Fortuna się toczy rosołem

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
Zablokowany
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Fortuna się toczy rosołem

Post autor: sądzony » 2023-03-29, 21:27

Apophenic pisze: 2023-03-29, 15:38 Co do ogólnego kontaktu ze społecznością chrześcijan tu na forum. Przyszedłem i poprosiłem o miłość, tak jak umiałem. I otrzymałem ją doprawdy w nadmiarze... (sarkazm)
Olifant
"Zobaczyłem światło więc przyszedłem. Zadzwoniłem i otworzyłaś.
Nie przyszedłem rozmawiać, nie przyszedłem się kłócić,
nie przyszedłem prowadzić odwiecznej wojny.
Ja przyszedłem się kochać.
Mam już jeden nóż w plecach i nie ma tam miejsca na następne.:"

(...)
Marcin Świetlicki

stary
miłości, której potrzebujesz nie znajdziesz w internecie
zgubionej relacji
nigdy nieodnalezionej bliskości
uścisku utęsknionego
dotyku, którego już nie pamiętasz
radości pomimo smutku
szczęścia w cierpieniu
spokoju w pędzie
pogody w deszczu
nie znajdziesz

bo na haju
to już znalazłeś
zapominając czego właściwie szukałeś

..........

w miłości bracie
Ostatnio zmieniony 2023-03-29, 21:27 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Apophenic

Re: Fortuna się toczy rosołem

Post autor: Apophenic » 2023-03-30, 05:19

Nie mogłem zmarszczyć Wacusia, stąd te kropeczki. Ale jednak, po długiej, wyczerpującej walce, Wacuś i ja otrzymaliśmy należne.

Dobranoc miśki

Wasz Aniołek, Cacyśbumk-glycuś,

Który nie chce znać prawdy %-( %-(

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Fortuna się toczy rosołem

Post autor: Albertus » 2023-03-30, 06:14

Apophenic pisze: 2023-03-30, 05:19 Nie mogłem zmarszczyć Wacusia, stąd te kropeczki. Ale jednak, po długiej, wyczerpującej walce, Wacuś i ja otrzymaliśmy należne.

Dobranoc miśki

Wasz Aniołek, Cacyśbumk-glycuś,

Który nie chce znać prawdy %-( %-(

I tu, w ostatnim zdaniu, trafiłeś w samo sedno.

Jak zechcesz( jeśli zechcesz) to wtedy dopiero będzie sens z tobą rozmawiać

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Fortuna się toczy rosołem

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-03-30, 06:17

Apophenic ..Chlopie ..Awet nie wiesz jakie " wiersze" będziesz pisał w życiu jak już Go odnajdziesz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Fortuna się toczy rosołem

Post autor: Andej » 2023-03-30, 07:18

Albertus pisze: 2023-03-30, 06:14 I tu, w ostatnim zdaniu, trafiłeś w samo sedno.
Ani rozumieć. Podany przeze mnie cytat pochodzi z Levisa Carolla w przekładzie Macieja Słomczyńskiego czyli Joe Alexa.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Apophenic

Re: Fortuna się toczy rosołem

Post autor: Apophenic » 2023-03-30, 16:14

Potrzebuję kilku dni na wyciszenie wnętrza w pobycie sam z sobą. Jestem za bardzo we władaniu silnych emocji, co utrudnia mi nawiązanie z Wami dialogu. Przepraszam też, że byłem nieprzyjemny w kontakcie, mimo chęci pomocy z Waszej strony. Jestem uzależniony m.in. od benzodiazepin i to od 6 lat. Nie wiem, czy się orientuje się, ale zespoły odstawienie towarzyszące tej substancji powszechnie opisuje się jako potworne męki. A ja przeżywam je regularnie, bo regularnie tracę dostęp do tych leków.

Grzeszniku Upadający, tak, to bardzo motywujące. Dzięki za te słowa.

Albertusie, chcę na niedługo opuścić forum, żeby się wyciszyć, co powinno zaowocować postawą otwartosci na dialog z Wami. Ale też Wy ciągle o tej prawdzie w stosunku do mojej osoby mówicie ogólnie. Wydaje mi, że nie padł nigdy żaden konkret w tym temacie z Waszej strony. Tylko ogólne: "nie chcesz znać prawdy", co jest takie, jakby powtarzać komuś te słowa, nie mówiąc mu przedtem niczego konkretnego. Odbieranie tego w ten sposób utrzymywało we mnie lekką irytację.

Zatem teraz proszę o jakiś pierwszy konkret odnośnie do tych rzeczy, których Waszym zdaniem ja nie chcę przyjmować do świadomości. Jakiej prawdy znać nie chcę?

