Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-07-27, 14:57

CiekawaXO pisze: 2023-07-27, 12:15
Marek_Piotrowski pisze: 2023-07-27, 11:35 Nie pamiętam. Piszesz tak, jakbym musiał zbierać "kwity" na wszystko, co przeczytam. Ale to dośc powszechna wiedza.

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
sądzony pisze: 2023-07-27, 10:48 Ponoć to wszyscy jesteśmy biseksualni.
Nie wiem czy wszyscy, ale większość ma jakiś tam procent wektora.
Nie jest To powszechna wiedza.Wcale.Jestem przeciwniczką Fake Newsów, więc jeśli uważasz że to prawdziwe,bo gdzieś przeczytałeś, I ci to odpowiada, to znaczy że sam nie weryfikujesz źródeł.
Nie. Po prostu nie kataloguję skąd coś wiem, w przewidywaniu, że @CiekawaXO będzie chciała to wiedzieć.
Trochę wyluzuj.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13892
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2222 times

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: sądzony » 2023-07-27, 15:22

CiekawaXO pisze: 2023-07-27, 14:51 @sądzony Ale jeśli ci Freud pomaga rozumieć Biblię to super!
Ale naukowo przeszedł do przeszłości.
Niekoniecznie. Spora część pojęć, narzędzi, hipotez, założeń rozwojowych, systemu konstrukcji osobowości wciąż jest "w obiegu".
Szczerze mówiąc do przeszłości przeszły jedynie skrajne teorie. Większość została "doszlifowana" i wciąż funkcjonuje nie tylko w szkołach psychoanalitycznych, jungowski ale również w jednej z głównych czyli psychodynamicznej.

Dzięki niemu mówiąc ego, nieświadomość, przeniesienie, wyparcie, kompensacja, obrona, racjonalizacja, popędy libido i tanatos, faza oralna rozwoju dziecka, ..... itd. wiemy o co chodzi.

Czy Twoim zdaniem istnieje kompleks edypa (elektry)?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6445
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 889 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: CiekawaXO » 2023-07-27, 15:37

Ale przecież ty robisz dokładnie to samo, chcesz znać źródła jak piszę coś co wydaje się niedorzeczne. To normalne.
Jak wiedza jest powszechna, to łatwo ją znaleźć. Szukałam tych danych które przytoczyłeś-nie ma nigdzie. Więc to pewnie jakiś fake news.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-07-27, 15:47

Wybacz, chcesz, to wierz, nie chcesz, to nie wierz. Mam przyjemniejsze zajęcia niż teraz robić kwerendę. Nie bardzo mi zależy by Cię przekonać.
Jak się przypadkiem natknę, napisze.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6445
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 889 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: CiekawaXO » 2023-07-27, 15:51

A kogo interesuje moje zdanie?@sądzony ?

"Współcześnie w psychologii można zauważyć swoiste odejście od części pierwotnych założeń kompleksu Edypa, które opisał Zygmunt Freud. Przede wszystkim dzisiaj już z reguły nie uznaje się wątków kazirodczych – związanych z erotycznym pociągiem syna do matki.

Część z obecnych nurtów psychologicznych wprost nazywa koncepcję freudowską „archaiczną” i doszukuje się w niej wyodrębniania się indywidualnej tożsamości dziecka, które zaczyna zauważać swoją odrębność. Zaczyna też zauważać, że różni się od matki – także pod względem fizycznym.

Stosowana obecnie interpretacja kompleksu Edypa skłania się raczej ku tłumaczeniu tego zjawiska strachem przed utratą miłości matki. Stąd też bierze się niechęć do ojca, zazdrość i potrzeba rywalizacji z nim – ojciec jest postrzegany jako osoba, która „kradnie” miłość matki."

https://psychoterapiacotam.pl/kompleks-edypa/
Ostatnio zmieniony 2023-07-27, 15:52 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13892
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2222 times

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: sądzony » 2023-07-27, 16:05

CiekawaXO pisze: 2023-07-27, 15:51 A kogo interesuje moje zdanie?@sądzony ?
Skoro pytam to mnie.
CiekawaXO pisze: 2023-07-27, 15:51 "Współcześnie w psychologii można zauważyć swoiste odejście od części pierwotnych założeń kompleksu Edypa, które opisał Zygmunt Freud. Przede wszystkim dzisiaj już z reguły nie uznaje się wątków kazirodczych – związanych z erotycznym pociągiem syna do matki.

