Wrestling - Wasze opinie

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
Black Fox

Re: Wrestling - Wasze opinie

Post autor: Black Fox » 2023-01-24, 15:58

abi pisze: 2023-01-24, 06:58 podoba mi sie opinia deza w emotkach
krotko i zwiezle ;)
a mi to sie nawet boks nie podoba
judo, jesli juz ze sportow walki
Prawda, krótkie i wymowne.

Co do widowisk walki.... W Polsce popularne jest MMA, ale i tego nie rozumiem.

Dodano po 4 minutach 2 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2023-01-24, 13:00 E tam. I z gotowania można zrobić seks pod kołdrą - odnośmy się do mainstreamu, a nie do jakichś wariacji (dość zresztą rzadkich).
Wrestling to po prostu coś w rodzaju przedstawienia i to zazwyczaj wcale nie drastycznego przez swoją umowność. To tak, jakby powiedzieć, że czymś strasznym jest oglądanie Strusia Pędziwiatra, bo ten biedny kojot... ;)
Ale Marek! Wydaje mi się, że Miłośniczka Faustyny nie odniosła się do seksu na ringu, ale tej ekstremy którą przytoczyłem.

W sumie muszę Was ludzie przeprosić. Wiem, że to się Wam nie spodoba. Ale Marek musi zobaczyć coś esktremalnego w wrestlingu to nasz punkt widzenia zrozumie. Poniższy materiał ukazuje walki w wrestlerskich klatkach - wśród nich zobaczycie scenę z krzesłem elektrycznym, łamaniem stołów i klatką pod napięciem elektrycznym, a nawet bombą zegarową pod ringiem - so feel warned.

Ostatnio zmieniony 2023-01-24, 16:03 przez Black Fox, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Wrestling - Wasze opinie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-01-24, 16:08

I co takiego niby ekstremalnego w tym filmie? Show jak każdy inny. Wbrew pozorom urazów jest tam bardzo niewiele, a zawodnicy żyją długo i szczęśliwie (co prawda trudno mówić o "zawodnikach", to raczej aktorzy-kaskaderzy).
Naprawdę wierzysz w rażenie prądem? :)

Doprawdy, kreskówki bywają gorsze.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4387
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Wrestling - Wasze opinie

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-01-24, 16:38

Marek_Piotrowski pisze: 2023-01-24, 16:08 kreskówki bywają gorsze.
Ten argument można niestety zastosować do wszystkiego :ymalien:

Dodano po 3 minutach 7 sekundach:
Co wrestlingu - nie znam się, bo dopiero z tego wątku dowiedziałam się o istnieniu tego zjawiska.
Ostatnio zmieniony 2023-01-24, 16:38 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Black Fox

Re: Wrestling - Wasze opinie

Post autor: Black Fox » 2023-01-24, 19:29

Marek_Piotrowski pisze: 2023-01-24, 16:08 I co takiego niby ekstremalnego w tym filmie? Show jak każdy inny. Wbrew pozorom urazów jest tam bardzo niewiele, a zawodnicy żyją długo i szczęśliwie (co prawda trudno mówić o "zawodnikach", to raczej aktorzy-kaskaderzy).
Naprawdę wierzysz w rażenie prądem? :)

Doprawdy, kreskówki bywają gorsze.
Ok. Wrestling jest pełen ściem. Masz rację. Ale nie wszystko da się tutaj ściemnić. Mógłbym wrzucać tutaj więcej materiałów... Ale wiele z nich skasowano z YT.

Ale pozwól, że opiszę Ci parę przykładów ekstremy z wrestlingu.

Zacznijmy od pytania. Czy zgodziłbyś się na upadek ze szczytu rusztowania mającego wysokość 20 stóp? Tego typu walki były nazywane "Scaffold Match" i zakazano ich gdyż sami aktorzy tego typu spektakli bali się o swoje życie. Bowiem by wygrać SM trzeba było zrzucić wszystkich przeciwników z platformy na szczycie rusztowania.

