Twórczość SI

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6449
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 889 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Twórczość SI

Post autor: CiekawaXO » 2023-11-19, 20:29

ObrazekObrazekMój ulubiony bohater literacki, czyli MR Scrooge:P

wXlfX

Re: Twórczość SI

Post autor: wXlfX » 2023-11-19, 21:43

Dzięki temu wątkowi wpadłem na pomysł przerobienia sb prof z ig na gwiazdę kpopu przez generator ai, ale mi piękne wyszło. xd

Jane

Re: Twórczość SI

Post autor: Jane » 2023-12-16, 16:40

@Adam01 był ciekaw, jak tworzę grafiki za pomocą AI. Otóż jest to bardzo proste i wymaga po prostu wpisywania tego, co chce się widzieć, a jeżeli efekt nas nie zadowala, wprowadzamy zmiany w poleceniach. Korzystam z kreatora Bing https://www.bing.com/images/create . Podobno lepiej wpisywać polecenia po angielsku, gdyż generator lepiej sobie z nimi radzi, ale przyznam, że dotychczas nie zauważyłam większych różnic. Od dłuższego czasu rzeczywiście jednak wpisuję polecenia w języku angielskim, ponieważ są tam krótsze słowa, a generator ma ograniczoną liczbę znaków, więc w ten sposób mogę stosować bardziej rozbudowane opisy.

Trzeba jednak przyznać, że przynajmniej generator Bing bywa powtarzalny i jeżeli wpisuje się to samo, uzyskuje się mniej więcej to samo, jeżeli podobne – podobne. Twarze często niewiele się różnią, poza tym jak słusznie zauważył @konserwa postacie kobiece często wyglądają mało inteligentnie i sztucznie (chodzi np. o zbyt duże usta). Częstym problemem, z jakim się zetknęłam, jest nadmierne ukazywanie ciała (ale nie jest to nagość, bo takich grafik ten generator nie utworzy). Mam tu na myśli głównie zbyt głębokie dekolty w kobiecych sukniach. Na forum nie pokazuję takich obrazów. Niekiedy trzeba po prostu podkreślić, że ramiona mają być zasłonięte itp. Być może wynika to z faktu, że AI korzysta z tego, co jest dostępne w sieci, a dzisiaj mamy, co mamy.

Ciąg dalszy obrazów z serii Bibliotekarka. Polecenia wydane w języku angielskim, przetłumaczone na potrzeby forum.

Fotorealistyczny, łagodne światło, tajemnicza atmosfera, zima, stara biblioteka, okna dwuskrzydłowe, drewniana podłoga, stare biurko, dama siedząca za biurkiem i czytająca książkę. Dama, 40 lat, elegancka, zamożna, piękna, upięte blond włosy, niebieskie oczy, szlachetne rysy twarzy, jasnoniebieska zimowa suknia w dawnym stylu, jasnoniebieski kapelusz, elegancki uśmiech.

1.Obrazek

Fotorealistyczny, łagodne światło, delikatne kolory, zima, stara biblioteka, okna dwuskrzydłowe, drewniana podłoga. Dama, 40 lat, prawy profil, piękna, elegancka, zamożna, dystyngowana, blond włosy upięte, niebieskie oczy, mądre spojrzenie, delikatny makijaż, delikatny uśmiech, jasnoniebieski zimowy płaszcz, jasnoniebieski szal, jasnoniebieski kapelusz, jasnoniebieskie kolczyki. Siedzi przy starym biurku i czyta książkę.

Profil miał być prawy, a jest lewy.

2. Obrazek

Profil, ale bez informacji, który:

3. Obrazek

Teraz trochę inaczej. Wystarczyła drobna zmiana i z powyższego polecenia usunęłam „delikatne kolory”, zastępując je wyrażeniem „ciepłe kolory”. Poza tym napisałam, że uśmiech ma być delikatny, a kobieta ma mieć we włosach jasnoniebieską różę. Usunęłam też informację o prawym profilu (zostało tylko, że ma być profil) i oto mam. ;)

4. Obrazek

Mam też serię Szalona chemiczka, ale to później. ;)
Ostatnio zmieniony 2023-12-16, 16:55 przez Jane, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Adam01
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 364
Rejestracja: 13 gru 2023
Has thanked: 6 times
Been thanked: 14 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Adam01 » 2023-12-16, 23:33

Nie wiem czy dobrze rozumiem.
Jak na stronie kreatora Bing https://www.bing.com/images/create wkleję w jakieś okno tekstowe wszystkie Twoje słowa to otrzymam taki sam obrazek jak Twój?
Czy ta strona zapisuje gdzieś wszystkie słowa tworzące obrazek w jej archiwum?

