Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: Albertus » 2023-01-27, 21:22

Nie zawsze człowiek opętany będzie się zachowywał w sposób odbiegający od normy.

Mamy co prawda w Ewangeliach opis opętanego który mieszkał w grobach, krzyczał i tłukł kamieniami oraz zrywał łańcuchy którymi próbowano go opanować( tyle że ten człowiek miał w sobie legion czyli wiele demonów) ale mamy na przykład inny opis wyrzucenia złego ducha przez Jezusa:

Łk4:31 Udał się do Kafarnaum, miasta w Galilei, i tam nauczał w szabat. 32 Zdumiewali się Jego nauką, gdyż słowo Jego było pełne mocy.
33 A był w synagodze człowiek, który miał w sobie ducha nieczystego. Zaczął on krzyczeć wniebogłosy; 34 «Och, czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić? Wiem, kto jesteś: Święty Boży». 35 Lecz Jezus rozkazał mu surowo: «Milcz i wyjdź z niego!» Wtedy zły duch rzucił go na środek i wyszedł z niego nie wyrządzając mu żadnej szkody. 36 Wprawiło to wszystkich w zdumienie i mówili między sobą: «Cóż to za słowo? Z władzą i mocą rozkazuje nawet duchom nieczystym, i wychodzą».


Jak widzimy człowiek który miał złego ducha był w synagodze...

Wydaje mi sie bardzo wątpliwe że znalazł sie tam człowiek który miał wcześniej jakieś wyraźne objawy opętania. Raczej można podejrzewać że objawy pojawiły sie w związku z pojawieniem sie tam Jezusa...

Czyli dopiero pod wpływem Chrystusa i Jego Światła, Mocy i Ducha zły duch sie objawia. I o dziwo wcale nie mówi nic złego o Jezusie! Wręcz ktoś by mógł by przypuścić że ten człowiek wyznaje wiarę w Jezusa!
I to nie jest jedyny taki przypadek opisany w NT, Złe duchy wydaja się głosić ludziom że Jezus jest Człowiekiem posłanym przez Boga.

Podobny przykład:

Dz16:Dz 16, 16-24
16 Kiedyśmy szli na miejsce modlitwy, zabiegła nam drogę jakaś niewolnica, opętana przez ducha, który wróżył. Przynosiła ona duży dochód swym panom. 17 Ona to, biegnąc za Pawłem i za nami wołała: «Ci ludzie są sługami Boga Najwyższego, oni wam głoszą drogę zbawienia». 18 Czyniła to przez wiele dni, aż Paweł mając dość tego, odwrócił się i powiedział do ducha: «Rozkazuję ci w imię Jezusa Chrystusa, abyś z niej wyszedł». I w tejże chwili wyszedł. 19 Gdy panowie jej spostrzegli, że przepadła nadzieja ich zysku, pochwycili Pawła i Sylasa, zawlekli na rynek przed władzę, 20 stawili przed pretorami9 i powiedzieli: «Ci ludzie sieją niepokój w naszym mieście.


A jednak Jezus i apostołowie potrafili rozróżnić i rozeznać że to były demony i wyrzucali je.
Ostatnio zmieniony 2023-01-27, 21:22 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14817
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4120 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: Dezerter » 2023-01-27, 23:29

sądzony pisze: 2023-01-27, 19:40
Andy72 pisze: 2023-01-27, 17:35 W Biblii mamy opis choroby opis choroby psychicznej - król który myślał że jest krową i jadł trawę.
Przed Chrystusem było wiele opętań
To przypuszczenie.
https://wnus.edu.pl/skk/pl/issue/148/article/1875/
czyżby?
Ten rodzaj urojeń potwierdza prawdopodobieństwo, że Saul cierpiał na zespół paranoiczny. Ostatnie kryterium dotyczyło zmienności w zachowaniu króla. Okazało się, że zmiany te były niewystarczające, by uznać je za chorobę afektywną dwubiegunową.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3309
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-01-28, 08:14

Albertus pisze: 2023-01-27, 21:22 Nie zawsze człowiek opętany będzie się zachowywał w sposób odbiegający od normy.

