Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
ODPOWIEDZ
faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: faraon » 2023-08-06, 00:36

kacperek29 pisze: 2023-08-05, 20:39
Albertus pisze: 2023-08-05, 20:12
kacperek29 pisze: 2023-08-05, 20:09 Jeśli ktoś nie potrafi dyskutować w temacie to oczywiście, że dobry, nawet bardzo.
Chodzi o wykluczanie z góry użytkowników o określonych poglądach niezależnie od tego czy potrafią czy nie potrafią dyskutować w temacie.
Główne założenie wątku, o który płaczesz jest m.in takie: Nie jest to więc miejsce na dyskusję czy ewolucja istnieje, czy Wszechświat ma 6000 lat ani czy ewolucja jest spiskiem uczonych.
Wystarczy trzymać się założenia czego pewne osoby nie potrafią.

Po drugie np. zakładając wątek np. o grzechu nie chcę np. porad ateistów i mogę od razu napisać, że wątek dla wierzących.
No, na tematy ktore tu pokazales w wykazie, to to chyba tylko idioci beda nadal dyskutowac, bo taka lista idiotyzmyw jaka podales i ktora ewolucjonisci uzywaja jako koronny argument na ewolucje, jest dokladni takim samym wykluczeniem innych z jakiejkolwiek dyskusji na temat ewolucji.
To jest totalitaryzm w wydaniu Marka.
Coraz czesciej zastanawiam sie czyje to forum?

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: konserwa » 2023-08-06, 00:49

Ojej - nie wiem szanowny dyrektorze - do kogo napisales? Konserwa to azaliz niepoprawny ili jakowys inny dyskutant?
Bo nie wiem i nie znaju und verstehe ich total nicht.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5516
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 875 times
Been thanked: 1440 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: abi » 2023-08-06, 07:46

konserwa pisze: 2023-08-06, 00:22 wowczas ten wpis nalezy wyrzucic z tego tematu, a dla zaintersoowanych zalozyc temat o niemozliwosci bycia "kopnietym" przez prad w gniazdku. na dowod mozna dodac, ze kon moze kopnac, bo go widc, jest duzy, i ma jeszcze wiekszy leb. A pradu nie widac wiec to, ze prad kopie to jakies wymysly nieznane starozytnosci
:-? musze to porzadnie przemyslec, bo logika jakas tu jest
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: konserwa » 2023-08-06, 07:48

;) konserwa wpadl na to bez wielkich przemyslen ... gdy zarowka sie swiecila i w ciemnosc sie zamienila ...

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6112
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 467 times
Been thanked: 930 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: Albertus » 2023-08-06, 08:18

Dezerter pisze: 2023-08-06, 00:26 Dzięki, ale mnie niełatwo urazić i daleko ci do tego
99,9% wątków na forum wszyscy mogą pisać
czy naprawdę ten 0,1% może być groźny dla .... czegokolwiek, lub kogokolwiek
moim zdaniem przesadzasz i to bardzo
jak Marek ze zwolennikami coś tam sobie ustalą to przecież możesz to skomentować i omówić w kilku innych wątkach równoległych albo założyć specjalny i tam odnosić się do jakichś twoim zdaniem szkodliwych , czy niebezpiecznych wypowiedzi, przecież możesz je cytować i krytykować czy co tam chcesz
Jeden wątek nie jest może jakimś wielkim problemem tylko że ten jeden wątek tworzy precedens albo będzie oznaczał ze Marek jest na forum jakąś osobą której wolno robić takie rzeczy których nie wolno nikomu innemu.

Poza tym pozostaje problem potencjalnych przypadkowych czytelników którzy nie badają tego jaka była zasada ograniczająca na początku tematu i nie szukają jakichś wypowiedzi oponentów i innych tematach. Dlaczego niby oni mieliby sobie pomyśleć - "O!! nikt z pozostałych katolików na forum nie oponuje, nie stawia żadnych pytań i nie wyraża żadnych wątpliwości czyli tezy prezentowane w tym temacie to muszą być fakty bezdyskusyjne wokół których panuje powszechna zgoda" ?

