"Ateiści są ateistami bo chcą"

Rozmowy, które dotyczą osób niewierzących, osób które wątpią w istnienie Boga, którzy również mówią, że nie należy Bogu oddawać czci.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6284
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: CiekawaXO » 2024-03-07, 08:11

Andej pisze: 2024-03-06, 16:54
Miłośćniewyklucza pisze: 2024-03-06, 14:15 Zarzuty nie są bezzasadne. Tylko są faktami.
Zarzuty wprawdzie bezzasadne, ale za to fakty przytaczane stronniczo. Betonowanie wszystkiego zgodnie z wyznawana ideologią. PPermanentny atak.
Miłośćniewyklucza pisze: 2024-03-06, 14:15 Rozumiem niepełnosprawność.
Dość chamska sugestia.

Ale nawet jeśli, to czy dewiacja* polegająca na jakimś uszczerbku na zdrowiu nie jest godna uszanowania? Uważam, że jest. Nie wiem, czy dewiacja* jaką jest homoseksualizm jest też uszczerbkiem. Czy jest dobrowolną dewiacją.

Dla jednych dewiacji* ma współczucie, chęć udzielania pomocy. W przypadku innych ograniczam się do tolerancji. Ale z zastrzeżeniem, że oczekuję w tym względzie wzajemności.

* dewiacja w sensie rozkładu statystycznego Gaussa.
Tutaj bym się przyczepiła, bo Andej próbował uzyć słowa dewiacja tak, aby nikt się do niego nie przyczepił, ale niestety, poległ.
Dewiacja to dewiacja,, ma swoją definicję, i nie należy jej naginać do innych definicji. Nieudolnie.
To raz.
Z takimi tekstami trzeba uważać.

SJP:

1. «silne odchylenie od normy w zachowaniu, postępowaniu lub myśleniu»
2. «znaczne naruszenie równowagi jakiejś struktury lub systemu»
3. «zboczenie z kursu lub odchylenie od właściwego kierunku»
4. «odchylenie kątowe między południkiem magnetycznym a kierunkiem wskazywanym przez igłę magnetyczną kompasu, wywołane przez duże masy metalu»

Koniec kropka. Nie ma innej dewiacji, w sensie,,.
Koniec i kropka.
W świecie katolickim normą jest miłość do odmienne płci, tak, ale dalej katolika obowiązuje prawo RP, i nie może sobie pozwolić na wszystko, bo jego religia mówi inaczej. Dalej jesteś obywatelem Państwa.


Pisanie ze homoseksualizm jest dobrowolną dewiacją, uuuuuu la la.
Nieprawdziwe stwierdzenie wg nauki, a nawet i Kościół tak nie uważa, bo w ogóle nie odnosi się do przyczyn.
Ideologia - byłaby nią - ale nauka widzi to inaczej. I jest to fakt.

Aczkolwiek, znalazłam prawomocny wyrok za podobną sytuację :sąd przywrócił do pracy pracownika Ikei, który napisał jak widzi homoseksualizm z punktu widzenia swojej religii. I może to robić, nawet publicznie,.
Cytuję :
W 2019 r. na wewnętrznym forum sieci IKEA został umieszczony przez kierownictwo artykuł formujący obowiązek każdego pracownika do „włączania LGBT+”. Janusz Komenda wyraził swoją krytyczną opinię na temat treści tekstu, posiłkując się dwoma cytatami z Biblii, dotyczącymi praktyk homoseksualnych. W reakcji na ten wpis, władze firmy zdecydowały się zwolnić pracownika. Pomocy prawnej Januszowi Komendzie udzielił Instytut Ordo Iuris. W grudniu 2022 r. Sąd Rejonowy dla Krakowa – Nowej Huty uznał, że rozwiązanie umowy było bezprawne i nakazał przywrócenie Janusza Komendy do pracy.

