Twórczość SI

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adam01
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 364
Rejestracja: 13 gru 2023
Has thanked: 6 times
Been thanked: 14 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Adam01 » 2023-12-17, 20:26

Ale Jane dzieliła się tu także swoimi słowami, którymi tworzyła grafikę ;)

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2571
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 414 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Abstract » 2023-12-17, 20:29

Obrazek
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6438
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 888 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Twórczość SI

Post autor: CiekawaXO » 2023-12-17, 20:36

@Susanna jaka to strona?
Bo pisałaś że jakaś inna...
Nie wiem czemu, ale fotorealizm jest dla mnie przerażający, a ja się raczej AI nie boję...
Ale dla mnie to nie jest sztuka. Sztuka będzie dla mnie zawsze tylko i wyłącznie w umyśle człowieka, i dobrze by było, aby obrazów AI tak nie nazywać.

Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2540
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1065 times
Been thanked: 947 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Susanna » 2023-12-17, 20:38

CiekawaXO pisze: 2023-12-17, 20:36 @Susanna jaka to strona?
Bo pisałaś że jakaś inna...
Nie wiem czemu, ale fotorealizm jest dla mnie przerażający, a ja się raczej AI nie boję...
Ale dla mnie to nie jest sztuka. Sztuka będzie dla mnie zawsze tylko i wyłącznie w umyśle człowieka, i dobrze by było, aby obrazów AI tak nie nazywać.
https://www.adobe.com/pl/products/firef ... rator.html

Dodano po 1 minucie 7 sekundach:
Nigdzie nie nazwałam Al sztuką..
“Nie zna smaku prawdziwego życia, kto przez tunel samotności się nie przeczołgał.”


Edward Stachura

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6438
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 888 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Twórczość SI

Post autor: CiekawaXO » 2023-12-17, 20:40

Nikt nie nazwał Sjuz:)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Andej » 2023-12-17, 22:11

Zawsze trzeba się logować?
Czy sa jakieś bez potrzeby logowania, zakładania konta?
Czy możliwa jest też grafika? Tzw. kreska?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Adam01
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 364
Rejestracja: 13 gru 2023
Has thanked: 6 times
Been thanked: 14 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Adam01 » 2023-12-17, 22:23

Gdy zobaczyłem freski w Kaplicy Sykstyńskiej, którą widziałem wcześniej tylko gdzieś na zdjęciach i wyobrażałem sobie och i ach, to byłem bardzo rozczarowany.
Zwłaszcza karykaturalnymi postaciami. Żałuję, że ją zobaczyłem.
W dzieciństwie widziałem komiksy o wiele lepsze.
Moim zdaniem żaden ze słynnych malarzy nie dorównuje takim, jak np. dzisiejszy Omar Ortiz.
Takie obrazy jak jego, to jest prawdziwa sztuka.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2571
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 414 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Abstract » 2023-12-17, 22:42

Andej pisze: 2023-12-17, 22:11 Zawsze trzeba się logować?
Czy sa jakieś bez potrzeby logowania, zakładania konta?
Czy możliwa jest też grafika? Tzw. kreska?
https://clipdrop.co/stable-diffusion-turbo

możliwe jest praktycznie wszystko. np Davinci style
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Andej » 2023-12-17, 22:44

Dzięki. Ale wyłącznie po zalogowaniu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2540
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1065 times
Been thanked: 947 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Susanna » 2023-12-18, 06:52

Kilka tygodni temu korzystalam ze strony, gdzie nie było konieczności się logować, jak znajdę to podam link.

Dodano po 31 minutach 19 sekundach:
Znalazłam taki.. https://talkai.info/pl/image/ ale od razu zaznaczam że generuje obrazy słabej jakości. Plus taki że nie trzeba się logować
“Nie zna smaku prawdziwego życia, kto przez tunel samotności się nie przeczołgał.”