Inny przypadek ekstremy to... Cóż, kiedyś słyszałem jak gdzieś w Japonii dwie mistrzynie wrestlingu wystąpiły w walce w której liny ringu zastąpiono.... drutem kolczastym. Po walce obie panie pojechały do szpitala na sygnale.

Firma Big Japan Pro Wrestling zorganizowała walkę "Pirahna Deathmatch" gdzie na środku ringu było akwarium z piraniami - walka skończyła się tym, że jedna z tych żarłocznych rybek wgryzła się przegranemu zawodnikowi w brzuch. Ten typ walki został zastosowany tylko jeden, jedyny raz - i możesz poszukać go na YT bez ograniczeń wiekowych.

Dodam też, że widziałem jak panowie walczyli na pięści z poprzyklejanym do nich szkłem. Nazywa się to "Taipei Deathmatch".

Nie zapominajmy, że ludzie w tym biznesie to masochiści. W niektórych stanach Ameryki zakazana jest emisja dorocznej gali "Cage of Death" organizowanej przez firmę Combat Zone Wrestling - choć warto nadmienić, że inne gale tej firmy to też niezła makabra, ale co się dziwić skoro na liście podstawowych inspiracji było to co stworzono w firmie Eastern Wrestling Championship.

Na zakończenie wspomnę o tym, że zawodnik o pseudonimie Big E ma obecnie złamany kark po tym jak na organizowanej w piątki gali Smack Down ( organizowanej przez World Wrestling Entertainment ) został wyrzucony z ringu. Z kolei Shane MacMahon lubi zaliczać skoki na rywali z wysokich obietków jak telebimy czy klatki typu Hell in a Cell ( 20 stóp wysokości ), zaś jego kolega Mick Foley nie bez powodu ma opini legendy hardkoru skoro ma urwane ucho, niekompletne uzębienie, a z powodu rozsypanych pinesek mało co nie stracił wzroku.

Kiedyś chciałem być game designerem i pomyślałem o wielkim skandalu na początek kariery. Postanowiłem zrobić grę o futurystycznych gladiatorach. Po obejrzeniu wrestlingu uznałem, że tak powinny wyglądać walki gladiatorów, czyli miały być ekstremalne i bez zasad. Ale moja była już ekipa powiedziała "nie". Moja inspiracja ich przeraziła.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Wrestling - Wasze opinie

Post autor: Andej » 2023-01-24, 19:33

Czy gladiatorzy tak masowo ginęli, jak głosi legenda? Czy walki były bez zasad?
Czy od wrestlingu nie gorsze są walki w klatce? Zwłaszcza te nielegalne.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Wrestling - Wasze opinie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-01-24, 22:47

Andej pisze: 2023-01-24, 19:33 Czy gladiatorzy tak masowo ginęli, jak głosi legenda? Czy walki były bez zasad?
Czy od wrestlingu nie gorsze są walki w klatce? Zwłaszcza te nielegalne.
W punkt, @Andej!
Tak się składa, że chociaż wrestling mnie nudzi, to trochę o nim wiem od podszewki - mój syn kiedyś to trenował (ma nawet licencję). Znudziło mu się, ale nic tam nie ma specjalnie krwiożerczego.
Najzabawniejsze jest, że każdy pojedynek musi się zacząć pojedynku na słowa :)

Black Fox

Re: Wrestling - Wasze opinie

Post autor: Black Fox » 2023-01-25, 09:49

Andej pisze: 2023-01-24, 19:33 Czy gladiatorzy tak masowo ginęli, jak głosi legenda? Czy walki były bez zasad?
Czy od wrestlingu nie gorsze są walki w klatce? Zwłaszcza te nielegalne.
Wiem, że nie... Ale chodziło o ewolucję tego typu widowisk. Chodziło mi o ukazanie klimatu taniej rozrywki dla low life'ów.
Co walk w klatce. Wrestling też ma swoje klatki... Nie będę tutaj porównywać MMA to wrestlingu... Ale oktagon nie budzi swoją konstrukcją takiego samego przerażenia co choćby klatka Hell in a Cell.

