Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2024-03-06, 16:41

No to już mamy efekty.
Złożono nam 100 obietnic na 100 dni. A już są konkretne efekty. I to spektakularne. Od 40 lat niespotykane. Ale odnowa. Właściwie "od nowa", to co było za komuny. Nie ma teraz ZOMO, ale są inne formacje. Nie wiem, czy są delikatniejsi. Ale też mają poparcie władzy państwem i ponadpaństwowej. Już nie genseka KPZR, ale przewodniczącej PE. Struktura ta sama.
Nie obiecywali rozruchów, ale zaczątek już mamy. I dało się do tego doprowadzić, zanim minie magiczna data 100 dni. To spektakularny sukces władzy.

W Rzymie lud wołał: Chleba i igrzysk. A u nas lud woła: Chleba. Tylko chleba. A rząd zamiast chleba daje igrzyska. Czy to zaspokoi potrzeby ludu?

Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-03-06, 23:47

wystarczy puszczac ten filmik jak wywalaja tego goscia z flagą, jak powoduja ze flaga idzie w glebę. wiecej nie trzeba

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1421
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 549 times
Been thanked: 787 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: AdamS. » 2024-03-07, 11:33

Przyznam, że jestem przerażony tym, jak bardzo ludzie wpędzili się w postawy lękowe w zakresie wyrażania innej opinii, niż ta jedynie słuszna - zgodna z linią Koalicji i Unii (jak za dawnych czasów - partii i ZSRR). Dlaczego boimy się protestować przeciwko powyższym formom represji?

Ale co gorsza - dlaczego nie protestujemy przeciwko jawnemu szaleństwu komisarzy unijnych? Gdyby ktoś organizował jakiś marsz na Brukselę, sam bym bez wahania poszedł, choć zdrowie już słabe. Bo to, co nam ostatnio serwują, to prosta droga do nędzy i jawnego systemu represji.

Przestawiliście piece na gaz lub pellet? Będziecie musieli z nich zrezygnować! Oczywiście powrót do tradycyjnych pieców też jest niemożliwy. Pozostaje liczyć, że efekt cieplarniany przyspieszy i piece w ogóle nie będą potrzebne? Poczytajcie sobie - już za paręnaście lat te formy ogrzewania, do których nas jeszcze niedawno w imię ekologii zmuszano, staną się nielegalne! (a wcześniej zostaną słono opodatkowane)
https://www.salon24.pl/newsroom/1365041 ... -podatkiem

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-03-07, 12:24

Komuna tez ludzila przez kilkadziesiąt lat. Mimo ze co bystrzejsi widzieli ze to " kał" od samego początku.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Dezerter » 2024-03-07, 23:41

Ja idę spać, a jutro wyjeżdżam, więc
wszystkim forumowiczkom chcę powiedzieć, że jesteście najpiękniejsze i najmądrzejsze i bez Was świat i forum byłoby smutne i bez sensu
dlatego dziękuję, że jesteście i samych przyjemności i miłych chwil w waszym dniu @};- @};- @};- @};- @};-
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6287
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: CiekawaXO » 2024-03-08, 08:07

A która najpiękniejsza?

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: Błogosławieństwa - deklaracja doktrynalna „Fiducia supplicans”

Post autor: pom » 2024-03-08, 09:25

pom pisze: 2024-01-29, 18:52
Tek de Cart pisze: 2024-01-29, 10:15
chyba średnio to dotyczy tematu.. ks. kard Nycz ma spore problemy zdrowotne i to raczej jest podstawową przyczyną decyzji o rezygnacji z urzędu
Podaj mi przykład rezygnacji z ponad rocznym wyprzedzeniem.

Po analizie także dochodzę do wniosku, że podstawową przyczyną mogą być problemy zdrowotme kardynała.
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1421
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 549 times
Been thanked: 787 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: AdamS. » 2024-03-08, 10:37

CiekawaXO pisze: 2024-03-08, 08:07 A która najpiękniejsza?
Pokażcie się, to powiemy (zapewne powiemy wtedy, że każda w swoim rodzaju) ;) Ale przynajmniej będziemy wiedzieć, jaki to rodzaj! :D Sorry za dryfowanie na falach słów! (ponoć wtedy odsłania się cała nasza podświadomość) ;) - w każdym razie nie miałem żadnych złych czy zdrożnych rzeczy na myśli... W tym szczególnym Dniu, drogie Panie - życzę Wam niegasnącej radości z bycia Kobietą! No i abyście zawsze mogły na nas polegać. :)

kacperek29
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 290
Rejestracja: 12 lut 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 113 times
Been thanked: 87 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: kacperek29 » 2024-03-08, 16:59

Chcę to podkreślić. Koalicja Obywatelska będzie konsekwentnie i stanowczo zmierzać do uchwalenia ustawy, która zapewni kobietom możliwość do decydowania o swoim ciele i swoim zdrowiu - zapowiedział w piątek Donald Tusk po posiedzeniu Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej. Premier przekazał, że zwrócił się do Minister Zdrowia, żeby przedstawiła odpowiednim instytucjom wytyczne, żeby w przypadku odmowy terminacji ciąży szpital tracił kontrakt z NFZ na oddział ginekologiczny.
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... #s=BoxOpMT

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-03-08, 19:36

No to nie będzie szybko ginekologii w Polsce

marcin
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 661
Rejestracja: 3 lut 2024
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 110 times
Been thanked: 62 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: marcin » 2024-03-10, 08:59

https://www.fronda.pl/a/Rzady-Tuska-Wkr ... 27504.html

Moze mi ktos to wytlumaczy bo chyba nie rozumiem po polsku.
Czy to znaczy ze nawet radio w samochodzie musi byc wedlug zachciewajek wladz? Jak ktos ma stare auto i w nim orginalne radio to bedzie ukarany?
Bo z tresci artykulu to wynika ze firma wlasciciela bedzie ukarana, czyli jak jakas jednoosobowa firma, ktorej nie stac na nowe auto bedzie uzywala starego radia to moze zostac ukarana kara do 15 tys. pln.
Albo fronda leje wode, albo mamy dyktature totalitarna.

kacperek29
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 290
Rejestracja: 12 lut 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 113 times
Been thanked: 87 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: kacperek29 » 2024-03-12, 21:55

Zdaniem ekspertów z zakresu ekonomii przywrócenie 5 proc. VAT-u na żywność to dobra decyzja rządu. "Lepszego momentu na przywrócenie VAT na żywność nie będzie" - podkreślają ekonomiści. W tej kwestii dobrą informację dla polskich rodzin przekazała także ministerka pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,30 ... 0263430356
Nic tylko się cieszyć z tej dobrej informacji.

Awatar użytkownika
pom
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 775
Rejestracja: 21 mar 2023
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 131 times
Been thanked: 88 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: pom » 2024-03-13, 12:57

Podsumowanie tygodnia na kanale "Polska to nie wstyd - Przemysław Czarnek"

1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-03-13, 21:05

Jakaś awaria n pokladzie prezydenckiego samolotu. Ponoc ma wracać drugim.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5403
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 859 times
Been thanked: 1413 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2024-03-15, 07:49

- W tej chwili podpisuję zlecenie do prezesa NIK o dokonanie przekrojowego przeglądu przepływów finansowych pomiędzy państwem i związkami wyznaniowymi, w szczególności Kościołem katolickim - zapowiedział polityk.
https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news ... ign=chrome

Dodano po 40 sekundach:
niech mi ktoś wytłumaczy co to oznacza dla mnie w praktyce
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

ODPOWIEDZ