Jezus jest ciągłym "dla Ciebie"

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Jezus jest ciągłym "dla Ciebie"

Post autor: Nenderen » 2023-02-04, 17:11

Wiele lat temu gdy już przyjąłem Jezusa w Komunii ale kolejka do Eucharystii tak naprawdę dopiero się rozpoczynała i miała jeszcze długo iść zobaczyłem jak impresje świetlne przechodzące przez barwny witraż zatrzymały się na ustach zakonnicy która przyjęła wcześniej Hostię. Gdyby w jakimś budynku istniała technologia pozwalająca żywić się światłem, tysiące ludzi chciały by się tam udać. Powstawały by jak grzyby na deszczu stowarzyszenia sympatyków i entuzjastów takie zajadania się podobnie jak popkulturowe odniesienia do tego w filmie i muzyce. Tymczasem my możemy żywić się Jezusem. Mamy też witraże przepuszczające światło Jego chwały, czyli w szczególności Maryję oraz innych świętych. Nasz Chrystus jest Chrystusem przystępności i spoufalania. To nasz Chleb, który kończy nasz głód. Alleluja!
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Rak

Re: Jezus jest ciągłym "dla Ciebie"

Post autor: Rak » 2023-02-04, 23:48

Ładnie powiedziane :)

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Jezus jest ciągłym "dla Ciebie"

Post autor: Nenderen » 2023-02-04, 23:52

Dziękuję @};- :ymhug: @};-
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2165
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 276 times
Been thanked: 305 times

Re: Jezus jest ciągłym "dla Ciebie"

Post autor: Arek » 2023-02-05, 09:03

Kontempluję i przyjmuję. Mam łzy w oczach przed przyjęciem i słowa-myśli dziękuję i przepraszam. Żałuję, proszę o zmiłowanie, dobrze, że Jest. I choć zawodzę, On chce bym był zawsze z Nim. Jest moim przyjacielem, który może wszystko, nawet mnie zmieniać. Siła i Moc zgłębiona w tajemnicy życia. Taki cichy, by Go usłyszeć trzeba wysiłku, by nic nie mówić, by się zatrzymać. Cisza i pokój.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Jezus jest ciągłym "dla Ciebie"

Post autor: Nenderen » 2023-02-05, 09:14

Arek pisze: 2023-02-05, 09:03 Kontempluję i przyjmuję. Mam łzy w oczach przed przyjęciem i słowa-myśli dziękuję i przepraszam. Żałuję, proszę o zmiłowanie, dobrze, że Jest. I choć zawodzę, On chce bym był zawsze z Nim. Jest moim przyjacielem, który może wszystko, nawet mnie zmieniać. Siła i Moc zgłębiona w tajemnicy życia. Taki cichy, by Go usłyszeć trzeba wysiłku, by nic nie mówić, by się zatrzymać. Cisza i pokój.
Bardzo wzruszające i zarazem piękne słowa. *-:)
Dziękuję za ważną refleksję.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”