Teoria ID (IP), a Chrześcijaństwo. Skąd bierze się ślepa wiara w ewolucję?

ODPOWIEDZ
faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Teoria ID (IP), a Chrześcijaństwo. Skąd bierze się ślepa wiara w ewolucję?

Post autor: faraon » 2023-10-15, 10:30

Z tego by wynikalo ze muszka owocowa mogla by sie skrzyzowac z czlowiekiem, wedlug tych naukowcow z filmiku. =))

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Teoria ID (IP), a Chrześcijaństwo. Skąd bierze się ślepa wiara w ewolucję?

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-15, 10:35

Znalazłem artykuł na angielskiej wikipedii z listą organizmów według ilości chromosomów:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_o ... some_count

Dodano po 1 minucie 52 sekundach:
Mamy tyle samo chromosomów co oliwka :)
Obrazek
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6284
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Teoria ID (IP), a Chrześcijaństwo. Skąd bierze się ślepa wiara w ewolucję?

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-15, 10:40

pom pisze: 2023-10-15, 01:16
Dezerter pisze: 2023-10-14, 19:02
Quinque pisze: 2023-07-16, 22:09 I czym ludzie mieliby się różnić od nieludzi? Były sobie maply i nagle pojawili się ludzie? Dobrze wiesz ze ewolucja tak nie działa. Tak twierdzą Ewolucjoniści
My mamy 46 chromosomów a małpy 48 - szczegóły rozdzielenia i mutacji znajdziesz tutaj
viewtopic.php?t=14706&start=300
Z tego wywiadu wynika moim zdaniem, że Adam i Ewa żyli później. Nie jak dotąd sądziłem, czyli 6-7 mln lat temu, a ok 900 tys. lat temu. Oczywiście to tylko hipoteza, ale nie mam nic przeciwko temu. Są to tylko spekulacje jak sam prof. podkreśla, ale nie wyklucza to bezpośredniego stworzenia przez Boga pierwszych rodziców. A wprost przeciwnie w sposób hipotezy naukowej IMO osobom z wpojoną ewolucją tłumaczy możliwość zaistnienia stanu zgodnego z nauczaniem KK (IMO). Czyli stało się to tylko raz wg hipotezy naukowej i pochodzimy od jednej pary rodziców.
Ja konkluzję tą znam z innej analizy postawionej ileś lat temu, która także jest dla mnie logiczna sformułowana przez jednego kapłana katolickiego, również naukowca.

Dodano po 3 minutach :
m.in. dlatego ewolucję człowieka uważam za bajkę.

były to składowe puzzle w moim przypadku, które spowodowały, że stałem się świadomym kreacjonistą

Dodano po 22 minutach 1 sekundzie:
Jednym zdaniem polecam ten film dla osób z wpojoną ewolucją człowieka, by zrozumieli, że pochodzimy od jednej pary rodziców, czyli Adama i Ewy co wiemy z Biblii.

@pom i @Dezerter : nie będę się czepiać już, tylko napiszę ostatni raz :nie do końca zrozumieliście, i wysnuwacie błędne wnioski z tą jedną parą. Pochodzimy od społeczności tej samej, a nie jednej pary. Mogło być ich kilka i było.
Ten podcast nie mówi tego. W ogóle.
To że tam jest narysowana jedna para, to przykład.
W atlasie masz :tak wygląda lew. Czy to oznacza, że lew jest jeden?
ObrazekObrazek
Ale powyższy podcast rzeczywiście potwierdza alegorie w Biblii, ale nie dosłownie.
Chromosalny Adam i mitochondrialna Ewa nigdy się nie spotkali.
Ostatnio zmieniony 2023-10-15, 10:45 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Teoria ID (IP), a Chrześcijaństwo. Skąd bierze się ślepa wiara w ewolucję?

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-15, 14:04

Odpowiedzcie mi proszę prostymi słowami, czy zmiana liczby chromosomów miała kluczową rolę w ewolucji człowieka? Jeśli tak, to dlaczego? A może to po prostu przypadkowa zbieżność?
Ostatnio zmieniony 2023-10-15, 14:12 przez Ojciec.Pablito, łącznie zmieniany 1 raz.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6284
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Teoria ID (IP), a Chrześcijaństwo. Skąd bierze się ślepa wiara w ewolucję?

