"Ateiści są ateistami bo chcą"

Rozmowy, które dotyczą osób niewierzących, osób które wątpią w istnienie Boga, którzy również mówią, że nie należy Bogu oddawać czci.
ODPOWIEDZ
konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: konserwa » 2024-03-06, 12:27

Niestety, ale cos jest nie tak. Z Twoimi napastliwymi i bezzasadnymi zarzutami.
A ortografia - owszem - mam niezbyt sprawne rece ( wogolnie brak czesci palc, a inny palec mialem calkowicie obciety lecz zostal przyszyty . choc juz jest nie w pelni sprawny ...
Kiedys jakies ponad 30 lat temu mialem wszystkie palce u obu rak wylamane ( kilka razy ).
Pisanie i ntak idzie mi lepiej niz kilkanascie lat temu.
No, i jezyk polski nie jest moim ojczystym jezykim.
Pozdrawiam

Miłośćniewyklucza
Początkujący
Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 5 mar 2024
Ostrzeżenia: 2

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: Miłośćniewyklucza » 2024-03-06, 14:15

konserwa pisze: 2024-03-06, 12:27 Niestety, ale cos jest nie tak. Z Twoimi napastliwymi i bezzasadnymi zarzutami.
A ortografia - owszem - mam niezbyt sprawne rece ( wogolnie brak czesci palc, a inny palec mialem calkowicie obciety lecz zostal przyszyty . choc juz jest nie w pelni sprawny ...
Kiedys jakies ponad 30 lat temu mialem wszystkie palce u obu rak wylamane ( kilka razy ).
Pisanie i ntak idzie mi lepiej niz kilkanascie lat temu.
No, i jezyk polski nie jest moim ojczystym jezykim.
Pozdrawiam
Zarzuty nie są bezzasadne. Tylko są faktami.
O ortografię się więc już nie będę czepiał. Rozumiem niepełnosprawność. Mam niepełnosprawnego przyjaciela.
Ostatnio zmieniony 2024-03-06, 14:17 przez Miłośćniewyklucza, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2544
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: Abstract » 2024-03-06, 14:44

@Miłośćniewyklucza widzisz, to mogło urazić kolegę konserwa, ponieważ może być fluidkatolikiem, raz nim być a raz nim nie być, np rano katolik, a popołudniu już nie. W parzyste dni tygodnia czuć się prześladowany, a w nieparzyste już nie. Ma do tego pełne prawo, nie można go dyskryminować.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Miłośćniewyklucza
Początkujący
Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 5 mar 2024
Ostrzeżenia: 2

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: Miłośćniewyklucza » 2024-03-06, 14:50

@Abstract To trochę mało poważne. Jeśli się ma jakieś przekonania, to się je ma przez cały czas/dzień. Nie da się na przykład rano popierać aborcję, a po południu już nie. No to jest absurd. No, chyba że ktoś w tym czasie przejdzie jakąś ogromną przemianę. Ale nie da się mówić o przemianie, kiedy następnego poranka poglądy wracają do punktu wyjściowego i tak cały czas. Choć przyznam szczerze, że mało mnie obchodzi, jakiego rodzaju katolikiem jest użytkownik powyżej.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: konserwa » 2024-03-06, 14:53

No to dobrze. trzymaj sie "milosc"
Abstract - jakim fluidem ja jestem? Skad taka wiedza o mnie? Daj namiar, bo tez chce wiedziec kim jestem ... :-?

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2544
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: Abstract » 2024-03-06, 15:08

@Miłośćniewyklucza

To jeden z materiałów. Może znajdę drugi gdzie "chłopak" mówi że rano czuje się dziewczyną a wieczorem już chłopakiem. Czasem cały dzień jest dziewczyną a czasem cały dzień jest chłopakiem.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: konserwa » 2024-03-06, 15:25

Acha. Acha i acha.
Pozdrawiam (bez fluidow).

