Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2023-08-10, 15:13

Wyczytałem w Interii ciekawy felieton. Oczywiście, betonu on nie ruszy. Sądzę, że beton po rzuceniu okiem na lead nie sięgnie po resztę. Leming wie tylko to, czym go karmią. Reszta nie istnieje. Choćby głowę rozbił o ścianę, to i tak nie uwierzy w jej istnienie.

Najdziwniejsza dyktatura wszech czasów
Rafał Woś
W Polsce zagnieździł się straszliwy autorytarny reżim. Reżim ów dopuszcza się takich zbrodni jak... rozpisywanie wyborów w konstytucyjnym terminie, dzielenie się z opozycją władzą na różnych szczeblach albo nieprześladowanie politycznych przeciwników.
https://wydarzenia.interia.pl/felietony ... ign=chrome
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5474
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 870 times
Been thanked: 1433 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: abi » 2023-08-11, 08:07

mam coraz gorsze zdanie o polskim wojsku

"Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że podczas lotu patrolowego nad polsko-białoruską granicą śmigłowiec zgubił zapalnik w jednym z pocisków. Z ustaleń Polsat News wynika, że chodzi o maszynę Mi-24, sam zapalnik ma natomiast zaledwie 11 cm. – Nie oszukujmy się, zapalnik ma w sobie materiał wybuchowy. Niewielką ilość, ale jednak. Musi w końcu zainicjować wybuch, więc nie jest całkiem niegroźny – mówi Interii gen. Tomasz Drewniak, były Inspektor Sił Powietrznych RP."
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3495
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 368 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-08-11, 08:27

Bo wypadki sie nie zdarzają. Nie informowano do tej pory. Mnie bardziej zmartwiło co innego. Zapalnik wkrecany jest do rakiety. Nie cwiczebnej ale bojowej. Śmigowce sobie latają na patrole wzdłuż granicy. Z rakiet bojowych szczyla sie do.celow faktycznych . Czyli ze ryzyko penetracji granicy przez dywersantow jest coraz większe
A co do.wypadków. Nie wyleciały Ci nigdy np.talerze z rąk?

Dodano po 3 minutach 16 sekundach:
A c do incydentu z Białowieży.Akurat spedzam w pobliżu urlop. Polskie wojsko wyjechalo z Białowieży pare dni przed przelotem śmigłowców białoruskich. Przeniosło sie w las.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Andej » 2023-08-11, 09:32

Gzresznik Upadający pisze: 2023-08-11, 08:30 Z rakiet bojowych szczyla sie do.celow faktycznych . Czyli ze ryzyko penetracji granicy przez dywersantow jest coraz większe
Raczej nie strzela się do dywersantów, tylko do czegoś cięższego. Wydaje ni się, że z armaty nie strzela się do muchy.

A jeśli chodzi o sam zapalnik, to jestem zachwycony opiniami i domysłami. Jedni wyśmiewają, inni ganią, jeszcze inni bronią. Zamiast zaczekać, co zostanie ustalone. Niechlujstwo, sabotaż, niedbałość... A może nie zgubili, tylko zapomnieli założyć? A skąd wiadomo, że to była rakieta bojowa?
Oraz: Czy nie ma to związku ze zbliżającymi się wyborami?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3495
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 368 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-08-11, 12:37

S-5 głównie odlamkowe.Strzelane salwami. Na grupe w lesie sam raz. Samym 4 lufowym wkm nie daliby rady. Szkolnych nie ma co wozic( paliwo) ćwiczebne nieposiadaja ładunku . To bojowe. Myślę ze zbrojmistrz ktory to ladowal nie dokrecil zapalnika.

Dodano po 2 minutach 31 sekundach:
S 5 rakieta ma sile porównywalną do granatu. Tym można niwele zrobić..Sils jest w salwie

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5474
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 870 times
Been thanked: 1433 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: abi » 2023-08-11, 14:07

Gzresznik Upadający pisze: 2023-08-11, 08:30 Bo wypadki sie nie zdarzają. Nie informowano do tej pory. Mnie bardziej zmartwiło co innego. Zapalnik wkrecany jest do rakiety. Nie cwiczebnej ale bojowej. Śmigowce sobie latają na patrole wzdłuż granicy. Z rakiet bojowych szczyla sie do.celow faktycznych . Czyli ze ryzyko penetracji granicy przez dywersantow jest coraz większe
A co do.wypadków. Nie wyleciały Ci nigdy np.talerze z rąk?
kubek to pare razy, ale dziecko w beciku jakos nigdy
nie, my nie potrzebujemy agresora
sami sobie zrobimy kuku
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: faraon » 2023-08-11, 15:34

Z tym zapalnikiem to zalezy co to za typ zapalnika i do jakiego rodzaju rakiety.
Sa takie ktore maja jedynie typowa splonke inicjujaca, a sa takie co maja nieco trotylu prasowanego.
Wszystko zalezy od tego do czego ma sluzyc.
Detonacja zwykle odbywa sie poprzez dosc mocne uderzenie w twarda powierzchnie celu, wiec nie jest zbyt latwo takie cus zdetonowac.
Ostatnio zmieniony 2023-08-11, 15:37 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19238
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2649 times
Been thanked: 4665 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-08-11, 15:55