IKEA złożyła apelację od tego orzeczenia. Sąd Okręgowy w Krakowie przyznał jednak rację sądowi pierwszej instancji, wskazując, że wypowiedzenie było niezasadne. Sąd Okręgowy wskazał, że miejsce pracy powinno być wolne od indoktrynacji światopoglądowej, Janusz Komenda mógł zaś odebrać działanie IKEA jako godzące w jego system wartości. Powód działał w obronie swoich wartości. W ocenie sądu, pracodawca powinien uwzględnić, że duża część Polaków jest chrześcijanami i mają oni prawo do swoich przekonań i ich obrony. Sąd Okręgowy zaznaczył, że IKEA nie może powoływać się na naruszenie przez Janusza Komendę zasad współżycia społecznego, skoro sama te zasady naruszyła.

Podczas rozprawy, jeden z pełnomocników firmy IKEA wygłosił mowę przypominającą manifest polityczny, charakterystyczny dla ruchu LGBT, wychodząc poza przedmiot postępowania, co też podkreślił adw. Paweł Szafraniec, reprezentujący Ordo Iuris. Adw.Szafraniec w replice zwrócił uwagę, że za akronimem LGBT kryje się szereg postulatów głębokiej zmiany społecznej, w szczególności dążenie do „dekonstrukcji i destabilizacji kategorii płci i seksualności” i zapytał, czy pracownicy IKEA mają również włączyć te postulaty do swojego postrzegania świata. Zestawił również sposób postępowania pozwanej spółki z mechanizmami funkcjonowania zakładu pracy w czasach komunistycznych, wskazując na praktyki łamania sumień „nieprawomyślnych” robotników.

Apelację od ubiegłorocznego orzeczenia Sądu Rejonowego złożył również Instytut Ordo Iuris. Sąd uznał bowiem, że decyzja pracodawcy nie stanowiła dyskryminacji Janusza Komendy na tle religijnym i oddalił roszczenie o zasądzenie odszkodowania na rzecz pracownika. Instytut Ordo Iuris podkreślał, że powodem zwolnienia Janusza Komendy było wyrażenie przez niego przywiązania do chrześcijańskich wartości. Prawnicy zwrócili uwagę, że sam sąd uznał zeznania Janusza Komendy za w pełni wiarygodne, a przecież wynikało z nich, że w trakcie rozmowy poprzedzającej zwolnienie kierownictwo miało pretensje właśnie o cytaty z Pisma Świętego. Instytut wskazał zatem, że jeśli sąd uznał zeznania pracownika za wiarygodne, to powinien też dojść do wniosku, iż został on wydalony z pracy właśnie za te cytaty. Pracownik w przeszłości cieszył się dobrą opinią przełożonych, współpracowników i klientów. Jego wynagrodzenie było wielokrotnie podnoszone, otrzymywał także różne nagrody.

Sąd Okręgowy oddalił jednak także apelację Instytutu. Zdaniem sądu przyczyną zwolnienia Janusza Komendy nie było pochodzenie cytatów, ale ich treść.

„Mimo tego, prawomocne rozstrzygnięcie Sądu Okręgowego w Krakowie stanowi milowy krok w kierunku ochrony wolności wyrażania swoich poglądów, wolności religijnej. Zdaje się ono stanowić tamę dla wielkich korporacji, które, wychodząc poza ramy stosunku pracy, narzucają swoim pracownikom lewicową ideologię, a tych, którzy jej nie akceptują, karzą dyscyplinarnie, a ostatecznie - wyrzuceniem z pracy. W orzeczeniu sądu wybrzmiewa również prawo chrześcijan do obrony swoich wartości, szczególnie w Rzeczypospolitej, gdzie stanowią oni znaczną część społeczeństwa. Pan Janusz został prawomocnie przywrócony do pracy, a równolegle wzmocniony został fundament demokratycznego państwa, jakim jest wolność słowa” – wskazuje adw. Paweł Szafraniec z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.
Ostatnio zmieniony 2024-03-07, 08:30 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 6 razy.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-03-07, 16:16

Oj tam do weryfikacji. Pewnie jaki nie sędzia.

