Ubiór

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Ubiór

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-07-02, 21:42

IMHO nie.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6102
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 466 times
Been thanked: 929 times

Re: Ubiór

Post autor: Albertus » 2023-07-02, 22:12

Kacper1298 pisze: 2023-07-02, 21:32 Czyli noszenie okularów, abyś się podobał innym i wyglądał ładniej oraz przyciagal uwage nie jest grzechem próżności? Nawet lekkim?
Moim zdaniem to chyba nie warto nad tym zastanawiać się w kategoriach grzechu.

Czymś tam zawsze staramy się podobać innym, czy to muskułami czy to intelektem czy czymś innym.
Ostatnio zmieniony 2023-07-02, 22:13 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Ubiór

Post autor: Drwal » 2023-07-02, 22:24

Według mnie to nie jest to grzech
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6102
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 466 times
Been thanked: 929 times

Re: Ubiór

Post autor: Albertus » 2023-07-03, 06:27

Inna sprawa że moim zdaniem mężczyzna nie powinien przykładać nadmiernej uwagi do swojego wyglądu zewnętrznego bo to świadczy o pewnej niedojrzałości.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Ubiór

Post autor: Andej » 2023-07-03, 07:34

Albertus pisze: 2023-07-03, 06:27 Inna sprawa że moim zdaniem mężczyzna nie powinien przykładać nadmiernej uwagi do swojego wyglądu zewnętrznego bo to świadczy o pewnej niedojrzałości.
Przykładanie nadmiernej wagi do czegokolwiek jest dewiacją. Powinna być zachowana hierarchia wartości. I nie dotyczy to jednej tylko płci, ale każdego człowieka.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6102
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 466 times
Been thanked: 929 times

Re: Ubiór

Post autor: Albertus » 2023-07-03, 15:57

"Nadmierne" to znaczy coś ponad zwykłą miarę, bardziej od większości ludzi.

Inna jest zwykła miara w kwestii dbałości o wygląd zewnętrzny u mężczyzn i u kobiet.


Nawet męczennice chrześcijańskie pierwszych wieków dbały aby mieć upięte włosy podczas męczeństwa.
20. Dla młodych kobiet diabeł natomiast przygotował wyjątkowo wściekłą krowę. Było
to zwierzę nie używane zazwyczaj do igrzysk, ale chodziło o to, żeby płeć zwierzęcia zgadzała
się z płcią maltretowanych niewiast. Tak więc rozebrano je i wyprowadzono omotane w sieci.
Tłum zadrżał na widok dwu młodych kobiet: jednej wyjątkowo delikatnej, drugiej niedawno
po porodzie, z piersiami ociekającymi mlekiem. Odwołano je więc i przyodziano w luźne tu-
niki.
Krowa runęła najpierw na Perpetuę i powaliła ją na plecy. Ona jednak natychmiast usia-
dła i zobaczywszy rozdartą tunikę, odsłaniającą jej bok, poczęła ją obciągać, bacząc bardziej
na skromność, niż na ból. Następnie odszukała spinkę i upięła rozsypane włosy; nie wypada-
ło bowiem, aby męczenniczka cierpiała z rozpuszczonymi włosami; wyglądałoby, że rozpacza
w chwili triumfu.
Cytat z opisu męczeństwa św Perpetuy i Felicyty z 3 wieku

Kobieta z natury i ze zwyczaju jest nieco bardziej zainteresowana jak wygląda i jak jest postrzegany jej wygląd zewnętrzny.
Ostatnio zmieniony 2023-07-03, 15:58 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Ubiór

Post autor: Drwal » 2023-07-03, 23:24

Kacprze, nie martw się aż tak dużo, chęć pokazania się dziewczynie jest normalna, chyba że na serio byś przegiął z tym.
Czytałem, na innym wątku, że byłeś skrupulantem, też byłem i wiem co to pisałem o tym: viewtopic.php?t=13116
Zadręczanie się jakimikolwiek myślami nie jest dobre, pomyśl, czy Jezus by chciał tego dla ciebie?
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Aga1986
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 25 mar 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 39 times

Re: Ubiór

Post autor: Aga1986 » 2023-07-05, 19:43

Wydaje mi się że to, że chcesz się podobać dziewczynom jest normalne. Jesteś kawalerem, masz czas poznawania różnych kobiet i to jest ten czas. Masz do tego prawo. Pamiętaj tylko, że oprócz wyglądu ważne jest też Twoje wnętrze i osobowość, bo piękna osobowość to coś znacznie ciekawszego przy bliższym poznaniu. Niech twoja dbałość o wygląd nie przesłoni Ci innych priorytetów.

Kacper1298
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 8 sty 2023
Lokalizacja: Południe
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 17 times

Czy to uprzedmiatawianie?

Post autor: Kacper1298 » 2023-07-10, 07:36

Hej, pomożecie wskazać czy widać tu uprzedmuatawianie?

