Co tam u Was?

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

West Point Academy

Post autor: faraon » 2023-08-29, 04:57

https://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-66641401
Jak wynika z linku, podczas demontarzu popiersia Tadeusza Kosciuszko do konserwacji przy postumencie West Point Academy, znaleziono capsule czasu.
Podczas oficjalnego otwarcia jej, okazalo sie ze wewnatrz jest cos w rodzaju blota- kurzu, nic wiecej.
Zastanawiaja sie teraz o co chodzilo tym ktorzy zakopali tam olowiana, zalutowana szczelnie kapsule pod monumentem z popiersiem slynnego Polaka.
Obawiam sie ze nie zrozumieja co tam zostalo zlozone w tej kapsule czasu.
Ostatnio zmieniony 2023-08-29, 05:04 przez faraon, łącznie zmieniany 2 razy.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: konserwa » 2023-08-29, 08:43

Moze to miala byc kapsula na czesc czegos, co wojna secesyjna przeniosla w niebyt. Mozze jakies wydarzenie ( tresc nieaktualna dla walczacych stron 9, moze jakies papiery z osobami, ktore sie nie sprawdzily ... a mkoze przepis na tajna recepture tajnego srodka /sprzetu bojowego, ktory juz w chwili umieszczenia kapsuly czasu stal sie archaicznie archaiczny.
Albo - inicjatorzy nie dozyli czasow, w ktorych chcieli kapsule czyms wypelnic.
Za to kurz jest historyczny /:)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: West Point Academy

Post autor: Andej » 2023-08-29, 09:04

faraon pisze: 2023-08-29, 04:57 cos w rodzaju blota- kurzu, nic wiecej.
To bardzo wymowne. Z prochu powstałeś, w proch się obrócisz.
Symbol przemijania tego co materialne.

Tylko dlaczego jaki WEST POINT, a nie wątek, CO TAM, na który kliknąłem? Bardzo mnie wkurza i dezorientuje, gdy w jednym wątku kilka wątków. Czy nie da się tego jakoś uporządkować?
Ostatnio zmieniony 2023-08-29, 09:06 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: faraon » 2023-08-29, 13:48

Troche zle opisalem sprawe, bo dopiero po przeczytaniu innego artykulu zorientowalem sie o co chodzi z tym demontarzem pomnika Kosciuszki.
Otoz amerykanie likwiduja setki jesli nie tysiace monumentow zwiazanych z konfederacja.
Chca w ten sposob poprawic swoja historie bo konfederacja obecnie im zle wyglada.

Dodano po 2 minutach 42 sekundach:
But by next year, by order of the US government, the monument must be removed. The decision is part of an ongoing movement to rethink how the US remembers the Confederacy.

Some 377 memorials have been renamed or removed since 2015. But as of 2022, some 723 remain, according to a report by the Southern Poverty Law Center. Hundreds more roads, schools and parks named after Confederate leaders also remain.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: konserwa » 2023-08-29, 14:59

Tak robia nie tylko w Ameryce, ale chyba w kazdym kraju. Najwazniejsza jest terazniejsza interpretacja ( niewazne czy ze strony lewej czy prawej ) podlegla tym czynnikom, ktore przejac pragna przewodnictwo ideologiczne.
Bolszewizm wciaz zywy.

Awatar użytkownika
erzac
Bywalec
Bywalec
Posty: 131
Rejestracja: 21 wrz 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 241 times
Been thanked: 56 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: erzac » 2023-08-29, 17:13

Jestem wreszcie w domu uffff
Mam ogromną nadzieje że już na stale.
Ale ilość zaleceń mnie szokuje
Trudno, musze spróbować

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Andej » 2023-08-29, 18:02

Trzeba wdrożyć nowy tryb życia. Od razu. Ale odruchowo i tak często się będziesz łapać za coś, czego nie wolno. Trudno jest się ograniczać. Trudno stale pamiętać, że to się musi, a tamtego nie wolno. Ale niestety, to jest koniecznością.
Życzę ułożenia sobie życia, aby uniknąć powtórek. Jednak, wiem po sobie, że jest to pole minowe.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: faraon » 2023-08-29, 20:35

Andej pisze: 2023-08-29, 18:02 Trzeba wdrożyć nowy tryb życia. Od razu. Ale odruchowo i tak często się będziesz łapać za coś, czego nie wolno. Trudno jest się ograniczać. Trudno stale pamiętać, że to się musi, a tamtego nie wolno. Ale niestety, to jest koniecznością.
Życzę ułożenia sobie życia, aby uniknąć powtórek. Jednak, wiem po sobie, że jest to pole minowe.
Tak, jak najbardziej jest to pole minowe, a te miny to jedynie lekarze stawiaja, najczesciej dajac wrecz przeciwstawne zalecenia i pozniej jest tylko gorzej.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: konserwa » 2023-08-29, 21:56