Przecież takich spraw, nie tylko u nas, było kupę. Po samej "zachodniej" stronie jest zgubionych ok. 40 atomówek, nie mówiąc już o drobnej broni.
Żadna sensacja, zbrojmistrz dostanie po pagonach i tyle.
Ostatnio zmieniony 2023-08-11, 15:56 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3495
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 368 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-08-11, 18:09

Marek_Piotrowski pisze: 2023-08-11, 15:55 Przecież takich spraw, nie tylko u nas, było kupę. Po samej "zachodniej" stronie jest zgubionych ok. 40 atomówek, nie mówiąc już o drobnej broni.
Żadna sensacja, zbrojmistrz dostanie po pagonach i tyle.
Ponoc na poligonie w Ustce zdarzały się kwiatki w postaci złego ustawienia lusterka w dzialkach zamiast pruć w powietrze w druga stronę pruly z amunicji bojowej do samolotów ciągnących rękawy.
A za Tuska albo SLD operator KUBa zamiast celować do celu pozorowanego wsadził rakietę pilotowi Su22.

ALE ZGUBIONY ZAPALNIK ZA PISA TO TRAGEDIA. 😊

Dodano po 10 minutach 4 sekundach:
2003. Przypomnieć Gawkowskiemu. 😊

Awatar użytkownika
Znajoma Marysia
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 9 lip 2023
Lokalizacja: Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Znajoma Marysia » 2023-08-12, 12:10

Zacytuje komentarz do czytań na dziś ks Zygmunta Kwiatkowskiego SJ z facebooka

MIŁOŚĆ BOGA

Powiedz mi co kochasz, a będę wiedział kim jesteś, bo to co kochasz określa cię najpełniej i najgłębiej.

Miłość Boga obejmuje wszystko i na niej wszystko się zasadza. Jeżeli zatem kochasz co innego aniżeli Boga, jako boga - wybierasz nicość i sam się tą nicością stajesz.

Miłość jest tym co czuje twoje serce i co wyraża twoje spojrzenie, twoja mowa i twoje działanie. Właśnie dlatego „kocham” powinno być żywym, ciągle wyrażanym kochaniem. Powinno być jak diadem królewski na twoim czole, jak błysk świętości w twoich oczach i jak Boża pieczęć na twoich ramionach. Słowo miłość powinno być widoczne nad wejściem do twojego domu i na frontowej ścianie twojego mieszkania.

Nie daj się jednak okłamać samej tylko rzewności uczuć, koncentrując się chorobliwie na samym sobie, aby nie utracić więzi z prawdziwym Bogiem, tym który wyzwolił cię z ziemi niewoli i przeprowadził suchą drogą przez morze. Miej się na baczności, aby nie zwiodły cię pokusy przyjemności lub strachu.

Potwierdź prawdziwość twojej miłości Boga modlitwą, mową i pracą. „Będziesz się bał Pana, Boga swego, będziesz Mu służył i na Jego imię będziesz przysięgał".

Miłuję Cię, Panie,
Mocy moja,
Panie, Opoko moja i Twierdzo,
mój Wybawicielu.
(Z Ps 18)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2023-08-12, 13:05 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
Najlepsze pastwiska są w Cova da Iria

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2023-08-16, 08:37

Zastanawiałem się, czy umieścić to w memach, w dowcipach czy tutaj. Choć może bardziej by pasowała do jakiegoś wątku elgiebetowskiego. Ale, co tam. Jak ma wywołać reakcję miłośników dewiantów, to niezależnie od tego gdzie wklejone, nożyce się odezwą. A mamy tych nożyc sporo na Forum. Lewicowcy też się znajdą.
A w ramach kampanii wyborczej wygłaszają swoje tezy. A Hartman zgłoszony przez Lewicę. Czyli przez jeden z odłamów totalsów.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2023-08-16, 08:39 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3495
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 368 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-08-16, 08:47

Jak oni wszyscy chcą losu Łyszczynskiego Kazimierza.A tu siepacze inkwizycji tylko wyśmieją...😁

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19238
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2649 times
Been thanked: 4665 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-08-16, 09:56

Gzresznik Upadający pisze: 2023-08-16, 08:47 Jak oni wszyscy chcą losu Łyszczynskiego Kazimierza.A tu siepacze inkwizycji tylko wyśmieją...😁
Ciekawostka: Wyrok na Łyszczyńskiego wydał sąd królewski, a nie inkwizycja. Zarówno papież, jak i Inkwizycja wyrazili dezaprobatę wobec tego wyroku.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3495
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 368 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-08-16, 10:56

Marek_Piotrowski pisze: 2023-08-16, 09:56
Gzresznik Upadający pisze: 2023-08-16, 08:47 Jak oni wszyscy chcą losu Łyszczynskiego Kazimierza.A tu siepacze inkwizycji tylko wyśmieją...😁
Ciekawostka: Wyrok na Łyszczyńskiego wydał sąd królewski, a nie inkwizycja. Zarówno papież, jak i Inkwizycja wyrazili dezaprobatę wobec tego wyroku.
Liczy sie przekonanie, mity, nie fakty...

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: konserwa » 2023-08-16, 11:18

Dlaczego tylko mity?

ODPOWIEDZ