Przecież takie wrażenie mogliby odnieść w wyniku tego "zakneblowania" wszystkich potencjalnych oponentów na samym początku tematu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: Andej » 2023-08-06, 08:38

Albertus pisze: 2023-08-05, 20:04 Czy wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach w niektórych tematach to mądry i dobry pomysł na forum?
To tradycja. Zgodna z zasadami poprawności politycznej.
Dla mnie to cos normalnego, gdyż całe dzieciństwo i młodość przeżyłem w świecie, w którym do głosu byli dopuszczani tylko ci, którzy wypowiadali się zgodnie z oczekiwaniami władzy. Tematyka i poglądy wypowiedzi publiczne były reglamentowane. Tylko po cichu, w kościołach, w drugim obiegu, na nielegalnych demonstracjach, można było mówić to, co nie było dobrze widziane przez władzę.
A Forum? Jest publiczne czy prywatne?

Nie wiem, czy jest to technicznie możliwe. Ale też posiadanie specjalnych uprawnień w zastrzeżonych tematach? Czy założyciel nie może mieć prawa regulowania zasad obowiązujących w jego piaskownicy. I być tam policjantem? Kiedyś apelowałem, aby w wątku "Czytanie na każdy dzień - moje rozumienie, poruszenie , ..." została umieszczona dodatkowa informacja, może grafika, z prośbą, aby nie zaśmiecać odejściem od tematu, dryfującymi dyskusjami czy dalekimi skojarzeniami. Uważam, że tam, gdzie jest zapewniona wolność wypowiedzi w wielu wątkach, to ograniczenie tematyki w jednym czy kilku wątkach nie jest kneblowaniem. Tak byłoby tylko wtedy, gdyby wypowiedzi niezgodne z życzeniami założyciela jakiegoś wątku były ścigane i tępione na całym Forum.

Jeśli jest to technicznie możliwe, to czemu nie. Można robić prywatne grajdołki w których moderatorem jest założyciel. W tych specjalnie zaznaczonych wątkach musiałoby zostać wyraźnie zaznaczone, że są wyłączone z zasad Regulaminu i obowiązują w nich indywidualne zasady. Ale czy jest to możliwe techniczne? Przecież moderatorzy nie mogą zostać zmuszeni do egzekwowania praw ustawionych dla pojedynczego wątku.
Zasady te nie powinny być jednak ustalania dla Jarka, Cesarza, Świętego, Świerzego czy kogokolwiek innego, ale dla każdego, kto poczuje, że musi mieć taki swój grajdołek.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5516
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 875 times
Been thanked: 1440 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: abi » 2023-08-06, 08:41

Albertus pisze: 2023-08-06, 08:18
Dezerter pisze: 2023-08-06, 00:26 Dzięki, ale mnie niełatwo urazić i daleko ci do tego
99,9% wątków na forum wszyscy mogą pisać
czy naprawdę ten 0,1% może być groźny dla .... czegokolwiek, lub kogokolwiek
moim zdaniem przesadzasz i to bardzo
jak Marek ze zwolennikami coś tam sobie ustalą to przecież możesz to skomentować i omówić w kilku innych wątkach równoległych albo założyć specjalny i tam odnosić się do jakichś twoim zdaniem szkodliwych , czy niebezpiecznych wypowiedzi, przecież możesz je cytować i krytykować czy co tam chcesz
Jeden wątek nie jest może jakimś wielkim problemem tylko że ten jeden wątek tworzy precedens albo będzie oznaczał ze Marek jest na forum jakąś osobą której wolno robić takie rzeczy których nie wolno nikomu innemu.

ale marek rzeczywiscie jest pod specjalna ochrona np nie mozesz go zablokowac
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6112
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 467 times
Been thanked: 930 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: Albertus » 2023-08-06, 08:46

konserwa pisze: 2023-08-06, 00:22 Uwazam ,ze jesli elktrycy w watku dla elektrykow dyskutuja o pradzie i napieciu, o przekaznikach i wzamcniaczach, o kablach i gniazdkach, maszynach indukcyjnych i serwomechanizmach - to wszystko miesci sie w temacie i jest w temacie elektrykow.
Ale jesli podamy tam wpis, ze to niemozliwe , zeby prad elektryczny "kopal" i zaczniemy dowodzic takiej niemozliwosci - to wowczas ten wpis nalezy wyrzucic z tego tematu, a dla zaintersoowanych zalozyc temat o niemozliwosci bycia "kopnietym" przez prad w gniazdku. na dowod mozna dodac, ze kon moze kopnac, bo go widc, jest duzy, i ma jeszcze wiekszy leb. A pradu nie widac wiec to, ze prad kopie to jakies wymysly nieznane starozytnosci.
Taki mam poglad, a pogladu tez nie widac.
Pozdrawiam.
I znowu złe porównanie.

Bo to jest forum dla wszystkich katolików i każdy powinien mieć możliwość wyrażenia swojej wątpliwości albo sprzeciwu nawet jeśli założycielowi tematu wydaje się on "niefachowy", nieprofesjonalny a nawet głupi.

Jak chcą uniknąć takich wątpliwości albo sprzeciwów to niech sobie pisują na forach dla wybitnych ewolucjonistów wierzących w ewolucję albo niech takie forum założą jak nie ma.

Poza tym porównanie które wymyśliłeś tworzy wrażenie że ewolucja jest tak oczywista i sprawdzalna jak kopanie przez prąd w gniazdku i że jest co do tego powszechna zgoda a tylko jakieś oszołomy wyrażają swoje wątpliwości.

Tymczasem jest to po prostu nieprawda!

Aktualnie najwyższym rangą dokumentem kościelnym jest encyklika Humani Generis. To że jakaś grupa katolików sobie uznała że nie jest ona aktualna i że można mieć w nosie to co tam pisze nie oznacza jeszcze że pozostali katolicy muszą mysleć i myślą tak samo.

Nie muszą i nie myślą.

warto tutaj przypomnieć pogląd Jana Lewandowskiego na stronie Apologetyki:

https://www.apologetyka.info/ateizm/czy ... e,1139.htm

[quote] Powyższe rozważania nie oznaczają też, że musimy już bezkrytycznie uznać koncepcję darwinowskiej ewolucji jako fakt. Przeciwnie, koncepcja darwinowskiej ewolucji wciąż jest tylko pewnym zaledwie hipotetycznym przypuszczeniem omylnych ludzi i niczym więcej[/quote].

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5516
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 875 times
Been thanked: 1440 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: abi » 2023-08-06, 08:48

Andej pisze: 2023-08-06, 08:38Kiedyś apelowałem, aby w wątku "Czytanie na każdy dzień - moje rozumienie, poruszenie , ..." została umieszczona dodatkowa informacja, może grafika, z prośbą, aby nie zaśmiecać odejściem od tematu, dryfującymi dyskusjami czy dalekimi skojarzeniami.
tak, pamietam ten apel
wowczas sie zniechecilam pisac tam swoje poruszenia, ze wydadza ci sie zbyt trywialne
i udzielam sie tam sporadycznie #-o
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6112
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 467 times
Been thanked: 930 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: Albertus » 2023-08-06, 08:50

abi pisze: 2023-08-06, 08:41
Albertus pisze: 2023-08-06, 08:18
Dezerter pisze: 2023-08-06, 00:26 Dzięki, ale mnie niełatwo urazić i daleko ci do tego
99,9% wątków na forum wszyscy mogą pisać
czy naprawdę ten 0,1% może być groźny dla .... czegokolwiek, lub kogokolwiek
moim zdaniem przesadzasz i to bardzo
jak Marek ze zwolennikami coś tam sobie ustalą to przecież możesz to skomentować i omówić w kilku innych wątkach równoległych albo założyć specjalny i tam odnosić się do jakichś twoim zdaniem szkodliwych , czy niebezpiecznych wypowiedzi, przecież możesz je cytować i krytykować czy co tam chcesz
Jeden wątek nie jest może jakimś wielkim problemem tylko że ten jeden wątek tworzy precedens albo będzie oznaczał ze Marek jest na forum jakąś osobą której wolno robić takie rzeczy których nie wolno nikomu innemu.

ale marek rzeczywiscie jest pod specjalna ochrona np nie mozesz go zablokowac
Nie wiedziałem.