Andej, wybacz, Twój post z cytatem odebrałem powierzchownie, bo gdy zerknąłem na niego to wydało mi się, że jest to jakiś rosyjski pikantny wiersz, którym rewanzujesz się złośliwie za moje słowa, że nie otrzymałem od Was ciepłego przyjęcia. Więc niezdolny byłem należycie w treść jego wniknąć. Dziś prawdę mówiąc dalej nie rozumiem, co chciałeś zakomunikować tym cytatem. :)

Może mnie nie być dzień, dwa. Jeszcze raz dziękuję Wam. Wszystkim osobom, które się tu zechciały wypowiedzieć.

Tak, nawet Konserwie.

Konserwo, to oczywiście żart. :) Nawiasem, w swoich postach w stosunku do mnie nie musisz być aż tak delikatny, jakbym był niezwykle kruchym jajkiem, bo uważam, że nim nie jestem. Moje okaleczenia mają inne przyczyny, niż cudze słowa. Tych ostatnich nauczyłem się nie dopuszczać, bo wiele było czysto destrukcyjnych i dewastujących. Prawda owszem, jest konieczna, ale bez miłości zabija.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Fortuna się toczy rosołem

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-03-31, 05:26

Jeśli mogę cos doradzić idz przed Najswietszy Sakrament. Przez blisko godzinę bedze szarpalo, kociokwik myśli oskarżenia etc a potem się wyciszy. Na pewno nie będziesz Mu przeszkadzał ani twoja obecność nie będzie Mu niemiła.

Apophenic

Re: Fortuna się toczy rosołem

Post autor: Apophenic » 2023-04-01, 14:17

Bardzo proszę o usunięcie w całości dwóch ostatnich postów, na których są zdjęcia.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Fortuna się toczy rosołem

Post autor: Nenderen » 2023-04-01, 20:09

Apophenic, Jezus Cię kocha i dba o Ciebie jak o owcę.
Jednak aby Jezus mógł pomóc Tobie jako pasterz powinieneś zaufać Jego przewodnictwu.
Zaufaj Mu.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

JaPa
Początkujący
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Fortuna się toczy rosołem

Post autor: JaPa » 2023-04-03, 10:55

sądzony pisze: 2023-03-24, 13:48
Jeżeli ktoś prosi byś go przytulił i Ty to zrobisz czy będzie to miało jakąś wartość? Czy będzie to wsparciem?
Zależy od motywów. Jeśli szczere, ma jakiś sens. Jak na pokaz, to po co?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Fortuna się toczy rosołem

Post autor: sądzony » 2023-04-03, 11:09

JaPa pisze: 2023-04-03, 10:55
sądzony pisze: 2023-03-24, 13:48 Jeżeli ktoś prosi byś go przytulił i Ty to zrobisz czy będzie to miało jakąś wartość? Czy będzie to wsparciem?
Zależy od motywów. Jeśli szczere, ma jakiś sens. Jak na pokaz, to po co?
Nie będzie motywu. Będzie to odpowiedzią na prośbę, potrzebę bliskości fizycznej, zaopiekowania, czułości.
Gdy córka prosi o jedzenie, pomoc, zabawę, zadaje pytanie, nie zastanawiam się nad motywami.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Apophenic

Re: Fortuna się toczy rosołem

Post autor: Apophenic » 2023-04-03, 21:07

Każdy dzień to wchodzenie w coraz to zbiory Mandelbrota. Każdy dzień zatem to materiał na epikę, lirykę, dramat -

Kreatywności miła, Twój jest to wybór.

Dodano po 9 minutach 46 sekundach:
A z nowin życiowych:

Jest okazja podjęcia pracy. Sprzątanie. Panu Jezusowi podoba się rodzaj pracy. Możemy ruszyć.

Apophenic

Re: Fortuna się toczy rosołem

Post autor: Apophenic » 2023-04-04, 15:30

Usuńcie, proszę, w całości te dwa posty ze zdjęciami. Miały być one prywatne. Pod wpływem środków stymulujących stałe przekraczam własne granice.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Fortuna się toczy rosołem

Post autor: Albertus » 2023-04-04, 17:38

Apophenic pisze: 2023-04-03, 21:17 A z nowin życiowych:

Jest okazja podjęcia pracy. Sprzątanie. Panu Jezusowi podoba się rodzaj pracy. Możemy ruszyć.
No i jak? Ruszyłeś?

Jak poszło?

JaPa
Początkujący
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Fortuna się toczy rosołem

Post autor: JaPa » 2023-04-06, 09:27

sądzony pisze: 2023-04-03, 11:09 Nie będzie motywu. Będzie to odpowiedzią na prośbę, potrzebę
Dziwna takie beznamiętne odwalanie. Takie rzucanie o hlapow. Bez zaangażowania.
Nie samym chlebem człowiek żyje.

Zablokowany