Część z obecnych nurtów psychologicznych wprost nazywa koncepcję freudowską „archaiczną” i doszukuje się w niej wyodrębniania się indywidualnej tożsamości dziecka, które zaczyna zauważać swoją odrębność. Zaczyna też zauważać, że różni się od matki – także pod względem fizycznym.

Stosowana obecnie interpretacja kompleksu Edypa skłania się raczej ku tłumaczeniu tego zjawiska strachem przed utratą miłości matki. Stąd też bierze się niechęć do ojca, zazdrość i potrzeba rywalizacji z nim – ojciec jest postrzegany jako osoba, która „kradnie” miłość matki."
Zgadza się. Freudowski symbol został oszlifowany, nie oznacza to jednak, że się F. się mylił.
Podajesz źródło bez autora :-?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-07-27, 16:08

Nie wiem co Cię tak zdziwiło. Przecież wiadomo, że wśród 90% homoseksualistów powyżej 50 roku życia miało kontakty seksualne z kobietą. Niektórzy żyją latami w normalnych małżeństwach, zanim zdecydują się odejść z nowym partnerem. Wśród mężczyzn homo- i biseksualnych, którzy jednak preferują partnerów męskich, niemal 50 proc. miało w ciągu życia 2-5 partnerek - kobiet (tu akurat znam źródło - badania prof. Zbigniewa Izdebskiego).
Również całkiem sporo mężczyzn heteroseksualnych miało "incydent" z innym facetem.
W ogóle to zazwyczaj w badaniach wychodzi znacznie więcej biseksualnych (lub hetero lub homo "nie całkowicie") niż zdeklarowanych homoseksualistów.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6112
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 467 times
Been thanked: 930 times

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Albertus » 2023-07-27, 16:22

Marek_Piotrowski pisze: 2023-07-27, 16:08 Nie wiem co Cię tak zdziwiło. Przecież wiadomo, że wśród 90% homoseksualistów powyżej 50 roku życia miało kontakty seksualne z kobietą. Niektórzy żyją latami w normalnych małżeństwach, zanim zdecydują się odejść z nowym partnerem. Wśród mężczyzn homo- i biseksualnych, którzy jednak preferują partnerów męskich, niemal 50 proc. miało w ciągu życia 2-5 partnerek - kobiet (tu akurat znam źródło - badania prof. Zbigniewa Izdebskiego).
Również całkiem sporo mężczyzn heteroseksualnych miało "incydent" z innym facetem.
W ogóle to zazwyczaj w badaniach wychodzi znacznie więcej biseksualnych (lub hetero lub homo "nie całkowicie") niż zdeklarowanych homoseksualistów.
Moim zdaniem nie są to żadne "orientacje seksualne" tylko po prostu szeroko rozumiana rozpusta, rozpasanie seksualne i poszukiwanie coraz większych perwersji seksualnych.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6445
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 889 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: CiekawaXO » 2023-07-27, 16:26

Marek_Piotrowski pisze: 2023-07-27, 16:08 Nie wiem co Cię tak zdziwiło. Przecież wiadomo, że wśród 90% homoseksualistów powyżej 50 roku życia miało kontakty seksualne z kobietą. Niektórzy żyją latami w normalnych małżeństwach, zanim zdecydują się odejść z nowym partnerem. Wśród mężczyzn homo- i biseksualnych, którzy jednak preferują partnerów męskich, niemal 50 proc. miało w ciągu życia 2-5 partnerek - kobiet (tu akurat znam źródło - badania prof. Zbigniewa Izdebskiego).
Również całkiem sporo mężczyzn heteroseksualnych miało "incydent" z innym facetem.
W ogóle to zazwyczaj w badaniach wychodzi znacznie więcej biseksualnych (lub hetero lub homo "nie całkowicie") niż zdeklarowanych homoseksualistów.
Nie mogę z tym polemizować-nie widzę tych badań oraz tych statystyk.A wnioski wydają się być tylko twoje.
@sądzony Nie każdy artykuł musi mieć autora. Czasami jest pseudonim, czasami inicjały, czasami nic. Może pisali to wspólnie?