Nikogo do tej pory nawet nie próbowałem blokować.
Ostatnio zmieniony 2023-08-06, 08:51 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5516
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 875 times
Been thanked: 1440 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: abi » 2023-08-06, 09:05

czasem trzeba dla swojego spokoju :)
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Paweł
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 404
Rejestracja: 16 lip 2023
Has thanked: 70 times
Been thanked: 44 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: Paweł » 2023-08-06, 09:06

abi pisze: 2023-08-06, 08:48
Andej pisze: 2023-08-06, 08:38Kiedyś apelowałem, aby w wątku "Czytanie na każdy dzień - moje rozumienie, poruszenie , ..." została umieszczona dodatkowa informacja, może grafika, z prośbą, aby nie zaśmiecać odejściem od tematu, dryfującymi dyskusjami czy dalekimi skojarzeniami.
tak, pamietam ten apel
wowczas sie zniechecilam pisac tam swoje poruszenia, ze wydadza ci sie zbyt trywialne
i udzielam sie tam sporadycznie #-o
A ja nieopatrznie śmiałem zaśmiecić go swoimi śmiesznymi przemyśleniami i zostałem słusznie przeniesiony do innego tematu.
W "Czytaniach na każdy dzień..." powinny być wyłącznie wypowiedzi na poziomie jaki prezentuje Andy. Wtedy ten wątek pozostanie taką jaśniejącą perłą w mroku. ^:)^

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15112
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4251 times
Been thanked: 2981 times
Kontakt:

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: Dezerter » 2023-08-06, 09:18

Andeju, proszę nie odpowiadaj, a ty Pawle kroczysz po cienkiej linii ...
Marek nie ma żadnych specjalnych uprawnień (dawno temu miał) i można go zablokować, kto nie może niech pisze na pw to sprawdzę.
Nie tylko Marek, ale każdy tak jak WYRAŹNIE napisałem do Albertusa, może założyć wątek w , którym jeśli ustali jakieś zasady i dobrze je uzasadni, to moderacja będzie to egzekwować i pilnować przestrzegania zasad.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6442
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 889 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: CiekawaXO » 2023-08-06, 10:24

To, że ktoś prośbę o nierobienie OT, nazywa cenzurą albo wykluczaniem, jest śmieszne.
Jestes kreacjonistą i chcesz pisać w tym wątku?
Pisz, ale na temat, hipotezy jak można pogodzić stworzenie i grzech pierworodny z ewolucją. TO nie jest temat:"czy DA SIĘ pogodzić",bo w temacie autora jest już założenie że się DA.
Jak osoby, które nie wierzą że sie da, mogą pisać w tym temacie? TO się wyklucza. Więc czy to jest temat dla was, skoro się nie zastanawiacie nad tematem, tylko go negujecie?

To właśnie ci ludzie, Albertus, Faraon, Qunique dzielą katolików, bo uważają że jedyną słuszną katolicką opcją jest ich opcja, czyli albo brak ewolucji, albo ewolucja do pewnego stopnia, albo Adam I Ewa musieli istnieć w osobie Adama i Ewy, powoływują się na encykliki, i że nie piszą nic niekatolickiego, tak jakbyśmy MY pisali coś niekatoickiego.

Która to już kłótnia kreacjonistów(czy jak się tam nazywają) z ewolucjonistami na forum?
Która? 3, 5?
Dlatego jestem za tym, aby choć JEDEN wątek, JEDEN MALUTKI WĄTECZEK, był od tego wolny.


Chcesz dyskutować ? Napisz do twórcy, oznacz, i idź do innego wątku się spierać o to, przecież możesz to zrobić TAM, a nie tu tworząc potężny OT, i 6 wojnę forumową o ewolucję.

Czy o ewolucji ni emożna pisać z innej perspektywy, niż tylko TYCH osób?
Może ktoś chciałby popisać na poważnie, jakie są hipotezy teologiczne łączenia tego? Na internecie jest sporo opracować tego tytułu przez teologów i nie tylko.

Chcemy tu prezentować te opracowania, a nie kłócić się o samą ewolucją.
Tu się w ogóle nie chcemy spierać czy ona jest.
Chcemy w dobrej atmosferze rozmawiać z ludźmi o poglądach podobnych do naszych.

JEśli ktoś założy wątek o charyzmatykach, i chce rozmawiać jak przezywają swoją posługę, jak ty wygląda z ich perspektywy, to ja wjadę z tekstami: charyzmaty nie są najważniejsze, albo: trzeba się zając tradycyjną duchowością, albo:daj mi fragment gdzie Benedykt XVI pisał o charyzmatach itd, itp, etc.
Można przecież zaczepić danego usera, zacytowac go, i zapytac o coś w innym wątku. Więc gdzie cenzura pytam się? Wiecie co to znaczy cenzura?