Edward Stachura

INSTI
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 26 lis 2023
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Twórczość SI

Post autor: INSTI » 2023-12-18, 07:39

Abstract pisze: 2023-12-17, 19:41 Czy aby na pewno rozrywki? Moim zdaniem dojdzie do upadku informacji i wysypu teorii spiskowych.
Do rozrywki, bardzo specyficznej rozrywki. Po co rozmawiać z irytującymi ludźmi, po co się z nimi spotykać, po co z nimi przebywać, jeżeli na zawołanie pojawi się idealny substytut człowieka, uprzejmy, inteligentny, miły, niemal bez wad, albo z wadami, ale takimi dodającymi mu uroku, nieśmiertelny, nie starzejący się.

Może to nie spiski niszczą ludzkość.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2571
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 414 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Abstract » 2023-12-18, 08:28

Andej pisze: 2023-12-17, 22:44 Dzięki. Ale wyłącznie po zalogowaniu.
https://perchance.org/ai-photo-generator

rozmiar trochę uboższy.

Dodano po 16 minutach 6 sekundach:
INSTI pisze: 2023-12-18, 07:39 Do rozrywki, bardzo specyficznej rozrywki. Po co rozmawiać z irytującymi ludźmi, po co się z nimi spotykać, po co z nimi przebywać, jeżeli na zawołanie pojawi się idealny substytut człowieka, uprzejmy, inteligentny, miły, niemal bez wad, albo z wadami, ale takimi dodającymi mu uroku, nieśmiertelny, nie starzejący się.
Scenariusz jak z czarnego lustra. Słyszałem o projekcie najlepszego przyjaciela ale bez interakcji bezpośredniej to będzie półśrodek. Dopiero stymulacja mózgu z pominięciem zmysłów dałaby efekt 1:1.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Twórczość SI

Post autor: Andej » 2023-12-18, 08:52

Spróbowałem z tej wersji dla ubogich. No i mogę śmiało powiedzieć, że z zachwytami nie powinienem przesadzać.
Zadałem temat: Przyjaciele Jarosław Kaczyński i Donald Tusk.

Obrazek

A jednak zmieniłem zdanie. Zaczynam być zachwycony przenikliwością spojrzenia. Bo to taka dość chłodna przyjaźń. Pełna rezerwy. Może ta SI coś więcej wie na temat ich wzajemnych relacji?
Ale za to niewiele wie o tym, jak wyglądają.

----------
Jak się bawić, to się bawić. Temat: Kochankowie Biden i Putin.
Obrazek


No dobra. Kończę już te swoje wygłupy. Zaczynam rozumieć, że nie rozumiem. Ale niech tak będzie. Jest wesoło.
Ostatnio zmieniony 2023-12-18, 08:59 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

INSTI
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 26 lis 2023
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Twórczość SI

Post autor: INSTI » 2023-12-18, 09:51

Rewelacja, bing żąda numeru telefonu do odblokowania konta.

Jane

Re: Twórczość SI

Post autor: Jane » 2023-12-18, 12:12

Andej pisze: 2023-12-17, 17:24 To takie wariacje na temat Barbie. Ale czy to jest twórczość? Czy rzeczywiście jest w tym inwencja? Własny styl?
Czy da się narzucić własny styl? Za pośrednictwem SI wygenerować specyficzną postać. Ręcznie skorygować i wprowadzić do pamięci?
Na ten moment AI jest w moim odczuciu ograniczona, ponieważ tworzone przeze mnie postaci są do siebie dość podobne.
Adam01 pisze: 2023-12-17, 18:31 Czy masz jakąś teorię, czemu wyniki będą nie takie same?
Na Świętach spróbuję coś "narysować". Czy konto i logowanie jest konieczne?
Nie wiem.

