Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Arek » 2023-12-13, 18:43

Nie.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6364
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 886 times
Been thanked: 723 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: CiekawaXO » 2023-12-13, 19:56

Przecież jak ktoś Mikołaja neguje to już atak na Kościół, więc jakoś ci nie wierzę:P

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Arek » 2023-12-13, 19:59

Proponuję, abyś wierzyła Jezusowi Chrystusowi, dzięki temu będziesz zbawiona.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6364
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 886 times
Been thanked: 723 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: CiekawaXO » 2023-12-13, 20:00

Myślałam że umiesz troszkę pożartować.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Arek » 2023-12-13, 20:06

Z żartami trzeba uważać.

Dodano po 2 minutach 21 sekundach:
A teraz znalazłem nową ekranizację Ojca Pio i zabieram się do oglądania.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1963
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 190 times
Been thanked: 272 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andy72 » 2023-12-13, 21:32

Dziś rocznica 13 grudnia 1981.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19227
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 4664 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-12-13, 21:49

CiekawaXO pisze: 2023-12-13, 18:40 A jakby ci ktoś krzyż zerwał z szyi to byś krzyczał że katolików mordują..
Skoro to poruszyłaś: profanowanie Chanuki uważam za chuligaństwo, ale dlaczego tylko Chanuka ma być chroniona?
Skąd te różnice w standardach?
Obrazek
Sąd Rejonowy w Toruniu umorzył postępowanie przeciwko posłance Joannie Scheuring-Wielgus, która wtargnęła do kościoła zakłócając Mszę Świętą.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3495
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 368 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-12-13, 22:04

Większym problemem może być to kto ma stanąć na czele służb.
Jesli okaże sie ze to maja być ci ludzie którzy mieli nadwymiarowe kontakty z ruskimi służbami w latach 2010 -14 to tacy ludzie nie dają gwarancji bezpieczeństwa informacji NATO. W praktyce będzie oznaczać to funkcjonalne wyprowadzenie Polski z sojuszu bo nie będziemy mieli dostępu do najtajniejszych informacji.
Mysle ze ruskim sluzbom oplacala sie i operacja Śluza i oplacanie afer z Pegasusem itp.
TO O TYM TEZ BYLY TE WYBORY.

To można porównać chyba tylko do przejścia króla Stasia do Konfederacji Targowickiej .

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 318
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: SmokEustachy » 2023-12-14, 00:17

Narodziła się nowa świecka tradycja. Mówię o akcji Wielce Czcigodnego Posła Brauna, który wjechał z gaśnicą w sejmową Chanukę. Należy się mu kilka zdań komentarza, chociaż są ważniejsze tematy, np. utrwalenie NEPu w Disneju i awans Filoniego. Ale niech ma:

Pomijam bulwersację związaną z Tuskiem, któremu zabrał WC Poseł atencję. Z kolei red. Warzecha biadoli, że przykrył mizerię expose Tuska. Mizeria ta nikogo nie interesuje i jest jak bez znaczenia, podobnie jak odpowiedzi na pytania. Niestety jednak nie mieliśmy tu akcji na poziomie intelektualnym: Konfiarze mieli kilka celnych wystąpień, m. i. Tezę postawili, że państwo Izrael nie jest nam przyjazne i zaprzyjaźnione, nie ma tam ambasadora od lat np. Ja zaś postulowałem od dawna, aby otwarcie sformułować program propolski: my jesteśmy Polakami i wg, nas głównym problemem świata jest antypolonizm i polonofobia, zwalczanie ich przejawów winno być głównym celem świata. I to są główne kryteria oceny wszelakich działań, jakie stosujemy. Wszelakich wypowiedzi też.

Co do samej akcji to nie należy potępiać. Nie należy też chwalić. Chwalenie bądź potępianie wymaga wydatkowania czasu i energii, który można przeznaczyć na coś innego. Dalej: oni nie potępili ataków na kościoły:

https://www.cda.pl/video/125644113e

więc my też nie będziemy nic potępiać. Najpierw niech oni się pokajają za lemparciątka np.

II

Co jednego cieszy, to drugiego martwi. Już się pojawiła inteligencka histeria, ze co niby świat powie? Wielu Ziemianom się ta akcja podoba, doszły mnie słuchy, że wiążą WC Brauna z poparciem dla Palestyny, Strefy Gazy i wszelakiego Hamasu. Bo wpisał się w światowy trend różnych protestów i działań, o których media milczą. Na Zachodzie palą im synagogi i leją po ryju a u nas nie. Ponieważ tzw Żymianie działają zgodnie z odwróconą logiką, więc tam się nie miotają, tylko u nas. Co jest logiczne bo do kogo będziesz fikał? Do koksa z bejzbolem, który może przywalić, czy do cherlawego inteligencika? Wniosek: pora zacząć chodzić na siłownię.