Mamy co prawda w Ewangeliach opis opętanego który mieszkał w grobach, krzyczał i tłukł kamieniami oraz zrywał łańcuchy którymi próbowano go opanować( tyle że ten człowiek miał w sobie legion czyli wiele demonów) ale mamy na przykład inny opis wyrzucenia złego ducha przez Jezusa:

Łk4:31 Udał się do Kafarnaum, miasta w Galilei, i tam nauczał w szabat. 32 Zdumiewali się Jego nauką, gdyż słowo Jego było pełne mocy.
33 A był w synagodze człowiek, który miał w sobie ducha nieczystego. Zaczął on krzyczeć wniebogłosy; 34 «Och, czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić? Wiem, kto jesteś: Święty Boży». 35 Lecz Jezus rozkazał mu surowo: «Milcz i wyjdź z niego!» Wtedy zły duch rzucił go na środek i wyszedł z niego nie wyrządzając mu żadnej szkody. 36 Wprawiło to wszystkich w zdumienie i mówili między sobą: «Cóż to za słowo? Z władzą i mocą rozkazuje nawet duchom nieczystym, i wychodzą».


Jak widzimy człowiek który miał złego ducha był w synagodze...

Wydaje mi sie bardzo wątpliwe że znalazł sie tam człowiek który miał wcześniej jakieś wyraźne objawy opętania. Raczej można podejrzewać że objawy pojawiły sie w związku z pojawieniem sie tam Jezusa...

Czyli dopiero pod wpływem Chrystusa i Jego Światła, Mocy i Ducha zły duch sie objawia. I o dziwo wcale nie mówi nic złego o Jezusie! Wręcz ktoś by mógł by przypuścić że ten człowiek wyznaje wiarę w Jezusa!
I to nie jest jedyny taki przypadek opisany w NT, Złe duchy wydaja się głosić ludziom że Jezus jest Człowiekiem posłanym przez Boga.

Podobny przykład:

Dz16:Dz 16, 16-24
16 Kiedyśmy szli na miejsce modlitwy, zabiegła nam drogę jakaś niewolnica, opętana przez ducha, który wróżył. Przynosiła ona duży dochód swym panom. 17 Ona to, biegnąc za Pawłem i za nami wołała: «Ci ludzie są sługami Boga Najwyższego, oni wam głoszą drogę zbawienia». 18 Czyniła to przez wiele dni, aż Paweł mając dość tego, odwrócił się i powiedział do ducha: «Rozkazuję ci w imię Jezusa Chrystusa, abyś z niej wyszedł». I w tejże chwili wyszedł. 19 Gdy panowie jej spostrzegli, że przepadła nadzieja ich zysku, pochwycili Pawła i Sylasa, zawlekli na rynek przed władzę, 20 stawili przed pretorami9 i powiedzieli: «Ci ludzie sieją niepokój w naszym mieście.


A jednak Jezus i apostołowie potrafili rozróżnić i rozeznać że to były demony i wyrzucali je.

podobne rzeczy wystepuja w Medjugorie , czasami zawyje jakiś.
kiedys byla taka sytuacja w niepokalanowie.. Był czlowiek nawracajacy się i dostal wielkiego zwatpienia takiego bardzo głebokiego , ze to wszystko zwidy , psychika imaginacje podswiaome pragnienia , samooszukiwanko ze to wszystko bez sensu. i jak to pomyslał i prawie emocjonalnie przyjał ta " naukę " do" rozważenia" to za jakąś sekundę dwie po drugiej stronie placu zaczeła sie manifestacja i jakis " kosmaty dał głos "
poziom wiary u takiego " szkiełko i oko in statu nascendii mędrca" wzrósł niebotycznie. :) Chwała Panu Bogu Najwyższemu.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: Albertus » 2023-01-28, 09:05

Gzresznik Upadający pisze: 2023-01-28, 08:14
podobne rzeczy wystepuja w Medjugorie , czasami zawyje jakiś.
kiedys byla taka sytuacja w niepokalanowie.. Był czlowiek nawracajacy się i dostal wielkiego zwatpienia takiego bardzo głebokiego , ze to wszystko zwidy , psychika imaginacje podswiaome pragnienia , samooszukiwanko ze to wszystko bez sensu. i jak to pomyslał i prawie emocjonalnie przyjał ta " naukę " do" rozważenia" to za jakąś sekundę dwie po drugiej stronie placu zaczeła sie manifestacja i jakis " kosmaty dał głos "
poziom wiary u takiego " szkiełko i oko in statu nascendii mędrca" wzrósł niebotycznie. :) Chwała Panu Bogu Najwyższemu.
Z tymi "wyciami" w dzisiejszych czasach to jednak mam wątpliwości.

Może dlatego że byłem kiedyś świadkiem kilku takich sytuacji i raczej skłaniam się ku przypuszczeniu że to może być czasem też taka "moda religijna" na takie zachowania u ludzi którzy mają nadzieję że egzorcyzm rozwiąże łatwo i szybko ich problemy wewnętrzne.