Jest wydarzanie, a na nim hostessy. Hostessy są ubrane głównie w sportowy troche obcisły strój, rzadziej w jakieś skape ubrania itp. Ich celem jest reklama produktów, a loga marek mają na ubraniu. Piękna kobieta ma swoją uroda przyciągać uwagę innych, a wtedy jest szansa, że ktoś zobaczy logo na jej stroju I coś kupi.

Kobiety nie są do niczego zmuszane, mają płacone za swoją pracę, same twierdzą, że nie są uprzedmiatawianie.

Tylko czy kobieta nie staje się takim bilbordem reklamowym wtedy?

Zapraszam do dyskusji
Wszystko co pisze to tylko moje zdanie. Nie biorę odpowiedzialności za wasze czyny, weźcie pod uwagę, że jak każdy człowiek i ja mogę popełnić błąd.

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1430
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 558 times
Been thanked: 795 times

Re: Czy to uprzedmiatawianie?

Post autor: AdamS. » 2023-07-10, 09:06

Granica uprzedmiotowienia człowieka jest tu dość płynna. Jeśli piękna dziewczyna promuje np. region w stroju ludowym, staje się obrazem pięknym i zachowuje swą podmiotowość. Ale gdy na wpół rozebrana hostessa reklamuje nowy samochód, kładąc się na nim w dwuznacznych pozach, to już klasyczne uprzedmiotowienie ciała - takie obrazki są już po prostu wulgarne i niesmaczne.

Kacper1298
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 8 sty 2023
Lokalizacja: Południe
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 17 times

Re: Czy to uprzedmiatawianie?

Post autor: Kacper1298 » 2023-07-10, 09:31

AdamS. pisze: 2023-07-10, 09:06 Granica uprzedmiotowienia człowieka jest tu dość płynna. Jeśli piękna dziewczyna promuje np. region w stroju ludowym, staje się obrazem pięknym i zachowuje swą podmiotowość. Ale gdy na wpół rozebrana hostessa reklamuje nowy samochód, kładąc się na nim w dwuznacznych pozach, to już klasyczne uprzedmiotowienie ciała - takie obrazki są już po prostu wulgarne i niesmaczne.
A jeśli jest poprostu piękna, szczupłą kobieta i reklamuje coś?
Jej strój nie jest ani wyzywający, ale też nie jest znowu taki "zwykły"

U osoby szukającej przygód seksualnych wzbudzi podniecenie I wyobraźnię, a u normalnej osoby nie zrobi on żadnego wrażenia

Jest to strój sportowy, trochę obcisły, zaslania wszystko oprócz rąk i głowy.

Żadnych póz nie przyjmuje, poprostu stoi, może ręce na biodra i tyle.

Jest tu uprzedmiotowienie?
Wszystko co pisze to tylko moje zdanie. Nie biorę odpowiedzialności za wasze czyny, weźcie pod uwagę, że jak każdy człowiek i ja mogę popełnić błąd.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15100
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4246 times
Been thanked: 2977 times
Kontakt:

Re: Czy to uprzedmiatawianie?

Post autor: Dezerter » 2023-07-10, 09:33

Kacperku, ja ciebie proszę skończ z tymi dziewczynami
dostałeś już kilkadziesiąt odpowiedzi, że możesz chodzić na ten żużel, więc zaniechaj proszę molestowania forumowiczów tym tematem :!: :-w [-x
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1430
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 558 times
Been thanked: 795 times

Re: Czy to uprzedmiatawianie?

Post autor: AdamS. » 2023-07-10, 09:39

Kacper1298 pisze: 2023-07-10, 09:31 Jest to strój sportowy, trochę obcisły, zaslania wszystko oprócz rąk i głowy.
Żadnych póz nie przyjmuje, poprostu stoi, może ręce na biodra i tyle.
Jest tu uprzedmiotowienie?
Myślałem, że pytasz w sensie teoretycznym, ale tu chyba chodzi o praktyczne podejście do tej sytuacji, więc za Dezerterem odpowiem krótko: nie miej z tym żadnego dylematu. Problem nie tkwi w dziewczynie, ale w naszych spojrzeniach - to one sprawiają, czy jest coś czyste. :)

BożaBożena
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2023
Has thanked: 2 times

Re: Ubiór

Post autor: BożaBożena » 2023-09-18, 15:29

Kacper1298 pisze: 2023-06-28, 20:23 Jeśli meszczyna ubiera się tak, aby podobać się kobietom popełnia grzech? Nie chodzi o jakieś odkrywanie ciała, tylko stylowe ubrania, ładna fryzura i okulary, nie chodzi tu, aby kogoś sprowokować tylko zwrócić uwagę na siebie i podobac się płci przeciwnej, aby na Ciebie leciała
Najważniejsze że płci przeciwnej. :)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Ubiór

Post autor: Andej » 2023-09-18, 15:33

BożaBożena pisze: 2023-09-18, 15:29 Najważniejsze że płci przeciwnej.
A nie Bogu?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