Patriotyzm

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1161
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 66 times
Been thanked: 245 times

Re: Patriotyzm

Post autor: Efezjan » 2021-06-13, 21:14

szungit pisze: 2021-06-13, 16:59
Efezjan pisze: 2021-06-13, 16:58
Obserwuję Polską politykę od 10 lat, i nie sądzę że ta Polska będzie dostatnia i bogata, bo nie rządzi się jak państwa które stały się dostatnie i bogate i nic nie wskazuje by to się miało zmienić, chyba, że na gorsze.
E, tam... Gdzie indziej się udało, to i u nas udać się może. Ale musimy mądrzej wybierać tych, którzy chcą nami rządzić.
a znasz takich?
Konfederacja. No i młodzież trzeba odpowiednio kształcić.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Patriotyzm

Post autor: Logan » 2021-06-13, 21:39

Bez odnowy ducha pobożności i wiary, jako naród nie wzbogacimy się, błogosławieństwa nie będzie.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Patriotyzm

Post autor: adampiotr » 2021-06-13, 21:57

Eh na forach katolickich zawsze słyszę o Konfederacji. Ja mam o niej złe zdanie ale sobie zachowam dla siebie bo zaraz mnie z hejtują...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Patriotyzm

Post autor: Andej » 2021-06-13, 22:03

Do mnie Konfederacja nie przemawia. Nie przekonuje. Uważam, że danie im władzy byłoby złe dla Polski. Nigdy na nich nie głosowałem. Wydaję mi się być zbiorowiskiem sprzecznym wewnętrznie. Ale przyznaję, że niewiele o nich wiem. Korwin, Braun - kiedyś znajdowałem pozytywy w ich wystąpieniach. Teraz wydaje mi się, że więcej negatywów.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15002
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4220 times
Been thanked: 2960 times
Kontakt:

Re: Patriotyzm

Post autor: Dezerter » 2021-06-13, 22:09

Logan pisze: 2021-06-13, 21:39 Bez odnowy ducha pobożności i wiary, jako naród nie wzbogacimy się, błogosławieństwa nie będzie.
Przepraszam Logan, ale twój wpis wydaje mi się bardzo naiwny i nieprawdziwy
Czy wśród 5 najbogatszych państw świata jest jakieś katolickie? a w 10-tce?
Najbardziej bogacącym się państwem i społeczeństwem jest chińskie - czy Bóg im błogosławi?

Konfederacja jest słaba i jest zlepkiem - brak im wiarygodności, skupiają jakieś ekstremy z wielu różnych dziedzin - ja na nich na pewno nie zagłosuję, bo są nieprzewidywalni
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 795
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 164 times
Been thanked: 140 times

Re: Patriotyzm

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-06-13, 22:24

@Dezerter co do Konfederacji- zgadzam się w 100%
a co do Chin- Chińczykom Bóg na pewno błogosławi, jak każdemu ;)
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Patriotyzm

Post autor: Logan » 2021-06-13, 22:52

Jeśli chodzi o korelacje na linii wyznanie a siła narodu to takiej korelacji nie ma, Chiny nie były nigdy katolickie, a to że reżim komunistyczny rozwija się w najlepsze to raczej na naszą niekorzyść. Biblia przedstawia nam, że obce narody mogą być narzędziem kary: Babilonia, Asyria, Persja. Co zaś dotyczy się powodzenia narodu a trwanie w wierze w Boga to mamy księgi ST.
Zasadniczą kwestią jest błędne trwanie w przekonaniu, że postępująca laicyzacja, ataki na Kościół, życie antydekalogiem, próby wyrógowania Boga z życia publicznego nie będzie miało swoich konsekwencji.
O zagrożeniach spowodowanych odejściem od korzeni chrześcijańskich wspominał już papież Benedykt XVI, a jeśli coś bardziej naukowego to proszę, życzę miłej lektury:
Obrazek

Dodano po 1 minucie 48 sekundach:
https://www.empik.com/przedziwna-smierc ... ,ksiazka-p
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Patriotyzm

Post autor: Logan » 2021-06-14, 00:17

Jeśli chodzi o Konfederację, zgadzam się z przedmówcami. Kuriozum, raczej margines życia politycznego. Są tam postacie wybitne, ale partia nieobliczalna. Nic nie osiągną, brak zaufania, ciągoty prorosyjskie.
Ostatnio zmieniony 2021-06-14, 00:57 przez Logan, łącznie zmieniany 4 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

szungit

Re: Patriotyzm

Post autor: szungit » 2021-06-14, 05:24

z Konfederacji tylko Braun i Mentzen,pozostali sa tacy sami jak reszta

CMK

Re: Patriotyzm

Post autor: CMK » 2021-06-14, 07:15

Bo to polityka - jednym podchodza takie ciagaty, a innym inne. I w tym czasie nalezy jeszcze uczciwie zyc ( zadanie dla chrzescijanina ) i i jakas pchac ten polski wozek. A pomysly sa rozne - rzadowe, opozycyjne, poprzeczne i podluzne ... A wielu ma lepkie rece - i zmieszcza sie wszedzie, byle z blogo brzeczaca mamona ...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Patriotyzm

Post autor: Andej » 2021-06-14, 09:28

Mieszkam w lesie. Nie bywam w centrum. Zastanawiam się, czy teraz, jak onegdaj, wybuchł specyficzny patriotyzm. Białoczerwone gadżety. Zniekształcone flagi państwowe (różne wymiary, proporcje, odcienie, dodatkowe napisy i symbole). Czy nagle ludzie przypominają sobie, że są Polakami, aby za kilka tygodni o tym zapomnieć?

Ciekawi mnie też, co i jak demonstrują filogermanie. W szczególności eks Król Europy wraz ze swoja drużyną. Skoro na forum międzynarodowym starają się szkodzić Polsce na wszystkie możliwe sposoby, to czy polskiej reprezentacji tez szkodzą?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 795
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 164 times
Been thanked: 140 times

Re: Patriotyzm

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-06-18, 11:22

szungit pisze: 2021-06-14, 05:24 z Konfederacji tylko Braun i Mentzen,pozostali sa tacy sami jak reszta
Czy Braun to polemizowałabym
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Patriotyzm

Post autor: Viridiana » 2023-11-07, 15:02

Andej pisze: 2021-06-14, 09:28 Zastanawiam się, czy teraz, jak onegdaj, wybuchł specyficzny patriotyzm. Białoczerwone gadżety.
O, a to ciekawa kwestia. Czy myślicie, że gadżety z polską flagą sprzyjają patriotyzmowi? Pytanie jest otwarte, ciekawa jestem Waszych odpowiedzi.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19130
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4643 times
Kontakt:

Re: Patriotyzm

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-11-07, 15:13

Oczywiście, że tak.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1724
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 354 times

Re: Patriotyzm

Post autor: Morkej » 2023-11-07, 15:15

Viridiana pisze: 2023-11-07, 15:02 Czy myślicie, że gadżety z polską flagą sprzyjają patriotyzmowi?
Takie gadżety mogą być dla jednych dobrą formą deklarowania swojej narodowości np. za granicą. Mogą wywoływać poczucie dumy może nie tyle z pochodzenia, ale z tego, co osiągnął naród z którego się pochodzi.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

ODPOWIEDZ