III

Sens głosów antyreligijnych też jest dialektyczny. Np. w obecnej koalicji silne są głosy, żeby krzyż z sejmu zdjąć. Jednocześnie zaś menora może być. I tak trzeba rozumieć wynurzenia lewaków: chodzi o zastąpienie krzyża menorą, czemu przyklaskuje red. Terlikowski i JE kard. Ryś. Podobnie to wygląda jak ze zwrotem »Polacy czegoś tam chcą«. Jest on często używany, również w TVP. Nie wiadomo jednak, ilu Polaków chce. Czy wszyscy? Czy połowa? Czy może trzech? Podobnie rozumieć należy wynurzenia osobników, sprzeciwiających się obecności religii w życiu publicznym, czy nauczaniu religii w szkole. Nie konkretyzują oni, czy wszystkich religii, czy niektórych, a może jednej. Islamiści też sprzeciwiają się obecności religii w życiu publicznym, poza jednym wyjątkiem. A u nas lewaki chcą zastąpić katolicyzm różnymi swoimi kultami, jak kult GLOBCIO. Też mi sensacja. Za czasów ZSRS był kult nauki i predestynacja materialistyczna. Kult jednostki był.

IV

Co do zasady to tzw. libki oparte są na kłamstwach, to powyższe o religii jest przykładem. Przypominam inne. I tak:

2. Rozdawnictwo. Nie są przeciw rozdawnictwu, zależy tylko komu rozdają. Są za rozdawaniem mafii vatowskiej i lewym cysternom z benzyną. Podobnie jeśli kaska zostanie wyprowadzona od nas i pójdzie na rozdawnictwo w Niemczech to jest OK. Super to jest. Rozdawnictwo unijne też jest świetne, jak Balcerowicz mógł być za UE z jej rozdawnictwem? Uwikłani są w paradoksy poważne.

3. Dalej mamy prywatyzację: tu wychodzą poważne libkowe dysfunkcje intelektualne: firma państwowa to dla nich firma prywatna. Np. Telekomunikacja Polska została sprzedana francuskiej firmie państwowej i dalej była firma państwową, tylko nie państwo nasze było właścicielem a państwo francuskie. Co gorsza: jakbyś im powiedział że przecież mogli zrobić odwrotnie i TP mogłaby przejąć France Telekom, który byłby we Francji prywatny, a u nas państwowy, to się zawieszają. Żaden nie był w stanie sformułować tu opinii. Pomysł że moglibyśmy wykupywać koncerny zachodnie i trzepać kaskę na nich to dla libka myślozbrodnia. A pisiory to zaczęły robić wykorzystując np. Orlen.

A na koniec polecam lekturę prof. Konecznego, który mówi, jak jest. Przypominam też usuwanie zniczy z Krakowskiego Przedmieścia, które stwarzały zagrożenie pożarowe w pasie drogowym. A tu mamy pas sejmowy. I pewne tabu zostało złamane.

Tu zaś pewien opis sytuacji, który się przyda po latach:

https://nczas.info/2023/12/13/braun-odp ... y-galeria/

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1963
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 190 times
Been thanked: 272 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andy72 » 2023-12-14, 00:33

Mam nadzieję że na Sądzie Ostatecznym pan poseł Braun zrobi się maleńki ze wstydu, gdy będziemy wspólnie oglądać kadry z 12 grudnia 2023.
Za to pani, która broniła symbolu swej wiary może mięć powód do dumy.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1963
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 190 times
Been thanked: 272 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andy72 » 2023-12-14, 01:41

Polska brunatnieje. Tacy panowie jak Sykulski, Pitoń, Gryguć, Max Kolonko i wiele innych zyskują w internecie popularność,
Obecnie brunatność nadchodzi ze Wschodu, jeszcze wymianka z Putina na człowieka GRU - Girkina - i voila!
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2023-12-14, 04:49

