Antychrześcijańskie znaki w przestrzeni publicznej

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1408
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 541 times
Been thanked: 779 times

Antychrześcijańskie znaki w przestrzeni publicznej

Post autor: AdamS. » 2023-03-18, 11:07

Chciałbym zwrócić uwagę na pewne treści, które wypełniają naszą przestrzeń publiczną czy komercyjną. Próbuje się w niej umieszczać dyskretne znaki, które nie zawsze trzeba demonizować, ale które powinny być obce chrześcijanom. Przykłady? Np. motywy trupich czaszek, pentagramów, odwróconych krzyży, czerwonych błyskawic, jednorożców na tle tęczowym (znak ideologii LGBT) itd. itp. Czy mamy być na to obojętni? Myślę, że nie warto publicznie rozdzierać szat, bo taka postawa jeszcze bardziej mobilizuje do prowokowania takimi symbolami. Możemy jednak inaczej...

Kiedyś kupiłem buty, które miały czerwone błyskawice na czarnej podeszwie. ale było to jeszcze przed aborcyjną kampanią, więc wtedy jeszcze się z niczym nie kojarzyły. Gdy błyskawice zaczęły wypełniać naszą przestrzeń jako znak agresji wobec nienarodzonych, poczułem wyraźny opór, aby te buty zakładać (były już zresztą "wychodzone", więc poszły w odstawkę). Należały jednak do najwygodniejszych butów jakie miałem, więc postanowiłem napisać list do producenta, informując go o walorach tego obuwia, a jednocześnie o moich zastrzeżeniach. Nie liczyłem na odpowiedź, a jednak ona nadeszła - były w niej podziękowania za zwrócenie uwagi na problem i zapewnienie, że producent zamierza dokonać zmian w dizajnie tego obuwia. Wielką radość sprawiło mi, gdy zobaczyłem w sklepie te same buty już bez błyskawic! Warto więc reagować! :)

niesztampowa
Początkujący
Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 24 times
Been thanked: 23 times

Re: Antychrześcijańskie znaki w przestrzeni publicznej

Post autor: niesztampowa » 2023-03-18, 12:20

To samo obserwuję. Szczególnie to jest rażące, kiedy dotyczy produktów dla dzieci. Ja od razu unikam takich i staram się na takie nie zwracać uwagi. Ale jakim mocnym przykładem jest wpis o deskorolce na naszym forum.
W ogóle - jak można nazwać firmę „Death Wish”?!

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1408
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 541 times
Been thanked: 779 times

Re: Antychrześcijańskie znaki w przestrzeni publicznej

Post autor: AdamS. » 2023-03-18, 12:27

niesztampowa pisze: 2023-03-18, 12:20 To samo obserwuję. Szczególnie to jest rażące, kiedy dotyczy produktów dla dzieci. Ja od razu unikam takich i staram się na takie nie zwracać uwagi. Ale jakim mocnym przykładem jest wpis o deskorolce na naszym forum. W ogóle - jak można nazwać firmę „Death Wish”?!
Tak, dzieci w szczególności powinniśmy chronić przed podprogowym przekazem. Na czym on polega? Nie na żadnej magii - po prostu oswaja się w ten sposób dziecko z pewną symboliką - i gdy potem spotyka ją w sytuacjach jawnej walki ideologicznej, staje po jej stronie...

A kwestia napisu na desce? Myślę, że wykorzystuje przekorę i bunt młodzieży - to budzi w ich środowisku respekt. Tym bardziej więc istotne jest, żeby podobnych haseł nie promować, a nawet nie przykładać do tego ręki. Producenci i sprzedawcy powinni to odczuć na własnej kieszeni, wtedy dopiero zmienią charakter swej oferty.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Antychrześcijańskie znaki w przestrzeni publicznej

Post autor: Andej » 2023-03-18, 13:32

AdamS. pisze: 2023-03-18, 11:07 postanowiłem napisać list do producenta, informując go o walorach tego obuwia, a jednocześnie o moich zastrzeżeniach.
Postawa godna pochwały i naśladownictwa.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Antychrześcijańskie znaki w przestrzeni publicznej

Post autor: Dezerter » 2023-03-18, 21:37

Głosujmy po prostu przez bojkot, czyli omijanie marek które nie szanują chrześcijan
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Antychrześcijańskie znaki w przestrzeni publicznej

Post autor: konserwa » 2023-03-19, 12:44

looo - to prawie niemozliwe. od firm samochodowych po meblowe, przetworstwa spozywczo-rolnego po cemiczne, produkty dziecuiece i gospodarstwo domowe ... jak sie w tym polapac.
chyba isc za rada ewangekiczna - nie pytac, tylko po chrzescijansku uzywac.

Awatar użytkownika
Elbrus
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 9 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Antychrześcijańskie znaki w przestrzeni publicznej

Post autor: Elbrus » 2023-03-19, 14:02

konserwa pisze: 2023-03-19, 12:44 chyba isc za rada ewangekiczna - nie pytac, tylko po chrzescijansku uzywac.
Tylko że jest zasadnicza różnica - zwykłe mięso i mięso ofiarowywane obcym bogom z zewnątrz wyglądają tak samo, natomiast "niechrześcijańskie oznaczenia" (z intencją lub z przypadku) rzucają się w oczy.
Ostatnio zmieniony 2023-03-19, 14:02 przez Elbrus, łącznie zmieniany 1 raz.
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)(NJB)

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Antychrześcijańskie znaki w przestrzeni publicznej

Post autor: konserwa » 2023-03-19, 17:24

No i co z tego. to tylko graficzne znaki, a nie demony. oczywiste - nie uzywaj, jesli potrafisz zastapic, albo uzywaj i poswiec sprawe Bogu, a znaki i tak mocy nie maja. najwyzej zamaluj albo cos w tym stylu.
bez paranoi - TO BOG jest PANEM, nie najbardziej nawt szurnieci antychrzescujansko producenci.

ODPOWIEDZ