Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: faraon » 2023-03-29, 22:21

Andej, ze mna bylo gorzej, bo uczylem sie niemal zawsze czegos innego niz uczyli w szkole, stopnie byly kiepskie, bo nie uwazalem na lekcjach, tylko podazalem myslami za jakims szczegolem tematu lekcji. Pozniej sam zdobywalem brakujace mi informacje w kierunku ktory mnie bardziej interesowal niz wyklady.
Pozniej okazywalo sie ze to za co dostawalem niskie oceny, przychodzilo samo, bo wynikalo z tego czego sam sie uczylem inna droga niz szly tematy zajec.
I tak wlasnie chemia, (robilem w domu sporo doswiadczen i juz wtedy interesowaly mnie materialy wybuchowe i w ogole pirotechnika) biologia to bylo zainteresowanie ptakami drapieznymi, wieloma dzikimi zwierzetami i ich tresura), genetyka (to jest dla mnie najciekawszy temat) , fizyka (mechanika urzadzen, inzynieria mechaniczna, konstrukcje budowlane, jak i architektura), i inne scisle, byly dla mnie najlatwiejsze, choc mialem niskie oceny, a na egzaminach koncowych dostawalem oceny bdb i nie wiem jakim cudem one znalazly sie na swiadectwach, bo srednia powinna byc 3 na szynach.
Pozniej sie smialem ze mogli mnie wyrzucic za podpowiadanie wykladowcom. =))
Jezyk polski jednak nadal pozostal moim najslabszym ogniwem.
Ostatnio zmieniony 2023-03-29, 22:33 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Jak rozumieć 2 przykazanie o obrazach - Chrostowski

Post autor: Dezerter » 2023-03-29, 23:02

Dezerter pisze: 2023-03-28, 21:10 To który to przekład faraonie/konserwo, bo nie widzę nadal :p
ty mi nie tłumacz rzeczy oczywistych
https://dolinamodlitwy.pl/przeklady/ind ... er=3&ver=1
Ostatnio zmieniony 2023-03-29, 23:06 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2023-03-30, 07:13

faraon pisze: 2023-03-29, 22:21 I tak wlasnie chemia, (robilem w domu sporo doswiadczen i juz wtedy interesowaly mnie materialy wybuchowe i w ogole pirotechnika) ...
A jednak podobnie.
I w tym właśnie upatruję słabość, a czasem wręcz szkodliwość nauczania. Gdyby w szkołach zamiast nauczycieli byli pedagodzy, którzy wyłapują zainteresowanie uczniów, studentów i odkrywają ich pasja, a potem ukierunkowują i rozwijają w tych kierunkach, to bylibyśmy krajem geniuszy. Zabijanie indywidualności jest grzechem na skalę państwową. Podobnie, jak uczenie schematów. I ocenianie wyłącznie z umiejętności stosowania tychże.
U nas tacy indywidualiści są tępieni. Bo należy równać do słabszych.
Popatrzmy na wymagania maturalnwe 2023:
Tegorocznych maturzystów obowiązują wymagania egzaminacyjne (obniżone o ok. 20-25 proc.) wprowadzone ze względu na częściowe zdalne nauczanie spowodowane z pandemią koronawirusa. W 2023 roku nie będzie również wymogu zdawania egzaminu na poziomie rozszerzonym z progiem 30%.
W moich czasach minimum stanowiło 60%, co pozwalało na otrzymanie oceny dostatecznej. Czasem trochę naciągano, jeśli ktoś był blisko tej granicy. Ale nie na uczelni. Tam twarde kryteria.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: faraon » 2023-03-30, 09:25

Tu masz racje, bo w ten sposob ujednolicano sposob myslenia, a tym samym wynalazki staly sie rzadkoscia.
To bylo takie ubieranie wszystkich w identyczne szare kufajki, a mi to nigdy nie odpowiadalo, bo mialem totalnie inny sposob myslenia, czego komunisci sie po prostu bali, bo dla nich bylem nieprzewidywalny. Po odrobieniu obowiazkowego stazu po szkolach, pracowalem na wlasny rachunek, a byly czasy ze prowadzilem 3 kompletnie rozne dzialalnosci gospodarcze, pracujac jednoczesnie na caly etat w firmie ktora miala potrzebny mi sprzet i moglem go wypozyczac- uzywac do swojej dzialalnosci.
Poza tym znajac przepisy podatkowe i ksiegowa ktora byla byla kierowniczka urzedu skarbowego, dzialalnosci te byly na umowie ryczaltu podatkowego, tak ze gdy np. z jednej zarobilem na czysto 1.2 miliona, to nie musialem ani grosza podatku dochodowego doplacac, poza roczna kwota ryczaltu.
A najciekawszym zdarzeniem w szkole, jeszcze w czasach podstawowki, chyba w 5 klasie, podczas kartkowki chcialem cyrklem otworzyc slepaka do tzw pistoletu startowego. Przycisnalem mocniej i szpikulec cyrkla wpadl do srodka. Kazdy na kartce tej kartkowki mial kreche od dlugopisu. :)) A ja palce i nos szaroniebieskie. :D
Myslalem ze wylece natychmast z klasy, a nauczyciel matematyk, byl takze nauczycielem od tzw. przysposobienia obronnego. Spokojnie podszegl, zapytal ile tego mam i skonfiskowal cale pudelko, 49 sztuk. Ale juz nastepnego dnia robilem w domu lonty i silniki odrzutowe z saletry i cukru pudru. :D
Chloran potasowy byl malo dostepny, ale tez dalo sie go zalatwic. Jego to trzeba bylo powoli mieszac piorkiem ptasim, by nie bylo mocnego buuummm.
A pozniej to proch dymny tzw. czarny, czy petardy i rakiety do fajerwerkow byly niemal na porzadku dziennym.
Ostatnio zmieniony 2023-03-30, 10:06 przez faraon, łącznie zmieniany 2 razy.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Być może i ewolucja jest prawdziwa ale...

