Wielkie Przebudzenie w USA! ("Asbury Revival")

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy, itd. Rozmowy na temat protestantów, czy rzeczywiście, to co mówi protestantyzm jest biblijne.
konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Wielkie Przebudzenie w USA! ("Asbury Revival")

Post autor: konserwa » 2023-06-06, 21:54

Jako byly wieloletni uczestnik i czlonek takich skaczaco- spiewajacych protestantow, moge stweirdzic, ze tego typu "chrzescijanstwa" starcza nie na dlugo - pozniej przychodzi znuzenie, zmeczenie i zniechecenie; udawana wesolosc i aktywizm zewnetrzny to najczesciej nie Duch i radosc w Duchu.
No coz - nie boj sie, nie lekaj sie: Bog sam wystarczy.

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: Wielkie Przebudzenie w USA! ("Asbury Revival")

Post autor: Wiesława » 2023-06-07, 10:38

konserwa pisze: 2023-06-06, 21:54 Jako byly wieloletni uczestnik i czlonek takich skaczaco- spiewajacych protestantow, moge stweirdzic, ze tego typu "chrzescijanstwa" starcza nie na dlugo - pozniej przychodzi znuzenie, zmeczenie i zniechecenie; udawana wesolosc i aktywizm zewnetrzny to najczesciej nie Duch i radosc w Duchu.
No coz - nie boj sie, nie lekaj sie: Bog sam wystarczy.
Byłeś protestantem i wróciłeś do KrK? Jak tego dokonałeś? Zakładam, że poznałeś Biblię (jej treść) bardzo dobrze. Jak godzisz nauki katolickie, dogmaty, maryjność itd. ?
To, że zostawiłeś skaczących nie dziwi mnie.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Wielkie Przebudzenie w USA! ("Asbury Revival")

Post autor: konserwa » 2023-06-07, 10:47

Nie wrocilem do Kosciola. Jako systemowy i ideologiczny ateista w wieku doroslym zapoznalem sie z chrzescijanami z kosciola ormianskiego. Pozniej moja droga przebiegla przez baptystyczno-zielonoswiatkowe trendy, az na koncu trafilem do ultra charyzmatycznych baptysto-kalwinistow. Tam po dosyc dlugim pobycie zaglebilem sie w prawdy wiary i spostrzeglem, ze katolicki wyklad Biblii jest apostolskim wykladem, wlasciwym i nie przeinaczonym.
Chrzest , Pierwsza komunie i Bierzmowanie przyjalem w 2011 roku w Polskiej Misji katolickiej ksiezy redemptorystow w Aachen.
Obecnie kultywuje wiare w kregu Bractwa sw.Piusa X, gdyz zauwazylem, ze wspolczesnie Kosciol skreca w tym wlasnie kierunku, od ktorego odszedlem.
Tradycja Katolicka jest dla mnie wymiernym przekazem prawdziwej wiary. Tradycja trydencka jej najwlasciwsza realizacja.

Pozdrwiam wszystkich w pokju.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1601
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Wielkie Przebudzenie w USA! ("Asbury Revival")

Post autor: Tek de Cart » 2023-06-07, 10:52

a bo to on jeden? ;) zobacz sobie na youtubie serie 'journey home' - w każdym odcinku jakiś gość opowiada o swojej drodze dojścia do Kościoła Katolickiego. A najczęściej są to protestanccy pastorzy - czyli ludzie którzy znają Biblię.
jest jeden odcinek z polskim lektorem:
The Journey Home | ODCINEK 1 | EWTN Polska
dr Abigail Favale - wcześniej protestantka, potem feministka, a teraz katoliczka


więcej jest w języku angielskim:
Steve Ray: Former Baptist - The Journey Home (11-28-1997)
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: Wielkie Przebudzenie w USA! ("Asbury Revival")

