3 Oznaki, że Oni NIE SĄ Twoimi przyjaciółmi

Tutaj możesz porozmawiać na tematy dotyczące życia, życiowych mądrości, jak żyć w sposób zgodny ze światem
ODPOWIEDZ
Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

3 Oznaki, że Oni NIE SĄ Twoimi przyjaciółmi

Post autor: Andy72 » 2023-05-12, 21:57



Godny polecenia komentarz, który był pod filmem:
ja myślałem że mam przyjaciół jak byłem młody ,a tak na prawdę to chcieli, abym ich woził i im stawiał . Inni zaś tu mnie głaskali mówili jak im przykro ,a za plecami się śmiali ze mnie, udawali przyjaciół . Większość ludzi teraz nie ma przyjaciół i ja też nauczyłem się ze oni tylko udają ,a chcą od ciebie tylko informacji lub korzyści . OD wielu lat nie mam przyjaciół ale mam 1 i jestem szczęśliwy , ograniczyłem też kontakty z ludźmi co tylko w dół mnie ciągli oni nadal tkwią w tym syfie i będą tkwić i tylko pociągną was za sobą .
Jak odróżnić fałszywego od prawdziwego przyjaciela?
Prawdziwy: potrafi się odwdzięczyć, fałszywy często najpierw daje coś w wymianie usług, by domagać się wdzięczności z dużym procentem, oraz wykorzystuje, żeruje na czyimś dobrym sercu.
Na świecie mamy do czynienia z owcami i wilkami, które na nich żerują, często udając przyjaciół. Nie ma takiej bezczelności, której by światus się nie dopuścił. Ich wizja świata,jest podobna do wizji Żydów i Gojów w Talmudzie: ludzie dzielą się na tych, którzy wykorzystują, wyzyskują , okradają i tych, którzy są wyzyskiwani, wykorzystywani, okradani. Używają innego słowa, związanego z dolną częścią ciała, chcą należeć do tych pierwszych a nie do "frajerów". No cóż, trzeba czekać na Paruzję, która będzie "zemstą frajerów" :)
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale”