Bobolówka

Miejsce dla użytkowników należących do katolickiej listy dyskusyjnej Katolicy2 na Yahoo ([email protected])
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 322
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Bobolówka

Post autor: SmokEustachy » 2023-08-03, 00:42

https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1316844,bobolowka
Wszyscy wiedzę kto to jest św. Andrzej Bobola, patron naszego Prezydenta Andrzeja Dudy (dalej: PAD), męczennik, zakonnik i jezuita? Misjonarz i patron Polski od 2002 roku? No pewnie że nikt nie wie. Poczytajcie sobie we Wikipedii: zamęczony przez Kozaków w 1657 roku.

W miejscu urodzenia, miejscowości Strachocina, wybudowano ostatnio sanktuarium zwane Bobolówką, w stylu nowoczesnym: dużo szkła, na planie prostokąta, etc.

I tu 22 lipca (!) odbyła się II Narodowa Modlitwa za Ojczyznę. Nieoczekiwanie pojawił się spory tłum pielgrzymów, którzy dotarli samochodami prywatnymi i w grupach zorganizowanych: autokarami i busami. Transportem publicznym nie. Uroczystość trwała cały dzień, centrum była Eucharystia o godz 12:45, transmitowana przez TV Trwam. Mieliśmy też Drogę Krzyżową i konferencje, szczegóły na plakacie:

image
22 lipiec - kulminacyjnym punktem molditwy za Ojczyznę była Msza św., którą celbrowało około 70 kapłanów, a przewodniczył bp Ignacy Dec ze Świdnicy, a kazanie wygłosił abp Józef Michalik z Przemyśla, współkoncelebransem był bp Krzysztof Chudzio. W drugiej części po Koronce do Miłosierdzia Bożego referat wygłosił ks. dr hab Robert Skrzypczak z Warszawy. Na zakończenie Wojownicy Maryi z Przeworska złożyli wieniec pod pomnikiem Niepodległości, a bp Stanisław Jamrozek zawierzył św. Andrzejowi naszą Ojczyznę i naród. Pieśnia Boże coś Polskę i błogosławieństwo bp Stanisława zakończyło spotkanie:


https://www.youtube.com/live/Ryjk3hkSLOA?feature=share


Zwraca uwagę liczny udział Wojowników Maryi.
*

Strachocina położona jest w pobliżu Sanoka, ok 10 kilometrów na zachód. No na północny zachód chyba. Jak już pisałem dojazd tam jest tylko indywidualny albo w grupie zorganizowanej. W wakacje busy docierają tylko do Pakoszówki, skąd trzeba przejść 3 kilometry drogą bez pobocza, ale trasą malowniczą. Wysiadamy na przystanku koło stacji benzynowej Pakoszówka Dół. Trzeba dojść drogą główną do stacji benzynowej a potem skręcić w prawo. Jest drogowskaz. Z Sanoka w sobotę i niedzielę są nieliczne busy do Rzeszowa. W dni robocze jest więcej kursów, dodatkowo jeżdżą lokalne do Brzozowa. To w wakacje. W roku szkolnym w dni nauki szkolnej jeżdżą busy do Strachociny, ale czy da się tak ułożyć rozkład, aby trafić na Mszę św i wrócić? Nie wiem.

Z drugiej strony z Rzeszowa można dojechać do Pakoszówki jadąc busem na Sanok.


*

Jeśli już ktoś chce sobie gdzieś pojechać to Strachocina jest doskonałym wyborem, z centrum w Bobolówce. W tym roku nie dotarłem do samego kościoła, ale jeszcze dotrę. Bardzo sympatyczne miejsce, zapewniające sensowne spędzenie czasu. Mieszkańcy zapewnili parkingi i dania obiadowe jak grochówka, bigos, kiełbaski w atrakcyjnych cenach. Była tez kawa i herbata. Bocian sobie latał. Zachęcam do odwiedzenia Bobolówki, np przy okazji wyprawy w Bieszczady.

http://www.strachocina.przemyska.pl/ind ... =bobolowka

https://www.youtube.com/live/86_kkeVBjRA?feature=share

https://www.youtube.com/live/56ga4-aCfs0?feature=share

Obrazek

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4223 times

Re: Bobolówka

Post autor: Andej » 2023-08-03, 09:02

Dlaczego 22 VII, a nie 16 V?
Czy ta pierwsza data ma związek z d. E.Wedel?
A Pińsk niedostępny...
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
AdamS.
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1815
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 678 times
Been thanked: 966 times

Re: Bobolówka

Post autor: AdamS. » 2023-08-03, 10:32

SmokEustachy pisze: 2023-08-03, 00:42 W miejscu urodzenia, miejscowości Strachocina, wybudowano ostatnio sanktuarium zwane Bobolówką, w stylu nowoczesnym: dużo szkła, na planie prostokąta, etc.
Ale kościół jest tam tradycyjny i krajobraz piękny, bo miejsce jest niezabudowane, z rozległymi panoramami na otaczające wzgórza. Byłem w zeszłym roku - warto.

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 322
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Re: Bobolówka

Post autor: SmokEustachy » 2023-08-03, 13:07

A czy ja mówię że Bobolówka źle?

Dodano po 4 minutach 54 sekundach:
Andej pisze: 2023-08-03, 09:02 Dlaczego 22 VII, a nie 16 V?
Czy ta pierwsza data ma związek z d. E.Wedel?
A Pińsk niedostępny...
Wakacje są.

ODPOWIEDZ