Lacznie z lekarzami faraon i spolka - co diagnoza to inna polka.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Andej » 2023-08-29, 22:20

Podają, że w Tarnowie zamienili ulica na potoki lub rzeki. Jak wiele osób ma amfibie?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

psalm13
Bywalec
Bywalec
Posty: 177
Rejestracja: 7 lut 2023
Has thanked: 75 times
Been thanked: 39 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: psalm13 » 2023-08-31, 22:37

Dobry wieczór :) U mnie nadal stabilnie, jeśli ktoś jest zainteresowany co się ze mną dzieje. Niestety w kwestiach wiary nie jest tak pomyślnie jakbym chciała. Zbyt wiele dopuściłam do siebie wątpliwości. Nie zamierzam już pisać konkretów ze swojego prywatnego życia, bo to ani nikogo nie obchodzi, ani mi w żaden sposób nie pomaga, a może zaszkodzić.

Co ciekawe i uświadomiła mi to pewna osoba. Rzecz, którą zrobiłam i była zła, ale która zmieniła/ruszyła w jakiś sposób moją sprawę wydarzyła się w niedzielę 16 kwietnia, w Dzień Miłosierdzia Bożego. Ten dzień jest owiany takimi słowami, że w ten dzień każda prośba zostanie wysłuchana. No i moja w jakiś sposób została.

Nie będę zakłamywać rzeczywistości i pisać, że jest jakoś diametralnie inaczej, bo nie jest. Jednak jakieś mini zmiany to na lepsze. Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Awatar użytkownika
helperman
Bywalec
Bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 8 lis 2019
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 50 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: helperman » 2023-08-31, 23:18

Super że twoja prośba została wysłuchana!
Każda pomyślność i zmiana na lepsze ma znaczenie.
Oby jak najwięcej spełnionych próśb od Pana Boga dla Ciebie :)
Niech mówią o chwale Królestwa Twego
I niech opiewają potęgę Twoją
(Ps 145, 11)

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Arek » 2023-08-31, 23:51

psalm13 pisze: 2023-08-31, 22:37 Dobry wieczór :) U mnie nadal stabilnie, jeśli ktoś jest zainteresowany co się ze mną dzieje. Niestety w kwestiach wiary nie jest tak pomyślnie jakbym chciała. Zbyt wiele dopuściłam do siebie wątpliwości. Nie zamierzam już pisać konkretów ze swojego prywatnego życia, bo to ani nikogo nie obchodzi, ani mi w żaden sposób nie pomaga, a może zaszkodzić.

Co ciekawe i uświadomiła mi to pewna osoba. Rzecz, którą zrobiłam i była zła, ale która zmieniła/ruszyła w jakiś sposób moją sprawę wydarzyła się w niedzielę 16 kwietnia, w Dzień Miłosierdzia Bożego. Ten dzień jest owiany takimi słowami, że w ten dzień każda prośba zostanie wysłuchana. No i moja w jakiś sposób została.

Nie będę zakłamywać rzeczywistości i pisać, że jest jakoś diametralnie inaczej, bo nie jest. Jednak jakieś mini zmiany to na lepsze. Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
Życzę samego dobra. Wspomnę o Tobie na modlitwie.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2529
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1061 times
Been thanked: 946 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Susanna » 2023-09-01, 09:43

Witajcie ponownie po trzech miesiącach:)
fajnie znów tu być:)
“Nie zna smaku prawdziwego życia, kto przez tunel samotności się nie przeczołgał.”


Edward Stachura

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: faraon » 2023-09-10, 01:27

A ja dzis zaobserwowalem ciekawe zjawisko ktore bez wyjasnienia mozna by uznac za nadprzyrodzone lub demoniczne.

Otoz mamy tu w UK ponad 30 °C i wszystko w mieszkaniu jest cieple, wiec wzialem Cole z lodowki i ok. 2/3 wlalem do szklanki popijajac w trakcie pisania.
Wypilem ta ze szklanki i chcialem dolac, a puszka z reszta coli sama przesuwa sie po szklanym blacie stolu. Az mi sie wlosy zjezyly, ale zaczalem sie przygladac dokladniej.
Okazalo sie ze skroplona para na puszce splynela na stol wokol dna puszki, a powietrze pod dnem puszki sie nagrzalo i delikatnie unosilo puszke w tej skroplonej wodzie na stole, a kazdy babelek tego nagrzanego powietrza wydostajac sie z jedej strony puszki po prostu przesuwal puszke. W sumie puszka przesunela sie, a raczej przeplynela na ok. 15 cm. ;)
W sumie to mozna skopiowac jako trik iluzjonistyczny by zademonstrowac ze jest sie w stanie przesuwac przedmioty. ;)
Ostatnio zmieniony 2023-09-10, 01:32 przez faraon, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