Tak, jeśli chodzi o kreator Bing, jest potrzebne konto.
INSTI pisze: 2023-12-17, 19:30 Załóżmy, że AI będzie już potrafiła robić realistyczne animacje, które trudno będzie odróżnić od rzeczywistości. Załóżmy, że AI stworzy wirtualną "osobę" jak wyżej. Załóżmy, że ta wirtualna osoba będzie się zachowywać jak człowiek, wyrażać uczucia jak człowiek itp. - jest taki film z rokiem 2049 w tytule i tam coś takiego było, i chyba raczej stanie się to kiedyś rzeczywistą formą rozrywki - ale, czy tylko rozrywki? Jak to wpłynie na ludzi?
W grafikach z nieistniejącymi osobami nie widzę zagrożenia, bo malarze też takie tworzą. Jeżeli chodzi o coś więcej niż tylko obraz – to może być kłopot.
Abstract pisze: 2023-12-17, 19:41 Obecnie już dokonuje się szantaży za pomocą generatorów. Można wytrenować AI z twarzą prawdziwego danego człowieka a później tworzyć fejkowe sprośne, kompromitujące zdjęcia. Za chwilę będzie zalew kompromitujących zdjęć (1-2 lat filmy) i drwin z przerobionych bohaterów na nich. Wystarczy kilka zdań aby skopiować twój głos z intonacją i używać go do czegokolwiek. Obecnie naciąganie na wnuka weszło na nowy level.
Dlatego AI będzie wymagała pewnych regulacji. Moim zdaniem niedopuszczalna jest sytuacja, gdy możliwe jest tworzenie grafik czy dźwięków z postaciami istniejącymi (lub zmarłymi).
Andej pisze: 2023-12-17, 22:11 Czy możliwa jest też grafika? Tzw. kreska?
W generatorze Bing można wpisać to, na co ma się ochotę np. „impresjonizm”.
INSTI pisze: 2023-12-18, 09:51 Rewelacja, bing żąda numeru telefonu do odblokowania konta.
To częsta praktyka na wielu stronach. Ja mam akurat podany e-mail i w razie potrzeby przychodzi mi kod.
konserwa pisze: 2023-12-17, 16:59 Narzuccie tonacje w tonacji sepia: wowczas bedzie i stylowo, i staromodnie, i dystyngowanie.
Muszę przyznać, że to było trudne!

Szalona chemiczka, wersja lata 20. ;)

Fotorealistyczny, sepia, lata 20., laboratorium. Szafki, szkło laboratoryjne na stołach laboratoryjnych. Kobieta chemik, 34 lata, długie gęste kręcone ciemne włosy upięte stylu lat 20., jasne oczy, entuzjastyczne spojrzenie, zagadkowy uśmiech, biały laboratoryjny fartuch, rękawiczki laboratoryjne. Przeprowadza eksperyment.

1. Obrazek

Fotorealistyczny, sepia, lata 20., laboratorium, szafki i stoły ze szkłem laboratoryjnym. Kobieta chemik, 34 lata, długie gęste kręcone ciemne włosy upięte w stylu lat 20., uśmiech, entuzjazm, biały laboratoryjny fartuch, laboratoryjne rękawiczki, przeprowadza eksperyment.

Nie dodałam informacji o kolorze oczu i okazało się, że AI lepiej radzi sobie z ciemnymi tęczówkami.

2. Obrazek

Bibliotekarka, wersja lata 20. ;)

Fotorealistyczny, sepia, lata 20., biblioteka, okna wieloskrzydłowe, drewniana podłoga. Kobieta, 40 lat, sylwetka z profilu, piękna, elegancka, zamożna, dystyngowana, jasne włosy, jasne oczy, szlachetne rysy twarzy, uśmiech. Jest ubrana w stylu lat 20.: jasna suknia, jasny kapelusz, jasne rękawiczki. Siedzi przy biurku i czyta książkę.

1. Obrazek

2. Obrazek

Nie lubię zdjęć w tonacji czarno-białej i sepii, bo świat jest kolorowy.
Andej pisze: 2023-12-18, 08:52 Zadałem temat: Przyjaciele Jarosław Kaczyński i Donald Tusk.
Mam uprzejmą prośbę.

Temat jest ciekawy, a zarazem wciąż nowy. Proszę, nie wstawiajmy tutaj grafik z żywymi osobami, grafik prześmiewczych (chyba że coś pozytywnie humorystycznego) czy w jakikolwiek sposób kontrowersyjnych. Przewijało się tutaj zagadnienie, że pewnymi treściami wygenerowanymi przez AI można wprowadzać w błąd i że to niebezpieczne. Nie idźmy tą drogą. Polecam też w ogóle takich treści nie tworzyć. Bardzo proszę. Moderacjo – @Morkej – co sądzisz o mojej prośbie?
Ostatnio zmieniony 2023-12-18, 12:16 przez Jane, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