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: sądzony » 2024-03-06, 15:51

Abstract pisze: 2024-03-06, 15:08 @Miłośćniewyklucza (...)
To jeden z materiałów. Może znajdę drugi gdzie "chłopak" mówi że rano czuje się dziewczyną a wieczorem już chłopakiem. Czasem cały dzień jest dziewczyną a czasem cały dzień jest chłopakiem.
A co to ma z nim wspólnego?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Miłośćniewyklucza
Początkujący
Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 5 mar 2024
Ostrzeżenia: 2

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: Miłośćniewyklucza » 2024-03-06, 15:58

sądzony pisze: 2024-03-06, 15:51
Abstract pisze: 2024-03-06, 15:08 @Miłośćniewyklucza (...)
To jeden z materiałów. Może znajdę drugi gdzie "chłopak" mówi że rano czuje się dziewczyną a wieczorem już chłopakiem. Czasem cały dzień jest dziewczyną a czasem cały dzień jest chłopakiem.
A co to ma z nim wspólnego?
No właśnie nie wiem, co to ma ze mną wspólnego.

Dodano po 3 minutach 20 sekundach:
Abstract pisze: 2024-03-06, 15:08 @Miłośćniewyklucza

To jeden z materiałów. Może znajdę drugi gdzie "chłopak" mówi że rano czuje się dziewczyną a wieczorem już chłopakiem. Czasem cały dzień jest dziewczyną a czasem cały dzień jest chłopakiem.
Ale co to ma do rzeczy? Czyjaś identyfikacja płciowa to nie moja sprawa. Ja mam bardzo prostą. Czuję się mężczyzną. Nie ważne czy ktoś mnie nazwie cisMężczyzną czy jeszcze jakimś innym. Uważam się za mężczyznę. (cis oznacza, że ktoś nigdy nie zmienił swojej płci, wyjaśniam, bo ludzie nie ogarniają najczęściej). Poza tym nie uważam, aby identyfikacja płciowa a czyjeś płynne poglądy to było to samo.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: Andej » 2024-03-06, 16:54

Miłośćniewyklucza pisze: 2024-03-06, 14:15 Zarzuty nie są bezzasadne. Tylko są faktami.
Zarzuty wprawdzie bezzasadne, ale za to fakty przytaczane stronniczo. Betonowanie wszystkiego zgodnie z wyznawana ideologią. PPermanentny atak.
Miłośćniewyklucza pisze: 2024-03-06, 14:15 Rozumiem niepełnosprawność.
Dość chamska sugestia.

Ale nawet jeśli, to czy dewiacja* polegająca na jakimś uszczerbku na zdrowiu nie jest godna uszanowania? Uważam, że jest. Nie wiem, czy dewiacja* jaką jest homoseksualizm jest też uszczerbkiem. Czy jest dobrowolną dewiacją.

Dla jednych dewiacji* ma współczucie, chęć udzielania pomocy. W przypadku innych ograniczam się do tolerancji. Ale z zastrzeżeniem, że oczekuję w tym względzie wzajemności.

* dewiacja w sensie rozkładu statystycznego Gaussa.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Miłośćniewyklucza
Początkujący
Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 5 mar 2024
Ostrzeżenia: 2

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: Miłośćniewyklucza » 2024-03-06, 17:50

Andej pisze: 2024-03-06, 16:54
Miłośćniewyklucza pisze: 2024-03-06, 14:15 Zarzuty nie są bezzasadne. Tylko są faktami.
Zarzuty wprawdzie bezzasadne, ale za to fakty przytaczane stronniczo. Betonowanie wszystkiego zgodnie z wyznawana ideologią. PPermanentny atak.
Miłośćniewyklucza pisze: 2024-03-06, 14:15 Rozumiem niepełnosprawność.
Dość chamska sugestia.

Ale nawet jeśli, to czy dewiacja* polegająca na jakimś uszczerbku na zdrowiu nie jest godna uszanowania? Uważam, że jest. Nie wiem, czy dewiacja* jaką jest homoseksualizm jest też uszczerbkiem. Czy jest dobrowolną dewiacją.

Dla jednych dewiacji* ma współczucie, chęć udzielania pomocy. W przypadku innych ograniczam się do tolerancji. Ale z zastrzeżeniem, że oczekuję w tym względzie wzajemności.