Z resztą. Fakt, nielegalne walki są złe. Zgadzam się z Tobą Andej... Tylko, że nie zmienia to, że by być wrestlerem to trzeba mieć sieczkę we łbie, szczególnie jak jest się fanem legendy hardkoru typu Mick Foley.

Dodano po 1 minucie 50 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2023-01-24, 22:47 nic tam nie ma specjalnie krwiożerczego.
Zalecam się zapoznanie z japońskim wrestlingiem... Szkoda, że z YT usunięto film na którym zapaśnik przejechał przeciwnikowi wiertarką po czole, a inny podpalił trumnę z uwięzionym w niej rywalem.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Wrestling - Wasze opinie

Post autor: Andej » 2023-01-25, 10:04

Nie wiem, co to low lify. Ale nie raz czytałem o patostrimerach. I wielkiej ich publiczności. A w telewizorniach mnóstwo programów "podglądających: to, co kiedyś w kulturalnych kręgach uznawane było za patologią. Wielcy Bracia, Burdel-Farmy, Małżeństwo-Na-Niby... Nurkowanie w szambie. Ludziom się to podoba. Im durniejsze społeczeństwo, tym łatwiej im wbijać do głów pożądane treści. Lemingizacja. Telewizja jest głównym narzędziem czyniących z ludzi lemingi. A lemingom podaje się przetrawiona papkę informacyjna przeplatana różnymi ogłupiaczami. Ludzie chcę krwi, igrzysk, to je dostają. Nawet tu, na forum, nie do każdego dociera to, jak wiele jest w tym reżyserii. Sztuczek z odpowiednimi ujęciami.
Wprawdzie nie oglądam, ani telewizji, ani wrestlingu, ale te walki przypominają mi powiedzonko znane z westernów: Zabili go i uciekł.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Wrestling - Wasze opinie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-01-25, 10:05

Black Fox pisze: 2023-01-25, 09:51 Szkoda, że z YT usunięto film na którym zapaśnik przejechał przeciwnikowi wiertarką po czole, a inny podpalił trumnę z uwięzionym w niej rywalem.
Rozumiem, że w to, że jak magik w cyrku przecina piłą piękną asystentkę, to też wierzysz, że ją przepiłował? ;)
Obrazek

Black Fox

Re: Wrestling - Wasze opinie

Post autor: Black Fox » 2023-01-25, 14:07

Marek_Piotrowski pisze: 2023-01-25, 10:05
Black Fox pisze: 2023-01-25, 09:51 Szkoda, że z YT usunięto film na którym zapaśnik przejechał przeciwnikowi wiertarką po czole, a inny podpalił trumnę z uwięzionym w niej rywalem.
Rozumiem, że w to, że jak magik w cyrku przecina piłą piękną asystentkę, to też wierzysz, że ją przepiłował? ;)
Obrazek
Raczej nie... Ale jak mówiłem nie wszystko da się tam ściemnić.

Z resztą jak wyjaśnisz mi temat walk jak tych gdzie zamiast lin ringu jest drut kolczasty?
Albo gdy panowie łamią sobą stoły, a dodatkowo na ich blatach rozsypano pineski, tudzież potłuczone szkło, ale po prostu te blaty podpalono?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Wrestling - Wasze opinie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-01-25, 14:12

Tak samo. Show i trick.
Doprawdy, nie bądźmy łatwowierni.

