludzie. A nóż coś wniesie to do Twojego życia i innych.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Andej » 2023-01-21, 10:21

To dowcip czy złośliwość?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2360
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 298 times
Been thanked: 317 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Arek » 2023-01-21, 10:38

Andej pisze: 2023-01-21, 10:21 To dowcip czy złośliwość?
Nie ani jedno, ani drugie. Kiedyś, pewnie i dziś to nadal ma miejsce, pewni ludzie wysyłali ludzi na Sybir ale sami nigdy tam nie byli. Ciekawe co przez to chcieli powiedzieć tym wysyłanym?
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Andej » 2023-01-21, 10:51

Czyli brak zrozumienia. Zdarza się.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