Dobre motto na dziś

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Susanna » 2023-03-12, 11:53

Obrazek
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: sądzony » 2023-03-13, 19:42

„Szatan, świat i własne ciało stoją nam na przeszkodzie w dążeniu do Boga.”

św. Jan od Krzyża
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Nenderen » 2023-03-14, 16:24

Bardzo ważnymi są te dwie powyższe sentencje...
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Andej » 2023-03-17, 09:37

Zastanawiam się, czy moja zona jest łosiem czy jeleniem. Bo ona święcie wierzy we wszystko, co w TVN. Powiedzieli jej, ze Ziobro nosi pistolet w matkach i wierzy. A jak chcę jej pokazać w kompie powiększone zdjęcie na którym wyraźnie widać, że pistolet kaburze wewnętrznej, to zamyka oczy.
Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: sądzony » 2023-03-17, 10:22

Magnolia pisze: 2018-06-14, 20:16 Ten wątek jest dla wszystkich, którzy chcą się podzielić dobrą myślą z innymi.

Może to być osobista refleksja, coś ważnego dla Ciebie, coś co Cię olśniło i czym chcesz się podzielić z innymi.
Może to być sentencja innego autora (proszę wymieniać autorów), motto lub cytat z książki/filmu.
Możesz wyjaśnić jak to rozumiesz i w czym Ci to pomogło, albo zostawić tylko motto.

Jedna prośba, aby to była pozytywna myśl, by niosła dobro w przesłaniu. :-bd
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Andej » 2023-03-17, 11:20

Słusznie, zatem wytłumaczę łopatologicznie.
Wszelkie zaślepienie i upatrywanie wyłącznej prawdy jakimś organie propagandowym prowadzi do zła. Człowiek inteligentny korzysta z różnych źródeł, wysłuchuje zdań przeciwnych, analizuje. Nie pozwala się prowadzić jak leming lub rogate zwierzę.
W szczególności dotyczy to ślepej wiary w to, co antykatolickie media serwują. A serwują umiejętnie i przekonywująco. Goebels do pięt im nie dorównywał. Ale też nie miał porównywalnych możliwości technicznych. Ale już nasi bracia ze wschodu czynią to jeszcze lepiej. Mistrzostwo.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: sądzony » 2023-03-17, 12:34

"Tylko łosie i jelenie widzą prawdę w TV-nie"

to jest ta
"refleksja, coś ważnego dla Ciebie, coś co Cię olśniło i czym chcesz się podzielić z innymi"
?

:-?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Andej » 2023-03-17, 17:10

A wkleiłem to do widoku ogólnego, czy nalepiłem na własne okulary? Wzgl. na swój monitor? Sądzę, że sam możesz osądzić.

Ale, nie wiem czy da się to zauważyć. Na wszelki wypadek wyjaśnię. Wkleiłem to w wątku "Dobre motto na dziś". Aby choć dziś, zanim pochłonie telewizja, popatrzyć na ich przekaz z pewnym dystansem. Nie wierzyć w cała propagandową papkę informacyjną. Nauczyć się odrobiny krytycyzmu. Nie łykać wszystkiego jak tuczona gęś (kolejne zwierzę).
A wszystkie zwierzątka bardzo sympatyczne.

Jeśli czujesz się bardzo zakłopotany tym, że mowa o TVN, to wyjaśniam, że to nie jest=yna stacja telewizyjna uprawiająca cepologiczna propagandę. Wiem, ze niepoprawne politycznie jest krytykowanie tej akurat stacji. I zdaję sobie sprawę, że stacja ta ma wyjątkowo zapiekłych pretorian.
Może masz rację w tym, że to i tak nie trafi do rozumu. Nie wywoła refleksji. Co najwyżej sprowokuje do jakiejś riposty, a może i obrażenia się. Bo rzeczywiście pretorianie wykonują zadania, a nie analizują sensu sugestii.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: sądzony » 2023-03-17, 19:26

1. Przypuszczam, że pamiętasz, iż nie oglądam tv.
2. I wydaje mi się, że całkiem niedawno czytałem Twoją wypowiedź na forum, że też nie oglądasz.

A. Skąd więc takie wiadomości o tv?
B. Nie piję do stacji, a do wątłej "wagi" motta.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Andej » 2023-03-17, 20:26

No to tu mnie zagiąłeś. Az poczułem się jak debil. Albo jak mężczyzna ginekolog. Albo krytyk, który sam nie komponuje czy nie reżyseruje fimów, a wypowiada się na takie tematy. To oczywiste, że tylko lemingi mają prawo wypowiadać się na temat tv. Ale, oczywiście, bronić telewizji ma prawo każdy, niezależnie od tego czy ogląda, czy nie. Wot logika.

A waga, no cóż. Nie ważyłem. Ale wydaje mi się, że nie musi być na tyle ciężka, by powalać. Albo nokautować. Czuję się winnym tego, że nie wyjaśniłem, iż lubię się śmiać. Lekko śmiać.

Może zacznę pisać limeryki? Takie lekkie. I trochę cięższe.

A jeszcze dodam: Pije Kuba do Jakuba, Jakub do Michała, pijesz Ty, piję ja, kompanija cała...
Ostatnio zmieniony 2023-03-17, 20:31 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: sądzony » 2023-03-18, 08:16

Po prostu bardziej mi to do mema niż motta.
Pozdrawiam
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Andej » 2023-03-18, 09:09

A poniższe jest memem, mottem czy zupełnie czymś innym? A może, tak jak poprzednia grafika, przesłaniem, myślą na jakiś dzień. I nie tylko na jeden dzień. Ale coś, co powinno wzbudzać refleksję.
Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: sądzony » 2023-03-24, 10:54

"Pokora jest warunkiem uzyskania dojrzałości duchowej oraz psychicznej".

Gerard J. M. van den Aardweg
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Andej » 2023-03-24, 12:04

Słońce niech świeci tam gdzie TY...
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: sądzony » 2023-03-26, 14:32

"Chrześcijańska radość to pokój. Pokój, który jest w korzeniach, pokój serca, pokój, który może nam dać tylko Bóg.”

papież Franciszek
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”