Jane

Re: Twórczość SI

Post autor: Jane » 2023-12-17, 15:23

Adam01 pisze: 2023-12-16, 23:33 Nie wiem czy dobrze rozumiem.
Jak na stronie kreatora Bing https://www.bing.com/images/create wkleję w jakieś okno tekstowe wszystkie Twoje słowa to otrzymam taki sam obrazek jak Twój?
Czy ta strona zapisuje gdzieś wszystkie słowa tworzące obrazek w jej archiwum?
Jest specjalne okno tekstowe do wpisywania poleceń. Jeżeli wpiszesz to samo, co ja, uzyskasz podobne wyniki, lecz nie takie same. I przypominam, że lepiej pisać po angielsku, bo wtedy tak szybko nie przekroczysz limitu znaków. Co do ostatniego pytania, nie mam pojęcia. Możesz tworzyć też kolekcje utworzonych obrazów.

Seria Szalona chemiczka. Tutaj polecenia wpisywałam jeszcze po polsku.

Kobieta chemik w laboratorium robi eksperyment, cała sylwetka, fotorealistyczny, ciepłe kolory. 34 lata, ładna, smukła twarz, niebieskie oczy, tajemnicze spojrzenie, zagadkowy uśmiech, długie, gęste, kręcone brązowe włosy spięte spinką i opadające na plecy.

1. Obrazek

Fotorealistyczny. Kobieta chemik robi eksperyment w laboratorium o poranku, w świetle słońca. 34 lata, ładna, smukła twarz, niebieskie oczy patrzą entuzjastycznie, zagadkowy uśmiech. Długie, gęste, kręcone, brązowe włosy spięte spinką i opadające na plecy, błękitne kolczyki w uszach, delikatny makijaż a'la na make up.

2. Obrazek

3.Obrazek

Kobieta chemik, 34 lata, niebieskie rękawiczki, cała sylwetka. Robi doświadczenie w laboratorium. Długie, gęste, kręcone brązowe włosy związane w gruby warkocz. Niebieskie oczy, ładna twarz, miły uśmiech, małe białe okrągłe kolczyki w uszach. Na stole probówki, kolby i menzurki z kolorowymi roztworami, w tle laboratorium. Fotorealistyczny, lato, słońce wpada przez okno.

4. Obrazek

Fotorealistyczny, laboratorium, przez okna wpadają promienie słońca, szafki, stoły laboratoryjne, na stołach naczynia laboratoryjne z kolorowymi roztworami. Kobieta chemik, 34 lata, cała sylwetka, długie gęste kręcone brązowe włosy spięte z tyłu spinką opadające na plecy, niebieskie oczy patrzą entuzjastycznie, radosny uśmiech, delikatny makijaż, białe okrągłe kolczyki w uszach, niebieskie rękawiczki, przeprowadza eksperyment.

5. Obrazek

Fotorealistyczny, laboratorium, przez okna wpadają promienie słońca, szafki, stoły laboratoryjne, na stołach naczynia laboratoryjne z kolorowymi roztworami. Kobieta chemik, 34 lata, cała sylwetka, długie gęste kręcone brązowe włosy spięte z tyłu spinką opadające na plecy, niebieskie oczy patrzą entuzjastycznie, radosny uśmiech, delikatny makijaż, białe okrągłe kolczyki w uszach, siedzi na krześle i czyta książkę naukową.

6. Obrazek

Fotorealistyczny, laboratorium, przez okna wpadają promienie słońca, szafki, stoły laboratoryjne, na stołach naczynia laboratoryjne z kolorowymi roztworami. Kobieta chemik, 34 lata, cała sylwetka, długie gęste kręcone brązowe włosy spięte z tyłu spinką opadające na plecy, niebieskie oczy, delikatny makijaż, białe okrągłe kolczyki w uszach, stoi przy otwartej szafce i w radosnym zdumieniu ogląda odczynniki chemiczne.

7. Obrazek

Kobieta chemik, 34 lata. Długie, gęste, kręcone brązowe włosy spięte z tyłu głowy spinką opadają na plecy. Niebieskie oczy, ładna, miła twarz, radosny uśmiech, małe srebrne kolczyki w uszach. Stoi przy oknie, plecami do okna, wita kogoś z radością, ale nie widać tej osoby. Fotorealistyczny, zachód słońca, łagodne kolory, kadr filmowy, plan dalszy, laboratorium, na stołach probówki, kolby i menzurki z kolorowymi cieczami, przy ścianach szafki, biały ściany, biała podłoga.