Dodano po 6 minutach 1 sekundzie:
Homoseskualiści którzy nie akceptują swojej orientacji mają związki, a nawet małżenstwa z kobietami, bo się boją ujawnić, a nie dlatego ze są bi albo hetero.I to jest mój wniosek.
Ostatnio zmieniony 2023-07-27, 16:34 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13892
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2222 times

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: sądzony » 2023-07-27, 21:49

CiekawaXO pisze: 2023-07-27, 16:32 @sądzony Nie każdy artykuł musi mieć autora.
Cóż to za źródło, które nie wiadomo skąd wypływa ...
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6445
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 889 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: CiekawaXO » 2023-07-27, 21:59

Wiesz jacy ludzie to napisali, bo to jest ich autorski artykuł, z ich strony. Sprawdż sobie, któraś z tych trzech osób. Nie muszą się podpisywać na swojej własnej stronie.
Jeśli drażni cię to, a drażni, że proszę o żródła, albo może cię to niezmiernie śmieszy, to świadczy tylko o tobie.
Lepiej czytać bez żródeł, nie weryfikowac informacji.
Mam nadzieję że żona cię tego nie nauczyła.
Ostatnio zmieniony 2023-07-27, 22:03 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13892
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2222 times

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: sądzony » 2023-07-27, 22:12

CiekawaXO pisze: 2023-07-27, 21:59 Wiesz jacy ludzie to napisali, bo to jest ich autorski artykuł, z ich strony. Sprawdż sobie, któraś z tych trzech osób. Nie muszą się podpisywać na swojej własnej stronie.
Jeśli drażni cię to, a drażni, że proszę o żródła, albo może cię to niezmiernie śmieszy, to świadczy tylko o tobie.
Lepiej czytać bez żródeł, nie weryfikowac informacji.
Mam nadzieję że żona cię tego nie nauczyła.
Jak możesz wyczytać z mojej wcześniejszej wypowiedzi nie drażni mnie treść. Zasadniczo się zgadzam, jednak ...
kiedyś źródłem była książka, naukowy artykuł, konkretny autor, dziś artykuł lub strona internetowa.
W sumie to nie mam Ci nic do zarzucenia, raczej do tego skąd czerpiemy wiedzę, a w zasadzie "informację".
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6445
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 889 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: CiekawaXO » 2023-07-27, 22:31

No ale świat się zmienił. Dzisiaj naukowcy i psychologowie publikują w internecie.
Dzięki temu możesz weryfikować informacje dość szybko, co jest błogosławieństwem .

Ale zawsze musisz sprawdzić czy dany tekst jest naukowy, czy jest jakiś konsensus naukowy zawarty co do danej teorii, czy artykuł ukazał się w naukowym piśmie, co oznacza że przeszedł werfyfikację innych naukowców, a jak jest jakieś badanie to też je sprawdzasz, jego krytykę i opinię innych naukowców. Właśnie internet daje ci te możliwości, a kiedyś musiałeś polegać na encyklopedii PWN, albo iśc do biblioteki akademickiej szukać danych. Jeśli wtedy było lepiej...

Jeśli chodzi o strony, to nie biorę pierwszej lepszej, tylko patrzę czy dane osoby są certyfikowane, bo z zasady nie mogą pisać wiedzy innej niż naukowa, bo to ich przekreśla w środowisku. I sprawdzam inne żródła. Akurat o kompleksie Edypa było w jakiś totalnie pudelkach i plotkach, typu zwierciadło czy cosmopolitan, a to był jedyny który znalazłam na stronie psychologów, a że wiedziałam wcześniej że Freud odszedł do Lamusa i jego teorie to tylko ciekawa egzotyka a już nie nauka, to wiedziałam czego szukam.

Podobnie jak z feromonami: ludzie myślą że one istnieją u ludzi, bo jak wpiszą w google to mają 70 stron z dziwnych źródeł. Tymczasem tak, istnieją, ale u zwierząt. Ludzki nos nie rejestruje feromonów, wg dzisiejszej wiedzy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-07-27, 22:39

CiekawaXO pisze: 2023-07-27, 16:32 Homoseskualiści którzy nie akceptują swojej orientacji mają związki, a nawet małżenstwa z kobietami, bo się boją ujawnić, a nie dlatego ze są bi albo hetero.I to jest mój wniosek.
Dzisiaj? Bardzo rzadko.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6445
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 889 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Homoseksualizm - akceptować czy ktytykować?

Post autor: CiekawaXO » 2023-07-27, 22:41

Rzadziej niż kiedyś, ale strach, szczególnie w PL, dalej jest.

ODPOWIEDZ