Strój kąpielowy a grzech

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 174 times

Re: Katoliczki i strój kąpielowy

Post autor: Lwica » 2023-04-07, 14:26

Meduza pisze: 2023-04-07, 13:58 Ponieważ jestem "uśpioną" skrupulatną, muszę czasem podpytać innych o zdanie w tematach grzechu/braku grzechu itp. Jeśli był taki temat to przepraszam.

Nie ukrywam że bardzo lubię pływać, a w lecie spędzać czas na plaży. To chyba moja ulubiona aktywność w życiu:D choć kiedyś właśnie że względu na skromność unikałam tego.
Ale idąc teraz do spowiedzi po długim czasie zastanawiam się co o tym sądzić. W końcu wiem że mężczyźni zwracają uwagę na skąpo ubraną kobietę na plaży - tak jest. Mimo, że mam raczej "skromny" strój kąpielowy.
Pamiętam że czytałam kiedyś bodajże "Świadectwo" A. Lenczewskiej i Pan Jezus przekazał jej, aby przestała chodzić na plażę.
Zresztą sama niekiedy źle się czuje z tym brakiem stroju. Co sądzicie?
Tak samo zwracają uwagę na nogi w szortach, spódniczkach (nawet do kolana), sukienkach, na ramiona, na dekolt, biust nawet ubrany całkowicie w bluzkę, na biodra, na 4 litery w jeansach, na uroczy uśmiech, na ładne włosy itd., itp.
B-)
Natomiast chodząc na plażę możesz ubierać jakąś chustę na biodra, a na basen to raczej ciężko oczywiście. Natomiast 90% pobytu na basenie to pobyt w wodzie z tego co kojarzę.
Sama może mało pamiętam, bo nie lubię basenów krytych (te czepki, okulary, klapki, zapach "wody", włosy jak szopa później, woda w uszach brrrr... I nie umiem pływać :-j ).

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5516
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 875 times
Been thanked: 1440 times

Re: Katoliczki i strój kąpielowy

Post autor: abi » 2023-04-07, 14:53

to ja zwatpilam w autentycznosc objawien lenczewskiej w tym momencie
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Strój kąpielowy a grzech

Post autor: faraon » 2023-04-07, 15:09

stroj kapielowy nie sadze by byl grzechem, raczej brak tegoz stroju. ;)

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5516
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 875 times
Been thanked: 1440 times

Re: Strój kąpielowy a grzech

Post autor: abi » 2023-04-07, 16:08

faraon pisze: 2023-04-07, 15:09 stroj kapielowy nie sadze by byl grzechem, raczej brak tegoz stroju. ;)
brak stroju jest usprawiedliwiony w wannie i pod prysznicem
a serio - jesli stroj nie jest jakimis fikusnym mikro bikini to grzech jest w oku patrzacego
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Meduza
Początkujący
Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 7 paź 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 4 times

Re: Katoliczki i strój kąpielowy

Post autor: Meduza » 2023-04-07, 16:28

abi pisze: 2023-04-07, 14:53 to ja zwatpilam w autentycznosc objawien lenczewskiej w tym momencie
To mam nadzieję że to tylko chwilowe zwątpienie, bo to zbyt blachy powód

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5516
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 875 times
Been thanked: 1440 times

Re: Strój kąpielowy a grzech

Post autor: abi » 2023-04-07, 17:13

no o tym stroju kapielowym...to takie niepasujace

nie można w sposób bardzo kategoryczny zaprzeczyć możliwości pomieszania w ramach objawieniach prywatnych autentycznych Bożych wizji nawet z szatańskimi mamieniami. Wszak to bodajże św. Faustyna Kowalska wspominała, że na pewnych etapie swych objawień rozpoznała, iż szatan podszywał się w nich pod Pana Jezusa i dopiero po pewnym czasie zorientowała się ona co do ich fałszywości (niszcząc te ze swych pism, co do których rozpoznała, iż maczał w nich palce diabeł).
https://salwowski.net/2020/01/16/czy-ob ... a-od-boga/
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2572
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 414 times

Re: Strój kąpielowy a grzech

Post autor: Abstract » 2023-04-07, 17:29

To też kwestia przyzwyczajenia. W afrykańskiej wiosce gdy każda kobieta ma prawie wszytko na wierzchu faceci nie siedzą z wyciągniętym językiem i patrzą myśląc tylko o jednym. Tak jak ginekolog nie chodzi ze zwodem przy każdej ładnej kobiecie.
Kiedyś na plaży jedna z kobiet obnażyła piersi i chodziła po plaży. Wszyscy faceci zwracali uwagę. Później gdy więcej kobiet poszło w jej ślady reakcji wow już nie było (nie w PL). Faceci mają wyobraźnie, czasami najbardziej ubrana kobieta o np przeszywającym spojrzeniu może narobić więcej szkody w wyobrażeniach niż w stroju kąpielowym w realu.
Ostatnio zmieniony 2023-04-07, 17:30 przez Abstract, łącznie zmieniany 1 raz.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5516
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 875 times
Been thanked: 1440 times

Re: Strój kąpielowy a grzech

Post autor: abi » 2023-04-07, 17:41

"To, że do tej pory przybywał w sutannie, zrozumiano jako wyraz rezerwy i braku zaufania. To, że ją nagle zdjął, Indianie poczytali sobie za zaszczyt, a jednocześnie deklarację braterstwa.