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-15, 14:14

Tak, nie mogłeś już mieć dzieci z gorylami - jest to napisane w 1wszym zdaniu mojej transkrypcji, w sensie przytoczonej. Przeczytaj całość od A do Zet.
Wraz z tą redukcją,OSTATECZNIE oddzieliłeś się od zwierząt, od naczelnych. Dało to podwaliny do tego, aby ewoluować w człowieka, jakiego codziennie widzisz w lustrze. Sądzę że gdybyś dalej się krzyżował z naczelnymi, byś tak nie wyglądał :) I byś tu nie pisał.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Teoria ID (IP), a Chrześcijaństwo. Skąd bierze się ślepa wiara w ewolucję?

Post autor: Dezerter » 2023-10-15, 14:23

Pytaj naukowców
Ciekawa - mutacja jakiej dostąpiła zaznaczona na rysunku nr 2 para to nie było coś zwykłego, to było coś niezwykłego a to, że tych dwoje się spotkało i między nimi zaiskrzyło :x , tu już całkowicie cud. Pamiętasz, że to była mała populacja? to skąd u ciebie przekonanie, że takich par było więcej? A mitochondrialna Ewa to całkiem inna bajka i nie mieszajmy, bo po co skoro tu mamy pierwszą parę ludzi obdarzonych potomstwem i to my jesteśmy ich potomstwem.
Tylko pamiętajmy, że to był homo sapiens
z niego jakieś 200 000 lat później oddzielił się Neandertalczyk i Denisowianin i ze 2 innych,
a 500 000 lat po Adamie pojawił się właściwy homo sapiens sapiens, do którego ja przynajmniej się zaliczam
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Teoria ID (IP), a Chrześcijaństwo. Skąd bierze się ślepa wiara w ewolucję?

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-15, 14:30

CiekawaXO pisze: 2023-10-15, 14:14 Tak, nie mogłeś już mieć dzieci z gorylami - jest to napisane w 1wszym zdaniu mojej transkrypcji, w sensie przytoczonej. Przeczytaj całość od A do Zet.
Wraz z tą redukcją,OSTATECZNIE oddzieliłeś się od zwierząt, od naczelnych. Dało to podwaliny do tego, aby ewoluować w człowieka, jakiego codziennie widzisz w lustrze. Sądzę że gdybyś dalej się krzyżował z naczelnymi, byś tak nie wyglądał :) I byś tu nie pisał.
Ale czy to znaczy, że mogę się potencjalnie krzyżować z organizmami, które mają tyle samo chromosomów co ja? A przecież jest kilka przykładów np. ta chińska sarenka.
Ostatnio zmieniony 2023-10-15, 14:30 przez Ojciec.Pablito, łącznie zmieniany 1 raz.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6284
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Teoria ID (IP), a Chrześcijaństwo. Skąd bierze się ślepa wiara w ewolucję?

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-15, 14:36

Ojciec.Pablito pisze: 2023-10-15, 14:30
CiekawaXO pisze: 2023-10-15, 14:14 Tak, nie mogłeś już mieć dzieci z gorylami - jest to napisane w 1wszym zdaniu mojej transkrypcji, w sensie przytoczonej. Przeczytaj całość od A do Zet.
Wraz z tą redukcją,OSTATECZNIE oddzieliłeś się od zwierząt, od naczelnych. Dało to podwaliny do tego, aby ewoluować w człowieka, jakiego codziennie widzisz w lustrze. Sądzę że gdybyś dalej się krzyżował z naczelnymi, byś tak nie wyglądał :) I byś tu nie pisał.
Ale czy to znaczy, że mogę się potencjalnie krzyżować z organizmami, które mają tyle samo chromosomów co ja? A przecież jest kilka przykładów np. ta chińska sarenka.
Nie wiem to co nie odpowiem :) krzyżować się możesz 😜ale dzieci z tego nie bedzie 😁

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Teoria ID (IP), a Chrześcijaństwo. Skąd bierze się ślepa wiara w ewolucję?