Post autor: Wiesława » 2023-06-07, 11:02

konserwa pisze: 2023-06-07, 10:47 Nie wrocilem do Kosciola. Jako systemowy i ideologiczny ateista w wieku doroslym zapoznalem sie z chrzescijanami z kosciola ormianskiego. Pozniej moja droga przebiegla przez baptystyczno-zielonoswiatkowe trendy, az na koncu trafilem do ultra charyzmatycznych baptysto-kalwinistow. Tam po dosyc dlugim pobycie zaglebilem sie w prawdy wiary i spostrzeglem, ze katolicki wyklad Biblii jest apostolskim wykladem, wlasciwym i nie przeinaczonym.
Chrzest , Pierwsza komunie i Bierzmowanie przyjalem w 2011 roku w Polskiej Misji katolickiej ksiezy redemptorystow w Aachen.
Obecnie kultywuje wiare w kregu Bractwa sw.Piusa X, gdyz zauwazylem, ze wspolczesnie Kosciol skreca w tym wlasnie kierunku, od ktorego odszedlem.
Tradycja Katolicka jest dla mnie wymiernym przekazem prawdziwej wiary. Tradycja trydencka jej najwlasciwsza realizacja.

Pozdrwiam wszystkich w pokju.
To teraz w takim prawdziwie "botonowym" katolicyzmie jesteś.
Piszesz gdzieś na forum (wyjaśniasz) może tą kwestię: "katolicki wyklad Biblii jest apostolskim wykladem, wlasciwym i nie przeinaczonym.:? Dla mnie to główna przyczyna dla której nie wyobrażam sobie powrotu. Także kult stworzeń, inne sprawy też.
Dziękuję za pozdrowienia i wzajemnie, w pokoju i braterskiej miłości pozdrawiam wszystkich.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19130
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4643 times
Kontakt:

Re: Wielkie Przebudzenie w USA! ("Asbury Revival")

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-06-07, 12:37

Wiesława pisze:Także kult stworzeń
Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.” /Wj 20,12/

Kto czci ojca, zyskuje odpuszczenie grzechów, a kto szanuje matkę, jakby skarby gromadził. Kto czci ojca, radość mieć będzie z dzieci, a w czasie modlitwy swej będzie wysłuchany.” /Syr 3,3-5/

„W miłości braterskiej nawzajem bądźcie życzliwi. W okazywaniu czci jedni drugich wyprzedzajcie.” /Rz 12,10/

„Oddajcie każdemu to, mu się należy: komu podatek - podatek, komu cło - cło, komu uległość - uległość, komu cześć - cześć.” /Rz 13,7/

„Wszystkich szanujcie, braci miłujcie, Boga się bójcie, czcijcie króla! /1 Ptr 2,17/

Miej we czci te wdowy, które są rzeczywiście wdowami.” /1 Tm 5,3/

Wam zatem, którzy wierzycie, cześć! Dla tych zaś, co nie wierzą, właśnie ten kamień, który odrzucili budowniczowie, stał się głowicą węgła –(…)”/1 Ptr 2,7/

Nie inaczej było w Starym Testamencie:
Hbr 3,3 "O tyle nawet większej czci godzien jest niż Mojżesz, o ile większą cześć niż dom odbiera jego budowniczy."

Wj 28,2 BT5 "I sprawisz szaty święte Aaronowi, bratu twemu, ku czci i ku ozdobie."

Wj 28,40 BT5 "Także dla synów Aarona wykonasz tuniki i wykonasz im pasy oraz mitry ku czci i ku ozdobie."

2Sm 1,17 BT5 "Dawid zaśpiewał potem żałobną pieśń na cześć Saula i jego syna, Jonatana,"

Est 1,20 BT5 "A gdy usłyszą dekret króla, wydany dla całego królestwa - a wielkie jest ono - wszystkie kobiety oddadzą cześć swoim mężom, od największego do najmniejszego."

