Informacje o NPR i jakie macie doświadczenia?

Spam, offtop na forum, czyli forumowe śmieci, posty nie wnoszące nic do tematu, nie związane z nim.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Meduza
Początkujący
Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 7 paź 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 4 times

Informacje o NPR i jakie macie doświadczenia?

Post autor: Meduza » 2023-04-01, 16:58

Dzień dobry, przychodzę z prośbą o poradę w sprawie NPR - za jakis czas biorę ślub i nie wyobrażam sobie używać antykoncepcji innej niż naturalna, a przez kilka pierwszych miesięcy po ślubie raczej będę musiała "uważać" - jakkolwiek to brzmi. Chcialabym już zainteresować się metodami naturalnej antykoncepcji ale nie wiem jak zacząć? Czy możesz polecić -pewnie głównie Panie z jakimś stażem małżeństwa - jakieś książki/wykłady w necie dla początkujących, totalnie jestem w tym zielona.

Przyznam że w duchu nie ufam do końca tym metodom, ale może mi przejdzie jak się czegoś dowiem. Jakie macie doświadczenia związane z NPR?
Pozdrawiam , z Bogiem

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Informacje o NPR i jakie macie doświadczenia?

Post autor: Tek de Cart » 2023-04-01, 19:02

doświadczenia dobre, młodsza córka poczęła się dokładnie w rozpoznanym okresie płodnym :) (przy starszej nie zwracaliśmy na to uwagi, chcieliśmy mieć szybko dzieci)
możesz zajrzeć na iner.pl albo na lmm.pl - są tam materiały oraz można pogadać z ludźmi którzy 'w tym siedzą'. Można też pójść na kurs gdzie dowiesz się co i jak, oraz będziesz mogła z instruktorem skonsultować swoje obserwacje. Dobrze zacząć wcześniej, też dla własnego zdrowia (regularna obserwacja pozwala szybko wychwycić też inne problemy, a nie tylko obserwować płodność).
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Informacje o NPR i jakie macie doświadczenia?

Post autor: Dezerter » 2023-04-01, 21:51

Jest to bardzo skuteczna metoda, ale dla osób, które wiedzą i rozumieją jak ja stosować, dlatego szkolenia, kursy instruktarz konieczne, plus stałe konsultacje wszystko zapewni twój doradca zrycia rodzinnego z parafii, jeśli nie on, to skieruje do właściwej osoby, poradni itp.
Metoda nie tylko stosowana do odkładania poczęcia, ale bardzo przydatna gdy tego poczęcia nie ma a para chciała by mieć dziecko
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Zablokowany