Post autor: faraon » 2023-10-15, 14:44

CiekawaXO pisze: 2023-10-15, 14:14 Tak, nie mogłeś już mieć dzieci z gorylami - jest to napisane w 1wszym zdaniu mojej transkrypcji, w sensie przytoczonej. Przeczytaj całość od A do Zet.
Wraz z tą redukcją,OSTATECZNIE oddzieliłeś się od zwierząt, od naczelnych. Dało to podwaliny do tego, aby ewoluować w człowieka, jakiego codziennie widzisz w lustrze. Sądzę że gdybyś dalej się krzyżował z naczelnymi, byś tak nie wyglądał :) I byś tu nie pisał.
Niie sadzilem ze nie mogl miec dzieci z gorylami. =)) to by sugerowalo ze probowal. =))
A tak w ogole to na jakiej podstawie stwierdzono jakiekollwiek dzialania pierwszych ludzi? =))

Bo uwazam ze czlowiek wlasnie taki jak jest z 46 chromosomami zostal stworzony, a nie wyewoluowal z jakiegokolwiek zwierzecia.
Jak wczesniej podal Pablito, sa podobne liczby chromosomow u niektorych stworzen, jednak to nie oznacza podobienstwa ani ewoluowania w czlowieka.
To po prostu wynika z samej budowy DNA roznych zwierzat, a nie z jakichs bzdurnych wymyslonych przez naukowcow mutacji.
Po pprostu wszystkiie stworzenia zostaly stworzone z takimm DNA jakie maja, a ze czesc tych zwierat wyginela, i ze niektore maja podobnie wygladajace DNA, nie jest zadnym dowodem naukowym na jakakolwiek ewolucje.
To co twierdza naukowcy nie ma zadnych naukowo potwierdzonych podstaw, a jedyna podstawa jaka sobie obrali to ich wlasne wyobrazeniia, ktore implementuja wszystkim wokolo, by za wszelka cene uwiarygodnic swoje wyobrazenia.

Dodano po 4 minutach 10 sekundach:
CiekawaXO pisze: 2023-10-15, 14:36
Ojciec.Pablito pisze: 2023-10-15, 14:30
CiekawaXO pisze: 2023-10-15, 14:14 Tak, nie mogłeś już mieć dzieci z gorylami - jest to napisane w 1wszym zdaniu mojej transkrypcji, w sensie przytoczonej. Przeczytaj całość od A do Zet.
Wraz z tą redukcją,OSTATECZNIE oddzieliłeś się od zwierząt, od naczelnych. Dało to podwaliny do tego, aby ewoluować w człowieka, jakiego codziennie widzisz w lustrze. Sądzę że gdybyś dalej się krzyżował z naczelnymi, byś tak nie wyglądał :) I byś tu nie pisał.
Ale czy to znaczy, że mogę się potencjalnie krzyżować z organizmami, które mają tyle samo chromosomów co ja? A przecież jest kilka przykładów np. ta chińska sarenka.
Nie wiem to co nie odpowiem :) krzyżować się możesz 😜ale dzieci z tego nie bedzie 😁
Wiec w jaki sposob mogloo dojsc do skrzyzowania malpy z tym rzekomo jedynym czlowiekiem ktorem u cos rzekomo sie pokielbasilo w DNA. =))

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6284
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Teoria ID (IP), a Chrześcijaństwo. Skąd bierze się ślepa wiara w ewolucję?

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-15, 15:20

Wszelkie odpowiedzi są w tekście.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Teoria ID (IP), a Chrześcijaństwo. Skąd bierze się ślepa wiara w ewolucję?