* dewiacja w sensie rozkładu statystycznego Gaussa.
"Nie wiem, czy dewiacja, jaką jest katolicyzm, jest też uszczerbkiem. Czy jest dobrowolną dewiacją?" - jak pan sądzi? Pan jest dewiantem, więc pytam. Jak się pan z tym określeniem czuje? Miło, prawda?

Homoseksualizm nie jest dewiacją, taki jest konsensus naukowy. Rozumiem, że nauka jest panu obca, ale warto nie być ignorantem.

"Rozumiem niepełnosprawność" jest, według pana, chamską sugestią. Ciekawe. Rozumiem ją, bo mam z nią blisko do czynienia. Rozumiem, to znaczy potrafię sobie wyobrazić, jak ciężko może temu panu być, choćby pisać, bo mam przyjaciela z niepełnosprawnością (tak powinno się pisać, bo jest grzeczniej, czasami o tym zapominam), przyjaciel nie ma nóg, porusza się na wózku.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2544
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: Abstract » 2024-03-06, 17:58

@sądzony jak poczytasz wpisy kolegi to zrozumiesz, zwłaszcza odwołanie się do postu w krzywym zwierciadle który napisałem o konserwie.
Jeśli nie czytasz, to nie pytaj 😉
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: Andej » 2024-03-06, 18:23

Miłośćniewyklucza pisze: 2024-03-06, 17:50 Homoseksualizm nie jest dewiacją, taki jest konsensus naukowy. Rozumiem, że nauka jest panu obca, ale warto nie być ignorantem.
Nieznajomość pojęć, ani procesów statystycznych jest przejawem ignorancji. Bo nawet osoba zupełnie niewykształcona, ma dostęp do internetu. Przychylam się do tezy, że nie warto być ignorantem. Tym bardziej, że tak łatwo się dowiedzieć. W tym przypadku okazaną ignorancję uznaję za świadomy wybór. Zgodny z wcześniejszą deklaracją, że beton nie zmieni swojego podejścia, bo nie (przypomnę deklarację: "bo mam inne zdanie, którego nie zmienię, więc bez sensu dyskusja").
Miłośćniewyklucza pisze: 2024-03-06, 17:50 "Rozumiem niepełnosprawność" jest, według pana, chamską sugestią.
Użytą w stosunku do rozmówcy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Miłośćniewyklucza
Początkujący
Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 5 mar 2024
Ostrzeżenia: 2

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: Miłośćniewyklucza » 2024-03-06, 19:28

Andej pisze: 2024-03-06, 18:23
Miłośćniewyklucza pisze: 2024-03-06, 17:50 Homoseksualizm nie jest dewiacją, taki jest konsensus naukowy. Rozumiem, że nauka jest panu obca, ale warto nie być ignorantem.
Nieznajomość pojęć, ani procesów statystycznych jest przejawem ignorancji. Bo nawet osoba zupełnie niewykształcona, ma dostęp do internetu. Przychylam się do tezy, że nie warto być ignorantem. Tym bardziej, że tak łatwo się dowiedzieć. W tym przypadku okazaną ignorancję uznaję za świadomy wybór. Zgodny z wcześniejszą deklaracją, że beton nie zmieni swojego podejścia, bo nie (przypomnę deklarację: "bo mam inne zdanie, którego nie zmienię, więc bez sensu dyskusja").
Miłośćniewyklucza pisze: 2024-03-06, 17:50 "Rozumiem niepełnosprawność" jest, według pana, chamską sugestią.
Użytą w stosunku do rozmówcy.
Ale to pan uważa homoseksualizm za dewiację, mimo że konsensus naukowy myśli inaczej. Cóż za ignorancja. I kto tu jest betonem?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: sądzony » 2024-03-06, 19:31

Miłośćniewyklucza pisze: 2024-03-06, 19:28 Ale to pan uważa homoseksualizm za dewiację, mimo że konsensus naukowy myśli inaczej. Cóż za ignorancja. I kto tu jest betonem?
Andej użył słowa "dewiacja" w kontekście odchylenia od normy w rozkładzie. W zasadzie miało Cię to chyba sprowokować, co mu się skutecznie udało.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateizm, agnostycyzm, deizm”