Szkaplerz

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Piotr1987
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 4 lut 2023
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Szkaplerz

Post autor: Piotr1987 » 2023-02-04, 13:33

Witam wszystkich!
Moje pytanie czy mozna nosic na jednym łańcuszku spaklerz który został zamieniony na medalik razem z krzyzykiem na jednym łańcuszku? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2023-02-04, 19:11 przez Morkej, łącznie zmieniany 2 razy.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Spaklerz

Post autor: Albertus » 2023-02-04, 14:31

Chodzi ci o szkaplerz?

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Spaklerz

Post autor: Nenderen » 2023-02-04, 16:58

Tak. Jedyna zasada z więzem zawierającym szkaplerz jest taka, że jeżeli jest to szkaplerz karmelitański to nie nosi się już innych szkaplerzy, aczkolwiek można mieć razem z nim cudowny medalik lub medalik świętego Benedykta. W przypadku innych szkaplerzy można nosić kilka naraz.
Ostatnio zmieniony 2023-02-04, 17:00 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Piotr1987
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 4 lut 2023
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Spaklerz

Post autor: Piotr1987 » 2023-02-04, 17:51

Przepraszam za literówkę tak chodzi o skaplerz. Z tego co jest mi wiadomo jest możliwość zastąpienia płóciennego skaplerza na medalik skaplerzowy, który ma takie samo znaczenie, w jednym wideo na yt ksiądz który prowadzi kanał o nazwie teobankologia powiedzial że jest to zatwierdzone przez Papierza, na prośbę górników którzy posiadali owy ale bardzo szybko był niszczony, również ksiadz który omawiał znaczenie skaplerza posiada medalik skaplerzowy ze wzgledow higienicznych. Ja posiadam już lancuszek z krzyżykiem na który bym chciał dowiesic medalik skaplerzowy stąd wzięło się moje pytanie czy jest to wporzadku. Czyli według Ciebie Nenderen będzie ok? Z góry dziękuję pozdrawiam!

Dodano po 32 sekundach:
Chodzi o skaplerz karmelitański.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5192
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1371 times

Re: Szkaplerz

Post autor: abi » 2023-02-04, 19:43

szkaplerz
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Spaklerz

Post autor: Nenderen » 2023-02-04, 20:05

Piotr1987 pisze: 2023-02-04, 17:52 Przepraszam za literówkę tak chodzi o skaplerz. Z tego co jest mi wiadomo jest możliwość zastąpienia płóciennego skaplerza na medalik skaplerzowy, który ma takie samo znaczenie, w jednym wideo na yt ksiądz który prowadzi kanał o nazwie teobankologia powiedzial że jest to zatwierdzone przez Papierza, na prośbę górników którzy posiadali owy ale bardzo szybko był niszczony, również ksiadz który omawiał znaczenie skaplerza posiada medalik skaplerzowy ze wzgledow higienicznych. Ja posiadam już lancuszek z krzyżykiem na który bym chciał dowiesic medalik skaplerzowy stąd wzięło się moje pytanie czy jest to wporzadku. Czyli według Ciebie Nenderen będzie ok? Z góry dziękuję pozdrawiam!

Dodano po 32 sekundach:
Chodzi o skaplerz karmelitański.
Tak, oczywiście możesz dowiesic medalik szkaplerzowy do krzyżyka.
Natomiast szkaplerz karmelitański ma to do siebie, że może być noszony jako jedyny rodzaj szkaplerza. Za to gdybyś miał np. szkaplerz Michała archanioła wtedy mógłbyś go nosić z innymi rodzajami szkaplerzy nie będącymi karmelitańskim np. szkaplerzem Krwi Chrystusa lub szkaplerzem Męki (tych pasyjnych jest parę odmian).
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Piotr1987
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 4 lut 2023
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Szkaplerz

Post autor: Piotr1987 » 2023-02-04, 20:22

Bardzo dziękuję za dosadne wyjaśnienie, życzę wszystkiego dobrego, pozdrawiam

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Szkaplerz

Post autor: Nenderen » 2023-02-04, 20:24

Dzięki za życzenia.
A może zostań jeszcze trochę na forum?
Zawsze to jakaś okazja do pogłębienia wiary.
Pozdrawiam serdecznie w Chrystusie.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Piotr1987
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 4 lut 2023
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Szkaplerz

Post autor: Piotr1987 » 2023-02-04, 20:49

Połowę dnia chodzi mi to po głowie czy nie zagladac czesciej w miare moich mozliwosci, spedzam w pracy polowe zycia, w wekendy staram sie poswiwcac caly swoj czas rodzinie, przy dwojce dzieci narzeczonej w stanie blogoslawionym jest ciezko na chwile dla siebie. Tak narzeczonej.. Od dwóch miesięcy oboje dokonaliśmy najlepszego wyboru w naszym zyciu!. Zapragnelismy być bliżej Pana Boga, obecnie żyjemy w czystości, staramy się przestrzegać przykazań i zyci tak jak Pan Bóg przykazał, nasze życie się diametralnie zmieniło, za kilka miesięcy pobieramy się. Nie mam słów które mogą opisać szczęście jakie czuje po tej decyzji, chociaż początki były bardzo trudne.
Cieszę się że znalazłem się właśnie w tym miejscu, nieraz zadaje sobie pytania na które ciężko jest znaleźć sensowna odpowiedź, niektórych rzeczy poprosu nie mogę racjonalnie sobie wytłumaczyć odnoscie wiary itp. Także dziękuję za zaproszenie, napewno nie raz skorzystam z pomocy dobrych ludzi u których Pan Bóg gości od dłuższego czasu w sercach. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Szkaplerz

Post autor: Nenderen » 2023-02-04, 21:29

Gratuluję, zaproszenie sakramentalnego działania Jezusa do związku to super decyzja. Polecam na początek małżeńskiej drogi książkę Dzieje duszy świętej Teresy z Lisieux którą możecie na modlitwie poprosić o wsparcie z nieba dla waszej pary. Ta święta wychowała się w bardzo katolickiej rodzinie i chętnie z wyżyn niebios wspiera swym wstawiennictwem współczesnych rodziców.
Ostatnio zmieniony 2023-02-04, 21:31 przez Nenderen, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Piotr1987
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 4 lut 2023
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Szkaplerz

Post autor: Piotr1987 » 2023-02-04, 22:34

Dziękuję, napewno kupię, możesz mi polecić jeszcze jakas książkę, wkrótce wybieram się do Polski zakupy będą troszkę łatwiejsze z tego tytułu. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Szkaplerz

Post autor: Nenderen » 2023-02-04, 23:50

Wow, to szacuneczek, że radzisz sobie za granicą.
Polecam też którąś z książek poświęconych świętej Elżbiecie od Trójcy Świętej która podobnie jak Tereska z Lisieux była zakonnicą z Karmelu.
Warty też zakupu jest katechizm w wersji dla młodzieży Youcat. Zawiera błąd w sensie sugestii na temat definicji modlitwy do Maryi (przynajmniej w polskim wydaniu) ale tak poza tym jest ciekawym dziełem zawierającym wiele cennych religijnych myśli.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Piotr1987
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 4 lut 2023
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Szkaplerz

Post autor: Piotr1987 » 2023-02-05, 20:10

Dziekjue za wszystko!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”