Tu chodzi o danie przestrzeni osobom o innych doświadczeniach, nie robić OT, chodzi o porządek.
I tu nie chodzi o :nie przedstawiaj swojego zdania. Przedstaw. Ale tu nie chcemy sporów o ewolucję, bo nie taki jest temat.
Nie wiem czemu to trudno pojąć.
To co z tego że piszecie "prawdę katolicką" o ewolucji? A my nie jesteśmy katolikami? Widzimy ten problem inaczej.

Są dwa obozy katolików, na świecie, a nie na froum, które podchodzą do tego inaczej i dyskutujmy, ale jeśli jeden obóz chce mieć swój malutki wąteczek na CALE OLBRZYMIE forum, to nie możemy.

Oto przykład potężnych OT w wątku Marka, i zarazem ZNOWU, 6 wojna forumowa o ewolucję się zaczęła.
A fajnie, jakby choć jeden wątek był WOLNY, choć RAZ, od tego sporu.

Już nie wspomnę o tym, że ktoś zażądał, nie pamiętam kto, wyjaśnień na temat ewolucji konia...W wątku, który do tego nie służy.

Albertus pisze: 2023-08-04, 22:25
recki pisze: 2023-08-04, 21:52
Albertus pisze: 2023-08-04, 21:03 Piszesz że się nie kłóci a potem w żaden sposób tego nie uzasadniasz.


Wyjaśniłem Ci, że trzymanie się literalnego zapisu nie jest żadną ortodoksją wiary, tylko lękiem przed stawianiem pytań. Więc jeśli X lat temu ktoś twierdził że Pan Bóg stworzył świat w 6 dni, to problemem nie jest ani wszechmoc Boża, ani negowanie działania Boga (że się to nie zgadza z odkrywaną historią), tylko rozwiązaniem jest nieco inne, pełniejsze rozumienie tego co tekst biblijny mówi, wykorzystując narzędzia aktualizowanej egzegezy. Trzymanie się dosłowności i "starego rozumienia" jest niedorzecznie błędne. Nauka nie kłóci się z Biblią - ciasnotą myślenia jest to że ktoś się uczepi jakiejś formuły sądząc że ma monopol na wszechwiedzę o świecie. W najgorszym razie nie odkryjemy jak Pan Bóg posłużył się mechanizmami ewolucji, a w lepszym przypadku dzięki odkryciom naukowym zaktualizujemy wiedzę o tym co autor natchniony zapisał w poemacie stworzenia.
Nie przypominam sobie abyś coś takiego mi wyjaśniał a poza tym to ani ja ani encyklika Humani generis nie opowiada się za jakimś trzymaniem się literalnego zapisu z księgi Rodzaju dotyczącego stworzenia.

A ty w ogóle czytałeś tą Encyklikę?

Odnoszę wrażenie że nie...

Natomiast kłóci się z tą encykliką pogląd o poligenizmie rodzaju ludzkiego.

Najlepiej przeczytaj

Dodano po 7 minutach 59 sekundach:
recki pisze: 2023-08-04, 21:52
Nawet w naturze możliwa jest kontynuacja gatunku z tylko jednej pary.
Społeczność ludzka już dawno zauważyła, że konieczne jest mieszanie się gałęzi. Brak bioróżnorodności powoduje nawarstwianie się chorób - tak działa zwykła biologia i w 10-tym pokoleniu nasz adamowy praprzodek już by wymarł - i ani ja ani ty byśmy dziś nie zaistnieli.
Zakładając że Boga nie ma albo że nie działa w sposób nadnaturalny w historii i prehistorii to mogły by być różne problemy.

Tylko dlaczego mielibyśmy przyjmować takie założenie?

Poza tym to nie sądzę aby nauka dowiodła że kontynuacja gatunku z tylko jednej pary osobników była niemożliwa.

Dodano po 6 minutach 38 sekundach:
sądzony pisze: 2023-08-04, 21:56
Albertus pisze: 2023-08-04, 21:47 Wiara nie może stać w sprzeczności z faktami.
Pytanie - czy nauka zawsze decyduje o tym czy coś jest faktem czy nie?
Bardzo dobre pytanie :)
Czy rozum, a więc ciało, jest w stanie powiedzieć nam cokolwiek o Prawdzie duchowej, o Mądrości, o której pisał św. Paweł.
Moim zdaniem nie.
Albertus pisze: 2023-08-04, 21:47 Wierzymy w to że Jezus został poczęty w sposób dziewiczy bez udziału mężczyzny dlatego ze tak było i fakt ten był wynikiem nadnaturalnej interwencji Boga a nie wierzymy niezależnie od tego czy to fakt czy nie fakt i nie ma znaczenia czy to fakt czy nie.
Prawda Boża jest z Ducha, fakt z ciała.
Fakt to fakt a prawda to prawda.