Post autor: faraon » 2023-04-01, 16:27

konserwa pisze: 2023-04-01, 16:24 Wszystko o czym tutaj napsly strony sporu to tylko gdybania - tak samo jak ewolucja ... to i antyewolucja sa nieudowodnione.
a wiec ogolny remis - bo jedynie BOG jest Panem i Stworca wszystkiego, a wiec czemuz by i nie ewolucji?
Stfurcom ewolucji jest czlowiek. ;) Taki cos w rodzaju Adama Brzechwy, tylko ze dorosli jak male dzieci, wzieli to za prawde. ;)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Być może i ewolucja jest prawdziwa ale...

Post autor: Andej » 2023-04-01, 16:50

Przeemek pisze: 2023-04-01, 16:11 ...
Czujesz już brak logiki, ale dalej brniesz. Godne podziwu samozaparcie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Być może i ewolucja jest prawdziwa ale...

Post autor: konserwa » 2023-04-01, 17:51

O wielki faraonie - stfurcom piramidy sa ponoc egipcjanie, a stfurcami antyewolucji sa ludzie, ktorzy jako by nie patrzec, patrza na piramidy i mowia piramidalnosci antyewolucyjne.
A w Biblii wyraznie jest napisane, ze Bog to garncarz, a czlek to niewypalona cegla.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Być może i ewolucja jest prawdziwa ale...

Post autor: faraon » 2023-04-01, 18:39

i pewnie w piekle sie wypali. ;)

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Być może i ewolucja jest prawdziwa ale...

Post autor: konserwa » 2023-04-01, 19:30

Oj nie, oj nie - najblizsze wypalanki cegielne to jakies 170 km od miejsa tego, w ktorym pisze tfurczosc tfurcza ja, konserwa niewypalony ...
Cegielki te sygnowane do tej pory godlem Jego Cesarskiej Mosci F.J. II:

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Jak rozumieć 2 przykazanie o obrazach - Chrostowski

Post autor: Nenderen » 2023-04-01, 20:06

Według tradycji Kościoła owi bracia i siostry to kuzyni i kuzynki
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Jak rozumieć 2 przykazanie o obrazach - Chrostowski

Post autor: Dezerter » 2023-04-01, 21:26

Nenderen pisze: 2023-04-01, 20:06 Według tradycji Kościoła owi bracia i siostry to kuzyni i kuzynki
No to po raz trzeci :-\ :-w
ty mi nie tłumacz rzeczy oczywistych
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Jak rozumieć 2 przykazanie o obrazach - Chrostowski

Post autor: konserwa » 2023-04-01, 21:56

Dezerter ... jakies 28 lat temu cos takiego widzialem, 1000 km od zego miejsca gdzie przebywam.
Jak odnajdziesz swoje "wspomnienia" sprzed 28 lat, to daj znac.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Nenderen » 2023-04-01, 23:18

W takim razie przepraszam Dezerterze.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

wXlfX

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: wXlfX » 2023-04-14, 13:16

Takie pytanie mam. W którym momencie spowiedzi można zadać księdzu jakieś pytanie. W sensie przy wyznawaniu grzechów, po czy kiedy?

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5325
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 844 times
Been thanked: 1403 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: abi » 2023-04-14, 15:19

wXlfX pisze: 2023-04-14, 13:16 Takie pytanie mam. W którym momencie spowiedzi można zadać księdzu jakieś pytanie. W sensie przy wyznawaniu grzechów, po czy kiedy?
ja takie rzeczy mowie gdy kaplan skonczy mowic pouczenie po wyznaniu przeze mnie grzechow a jeszcze przed pokuta
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

ODPOWIEDZ