Post autor: faraon » 2023-10-15, 15:31

Tak, sa w tekscie, tylko ze to sa bzdury, wymyslone jakies teorie, nie majace oparcia w faktach naukowych.
Dla tych co nie rozumieja genetyki, kazde takie bzdury beda sie wydawaly zrozumiale, chocby nie wiem jak wymyslne, jednak te bzdury nie maja zadnego oparcia w genetyce, czy podstawach dzialania DNA.
To co w filmiku podaja to dokladnie to samo co w filmach star trecka, wszystko co gadaja wyglada na logiczne, tyle tylko ze wymyslone, wraz z cala gama zaleznosci, ktore ukladaja sie w pozorna logiczna calosc. =)) Nawet skoki w hiperprzestrzeni wygladaja jak by byly naukowo potwierdzone. =))
Ludzie, zacznijcie w koncu myslec samodzielnie i nie dawajcie sie nabijac w butelke fantazji.
Ostatnio zmieniony 2023-10-15, 15:34 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Teoria ID (IP), a Chrześcijaństwo. Skąd bierze się ślepa wiara w ewolucję?

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-15, 16:00

faraon pisze: 2023-10-15, 15:31 Tak, sa w tekscie, tylko ze to sa bzdury, wymyslone jakies teorie, nie majace oparcia w faktach naukowych.
Dla tych co nie rozumieja genetyki, kazde takie bzdury beda sie wydawaly zrozumiale, chocby nie wiem jak wymyslne, jednak te bzdury nie maja zadnego oparcia w genetyce, czy podstawach dzialania DNA.
To co w filmiku podaja to dokladnie to samo co w filmach star trecka, wszystko co gadaja wyglada na logiczne, tyle tylko ze wymyslone, wraz z cala gama zaleznosci, ktore ukladaja sie w pozorna logiczna calosc. =)) Nawet skoki w hiperprzestrzeni wygladaja jak by byly naukowo potwierdzone. =))
Ludzie, zacznijcie w koncu myslec samodzielnie i nie dawajcie sie nabijac w butelke fantazji.
Skoro twierdzisz, że to bzdury to uargumentuj to jakoś naukowo. Podeprzyj to jakimiś naukowymi pracami itd.
Niech Twoja wypowiedź będzie wiarygodna.
Bo póki co tylko się śmiejesz.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 712
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 53 times

Re: Teoria ID (IP), a Chrześcijaństwo. Skąd bierze się ślepa wiara w ewolucję?

Post autor: Quinque » 2023-10-15, 16:31

CiekawaXO pisze: Chromosalny Adam i mitochondrialna Ewa nigdy się nie spotkali
Propagandowe hasełko. Poza tym, co to niby ta mitochondrialna Ewa... Przecież to jest jakiś bełkot

Tak jak mówiłem wiele razy. Katolik pod żadnym pozorem nie może przyjąć twierdzenia że istnieją ludzie nie pochodzących od dwójki pierwszych rodziców. Twierdzenie to czyni ofiarę Jezusa bezsensowną. O ile sama ewolucja nie jest jakimś problemem dla wiary religijnej, tak teza poligenizmu stanowi dla niej śmiertelne zagrożenie

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Teoria ID (IP), a Chrześcijaństwo. Skąd bierze się ślepa wiara w ewolucję?

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-15, 16:55

Quinque pisze: 2023-10-15, 16:31
CiekawaXO pisze: Chromosalny Adam i mitochondrialna Ewa nigdy się nie spotkali
Propagandowe hasełko. Poza tym, co to niby ta mitochondrialna Ewa... Przecież to jest jakiś bełkot

Tak jak mówiłem wiele razy. Katolik pod żadnym pozorem nie może przyjąć twierdzenia że istnieją ludzie nie pochodzących od dwójki pierwszych rodziców. Twierdzenie to czyni ofiarę Jezusa bezsensowną. O ile sama ewolucja nie jest jakimś problemem dla wiary religijnej, tak teza poligenizmu stanowi dla niej śmiertelne zagrożenie
Dlaczego :?:
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 712
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 53 times

Re: Teoria ID (IP), a Chrześcijaństwo. Skąd bierze się ślepa wiara w ewolucję?

Post autor: Quinque » 2023-10-15, 17:02

Bo Jezus nie odkupił ludzkości z grzechu. Gdyż ludzkości nie została przekazana wina Adama i Ewy

ODPOWIEDZ