Oczywiście mogę się też mylić. Poza tym to jak najbardziej wierzę w autentyczną możliwość opętania czy realnego wpływu demonów na człowieka.
Jednak nie możemy też w niektórych przypadkach wykluczyć że jest to udawany spektakl.Może nieświadomie albo nie całkiem świadomie ale jednak udawany.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: sądzony » 2023-01-28, 09:11

Dezerter pisze: 2023-01-27, 23:29
sądzony pisze: 2023-01-27, 19:40
Andy72 pisze: 2023-01-27, 17:35 W Biblii mamy opis choroby opis choroby psychicznej - król który myślał że jest krową i jadł trawę.
Przed Chrystusem było wiele opętań
To przypuszczenie.
https://wnus.edu.pl/skk/pl/issue/148/article/1875/
czyżby?
Ten rodzaj urojeń potwierdza prawdopodobieństwo, że Saul cierpiał na zespół paranoiczny. Ostatnie kryterium dotyczyło zmienności w zachowaniu króla. Okazało się, że zmiany te były niewystarczające, by uznać je za chorobę afektywną dwubiegunową.
"Zespół" nie jest równoznaczny z chorobą. Chodzi o "zespół objawów", które wystąpiły. Np. "zespół depresyjny" może wystąpić w wielu chorobach i sam w sobie nie jest diagnozą i chorobą.

"Zakończenie
Sądząc po objawach, można przypuszczać, że Soul najprawdopodobniej cierpiał na zaburzenia urojeniowe, a konkretnie na paranoję prześladowczą."

Poza tym ten zwrot:
Ten rodzaj urojeń potwierdza prawdopodobieństwo, że Saul cierpiał na zespół paranoiczny. Ostatnie kryterium dotyczyło zmienności w zachowaniu króla. Okazało się, że zmiany te były niewystarczające, by uznać je za chorobę afektywną dwubiegunową.
jest "nicniemówiący".
Ja również potwierdzam prawdopodobieństwo (w sensie zgadzam się z tym, że taka możliwość istnieje), iż jutro skończy się świat.

Także uważam, że to jedynie przypuszczenie :)

EDIT: "zespół urojeniowy" może wystąpić również po zatruciu.

Dodano po 3 minutach :
Gzresznik Upadający pisze: 2023-01-27, 20:58 Przeciez nie bedzie miotał ludzmi którzy sa w sferze jego wpływów. problemy zawsze zaczynaja sie przy próbie wyjscia z jego wpływow.

spróbujcie np wsród działaczy proaborcyjnych cos powiedziec na temat prolife... albo spróbujcie powiedziec cos alkoholikowi, wojujacemu homoseksualiscie,, spróbujcie np zaproponowac rózaniec jehowitom... albo cos powiedziec babrajacemu sie w okultyzmie ...

robi sie wtedy bardziej ogniscie...
Czasem mam wrażenie, że to samo może zadziać się gdy powiem coś wśród pewnych grup katolików :)
Wypadałoby stwierdzić, że "opętanie" to "brak otwarcia na relację, rozmowę, zmianę, rozwój, dystans, wyjścia ze swej zatwardziałości".

Dodano po 3 minutach 25 sekundach:
Albertus pisze: 2023-01-27, 21:22 Jak widzimy człowiek który miał złego ducha był w synagodze...
Rozumiem więc, że opętanych możemy spotkać w kościele?
Ostatnio zmieniony 2023-01-28, 09:28 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: Albertus » 2023-01-28, 09:24

sądzony pisze: 2023-01-28, 09:18
Wypadałoby stwierdzić, że "opętanie" to "brak otwarcia na relację, rozmowę, zmianę, rozwój, dystans, wyjścia ze swej zatwardziałości".
Tyle że nie byłaby to prawda.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: sądzony » 2023-01-28, 09:29

Albertus pisze: 2023-01-28, 09:24
sądzony pisze: 2023-01-28, 09:18
Wypadałoby stwierdzić, że "opętanie" to "brak otwarcia na relację, rozmowę, zmianę, rozwój, dystans, wyjścia ze swej zatwardziałości".
Tyle że nie byłaby to prawda.
Ja się nie upieram. To nie moja hipoteza.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: Andej » 2023-01-28, 09:45

