Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Andej » 2023-07-26, 07:41

pom pisze: 2023-07-26, 06:36Taki związek ma szansę przetrwać puki śmierć ziemska go nie rozdzieli (tymczasowo).
Co do tego rozdzielenia czasowego i przetrwania mam pewne zastrzeżenia.
Albowiem jest to rzeczywiście rozdzielenie w czasie.
Albowiem tam (zakładając tę samą metę) nie będziemy w tych związkach.
Albowiem tam, będzie nas łączyć miłość nie tylko z ziemską żoną/mężem, ale ze wszystkimi zbawionymi.
Albowiem tam, miłość bezgraniczna. Wyższy stopień, niż możliwy tu. Nie zakłócana, ani zacierana pożądaniem, oczekiwaniami.
Sądzę, że więzi indywidualne zostaną zastąpione powszechnymi.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A propos zdjęcia lica w dwóch wydaniach. Obydwa straszne. Trudno poznać, że to ta sama osoba. Ale z lewej twarzy można bardzo dużo wyczytać. O tyle z prawej martwa maska, pusta twarz bez wyrazu. Wszystko co da się odczytać, to sztuczność. Jak manekin.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-07-26, 09:43

Dwie obserwacje/uwagi:
  • w tym wątku widzę rozbieżne oczekiwania: najpierw pretensje, że nie dla wszystkich kobiet się staramy, komplementujemy itd - a potem... zarzut, że "oszukujemy" (bo się staramy, komplementujemy itd).
    La donna è mobile ;)
  • Nie wiem, czy można traktować makijaż, porządne i estetyczne ubranie się jako "oszustwo". Czy naprawdę uważacie, że suknia wieczorowa, w której kobieta wygląda olśniewająco, to coś, co ma kogoś wprowadzić w błąd?
====================================
pom pisze: 2023-07-26, 07:08 A zmartwychwstanie to następuje tuż po skonaniu na tym ziemskim świecie co podaje ... . Tamten Świat nie jest związany z tym ani czasem, ani przestrzenią.
Jakbyś podrążyła temat to odkryłabyś, że to dzieje się momentalnie.
Poruszyłeś ciekawe zagadnienie. Jednak nie jest to takie oczywiste (a przynajmniej tak jednoznacznie rozstrzygnięte, jak zdajesz się sugerować.
To wszystko prawda, co napisałeś o czasie. Ale to implikuje nie tyle nie istnienie (nie postrzeganie) czasu, co niezależność od czasu.
Dzięki temu na przykład możliwe jest świętych obcowanie - czyli modlitwa o wstawiennictwo świętych.
Podobnie na Górze Przemienienia (Mt 17:1-9) Eliasz i Mojżesz nie zjawili się w ciele.

Jest tego odbicie w Katechiźmie:
"997 Co to znaczy zmartwychwstać? W śmierci, będącej "rozdzieleniem duszy i ciała, ciało człowieka ulega zniszczeniu", podczas gdy jego dusza idzie na spotkanie z Bogiem, chociaż trwa w oczekiwaniu na ponowne zjednoczenie ze swoim uwielbionym ciałem. Bóg w swojej wszechmocy przywróci ostatecznie naszym ciałom niezniszczalne życie, jednocząc je z naszymi duszami mocą Zmartwychwstania Jezusa."

Przyznasz, że powyższe kłóci się z założeniem, że natychmiast po śmierci następuje zmartwychwstanie.

Z kolei kanon 1023 katechizmu przywołuje Konstytucję Benedictus Deus Benedykta XII :
"Powagą apostolską orzekamy, że według powszechnego rozporządzenia Bożego
dusze wszystkich świętych... i innych wiernych zmarłych po przyjęciu chrztu
świętego, jeśli w chwili śmierci nie miały nic do odpokutowania... albo jeśliby
wówczas miały w sobie coś do oczyszczenia, lecz doznały oczyszczenia po
śmierci... jeszcze przed odzyskaniem swoich ciał i przed Sądem Ostatecznym, od
chwili Wniebowstąpienia Zbawiciela, naszego Pana Jezusa Chrystusa, były, są i
będą w niebie, w Królestwie i w raju niebieskim z Chrystusem, dołączone do
wspólnoty aniołów i świętych.
"