Dlaczego niby menora ma być symbolem wiary? Rozumiem, że gdyby znieważył gwiazdę Dawida. Bo ta gwiazda jest symbolem. Gdyby znieważył Torę, to też oburzenie byłoby słuszne.
Nie pochwalam jego czynu. Tym bardziej, że skutki opłakane. A na dodatek, nie potrafi po ludzku i przekonywująco wyjaśnić.
Wydaje mi się, że całe to wnoszenie menory do Sejmu, płaszczenie się przed Żydami i Izraelem jest żałosne. Przypomina mi to dialog międzyreligijny z muzułmanami. Jednostronny. A właściwie, żaden dialog. Fundament, beton, skała. I rzucanie grochem. Kajanie się przed betonem, przepraszanie.
To wszystko wynika z naszego poczucia winy, w którą zostaliśmy wpędzeni przez lata socjalizmu, wyśmiewania polskości, szydzenia bohaterszczyzną. Taki narodowy kompleks niższości. Niemcy dumnie przekonani, że są najwspanialsi, najmądrzejsi i najsilniejsi. Rosjanie dumnie przekonani, że są najwspanialsi, najmądrzejsi i najsilniejsi. Anglicy, Francuzi, Amerykanie, Włosi dumnie przekonani, że są najwspanialsi, najmądrzejsi i najsilniejsi. A my cały czas u czyjejś klamki. Całujemy progi Waszyngtonu, Moskwy, Berlina, Brukseli, Paryża, Londyny TelAvivu... Prosimy, przepraszamy. Szczerzymy żeby, gdy ktoś nas poszczuje.
Po cichutku znosimy opluwanie przez Żydów, Niemców, Rosjan... Pada deszcz. Nic się nie stało. Polscy, nic się nie stało.
Ale gdy ktoś, o innej nacji, innej orientacji poczuje się uważony, to rzucamy się z pazurami na nieszczęśnika, który skrzywdził (lub tylko został o to pomówiony). Nie analizujemy. Nie wysłuchujemy, nie chcemy wysłuchiwać obu stron. Tak jak w przypadku oskarżenia o gwałt czy molestowanie. Najpierw facio wsadzany do aresztu, potem skazany na więzienie. A gdy potem okazuje się, że oskarżenie było fałszywe, nikt nie przeprasza. Nikt nie skazuje oskarżycieli, sędziów, prokuratorów. Człowiek zniszczony, reszta zadowolona.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6083
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 461 times
Been thanked: 924 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Albertus » 2023-12-14, 06:37

Andej pisze: 2023-12-14, 04:49 Dlaczego niby menora ma być symbolem wiary? Rozumiem, że gdyby znieważył gwiazdę Dawida. Bo ta gwiazda jest symbolem. Gdyby znieważył Torę, to też oburzenie byłoby słuszne.
Nie pochwalam jego czynu. Tym bardziej, że skutki opłakane. A na dodatek, nie potrafi po ludzku i przekonywująco wyjaśnić.
Wydaje mi się, że całe to wnoszenie menory do Sejmu, płaszczenie się przed Żydami i Izraelem jest żałosne. Przypomina mi to dialog międzyreligijny z muzułmanami. Jednostronny. A właściwie, żaden dialog. Fundament, beton, skała. I rzucanie grochem. Kajanie się przed betonem, przepraszanie.
To wszystko wynika z naszego poczucia winy, w którą zostaliśmy wpędzeni przez lata socjalizmu, wyśmiewania polskości, szydzenia bohaterszczyzną. Taki narodowy kompleks niższości. Niemcy dumnie przekonani, że są najwspanialsi, najmądrzejsi i najsilniejsi. Rosjanie dumnie przekonani, że są najwspanialsi, najmądrzejsi i najsilniejsi. Anglicy, Francuzi, Amerykanie, Włosi dumnie przekonani, że są najwspanialsi, najmądrzejsi i najsilniejsi. A my cały czas u czyjejś klamki. Całujemy progi Waszyngtonu, Moskwy, Berlina, Brukseli, Paryża, Londyny TelAvivu... Prosimy, przepraszamy. Szczerzymy żeby, gdy ktoś nas poszczuje.
Po cichutku znosimy opluwanie przez Żydów, Niemców, Rosjan... Pada deszcz. Nic się nie stało. Polscy, nic się nie stało.
Ale gdy ktoś, o innej nacji, innej orientacji poczuje się uważony, to rzucamy się z pazurami na nieszczęśnika, który skrzywdził (lub tylko został o to pomówiony). Nie analizujemy. Nie wysłuchujemy, nie chcemy wysłuchiwać obu stron. Tak jak w przypadku oskarżenia o gwałt czy molestowanie. Najpierw facio wsadzany do aresztu, potem skazany na więzienie. A gdy potem okazuje się, że oskarżenie było fałszywe, nikt nie przeprasza. Nikt nie skazuje oskarżycieli, sędziów, prokuratorów. Człowiek zniszczony, reszta zadowolona.
Tak. Masz dużo racji. Pytanie tylko czy takie zachowanie posła Brauna w tych kwestiach pomogło?Czy może nie pomogło?

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: konserwa » 2023-12-14, 07:06

Postepowanie pana Brauna bylo co najmniej niewlasciwe .

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13865
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2032 times
Been thanked: 2216 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2023-12-14, 08:02

Obrazek
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