Film "Ukryty Skarb Kościoła"

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Film "Ukryty Skarb Kościoła"

Post autor: Morkej » 2023-05-21, 19:43

Ponieważ film zgromadził niemałą liczbę wyświetleń, to można pokusić się o jego skomentowanie. Wyczekując na jego premierę zakładałem, że film okaże się produkcją, która zasadniczo będzie tylko utwierdzała przekonanych - czyli głównymi odbiorcami będą ludzie z tej samej bańki. Jednak produkcja wydaje się próbować dotrzeć do ludzi z poza niej. Kompilacje różnych wypowiedzi i świadectw mają na celu pobudzić do myślenia, wprowadzić w temat starego rytu i zachęcić do jego zgłębienia. Oczywiście nie ma co oczekiwać, że wszystkie zagadnienia tematu zostaną szczegółowo omówione w takim filmie, ale jednak można było oczekiwać zdecydowanie więcej po autorach filmu.
Ja oczekiwałem więcej merytorki, a w produkcji bardziej postawiono na osobiste emocje, przeżycia i widoczny syndrom oblężonej twierdzy. Technicznie film jest bardzo dobry, ale nie zmienia to faktu, że ma duże braki.
Jeżeli znajdziecie czas i chęci na obejrzenie, to zachęcam do pozostawienia swojego komentarza na jego temat w tym wątku.


Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

ODPOWIEDZ