Syr 7,31 BT5 "Bój się Pana i oddawaj cześć kapłanowi, oddaj część mu należną, jak ci nakazano: pierwociny z ofiary przebłagalnej, dar łopatek z ofiary oczyszczenia i pierwociny rzeczy świętych."

Czcij lekarza czcią należną z powodu jego posług, albowiem i jego stworzył Pan.” /Syr 38,1/
Mdr 8,10 BT5 "Dzięki niej [Mądrości] znajdę chwałę u ludu i cześć u starszych - ja młody."
„tym, którzy przez wytrwałość w dobrych uczynkach szukają chwały, czci i nieśmiertelności - życie wieczne;” /Rz 2,7/

Tym bardziej czemu tu się dziwić w Nowym Przymierzu, skoro mamy obietnicę:
Ap 3,9 "Oto sprawię, iż przyjdą i padną na twarz do twych stóp, a poznają, że Ja cię umiłowałem."
A na to protestanci: "nie wolno Bogu tego zrobić, bo to oddawanie czci stworzeniu" ;)

Raz na zawsze: stworzeniu nie wolno oddawać czci BOSKIEJ. Cześć należną (nie boską) oddawać należy - i jest to nakaz Pisma Świętego.
Wszystko wg porządku - dokładnie tak, jak z nagrodami:
Mt 10:41 BT5 "Kto przyjmuje proroka jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma."

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Wielkie Przebudzenie w USA! ("Asbury Revival")

Post autor: konserwa » 2023-06-07, 13:01

Wieslawo - Marek to wlasnie wyjasnil.
Wlasnie dlatego "betonowy" katolicyzm jest Biblijny i Apostolski, a protestantyzm to zaprzeczanie jakiejs biblijnej prawdzie, albo nawet wiekszosci prawd biblijnych - jak rowniez bunt przeciwko temu, o czym pisze sam Apostol, aby Biblie tlumaczyc sobien nie na wlasna reke ( a nawet wlasna zgube ), ale w zgodzie z Kosciolem ustanowonym przez Jezusa na Apostolach i ich nastepcach.
Ostatnio zmieniony 2023-06-07, 13:02 przez konserwa, łącznie zmieniany 1 raz.

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: Wielkie Przebudzenie w USA! ("Asbury Revival")

Post autor: Wiesława » 2023-06-07, 14:13

Raz na zawsze: stworzeniu nie wolno oddawać czci BOSKIEJ. Cześć należną (nie boską) oddawać należy - i jest to nakaz Pisma Świętego.
Ależ ty mi niczego raz na zawsze nie musisz wyjaśniać i to z krzykiem.
Czy masz portrety rodziców i ubierasz je w sukienki, korony, obnosisz po ulicach, padasz na kolanach i modlisz się do nich?
"8Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. 9Nie będziesz się im kłaniał i służył. Bom ja jest Pan, Bóg twój, Bóg zawistny, który dochodzę nieprawości ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, 10a czynię miłosierdzie na wiele tysięcy miłującym mię i strzegącym przykazań moich."

I pozamiatane.
Możesz SOBIE wmawiać, że tu cześć boska, a tam ludzka, tu szacunek itd.
Masz prawo wierzyć, jak chcesz, ale tych słów Dekalogu nie zmienisz. Nawet jeśli wyrugujesz je, tak jak zrobił to KrK i dopiszesz najbardziej absurdalne przykazanie : r 10. ..."ani żadnej rzeczy, która jego jest". Wybacz, twarda to mowa i pewnie zaraz mnie wyrzucisz, ale wiem, że to ty błądzisz, bo ja trzymam się Słowa Bożego zapisanego w Piśmie Świętym.

