Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2023-03-18, 12:20

U mojej córki w 1-szej klasie chodzą wszystkie dzieci. 25 osób. Siostra wydaje się spoko. Wciąż też robię jakieś różańce z grochu, stajenki, kalendarze adwentowe, informacje o świętych. Także na razie nie ma problemu.

Co do homoseksualizmu to córka jakiś czas temu spytała czy dziewczyna może zakochać się w drugiej dziewczynie więc odpowiedzieliśmy jak jest na tyle na ile to było konieczne.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2023-03-18, 13:17

niesztampowa pisze: 2023-03-18, 12:13 Dodam jeszcze - najgorsze, ze na lekcjach religii tez nie rozmawiają o takich rzeczach. Na lekcjach religii prawie nic nie robią. A chodzi na nie mniej niż połowy klasy.
Niestety poziom nauczania spada na pysk. Z roku na rok. Dotyczy to także nauki religii, i to w stopniu znacznie bardziej nasilonym.
Do niedawna myślałem, że remedium na to może być zaprzestanie nauki religii w szkołach, na rzecz katechizacji w parafiach (ew. też korzystając z salek szkolnych). Ale wnuczka siostry będzie mieć I Komunię. A córka siostry prowadzi poradnię rodzinna oraz kursy przedmałżeńskie. I ona przygotowując córkę nabyła podręczniki do religii i oceniła, że one też wypaczają wiarę. Że nie uczą wiary.
Jeśli dziecko nie wyniesie z domu wiary i jeśli w domu nie pozna religii, to nauka w szkole jest pozbawiona sensu. Zapewne zbyt uogólniam. Ale sytuacja jest zwykle tragiczna.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 779
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 132 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2023-03-18, 22:22

potwierdzam @Andej sytuacja jest tragiczna
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Nenderen » 2023-03-19, 00:56

Cześć, istjustmichelle1, czytywałem Twoje posty jeszcze przed rejestracją na forum. Jesteś dla mnie równie legendarna forumowa weteranka co ciasteczkowy_potfur więc miło móc do Ciebie zagadać. Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 2023-03-19, 00:57 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-03-19, 07:30

sądzony pisze: 2023-03-18, 12:20 U mojej córki w 1-szej klasie chodzą wszystkie dzieci. 25 osób. Siostra wydaje się spoko. Wciąż też robię jakieś różańce z grochu, stajenki, kalendarze adwentowe, informacje o świętych. Także na razie nie ma problemu.

Co do homoseksualizmu to córka jakiś czas temu spytała czy dziewczyna może zakochać się w drugiej dziewczynie więc odpowiedzieliśmy jak jest na tyle na ile to było konieczne.
Skrzywieie " zawodowe" z mojej strony. Az chciałoby sie zapytać co żeście powiedzieli.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2023-03-19, 08:37

Gzresznik Upadający pisze: 2023-03-19, 07:30
sądzony pisze: 2023-03-18, 12:20 Co do homoseksualizmu to córka jakiś czas temu spytała czy dziewczyna może zakochać się w drugiej dziewczynie więc odpowiedzieliśmy jak jest na tyle na ile to było konieczne.
Skrzywieie " zawodowe" z mojej strony. Az chciałoby sie zapytać co żeście powiedzieli.
Dość ogólnie, że czasem tak bywa, iż jedna dziewczyna może zakochać się w innej dziewczynie. Że nazywa się to homoseksualizm, a takie kobiety nazywają się lezbijkami. Żona mówiła, że kiedyś nawet wspomniała, że będzie lezbijką.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2023-03-19, 09:02

Bardzo mi się to podoba. Takie poprawne politycznie. W zasadzie, pomijając chęć zostanie lesbijką, to neutralne, bezpłciowe.

Wstrząsnęło mnie to wyjaśnienie. Dla mnie jest szokujące. Dlatego pozwoliłem sobie na pewna przeróbkę tego wyjaśnienia. Niektóre słowa podmieniłem. Te moje wtręty sa wyróżnione tłustym drukiem i podkreśleniem. Cała reszta jest skopiowana.

Sądzę, że gdyby spytała czy można zabić człowieka, to trzymałaby odpowiedź:
Dość ogólnie, że czasem tak bywa, iż jedna osoba może zabić inną. Że nazywa się to morderstwem, a takie osoby nazywają się mordercami. Żona mówiła, że kiedyś nawet wspomniała, że będzie morderczynią.

Sądzony, jestem przekonany, że starasz się być dobrym człowiekiem. Ale tak zagubionym, ze czasem zupełnie nie rozpoznajesz kierunku, w którym idziesz. Chcesz dobra, ale pakujesz się w totalne zło.

Uważam, że rodzice maja obowiązek pokazywania dziecku co jest dobre, a co złe. Co zgodne z Nauką Chrystusa, a co jej przeciwne.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-03-19, 09:30

Andej. Sae skłonności jako przypadłość nie jest grzechem tylko poteznym zranieniem na duszy.Praktykowanie i twierdzenie ze to normalne to grzech. Podobnie jak zrownywanie skłonności z grzechem.
Opisali fakt.
Przynajmniej nie powiedzieli ze to normalne. DOCEN TO.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2023-03-19, 09:41

Andej pisze: 2023-03-19, 09:02 Sądzę, że gdyby spytała czy można zabić człowieka, to trzymałaby odpowiedź:
Dość ogólnie, że czasem tak bywa, iż jedna osoba może zabić inną. Że nazywa się to morderstwem, a takie osoby nazywają się mordercami. Żona mówiła, że kiedyś nawet wspomniała, że będzie morderczynią.
A ja myślałem, że bycie homoseksualistą jest moralnie neutralne. No i, że katolicy "mogą" zabijać, a "zabijać" to nie "mordować". :-?
Z ciekawości co Ty byś powiedział/powiedziałeś gdy Twoje dzieci o to zapytały?