I wszelka prawda i mądrość duchowa jaką nam objawił Bóg została nam objawiona za pośrednictwem ciała.
Albertus pisze: 2023-08-04, 21:24
sądzony pisze: 2023-08-04, 21:20
Albertus pisze: 2023-08-04, 20:03 No i jeszcze takie pytanie powtórzę, bo już gdzieś w dyskusji było, - czy jak naukowcy sądzą że dziewicze poczęcie Jezusa bez udziału mężczyzny nie jest możliwe, to wynika z tego że wiara w to nie wytrzymuje w zderzeniu z faktami?
To jest ciekawe pytanie.
Wydaje mi się, że to zależy czyja wiara?
Pomyliłem się i źle się wyraziłem.

Pytanie powinno wyglądać tak:

No i jeszcze takie pytanie powtórzę, bo już gdzieś w dyskusji było, - czy jak naukowcy sądzą że dziewicze poczęcie Jezusa bez udziału mężczyzny nie jest możliwe, to wynika z tego że teza że tak było nie wytrzymuje w zderzeniu z faktami?
Ciągle tylko :nieprawda, nieprawda, wyjaśnij, wyjaśniłem, nie wyjaśniłeś, nie czytałeś itd itp.
Ile można w każdym wątku czytać to samo?
To nie jest rozwijające.
Wątek Marka jest rozwojowy, pomoże nam poznać nowe spojrzenia na tę sprawę, uruchamia kontemplacje nad księgą Rodzaju, własne spostrzezenia, własne hipotezy, które będą mądre, albo nie. Ale będą.

Dodano po 9 minutach 18 sekundach:
faraon pisze: 2023-08-06, 00:36
kacperek29 pisze: 2023-08-05, 20:39
Albertus pisze: 2023-08-05, 20:12
kacperek29 pisze: 2023-08-05, 20:09 Jeśli ktoś nie potrafi dyskutować w temacie to oczywiście, że dobry, nawet bardzo.
Chodzi o wykluczanie z góry użytkowników o określonych poglądach niezależnie od tego czy potrafią czy nie potrafią dyskutować w temacie.
Główne założenie wątku, o który płaczesz jest m.in takie: Nie jest to więc miejsce na dyskusję czy ewolucja istnieje, czy Wszechświat ma 6000 lat ani czy ewolucja jest spiskiem uczonych.
Wystarczy trzymać się założenia czego pewne osoby nie potrafią.

Po drugie np. zakładając wątek np. o grzechu nie chcę np. porad ateistów i mogę od razu napisać, że wątek dla wierzących.
No, na tematy ktore tu pokazales w wykazie, to to chyba tylko idioci beda nadal dyskutowac, bo taka lista idiotyzmyw jaka podales i ktora ewolucjonisci uzywaja jako koronny argument na ewolucje, jest dokladni takim samym wykluczeniem innych z jakiejkolwiek dyskusji na temat ewolucji.
To jest totalitaryzm w wydaniu Marka.
Coraz czesciej zastanawiam sie czyje to forum?
Przykład jak działa"dyskusja", tak jest zawsze, każdy temat o ewolucji jest zasypywany takimi tekstami, co powoduje tylko kłótnie, więc serio dziwicie się, że autor chce miec CHOĆ RAZ spokój od tego?? KToś sensownie napisał żeby trzymać się wątku, a jak uż pewne osoby zobaczą słowo: "ewolucja", to muszą z siebie wylać pomyje i zaczynają zaczepiać.
Ostatnio zmieniony 2023-08-06, 10:36 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5516
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 875 times
Been thanked: 1440 times

Re: Wykluczanie z dyskusji użytkowników o określonych poglądach

Post autor: abi » 2023-08-06, 10:43

@CiekawaXO moze byscie zalozyli temat na kanale na discordzie?
https://discord.gg/85ACPxyvx7
Ostatnio zmieniony 2023-08-06, 10:50 przez abi, łącznie zmieniany 1 raz.
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”