Wtóruje temu kanon 1053, przywołując "Wyznanie wiary ludu Bożego" papieża Pawła VI:
"Wierzymy, że wiele dusz, które są zgromadzone w raju z Jezusem i Maryją,
tworzy Kościół niebieski, gdzie w wiecznym szczęściu widzą Boga takim, jakim jest,
a także w różnym stopniu i na różny sposób uczestniczą wraz z aniołami w
sprawowaniu Boskiej władzy przez Chrystusa uwielbionego, gdzie wstawiają się za
nami oraz wspierają naszą słabość swoją braterską troską
""


Można tu jeszcze przytoczyć kolejne kanony:
"954 Trzy stany w Kościele. "Dopóki Pan nie przyjdzie w majestacie swoim, a wraz z
Nim wszyscy aniołowie, dopóki po zniszczeniu śmierci wszystko nie zostanie Mu poddane,
jedni spośród Jego uczniów pielgrzymują na ziemi, inni, dokonawszy żywota, poddają się
oczyszczeniu, jeszcze inni zażywają chwały, widząc «wyraźnie samego Boga troistego i
jedynego, jako jest»"

956 Wstawiennictwo świętych. "Ponieważ mieszkańcy nieba, będąc głębiej zjednoczeni
z Chrystusem, jeszcze mocniej utwierdzają cały Kościół w świętości... nieustannie
wstawiają się za nas u Ojca, ofiarując Mu zasługi, które przez jedynego Pośrednika
między Bogiem i ludźmi, Jezusa Chrystusa, zdobyli na ziemi... Ich przeto troska braterska
wspomaga wydatnie słabość naszą"4


Temat jest tak ciekawy, że może warto założyć dla niego wątek - ciekawe do czego byśmy doszli...
Ostatnio zmieniony 2023-07-26, 09:47 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 977
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 267 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Repart » 2023-07-26, 11:17

CiekawaXO pisze: 2023-07-25, 19:40 kobiety lgną do kobieciarzy, nie wiedząc, że są babiarzami. Jakby wiedziały, żadna by nie lgnęła, bo mus jest czuć się wyjątkową i jedyną.
Właśnie dlatego lgniecie do kobieciarzy, aby czuć się chociaż przez chwilę wyjątkową i jedyną ;)

CiekawaXO pisze: 2023-07-25, 19:40 A że wy okłamujecie że jest jedyną, mówicie komplementy, jakby była tą jedyną, gracie księcia z bajki, to się nabieramy.
Kobiety nie lubią babiarzy, żadne, nigdy.
Bo wy lubicie gdy się was wielbi i traktuje jak księżniczki. Właściwie nie tyle lubicie, co tego chcecie. Równocześnie wiedząc i dopuszczając, że całkiem prawdopodobne, że możecie być bajerowane. Ale to też uwielbiacie i pragniecie tego skrycie ;)

A nas facetów to nakręca i zawracacie nam w głowach. Bo do tanga trzeba dwojga.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6439
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 888 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: CiekawaXO » 2023-07-26, 11:54

Nie, jak wyczuwamy że jesteśmy bajerowane, i jest jakaś inna, to odchodzimy.
Prezentujesz bardzo nieprawdziwy obraz kobiet, jest to obrzydliwe, i nie gadam już z tobą.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-07-26, 11:59

Różnie bywa. Dość często także także kobiety lubią realizację. Oczywiście nie wszystkie.

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 977
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 267 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Repart » 2023-07-26, 12:06

CiekawaXO pisze: 2023-07-26, 11:54 Nie, jak wyczuwamy że jesteśmy bajerowane, i jest jakaś inna, to odchodzimy.
Prezentujesz bardzo nieprawdziwy obraz kobiet, jest to obrzydliwe, i nie gadam już z tobą.
Ciebie to ciężko zbajerować :) A to dziwne, bo tu nie ma innej, a odchodzisz :-?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13889
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2222 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: sądzony » 2023-07-26, 13:11