Black Fox

Re: Wrestling - Wasze opinie

Post autor: Black Fox » 2023-01-25, 14:17

Andej pisze: 2023-01-25, 10:04 Nie wiem, co to low lify. Ale nie raz czytałem o patostrimerach. I wielkiej ich publiczności. A w telewizorniach mnóstwo programów "podglądających: to, co kiedyś w kulturalnych kręgach uznawane było za patologią. Wielcy Bracia, Burdel-Farmy, Małżeństwo-Na-Niby... Nurkowanie w szambie. Ludziom się to podoba. Im durniejsze społeczeństwo, tym łatwiej im wbijać do głów pożądane treści. Lemingizacja. Telewizja jest głównym narzędziem czyniących z ludzi lemingi. A lemingom podaje się przetrawiona papkę informacyjna przeplatana różnymi ogłupiaczami. Ludzie chcę krwi, igrzysk, to je dostają. Nawet tu, na forum, nie do każdego dociera to, jak wiele jest w tym reżyserii. Sztuczek z odpowiednimi ujęciami.
Wprawdzie nie oglądam, ani telewizji, ani wrestlingu, ale te walki przypominają mi powiedzonko znane z westernów: Zabili go i uciekł.
Sporo racji w Twoich słowach mój drogi. Gdy temat tamtego projektu padł temat ekstremalnych walk gladiatorów wciąż istniał. Ale myślałem by zrobić to z nutą wielkiej przestrogi - jeśli tak to można by ująć.
W tamtym momencie pojawił się pomysł na historię która miała krytykować ( jak słusznie to nazwałeś ) pato-widowiska... Inspiracją był już nie tylko wrestling... Chciałem ogólnie przytoczyć zagrożenie jakim są różnie widowiska walki. I co może przerazić to to, że szukałem wielu informacji na temat wszystkiego co z nimi związane. Bo jak niby ukazać jakiś problem bez pokazania go na przykładzie jego natury?

Choć pewne tematy trzeba było pokazać w tle, jak np. wspomniany przez Miłośniczkę Faustyny temat wyuzdania tych widowisk - za kolejny przykład niech posłużą walki pań w błocie, nazywa się to fachowo "Gravy Pool Match". Niektóre takie rzeczy po prostu miały być opisane w dialogach bohaterów.

Aż szkoda, że nie udało się tego dokończyć, bo byłoby głośno.... Choć i tak wiem, że cała seria "Never Ending Adventure" była by uznana za coś gorszego od "Harry'ego Pottera" i pewnie nawet gdybym zaczął preprodukcję to nie pozwolono by mi tego dokończyć.

Dodano po 3 minutach 4 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2023-01-25, 14:12 Tak samo. Show i trick.
Doprawdy, nie bądźmy łatwowierni.
Trick? Ale jak dobra. Załóżmy, że jakiś połykacz ognia wydmuchuje ogień gościowi na włosy, ten z fajczącą się prawdziwym ogniem leci z ringu i ratuje go sędzia z gaśnicą... Gdzie tu trick? Albo koleś przyciska rywalowi gardło do drutu kolczastego... Jak to ściemnić?

Ja na serio widziałem takie występy. Ale dobra, obejrzyj sobie ten film i wysłuchaj to co ten gość mówi, bo zna wrestling i jego "magię" od podszewki.


Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Wrestling - Wasze opinie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-01-25, 14:22

Człowieku, nie takie rzeczy się robi na scenie. Qurcze, nie bądź łatwowierny, serio.
Nie jest to zbyt mądra rozrywka, ale bez rozdzierania szat, serio :)
Facet się pali i dalej walczy - dobre!

