Jedzenie które niszczy nasze zdrowie, nasze organy...Czy ważne jest dla Was mądre odżywianie?

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Ziołolecznictwo

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-03-31, 17:57

abi pisze: 2023-03-31, 16:12 edit:to i tak nie przekonuje faustynkowej
Abi, no co Ty. Po co zmieniasz przeze mnie post? Mam nadzieję, że to żart, a nie że jakoś Cię tym uraziłam? Poza tym, co z tego, że mnie to nie przekonuje? A może kogoś innego tym byś przekonała. Ja nie chciałam nic złego przez to powiedzieć, tylko tyle że bardzo mnie ciekawi, jak to Dezerter rozumie. Ale chyba tylko offtopic zrobiłam.

Dodano po 4 minutach 50 sekundach:
Bo cytaty na różnych stronach czasem się wzajemnie wykluczają. Można znaleźć sprzeczne ze sobą, dlatego mam co do nich wątpliwości (tak jest w wielu sprawach). A jak mamy tu chemika, to aż szkoda byłoby go o to nie zapytać. Taka okazja.
Ostatnio zmieniony 2023-03-31, 18:08 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 3 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3052
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Ziołolecznictwo

Post autor: konserwa » 2023-03-31, 18:11

Diabetycy tez reaguja roznie na cukry. Nie ma jednej stalej wykladni. Moze warto poprzestac na takim spojrzeniu - w miare moznosci unikac , niezaleznie pod jaka postacia i w jakim produkcie.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5196
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1373 times

Re: Ziołolecznictwo

Post autor: abi » 2023-03-31, 18:27

odroznij weglowodany od cukrow prostych
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Jedzenie które niszczy nasze zdrowie, nasze organy...Czy ważne jest dla Was mądre odżywianie?

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-03-31, 18:44

@abi przerzuciłam nasze rozterki tutaj. Nie do końca pasuje, ale chyba bardziej niż ziołolecznictwo. Wybaczcie offtopic, bo odleciałam tam od tematu.

Dodano po 15 minutach 25 sekundach:
abi pisze: 2023-03-31, 18:27 odroznij weglowodany od cukrow prostych
Wiem, że węglowodany złożone różnią się od cukrów prostych. Fruktoza jest przecież cukrem prostym. Ale nie rozumiem w czym konkretnie ich nie odróżniam, więc jeśli możesz, to wyjaśnij. Trochę się pogubiłam w tym.

Dodano po 10 minutach 36 sekundach:
Acha, chyba już rozumiem. Coś mi wolno idzie myślenie.
Odniosłaś się pewnie do tego:
konserwa pisze: 2023-03-31, 18:11 w miare moznosci unikac , niezaleznie pod jaka postacia i w jakim produkcie.
Ostatnio zmieniony 2023-03-31, 19:10 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 3 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5196
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1373 times

Re: Jedzenie które niszczy nasze zdrowie, nasze organy...Czy ważne jest dla Was mądre odżywianie?

Post autor: abi » 2023-03-31, 19:11

ale to kundelek napisal cukry :-\ i amen
a cukier to tez laktoza, sacharoza, skrobia itd
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3052
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Jedzenie które niszczy nasze zdrowie, nasze organy...Czy ważne jest dla Was mądre odżywianie?

Post autor: konserwa » 2023-03-31, 19:47

Unikac, ale nie znaczy ze zaprzestac jesc. Chleb to spora dawka weglowodanow, wiec nie za duzo chleba, twarogi tak samo, tluszcze moga przyspieszac lub spowalnisc itd ... Rozsadek zamiast paniki, a od czasu do czasu kawalek ciasta - mniam.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Ziołolecznictwo

Post autor: Dezerter » 2023-03-31, 20:52

abi pisze: 2023-03-31, 17:18 @Dezerter tylko ty jeden znasz sie na miodzie :p
Jak jeden, a ja


Obrazek
Każdy, kto mówi, że miodzio jest niezdrowy to ma chyba mały rozumek [-(
Ostatnio zmieniony 2023-03-31, 20:54 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Jedzenie które niszczy nasze zdrowie, nasze organy...Czy ważne jest dla Was mądre odżywianie?

Post autor: Drwal » 2023-03-31, 21:11

Ja to szczerze mówiąc to jem to co mi się podoba , starając się oczywiście zachować umiar i np. post w piątek. Nie patrzę na jakieś cukry konserwanty i.t.p i żyję i rzadko choruję i jestem trochę gruby.
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5196
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1373 times

Re: Ziołolecznictwo

Post autor: abi » 2023-03-31, 21:30

miłośniczka Faustyny pisze: 2023-03-31, 18:02
Abi, no co Ty. Po co zmieniasz przeze mnie post? Mam nadzieję, że to żart, a nie że jakoś Cię tym uraziłam?
nie nie
wrzuce reklame mojego ulubionego miodu
Obrazek
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Jedzenie które niszczy nasze zdrowie, nasze organy...Czy ważne jest dla Was mądre odżywianie?