CiekawaXO pisze: 2023-07-26, 11:54 Nie, jak wyczuwamy że jesteśmy bajerowane, i jest jakaś inna, to odchodzimy.
Tak tylko dla porządku...
Zarzucałaś, chyba Markowi (co faktycznie mu się zdarza), że wypowiada się za kilka osób.
Ty również piszesz w I-szej osobie liczby mnogiej.
:)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5516
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 875 times
Been thanked: 1440 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: abi » 2023-07-26, 13:16

to andejowi sie zdarza ze mowi o sobie w pluralis maiestatis
moze by jakies rady jak znalezc przyjaciol, bo malzonka wychodzi ze nie wiadomo jak
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13889
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2222 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: sądzony » 2023-07-26, 13:19

abi pisze: 2023-07-26, 13:16 to andejowi sie zdarza ze mowi o sobie w pluralis maiestatis
moze by jakies rady jak znalezc przyjaciol, bo malzonka wychodzi ze nie wiadomo jak
A może: Czego oczekujemy od przyjaciela?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 977
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 267 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Repart » 2023-07-26, 13:47

sądzony pisze: 2023-07-26, 13:19
abi pisze: 2023-07-26, 13:16 to andejowi sie zdarza ze mowi o sobie w pluralis maiestatis
moze by jakies rady jak znalezc przyjaciol, bo malzonka wychodzi ze nie wiadomo jak
A może: Czego oczekujemy od przyjaciela?
By był.

W tym zawiera się wiele: by słuchał, by był szczery, by doradzał i krytykował, by wspierał, by pocieszał, by pomagał.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6439
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 888 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: CiekawaXO » 2023-07-26, 14:04

sądzony pisze: 2023-07-26, 13:11
CiekawaXO pisze: 2023-07-26, 11:54 Nie, jak wyczuwamy że jesteśmy bajerowane, i jest jakaś inna, to odchodzimy.
Tak tylko dla porządku...
Zarzucałaś, chyba Markowi (co faktycznie mu się zdarza), że wypowiada się za kilka osób.
Ty również piszesz w I-szej osobie liczby mnogiej.
:)
Chyba nie. Podaj gdzie.
Zależy też czego dotyczy sprawa.
Jeśli Marek napisze: kobiety są łatwe, to wali też w obyczajność twojej żony, i zarówno ty jak i ona możecie się poczuć urażeni, to samo przez się narzuca się sprostowanie: nie wszystkie.
Logiczne.
Zresztą Marek sam napisał "niektóre", bez mojej pomocy.
Nie ma opcji żeby kobiety lubiły kobieciarzy, co nie oznacza, że nie ma wyjątków(w co wątpię), dlatego piszę MY, co oznacza, że jestem tego pewna.
Ktoś mi powie: kobiety są łatwe, to odpowiem: nie, nie są łatwe, lub: nie, nie jesteśmy łatwe, co nie oznacza, że nie ma łatwych.
Ja przynależę do tej grupy społecznej, więc mogę się z nią utożsamiać i pisać MY.

Dodano po 5 minutach 47 sekundach:
JA MArkowi i to w innym temacie zarzucałam, że jego opinie nie mają poparcia w faktach(zdarza się), i że nie może swoich opinii autoryzować jako powszechnych i prawdziwych, bo ktoś kto nie zna faktów, a spojrzy na historię MArka, np. fakt że pisze książki, może spowodować, że uzna go za autorytet i przejmie jego narrację, bez swojego własnego reaserchu, a MArek nie we wszystkim ma rację, co on chyba też wie.
A robi to tutaj sporo osób. Nieraz piszą: bo Marek tak napisał. No ale skąd wiedzą, że to prawda?
To jest pułapka i zachęcam do szukania informacji na własną rękę i u naukowców z potrzebnej dziedziny, a nie bo ktoś tak stwierdził.
Więc pomieszałeś dwa tematy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13889
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2222 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: sądzony » 2023-07-26, 14:15

CiekawaXO pisze: 2023-07-26, 14:09 ... więc mogę się z nią utożsamiać i pisać MY.
Ok.
My ludzie, nie przyjmujemy takich wyjaśnień.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6439
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 888 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: CiekawaXO » 2023-07-26, 19:13

sądzony pisze: 2023-07-26, 14:15
CiekawaXO pisze: 2023-07-26, 14:09 ... więc mogę się z nią utożsamiać i pisać MY.
Ok.
My ludzie, nie przyjmujemy takich wyjaśnień.
Wy mężczyźni, mozecie mówić że nie przyjmujecie. Ja nie zmuszam.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Andej » 2023-07-26, 19:42

Wydaje mi się, że forma pluralis może też świadczyć o rozdwojenie lub większej multiplikacji jaźni.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13889
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2222 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: sądzony » 2023-07-26, 21:25

CiekawaXO pisze: 2023-07-26, 19:13 Wy mężczyźni, mozecie mówić że nie przyjmujecie. Ja nie zmuszam.
Nas ludzi, na kobiety i mężczyzn, poniekąd podzielił grzech.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”