Prośby o modlitwę.

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2417
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1003 times
Been thanked: 915 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Susanna » 2023-01-01, 18:03

Również wszystkiego najlepszego.

:)
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

Łezkawoku
Przybysz
Przybysz
Posty: 7
Rejestracja: 20 sty 2023
Been thanked: 4 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Łezkawoku » 2023-01-20, 01:51

Błagam o modlitwę w intencji zdrowia mojego maluszka, który jest jeszcze w brzuszku, szczęśliwe rozwiązanie i aby w naszej rodzinie wszystko dobrze się poukładało. Z góry bardzo dziękuję.

Awatar użytkownika
erzac
Bywalec
Bywalec
Posty: 131
Rejestracja: 21 wrz 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 240 times
Been thanked: 56 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: erzac » 2023-01-22, 16:48

Poproszę o modlitwę w intencji chorej mamy, pogorszylo się i doszedł nowy problem
Ostatnio zmieniony 2023-01-22, 17:58 przez erzac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Andej » 2023-01-22, 17:40

Codziennie polecam Bogu Wasze intencje. Może za mało? Może za słabo?
Jednak to wola Boga ma się spełniać, a nie nasza. My tylko możemy prosić. I wierzyć, że z każdej sytuacji wypłynie jakieś dobro.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Nenderen » 2023-01-26, 20:34

Proszę o modlitwę w intencji wiadomej Jezusowi, Maryi i świętemu Michałowi archaniołowi.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4386
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-01-28, 16:26

Proszę o modlitwę, żeby udało mi się wreszcie wrócić do Boga i być blisko Niego. Już prawie 2 lata żyję bez łaski uświęcającej, przeraża mnie ten fakt i strasznie tęsknię za Eucharystią. Jestem zbyt przywiązana do grzechu, żeby spełnić warunki spowiedzi, sama natworzyłam mnóstwo przeszkód i teraz zaczynam próbować je pokonać. Tylko że zaczynałam już kilka razy i nigdy nie wytrwałam, żeby skończyć. A trochę to niestety potrwa, bo dużo tego. Dlatego postanowiłam prosić o modlitwę, bo mam wrażenie, że teraz jest z tym inaczej, trochę lepiej, może tym razem się uda. Bardzo bym chciała to wszystko zrealizować i móc jak najszybciej przystąpić do spowiedzi.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

hektolitr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 298
Rejestracja: 13 maja 2022
Has thanked: 21 times
Been thanked: 148 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: hektolitr » 2023-01-28, 16:34

A ja mam taką prośbę. Może to dziwne, ale gdy modlę się za kogoś z forum, to nie wiem - jak mam się zwrócić do Pana Boga, aby prosić o łaskę dla danej osoby? Nickiem? Może byłaby możliwość, aby podać imię na PW? W mojej opinii tak będzie łatwiej. Ale to tylko propozycja.
@miłośniczka Faustyny oczywiście wspieram modlitwą.
Ostatnio zmieniony 2023-01-28, 17:02 przez hektolitr, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4386
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-01-28, 16:46

Dziękuję Wam.
Wiesz, jak najbardziej można użyć nicku, nie trzeba znać imion, przecież Bóg zna nasze nicki.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

hektolitr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 298
Rejestracja: 13 maja 2022
Has thanked: 21 times
Been thanked: 148 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: hektolitr » 2023-01-28, 16:48

Rozumiem. Dziękuję. Dobrze, że tak można. Po prostu chciałem wyjaśnić tę kwestię, bo dziwnie się z tym czułem.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4386
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-01-30, 13:52

Chciałam napisać, że bardzo dziękuję za modlitwę, bo już jedna z tych przeszkód, o których pisałam, jest w dużej mierze pokonana. A był problem już bardzo długo, więc jestem zdziwiona, że poszło to tak szybko. Jeszcze mi sporo zostało, ale wiem, że będzie dobrze i może do spowiedzi będę mogła przystąpić szybciej niż myślałam, że to będzie. Poza tym czuję się bliżej Boga, bo już dawno nie odczuwałam Jego obecności, a teraz wrócił mi dawny nawyk mówienia do Niego w myślach o różnych sprawach, czego od dawna nie robiłam. Zdążyłam już zapomnieć jak to było. Czuję, że mi pomaga w tym wszystkim i tak mnie to pociesza, że czasem aż płaczę ze szczęścia podczas modlitwy. Znowu zaczynam mieć z Nim jakąś relację, która wcześniej była zastąpiona pewnym zobojętnieniem, więc te emocje odczytuję jako dobry znak. Zaczynam bardziej dostrzegać wszystko co jest złe z mojej strony, ale co ciekawe, im bardziej to widzę, tym bardziej ufam Bogu i tym mniej się obwiniam, to znaczy nie obwiniam się w sposób destrukcyjny. Bo mam poczucie, że powoli do Niego wracam. To takie moje drobne kroczki w Jego stronę, zapewne w końcu dojdę nimi do tego konfesjonału. Postanowiłam, że się tym podzielę z Wami, bo to Wasza zasługa.
Ostatnio zmieniony 2023-01-30, 13:58 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
krz30
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 16 wrz 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 147 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: krz30 » 2023-01-30, 14:26

Dziękuję Ci miłośniczko za podzielenie sie tym pięknym doświadczeniem :)
~Krzysztof

hektolitr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 298
Rejestracja: 13 maja 2022
Has thanked: 21 times
Been thanked: 148 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: hektolitr » 2023-01-30, 14:47

Dzień Dobry,

Prosiłbym pokornie o modlitwę w intencji osób, które zginęły w Katowicach. Rozszerzone samobójstwo.
Link do artykułu: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... atowicach/

Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2023-01-30, 14:52 przez hektolitr, łącznie zmieniany 1 raz.

Hinter2022
Przybysz
Przybysz
Posty: 14
Rejestracja: 12 maja 2022
Has thanked: 11 times
Been thanked: 17 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Hinter2022 » 2023-02-03, 17:03

Proszę o modlitwę abym wytrwał w odmawianiu Nowenny Pompejańskiej za swoje zdrowie i przyszłość

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Nenderen » 2023-02-04, 17:56

Proszę o modlitwę o przezwyciężenie przeze mnie problemów zdrowotnych oraz o rozeznanie woli Bożej w podejmowanych decyzjach.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2417
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1003 times
Been thanked: 915 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Susanna » 2023-02-04, 18:48

hektolitr pisze: 2023-01-28, 16:34 A ja mam taką prośbę. Może to dziwne, ale gdy modlę się za kogoś z forum, to nie wiem - jak mam się zwrócić do Pana Boga, aby prosić o łaskę dla danej osoby? Nickiem? Może byłaby możliwość, aby podać imię na PW? W mojej opinii tak będzie łatwiej. Ale to tylko propozycja.
@miłośniczka Faustyny oczywiście wspieram modlitwą.
Ja mówię tak:
We wszystkich intencjach osób z forum.
:)
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

ODPOWIEDZ