Dodano po 35 sekundach:
konserwa pisze: 2023-06-07, 13:01 Wieslawo - Marek to wlasnie wyjasnil.
Wlasnie dlatego "betonowy" katolicyzm jest Biblijny i Apostolski, a protestantyzm to zaprzeczanie jakiejs biblijnej prawdzie, albo nawet wiekszosci prawd biblijnych - jak rowniez bunt przeciwko temu, o czym pisze sam Apostol, aby Biblie tlumaczyc sobien nie na wlasna reke ( a nawet wlasna zgube ), ale w zgodzie z Kosciolem ustanowonym przez Jezusa na Apostolach i ich nastepcach.
Niestety. Nie masz racji.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Wielkie Przebudzenie w USA! ("Asbury Revival")

Post autor: faraon » 2023-06-07, 14:28

Nikt nikomu nie ma zamiaru nic wmawiac, kazdy decyduje i odpowiada za siebie.
Nie pomoga nikomu przekonywania , czy wmawianie, bo jak powiedzial Jezus, "nikt nie przychodzi do mnie jesli go Ojciec nie pociagnie".
Na to zaden ewangelizator nie ma najmniejszego wplywu. O tym szczegolnie zapominaja domorosli nauczyciele.
Ostatnio zmieniony 2023-06-07, 14:43 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Wielkie Przebudzenie w USA! ("Asbury Revival")

Post autor: konserwa » 2023-06-07, 15:27

Niestety, ale Ty nie masz racji. Ja oparlem sie w tym stwierdzenieu na Slowie Bozym i Tradycji, czyli praktyce Kosciola.
Na czym oparlas sie Wieslawo, twierdzac , ze nie mam racji?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19130
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4643 times
Kontakt:

Re: Wielkie Przebudzenie w USA! ("Asbury Revival")

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-06-07, 15:32

Wiesława pisze: 2023-06-07, 14:14
Raz na zawsze: stworzeniu nie wolno oddawać czci BOSKIEJ. Cześć należną (nie boską) oddawać należy - i jest to nakaz Pisma Świętego.
Ależ ty mi niczego raz na zawsze nie musisz wyjaśniać i to z krzykiem.
Nie z krzykiem, tylko z wyróżnieniem. I nie miej pretensji, skoro zarzucasz innym straszne rzeczy (np. bałwochwalstwo), ze otrzymasz stanowczą odpowiedź. Kto sieje wiatr, zbierze burzę.
Czy masz portrety rodziców i ubierasz je w sukienki, korony, obnosisz po ulicach, padasz na kolanach i modlisz się do nich?
Po pierwsze - nie znam nikogo, kto modliłby się do portretów.
Po drugie - moi Rodzice żyją. Ale mój Dziadek miał zdjęcie zmarłej Babci. Ustawiał przy nim kwiaty i niekiedy z nim rozmawiał.
Ja sam, gdy byłem w młodości daleko od dziewczyny, nosiłem i niekiedy całowałem jej fotografię.
"8Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. 9Nie będziesz się im kłaniał i służył. Bom ja jest Pan, Bóg twój, Bóg zawistny, który dochodzę nieprawości ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, 10a czynię miłosierdzie na wiele tysięcy miłującym mię i strzegącym przykazań moich."
I pozamiatane.
Co pozamiatane?
Jest zakaz czynienia jakichkolwiek podobizn (jak tam zdjecie w Twoim dowodzie osobistym?), czy zakaz oddawania im czci boskiej nie-bogu?!
Możesz SOBIE wmawiać, że tu cześć boska, a tam ludzka, tu szacunek itd.
Przeciwnie. To Ty usiłujesz nam tu coś wmawiać.
Masz prawo wierzyć, jak chcesz, ale tych słów Dekalogu nie zmienisz.
I nei potrzebuję.
Nawet jeśli wyrugujesz je, tak jak zrobił to KrK i dopiszesz najbardziej absurdalne przykazanie : r 10. ..."ani żadnej rzeczy, która jego jest". Wybacz, twarda to mowa i pewnie zaraz mnie wyrzucisz, ale wiem, że to ty błądzisz, bo ja trzymam się Słowa Bożego zapisanego w Piśmie Świętym.
Skoro stawiasz tego rodzaju oskarżenia, to sprawdzam i domagam się, byś:
  • spojrzała w katolicką Biblię i sprawdziła, czy nie ma tam tego, o czym twierdzisz, że Kosciół "usunął". Podpowiadam: https://biblia.deon.pl/ Wj 20,1-17 PwP 5,6-21
  • Zajrzała do katolickiego Katechizmu i sprawdziła, czy nie ma tam tego, o czym twierdzisz że Kosciół "usunął". Podpowiadam http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkIII-1-3.htm rozpoczyna się od kanonu 2051 i trwa do 2557
A potem wróć i przeproś za oszczerstwo.

