Element objawień fatimskich ?

Dyskusje historyczne związane z Kościołem
użytkowniczka123
Przybysz
Przybysz
Posty: 15
Rejestracja: 8 gru 2023
Been thanked: 6 times

Re: Element objawień fatimskich ?

Post autor: użytkowniczka123 » 2024-02-27, 11:16

Byłam w Fatimie. Nie będę się wypowiadać na temat objawień, ale jedna rzecz mnie tam zniesmaczyła.
Był tam sklep z woskowymi częściami ciała normalnej wielkości. Np głowa, noga, ręka, wątroba, serce, piersi. Ogromna kolejka do tego sklepu. Jak ktoś chorował na raka piersi, to mógł kupić taką woskową pierś i wrzucić ją do paleniska.

Wg mnie to biznes i komercja. To miejsce powinno być udostępnione do modlitwy, a nie dla biznesu. Tak jakby sugerowali, że modlitwa nie wystarczy, i aby Bóg wysłuchał modlitwy o uzdrowienie to trzeba jeszcze wrzucić woskową figurę do ognia. Trochę jak jakieś "czary mary" albo zabobony.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Element objawień fatimskich ?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-02-27, 12:12

To nie odpowiada także mojej wrażliwości, ale niektórzy potrzebują tego rodzaju gestów.
To kwestia wrażliwości, a nie moralności.

Bardzo mocną dla mnie nauczką było pewne drobne zdarzenie przed laty.
Wracałem w niedzielę z kościoła trochę taki niezadowolony - zamiast homilii był występ jakiejś aktorki (chyba emerytki), o Matce Boskiej.
W stylu, którego nie cierpię - egzaltowane, na wysokim "C".
Stanowczo nie moja wrażliwość - oczekiwałem raczej dobrej, treściwej homilii.
I tak sobie idę i doganiam starego sąsiada (dziś już nie żyje), który też był na tej Mszy.
I on mówi do mnie z zachwytem: "Panie Marku, jakie to było piękne, jakie poruszające, nigdy tak głęboko nie przeżyłem".
Był to dla mnie szok - zrozumiałem, jak bardzo możemy się różnić wrażliwością, to co dla jednych jest nieważne, nudne, a nawet głupie - dla innych jest ważne.
Myślę, że tak samo jest z tymi symbolami w Fatimie.
Ostatnio zmieniony 2024-02-27, 12:12 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14999
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Element objawień fatimskich ?

Post autor: Dezerter » 2024-02-27, 12:15

użytkowniczka123 pisze: 2024-02-27, 11:16 Byłam w Fatimie. Nie będę się wypowiadać na temat objawień, ale jedna rzecz mnie tam zniesmaczyła.
Był tam sklep z woskowymi częściami ciała normalnej wielkości. Np głowa, noga, ręka, wątroba, serce, piersi. Ogromna kolejka do tego sklepu. Jak ktoś chorował na raka piersi, to mógł kupić taką woskową pierś i wrzucić ją do paleniska.

Wg mnie to biznes i komercja. To miejsce powinno być udostępnione do modlitwy, a nie dla biznesu. Tak jakby sugerowali, że modlitwa nie wystarczy, i aby Bóg wysłuchał modlitwy o uzdrowienie to trzeba jeszcze wrzucić woskową figurę do ognia. Trochę jak jakieś "czary mary" albo zabobony.
A te stoiska to ksiądz, lub zakonnica prowadzili? - nie , bo widziałem film Cejrowskiego jak się z tego nabijał
zwykli sklepikarze chcący zrobić biznes na tłumie pielgrzymów
wątek zamykam jako fejk niusowy do czasu udowodnienia wpisu z pierwszego wątku- na pw proszę
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Zablokowany

Wróć do „Historia Chrześcijaństwa, postacie, wydarzenia”