W młodości występowałem jako... połykacz ognia, paliłem tez płomienie na ręku.. Też było zabawnie.
Teraz jest prościej, bo możliwości techniczne wzrosły. Odpowiednie zestawy mozna kupić na AliExpress :)

Dodano po 4 minutach 28 sekundach:
Wrestling - jak każdy show kaskaderski - wymaga oczywiście przygotowania - zarówno sprzętowego, jak i sprawnościowego (a także aktorskiego). Ale nic więcej, nikt tam nikogo żywcem nie pali.
Ostatnio zmieniony 2023-01-25, 14:24 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14813
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Wrestling - Wasze opinie

Post autor: Dezerter » 2023-01-25, 18:20

Fox daruj sobie eskalacje filmików, bo zaraz wszystkie powywalam i zamknę ten wątek :-w
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Black Fox

Re: Wrestling - Wasze opinie

Post autor: Black Fox » 2023-01-25, 20:47

Marek_Piotrowski pisze: 2023-01-25, 14:26 Człowieku, nie takie rzeczy się robi na scenie. Qurcze, nie bądź łatwowierny, serio.
Nie jest to zbyt mądra rozrywka, ale bez rozdzierania szat, serio :)
Facet się pali i dalej walczy - dobre!

W młodości występowałem jako... połykacz ognia, paliłem tez płomienie na ręku.. Też było zabawnie.
Teraz jest prościej, bo możliwości techniczne wzrosły. Odpowiednie zestawy mozna kupić na AliExpress :)

Dodano po 4 minutach 28 sekundach:
Wrestling - jak każdy show kaskaderski - wymaga oczywiście przygotowania - zarówno sprzętowego, jak i sprawnościowego (a także aktorskiego). Ale nic więcej, nikt tam nikogo żywcem nie pali.
Nie wiem.... Tutaj jest dużo ściemy to fakt... Ale wciąż pomijasz choćby temat drutu kolczastego, albo kontuzji zawodników. To prawda. Jest tutaj wiele przygotowań. Ale zdarzały się wypadki, kontuzje ( Big E i jego złamany kark ), a niekiedy aktorzy tego spektaklu ginęli na ringu, a niektórzy cudem jej unikali...

Wróćmy do powyższego filmu, którego jak widać dogłębnie nie zgłębiłeś... Ale promotorzy pracują nad tym by to widowisko było bardziej bezpieczne dla jego aktorów. Mówimy o kręgu ognia... Ale gość sam mówił, że poprzednia wersja tej walki była bardziej niebezpieczna. Albo "Elimination Chamber", kiedyś w tej klatce wielu zawodników kończyło karierę. By temu zapobiec przeprojektowano ją. W Hell in a Cell jeden z sędziów skończył swoją karierę bo uderzenie o jej rusztowanie coś mu tam zrypało w ramieniu. A co z Ladder Matchami? Widziałem te walki i często zawodnicy lecieli poza ring ze szczytu przewracanej drabiny. Warto dodać, że Ladder Matche miały odmianę z drutem kolczastym zamiast lin ringu.

Jak poszukasz dobrze w necie znajdziesz wiele opinii ludzi, którzy wnikliwie dojrzeli, że ci ludzie ryzykują. Poza tym dlaczego Scaffold Matche już nie są organizowane?

Ten sam gość który zrobił ten materiał mówił o kaskaderach w tym biznesie. Masz rację, ale i to jest ryzyko. Bo kto normalny zgadza się na bycie podpalonym pochodnią i zrzuconym z telebimu? Tak było na WCW Nitro gdy kaskader odegrał rolę Stinga - który niby to został podpalony i zrzucony z telebimu przez Vampiro. Ale żeby dokonać zamiany Stinga na kaskadera potrzebne było wyłączenie chwilowe świateł. Jednak wielu rzeczy nie ściemnisz.

Ale tutaj pokazuje się kolejna rzecz. Ludzie lubią oglądać tę makabrę i to może inspirować patostreamerów i im podobnych wariatów. Bo przeież już słyszałem jak na kursie wrestlingu jego uczennica zginęła podczas wykonywania czegoś ekstremalnego.

Dodano po 42 sekundach:
Dezerter pisze: 2023-01-25, 18:20 Fox daruj sobie eskalacje filmików, bo zaraz wszystkie powywalam i zamknę ten wątek :-w
Dobra, dotrzymam obietnicy.

ODPOWIEDZ