* * *
Kilka dni potem ów polski ksiądz odprawił pierwszą mszę na golasa. Miał na sobie tylko stułę i indiańskie guayuco, czyli kawałek czerwonej szmatki przesłaniającej męskość. I tym razem, po raz pierwszy, Indianie go nie zignorowali — przybyli wszyscy i z szacunkiem, w zupełnej ciszy wysłuchali, jak się modli do swojego Boga."
https://wdrodze.pl/article/lowcy-chrztow/
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 174 times

Re: Strój kąpielowy a grzech

Post autor: Lwica » 2023-04-07, 20:41

Abstract pisze: 2023-04-07, 17:29 To też kwestia przyzwyczajenia. W afrykańskiej wiosce gdy każda kobieta ma prawie wszytko na wierzchu faceci nie siedzą z wyciągniętym językiem i patrzą myśląc tylko o jednym. Tak jak ginekolog nie chodzi ze zwodem przy każdej ładnej kobiecie.
Kiedyś na plaży jedna z kobiet obnażyła piersi i chodziła po plaży. Wszyscy faceci zwracali uwagę. Później gdy więcej kobiet poszło w jej ślady reakcji wow już nie było (nie w PL). Faceci mają wyobraźnie, czasami najbardziej ubrana kobieta o np przeszywającym spojrzeniu może narobić więcej szkody w wyobrażeniach niż w stroju kąpielowym w realu.
No raczej, ja dodam, że np. na studiach artystycznych, kiedy są akty, to na pierwszym roku często jest takie zmieszanie albo może i jakaś radocha. A później: "znowu akt? To już nudne! [-( " :p
Mnie mężczyźni w stroju kąpielowym w ogóle nie pociągają, w bieliźnie też tak średnio. Jakby ok - w pewnych okolicznościach, ale tak ciągle te "chłopy" wyciągnięte bez koszulki albo w samych "gaciach" na plakatach chociażby perfum - no kurcze ile można?
Ale już ubrany jakoś fajnie - bardziej (no tak mam dziwnie). Poza tym, ja tak dodam na marginesie, że mamy chyba aktualnie już tyle golizny (filmy, teledyski, reklamy w tv/internecie itd.), że chyba gdzieś większość mężczyzn/kobiet w jakimś stopniu się opatrzył.
Ale wracając do tematu, dla mnie przesada trochę.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Strój kąpielowy a grzech

Post autor: faraon » 2023-04-07, 21:34

To chyba wina rozwoju i przejscia ze zbieractwa na uprawe ziemi. ;)
Czlowiek nabral typowych cech ogrodnika i we wszystkim ciagle przesadza. ;)
Ostatnio zmieniony 2023-04-07, 21:35 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Katoliczki i strój kąpielowy

Post autor: Andej » 2023-04-08, 10:05

Meduza pisze: 2023-04-07, 13:58 Pan Jezus przekazał jej, aby przestała chodzić na plażę.
To takie muzułmańskie.
Meduza pisze: 2023-04-07, 13:58 Zresztą sama niekiedy źle się czuje z tym brakiem stroju. Co sądzicie?
Prowokacją jest niewłaściwy strój w niewłaściwym miejscu czy sytuacji.
Na basenie powinnaś się źle czuć w hidżabie. A w stroju kąpielowym źle byłoby pokazywać się na ulicy czy w kościele.

Bóg dał ciało nie po to, aby się go wstydzić. Ale też nie po to, aby prowokować otoczenie. Każdym przesadnym zachowaniem prowokuje się innych do skupiania na sobie uwagi. Także przesadną skromnością.