Czy te błędy doktrynalne, które mu się zarzuca, ale do których trudno dotrzeć, mają znaczenie dla wierzących?
Czy przeciętny człowiek cokolwiek jest w stanie zrozumieć z tych ważkich zarzutów? Czy nie dlatego w liscie zarzucono jedynie nieposłuszeństwo, bez wdawania się w to, na czym ono polegało?
Czy jest jednomyślność w Episkopacie na temat zielonoświątkowania? Z moich obserwacji wynika, że wiele wspólnot Odnowy, jak też Neo, w wielu parafiach, tez daje się ponosić fali zielonoświątkowania.
Wydaje mi sie, ze problem Daniela nie powinien być rozpatrywany w oderwaniu od wspólnot NEO i Odnowy. I, że powinno być przyjęte jednolite stanowisko Kościoła w tym względzie. Jak też określone granice zielonoświątkowania.
Obawiam się, że zjawiska towarzyszące zielonoświątkowaniu mogą stanowić barierę między nami a Bogiem. Bo ludzie dla tych przeżyć będą się gromadzić, a nie po to, aby wielbić Boga swoimi czynami zgodnymi z Jego wolą.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: Albertus » 2023-01-28, 09:54

sądzony pisze: 2023-01-28, 09:18
Albertus pisze: 2023-01-27, 21:22 Jak widzimy człowiek który miał złego ducha był w synagodze...
Rozumiem więc, że opętanych możemy spotkać w kościele?
Raczej nie. Synagoga to nie było stałe miejsce obecności Chrystusa a kościół jest. Poza tym jednym z objawów opętania jest awersja wobec poświęconych miejsc i przedmiotów.Ale nie jestem egzorcystą.

Natomiast z tego że w synagodze był człowiek który miał w sobie złego ducha może wynikać to że tacy ludzie mogą jakoś funkcjonować w społeczeństwie bez widocznych objawów a nawet bywać w miejscach zgromadzeń o charakterze religijnym.A już na pewno uczestniczyć w jakichś marszach protestacyjnych, wiecach itp.
Ostatnio zmieniony 2023-01-28, 10:06 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: sądzony » 2023-01-28, 10:19

Albertus pisze: 2023-01-28, 09:54 Raczej nie. Synagoga to nie było stałe miejsce obecności Chrystusa a kościół jest. Poza tym jednym z objawów opętania jest awersja wobec poświęconych miejsc i przedmiotów.Ale nie jestem egzorcystą.
A czy nie ma "mszy egzorcystycznych" w kościele?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: Albertus » 2023-01-28, 10:23

...
Ostatnio zmieniony 2023-01-28, 10:32 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: sądzony » 2023-01-28, 10:34

Dlaczemu skasowałeś?
Albertus pisze: 2023-01-28, 10:23...
Kiedyś mama chciała mnie wysłać na coś takiego.
Są msze o uwolnienie.
Są chrzty.
Ostatnio zmieniony 2023-01-28, 10:34 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: Albertus » 2023-01-28, 10:41

sądzony pisze: 2023-01-28, 10:34 Dlaczemu skasowałeś?
Albertus pisze: 2023-01-28, 10:23...
Kiedyś mama chciała mnie wysłać na coś takiego.
Są msze o uwolnienie.
Są chrzty.
Bo przypomniałem sobie że pewnie chodzi o Msze z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

Z nazwą "Msza egzorcystyczna" natomiast nigdy się nie spotkałem.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14817
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4120 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: Dezerter » 2023-01-29, 00:04

Na spotkaniu z Baszaborą w Inowrocławiu była taki człowiek, który "krzyczał" i przeszkadzał mu w odprawianiu Eucharystii, w pewnym momencie ksiądz powiedział :
Ty nie jesteś opętany, uspokój się to nie pochodzi od złego ducha, to od ciebie pochodzi, możesz nad tym zapanować!"
i się "krzyki" po jakimś czasie zakończyły
To się nazywa rozeznawanie duchowe - od tamtego czasu mam uznanie dla niego
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: Albertus » 2023-01-29, 00:09

Dezerter pisze: 2023-01-29, 00:04 Na spotkaniu z Baszaborą w Inowrocławiu była taki człowiek, który "krzyczał" i przeszkadzał mu w odprawianiu Eucharystii, w pewnym momencie ksiądz powiedział :
Ty nie jesteś opętany, uspokój się to nie pochodzi od złego ducha, to od ciebie pochodzi, możesz nad tym zapanować!"
i się "krzyki" po jakimś czasie zakończyły
To się nazywa rozeznawanie duchowe - od tamtego czasu mam uznanie dla niego
No właśnie. Mogą być przypadki "produkowane" przez ludzi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”