Dodano po 3 minutach 2 sekundach:
Gzresznik Upadający pisze: 2023-03-19, 09:30 Andej. Sae skłonności jako przypadłość nie jest grzechem tylko poteznym zranieniem na duszy.Praktykowanie i twierdzenie ze to normalne to grzech. Podobnie jak zrownywanie skłonności z grzechem.
Opisali fakt.
Przynajmniej nie powiedzieli ze to normalne. DOCEN TO.
Dziękuję. Obawiałem się, że mnie "okrzyczysz" :)
Ostatnio zmieniony 2023-03-19, 09:42 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2023-03-19, 10:08

Wytłumaczyłby, że to dewiacja. Jedna w dewiacji. Wspomniałbym, co na ten temat jest w Biblii. Dokonałbym oceny czynów homoseksualnych, oczywiście na poziomie odpowiednim do wieku. Wyraźnie zaznaczyłbym niebezpieczeństwa. I starałbym zgasić zainteresowanie.
Uważam, że szczególnie dzieciom należy mówić co jest dobre, a co złe. Co jest normalne (w sensie gaussowskim) w społeczności wierzących, a co nie.
Na pewno nie zachęcałbym so homoseksualizmu stwierdzając, że kiedyś będę.

Ale co ja mam pisać, skoro jestem czarnoskórym Żydem, a do tego transseksualnym gejem. Dzięki temu mam do wszystkiego prawo, nikt nie może mnie skrytykować, ani spojrzeć na mnie krzywo. Bo od razu po pysku, a poprawny politycznie sąd skaże pobitego, za to, że nie wykazał należytej poprawności.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Nenderen » 2023-03-19, 10:36

Dopóki dziecko nie zapyta Rodzica o znaczenie słowa "gej" (i na które to pytanie powinno otrzymać zgodną z Dekalogiem odpowiedź) które gdzieś może usłyszało wogóle nie powinno wiedzieć o istnieniu zjawiska gejostwa. Sytuacja gdy kompania Walta Disneya (on sam miał notabene powiązania z wolnomularstwem) coraz bardziej skrajnie lewicuje wypuszczając adresowaną do dzieci kinową bajkę o geju "Dziwny świat" jest skandalem. Widziałem plakat reklamujący tą animację jak szpecił ulicę mego miasta. :(
Ale oczywiście szanuję i lubię wszystkich gejów natomiast po prostu idea homopropagandy wobec dzieci mnie przeraża.
Tak dla LGBT jako społeczności, natomiast nie dla wojującej, sięgającej po dziecięce duszyczki ideologii LGBT

Dodano po 12 minutach 41 sekundach:
niesztampowa pisze: 2023-03-18, 12:13 Kiedyś przygotowywałam kalendarz adwentowy dla syna i w pracy drukowałam jakieś kartki z zadaniami i tematami.
Jednym z tematów było Niepokalane Poczęcie. Uslyszalam tekst w stylu : „ale ty to na serio chcesz dziecku takie rzeczy opowiadać?”
Staram się nie być złośliwa … ale aż nasunęła się myśl, ze gdybym opowiadała o homoseksualizmie to na pewno byłabym pochwalona.
Żeby było jasne - myślę, ze moja wiedza nt tego dogmatu jest tez uboga. A z dzieckiem przeczytalam fragment Pisma Świetego i wytłumaczyłam swoimi słowami.

Dodam jeszcze - najgorsze, ze na lekcjach religii tez nie rozmawiają o takich rzeczach. Na lekcjach religii prawie nic nie robią. A chodzi na nie mniej niż połowy klasy.
Wydaje mi się że Twoja znajoma ma właśnie to błędne rozumienie znaczenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu. Te zdumiewające ją "takie rzeczy" dotyczą nic innego jak tego że Maryja była i jest zawsze wolna od grzechu czyli Niepokalana. Niektórzy jednak mylnie myślą że ten dogmat dotyczy tego że Maryja jest zawsze Dziewicą jednak jest to treść innego, osobnego dogmatu. Twoja znajoma popełniła chyba tą pomyłkę. Gdyby wiedziała że chodzi o bezgrzesznośc Matki Bożej przypuszczam, że nie dziwiło by ją opowiadanie o niej dziecku. Każde dziecko katolickie wie przecież że Maryi z diabłem nie po drodze.
Ostatnio zmieniony 2023-03-19, 10:53 przez Nenderen, łącznie zmieniany 7 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2023-03-19, 11:45

Andej pisze: 2023-03-19, 10:08 Wytłumaczyłby, że to dewiacja. Jedna w dewiacji. Wspomniałbym, co na ten temat jest w Biblii. Dokonałbym oceny czynów homoseksualnych, oczywiście na poziomie odpowiednim do wieku. Wyraźnie zaznaczyłbym niebezpieczeństwa. I starałbym zgasić zainteresowanie.
Rozumiem, że tak postąpiłeś z własnymi dziećmi?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2023-03-19, 12:25

Mam nadzieję, że tak.
W każdym razie nie mieli i nie mają wątpliwości w kwestii ulegania homoseksualizmowi. Przyjmują do wiadomości, że są ludzie odstający daleko od norm, o których poucza Kościół. Mają stosunek neutralny do homoseksualistów i negatywny do propagowania i uprawiania homoseksualizmu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2023-03-19, 12:55

I ja mam nadzieję.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-03-19, 13:00

Mt 5:37 "Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi."

Iz 5:20 "Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem, którzy uznają ciemności za światło, a światło za ciemności, którzy uznają gorycz za słodycz, a słodycz za gorycz!"

1Kor 6:9-10 "Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwiąźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą, (10) ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego."

ODPOWIEDZ