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: Wielkie Przebudzenie w USA! ("Asbury Revival")

Post autor: Wiesława » 2023-06-07, 16:07

A potem wróć i przeproś za oszczerstwo.
Co to znaczy:
1-9
10 Ani żadnej rzeczy, która jego jest;
Tak mnie uczono dekalogu. I nie mów, że mam cię przepraszać, że jestem oszczercą.
Co ma pierwszeństwo: Biblia, jako słowo boże, czy Katechizm zmieniany co kilka/kilkanaście lat - słowo ludzkie, błądzących i grzesznych ludzi. Katechizm unieważnił przykazanie i wlepił takie "dziwoląga,, który nawet zdaniem nie jest.
Nigdy, przenigdy nie przyznam ci racji w tej sprawie i dokładnie znam argumentację katolicką, gdyż zęby zjadłam na dyskusjach forumowych.
I jest nieprawdą, że katolicy nie modlą się do obrazów. Modlą się, całują je, ubierają w koronki i obwieszają koronami. Co to jest jak nie - pogaństwo! Tak, pogaństwo i bałwochwalstwo. Jeśli nie, to co bałwochwalstwem jest?
Kiedy wiele lat temu skonfrontowałam nauki, które mi 40 lat wpajano w KrK, z Biblią to wpadłam w depresję. Byłam przerażona tym, w co ja wierzyłam i jaki kult uprawiałam.
Na szczęście łaska Boża mnie dotknęła, czego i Wam życzę. Kiedy człowiek doświadczy przejrzenia, to nic nie jest już takie samo i jak na dłoni jawi się błąd. Dopóki tkwi się w błędach nie widzi się tego. Ja tak samo walczyłam o "prawdy" krk, ale się nie ostały. Słowo Boże jest ja miecz.
A wrzód się przecina i czyści.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19130
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4643 times
Kontakt:

Re: Wielkie Przebudzenie w USA! ("Asbury Revival")

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-06-07, 16:12

Nie zagaduj: rzuciłaś oszczerstwem jakobyśmy coś usunęli z Biblii, z Dekalogu. Zajrzyj do katolickiej Biblii (koniecznie zaczynając od kanonu 2051), do katechizmu (nie zajrzałaś - powtórzyłaś fałszywy zarzut), znajdź, przekonaj się, że kolportujesz oszczerstwo, wróć i przeproś.
Tak bedzie uczciwiej, niż trwać w oszczerstwie.
A potem odpowiem Ci na temat powyższego posta.
Ostatnio zmieniony 2023-06-07, 16:14 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 4 razy.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Wielkie Przebudzenie w USA! ("Asbury Revival")

Post autor: konserwa » 2023-06-07, 21:46

Wieslawo - rowniez dlatego nie moglem pozostac wsrod niekatolikow/antykatolikow, poniewaz ... spojrz na Twoje wpisy pelne przeinaczen, samozwanczych interpretacji i klamliwych manipulacji.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6289
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Wielkie Przebudzenie w USA! ("Asbury Revival")

Post autor: CiekawaXO » 2023-06-08, 07:46

@Wiesława czy jesteś za niewolnictwem?

ODPOWIEDZ