Erotoman(ka) zawsze będzie widzieć oczyma wyobraźni to, co najbardziej dla niego/niej interesujące. Także u samego siebie dostrzega się to, co najbardziej interesuje. Człowiek nie interesujący się przesadnie erotyka, nie zwraca uwagi na zewnętrzne przejawy seksualności. Ignoruje.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15112
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4251 times
Been thanked: 2981 times
Kontakt:

Re: Strój kąpielowy a grzech

Post autor: Dezerter » 2023-04-08, 17:39

Są stroje kąpielowe dla muzułmanek, albo takie retro z pantalonami, więc jeśli "źle się czujesz" to
w tamtym będziesz się czuła ... jeszcze gorzej :p bo już nie tylko mężczyźni będą się na ciebie patrzyli, ale wszyscy ;) .
Jeśli jesteś panną to się ciesz, że Pan Bóg cie taką stworzył, że przyciągasz wzrok, jest to taki zamysł byś mogła znaleźć męża i spełniła Boży nakaz Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: «Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali
Siedząc w domu owinięta w koc raczej tego nie zrealizujesz ;)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 174 times

Re: Strój kąpielowy a grzech

Post autor: Lwica » 2023-04-08, 19:04

Dezerter pisze: 2023-04-08, 17:39 Są stroje kąpielowe dla muzułmanek, albo takie retro z pantalonami, więc jeśli "źle się czujesz" to
w tamtym będziesz się czuła ... jeszcze gorzej :p bo już nie tylko mężczyźni będą się na ciebie patrzyli, ale wszyscy ;) .
Jeśli jesteś panną to się ciesz, że Pan Bóg cie taką stworzył, że przyciągasz wzrok, jest to taki zamysł byś mogła znaleźć męża i spełniła Boży nakaz Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: «Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali
Siedząc w domu owinięta w koc raczej tego nie zrealizujesz ;)
:-j no Pewnie tak by było.

recki
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 209
Rejestracja: 11 kwie 2023
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 19 times
Been thanked: 135 times

Re: Strój kąpielowy a grzech

Post autor: recki » 2023-04-12, 02:24

Aga1986 pisze: 2021-07-02, 22:33 Pytanie na czasie bo lato w pełni: czy chodzenie w stroju kąpielowym na plaży lub na basenie jest grzechem lub zachętą do pokus, nieskromnych spojrzeń czy nawet grzechu? No bo nawet jeśli nie mamy złych intencji to możemy innych pobudzić do grzechu czy nawet pokusy. W końcu Jezus mówił że kto pożądliwie patrzy na kobietę już w sercu popełnił z nią cudzołóstwo...
Prosta sprawa: jeśli nie masz takich intencji aby kogoś prowokować, to twoim zadaniem nie jest siedzieć w cudzej głowie i chodzenie w stroju odpowiednim do okoliczności, nie jest prowokacją. Raczej ten facet który idzie na plażę, gdzie obowiązują stroje plażowe, wykazywałby się brakiem rozsądku, jeśli by wiedział, że jak tylko tam wejdzie to zje wszystkie dziewczyny wzrokiem - to by znaczyło że on sam, wiedząc że tak reaguje, musiałby popracować nad czystością swojego spojrzenia. Nie można innych oskarżać o to że się samemu grzeszy.
Meduza pisze: 2023-04-07, 13:58 Ponieważ jestem "uśpioną" skrupulantką, muszę czasem podpytać innych o zdanie w tematach grzechu/braku grzechu itp. Jeśli był taki temat to przepraszam. Nie ukrywam że bardzo lubię pływać, a w lecie spędzać czas na plaży. To chyba moja ulubiona aktywność w życiu:D choć kiedyś właśnie że względu na skromność unikałam tego. Ale idąc teraz do spowiedzi po długim czasie zastanawiam się co o tym sądzić. W końcu wiem że mężczyźni zwracają uwagę na skąpo ubraną kobietę na plaży - tak jest. Mimo, że mam raczej "skromny" strój kąpielowy.
Zwracają uwagę, ale co nie znaczy od razu, że pożądają i współżyją z nią w swojej wyobraźni. Piękno kobiet jest pociągające, ale też nie jesteśmy aż takimi samcami bez hamulców, żeby tylko jedno bezwolne skojarzenie istniało w naszych męskich głowach ;) Także myślę, że spokojnie możesz chodzić na plażę i korzystać z uroków letniej pogody.

Grzechem jest tylko świadome, podtrzymywane w myślach fantazjowanie w jakimś temacie seksualnym dotyczącym innej osoby. To nie dzieje się w 2 sekundy, więc dojrzałość u mężczyzny powinna być na takim poziomie, że będzie on wiedział iż samo spojrzenie, czy dostrzeżenie czyjegoś pięknego ciała nie jest grzechem - a czystość (lub też wierność) wymaga tego, aby zachować skromność tego spojrzenia. Może być to trudniejsze dla młodszych osób, nastolatków, ale tego się trzeba uczyć - szacunku dla ciała. Zresztą widok pięknej i ubranej dziewczyny potrafi być bardziej pociągający niż osoby w stroju kąpielowym.

ODPOWIEDZ