8. Obrazek

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1726
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 354 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Morkej » 2023-12-17, 15:31

Jane pisze: 2023-12-17, 15:23 Seria Szalona chemiczka.
Już chyba wiem, czemu dałaś taką nazwę. Ta chemiczka wyszła Ci na szalenie uroczą :p Ale widać, że AI ma problem z oczami.
Ostatnio zmieniony 2023-12-17, 15:33 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

INSTI
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 26 lis 2023
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Twórczość SI

Post autor: INSTI » 2023-12-17, 15:39

Ta AI "lubi" kolor niebieski, bowiem co by nie zmienić w opisach w stylu "kobieta w pomieszczeniu", to domyślna tonacja będzie zaskakująco często taka niebieskawa w zimnych kolorach, chyba że się narzuci inną.
Ostatnio zmieniony 2023-12-17, 15:41 przez INSTI, łącznie zmieniany 2 razy.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Twórczość SI

Post autor: konserwa » 2023-12-17, 16:59

Narzuccie tonacje w tonacji sepia: wowczas bedzie i stylowo, i staromodnie, i dystyngowanie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4222 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Andej » 2023-12-17, 17:24

To takie wariacje na temat Barbie. Ale czy to jest twórczość? Czy rzeczywiście jest w tym inwencja? Własny styl?
Czy da się narzucić własny styl? Za pośrednictwem SI wygenerować specyficzną postać. Ręcznie skorygować i wprowadzić do pamięci?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Adam01
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 364
Rejestracja: 13 gru 2023
Has thanked: 6 times
Been thanked: 14 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Adam01 » 2023-12-17, 18:31

Jane pisze: 2023-12-17, 15:23 Jest specjalne okno tekstowe do wpisywania poleceń. Jeżeli wpiszesz to samo, co ja, uzyskasz podobne wyniki, lecz nie takie same.
Czy masz jakąś teorię, czemu wyniki będą nie takie same?
Na Świętach spróbuję coś "narysować". Czy konto i logowanie jest konieczne?

Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2549
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 948 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Susanna » 2023-12-17, 19:18

Ja skorzystałam z innej strony.

1.Obrazek

2. Obrazek

Dodano po 6 minutach 48 sekundach:
Obrazek

Obrazek

Dodano po 3 minutach 25 sekundach:
Obrazek

Obrazek
“Nie zna smaku prawdziwego życia, kto przez tunel samotności się nie przeczołgał.”


Edward Stachura

INSTI
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 26 lis 2023
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Twórczość SI

Post autor: INSTI » 2023-12-17, 19:30

Załóżmy, że AI będzie już potrafiła robić realistyczne animacje, które trudno będzie odróżnić od rzeczywistości. Załóżmy, że AI stworzy wirtualną "osobę" jak wyżej. Załóżmy, że ta wirtualna osoba będzie się zachowywać jak człowiek, wyrażać uczucia jak człowiek itp. - jest taki film z rokiem 2049 w tytule i tam coś takiego było, i chyba raczej stanie się to kiedyś rzeczywistą formą rozrywki - ale, czy tylko rozrywki? Jak to wpłynie na ludzi?
Ostatnio zmieniony 2023-12-17, 19:31 przez INSTI, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2574
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 160 times
Been thanked: 416 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Abstract » 2023-12-17, 19:41

INSTI pisze: 2023-12-17, 19:30 Załóżmy, że AI będzie już potrafiła robić realistyczne animacje, które trudno będzie odróżnić od rzeczywistości. Załóżmy, że AI stworzy wirtualną "osobę" jak wyżej. Załóżmy, że ta wirtualna osoba będzie się zachowywać jak człowiek, wyrażać uczucia jak człowiek itp. - jest taki film z rokiem 2049 w tytule i tam coś takiego było, i chyba raczej stanie się to kiedyś rzeczywistą formą rozrywki - ale, czy tylko rozrywki? Jak to wpłynie na ludzi?
Czy aby na pewno rozrywki? Moim zdaniem dojdzie do upadku informacji i wysypu teorii spiskowych.
viewtopic.php?t=12271

Obecnie już dokonuje się szantaży za pomocą generatorów. Można wytrenować AI z twarzą prawdziwego danego człowieka a później tworzyć fejkowe sprośne, kompromitujące zdjęcia. Za chwilę będzie zalew kompromitujących zdjęć (1-2 lat filmy) i drwin z przerobionych bohaterów na nich. Wystarczy kilka zdań aby skopiować twój głos z intonacją i używać go do czegokolwiek. Obecnie naciąganie na wnuka weszło na nowy level.
Już tworzą się dynamiczne generatory, przy pisaniu promptu zmienia ci się jednocześnie miniaturka.

W następstwie gdy wszyscy już uświadomią sobie możliwości AI zrobisz sobie prawdziwe zdjęcie telefonem lub aparatem nago w stroju napoleona i nikt nie uwierzy że jest ono prawdziwe.
Ekspertyzy będą dokonywane jedynie na szczeblu sądowym, wojskowym i ect.

Gen-2 (video)

Ostatnio zmieniony 2023-12-17, 19:52 przez Abstract, łącznie zmieniany 3 razy.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2549
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 948 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Susanna » 2023-12-17, 20:16

Obrazek

Obrazek
“Nie zna smaku prawdziwego życia, kto przez tunel samotności się nie przeczołgał.”


Edward Stachura

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2574
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 160 times
Been thanked: 416 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Abstract » 2023-12-17, 20:25

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2023-12-17, 20:27 przez Abstract, łącznie zmieniany 3 razy.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

ODPOWIEDZ