Post autor: faraon » 2023-03-31, 22:35

Wiesz co to jest spadz?
To odchody mszycy, ktore czesto oblepiaja galezie krzewow i drzew na ktorych zeruja. =))
To taki miod g...ny ;) Choc odchody mszycy zawieraja sporo cukrow. ;) Niezbyt jest to zrozumiale ze te owady tak bezceremonialnie wydalaja glowny skladnik energetyczny kazdego zywego organizmu. Jest to mocno zastanawiajace. ;)
A czlowiek zachowuje sie jak ten zuk gnojowy i toczy swoja kulke. ;)

Ale nie martw sie, jest na to proste wyjasnienie, mszyca jest zyworodna i nrozmnaza sie "niemal jak bakteria przez podzial", oczywiscie nie jest to podzial, tylko zyworodnosc, do ktorej oprocz cukrow, potrzebne sa inne skladniki, a przede wszystkim bialka.
Spadz powstaje w skutek nadmiaru cukrow w stosunku do zapotrzebowania na bialko dla mszyc, bo zywia sie najmlodszymi pedami i pakami, w ktorych wlasnie jest nadmiar cukrow, a niewiele bialka.
Ta wlasciwosc i zdolnosc wydalania nadmiaru cukrow przydala by sie diabetykom, ktorych organizm ma problem z wytwarzaniem insuliny.
Ba, kazda kobieta ktora chce dbac o linie, chciala by miec takie zdolnosci, bo mogla by jesc ciastek ile wlezie, bez skutkow ubocznych w wadze ciala. ;)
Ostatnio zmieniony 2023-03-31, 23:05 przez faraon, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
erzac
Bywalec
Bywalec
Posty: 131
Rejestracja: 21 wrz 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 240 times
Been thanked: 56 times

Re: Jedzenie które niszczy nasze zdrowie, nasze organy...Czy ważne jest dla Was mądre odżywianie?

Post autor: erzac » 2023-04-01, 03:54

Ciekawe czy mrówki faraona lubią miód spadziowy.
Czy ktoś może jadł miód manuka?
Wiele o nim czytałem, nawet używałem w formie opatrunku. Przyznam że bywają bardziej skuteczne opatrunki, ale mniejsza z nimi. Ciekawe czy ten miodzio taki dobry, bo że dość drogi to znalazłem.
https://www.swiatmiodow.pl/1129-mi%C3%B ... jCEALw_wcB
Ostatnio zmieniony 2023-04-01, 04:01 przez erzac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5196
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1373 times

Re: Jedzenie które niszczy nasze zdrowie, nasze organy...Czy ważne jest dla Was mądre odżywianie?

Post autor: abi » 2023-04-01, 07:16

faraon pisze: 2023-03-31, 22:35 Wiesz co to jest spadz?
To odchody mszycy, ktore czesto oblepiaja galezie krzewow i drzew na ktorych zeruja. =))
To taki miod g...ny ;) Choc odchody mszycy zawieraja sporo cukrow. ;) Niezbyt jest to zrozumiale ze te owady tak bezceremonialnie wydalaja glowny skladnik energetyczny kazdego zywego organizmu. Jest to mocno zastanawiajace. ;)
A czlowiek zachowuje sie jak ten zuk gnojowy i toczy swoja kulke. ;)

no a inne miody sa ze zwroconej przez pszczoly tresci
bardzo romantyczne

"Nektar, który pobierany jest przez trąbkę, jest transportowany przełykiem do wola miodowego, które jest oddzielone od żołądka. Wole typowej pszczoły miodnej ma pojemność około 15-18 milimetrów sześciennych, a podczas pracy na łące może się powiększać nawet do 50 mm. Wole miodne jest oddzielone od żołądka strukturą zwaną przedżołądkiem, tak zwanym wentylem. (..) Przedżołądek zapobiega też cofaniu się częściowo strawionej zawartości żołądka z powrotem do wola. W ulu całą zawartość wola pszczoła oddaje do dalszej przeróbki "

https://www.portalpszczelarski.pl/artyk ... hiego.html
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3052
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Jedzenie które niszczy nasze zdrowie, nasze organy...Czy ważne jest dla Was mądre odżywianie?

Post autor: konserwa » 2023-04-01, 07:38

Dobre plony sa glownie, gdy sie sadzi na g...ie. Mniam marchewka i pszenica, kartofelki i kapusta ... w kapuscie dzdzownica tlusta ...

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5196
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1373 times

Re: Jedzenie które niszczy nasze zdrowie, nasze organy...Czy ważne jest dla Was mądre odżywianie?

Post autor: abi » 2023-04-01, 07:53

konserwa pisze: 2023-04-01, 07:38 Dobre plony sa glownie, gdy sie sadzi na g...ie. Mniam marchewka i pszenica, kartofelki i kapusta ... w kapuscie dzdzownica tlusta ...
nie, to gasienica bielinka (kapustnika)
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3052
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Jedzenie które niszczy nasze zdrowie, nasze organy...Czy ważne jest dla Was mądre odżywianie?

Post autor: konserwa » 2023-04-01, 08:32

nie mam nic przeciwko bielinkowi

ODPOWIEDZ