Wracając do meritum z Ateistsmi jest czasem jak z byla ateistką Fullą Horak. ...Czy innymi. Brakuje tylko zdarzenia wyzwalającego wiarę

SynJana
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 387
Rejestracja: 11 kwie 2021
Been thanked: 20 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: SynJana » 2024-03-08, 16:21

Np jakie wydarzenie? Możesz opisać to nieco szerzej?

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-03-09, 11:22

SynJana pisze: 2024-03-08, 16:21 Np jakie wydarzenie? Możesz opisać to nieco szerzej?
W filmie Czyściec masz... Spotkała kobietę której wiara ją zdumiała i poczuła żal że tak nie potrafi.

Mi np uzmysłowienie że skoro demon mi dokucza dręcząc to i Bóg musi istnieć...

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: sądzony » 2024-03-09, 22:10

SynJana pisze: 2024-03-08, 16:21 Np jakie wydarzenie? Możesz opisać to nieco szerzej?
Często bywa to jakiś kryzys.
Spięty w utworze "Ładnie" śpiewa "ponoć brak wiary jest pomyłką, a wiara kwestią czasu tylko" ;)
Ostatnio zmieniony 2024-03-09, 22:13 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1161
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 66 times
Been thanked: 244 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: Efezjan » 2024-04-18, 21:10

Ateistą byłem kiedyś. Potem się nawróciłem, zarejestrowałem na tym forum, jako osoba wierząca. A teraz znowu jestem ateistą. Dlaczego? Zdecydowało o tym kilka rzeczy:
- bezradność Kościoła w walce z pedofilią /bronienie za wszelką cenę sprawców, a brak jakiegokolwiek współczucia dla ofiar/. Filmy braci Sekielskich też zrobiły swoje,
- hipokryzja duchowieństwa,
- niska pozycja kobiet w Kościele /nie mogą być choćby kapłankami/,
- kompletny antyintelektualizm nazwijmy ją 'wierchuszki biskupiej'. Naprawdę chyba poza kardynałem Rysiem, naprawdę ciężko szukać jakiegoś takiego, który byłby rozsądny.
- brak jakiegokolwiek zrozumienia dla mniejszości seksualnych,
- nie widzę w Kościele duchowości, tylko forsę na każdym kroku.

Pewnie to jeszcze na tym forum nie wybrzmiało i niektórzy mogą być w szoku, ale jestem gejem i naprawdę nie życzę sobie nazywania LGBT 'tęczową zarazą' itd. itp. Chcę po prostu normalnie żyć ze swoim partnerem, a nie bawić się w różne 'wstrzemięźliwości' itd. itp.

To na razie tyle.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6284
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: CiekawaXO » 2024-04-18, 21:12

Rozumiem.
Ja nie jestem LGBT, ale też sobie nie życzę aby ktoś was tak nazywał.
Pozdrów partnera:)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: sądzony » 2024-04-18, 21:18

Efezjan pisze: 2024-04-18, 21:10 Ateistą byłem kiedyś. Potem się nawróciłem, zarejestrowałem na tym forum, jako osoba wierząca. A teraz znowu jestem ateistą. Dlaczego? Zdecydowało o tym kilka rzeczy:
- bezradność Kościoła w walce z pedofilią /bronienie za wszelką cenę sprawców, a brak jakiegokolwiek współczucia dla ofiar/. Filmy braci Sekielskich też zrobiły swoje,
- hipokryzja duchowieństwa,
- niska pozycja kobiet w Kościele /nie mogą być choćby kapłankami/,
- kompletny antyintelektualizm nazwijmy ją 'wierchuszki biskupiej'. Naprawdę chyba poza kardynałem Rysiem, naprawdę ciężko szukać jakiegoś takiego, który byłby rozsądny.
- brak jakiegokolwiek zrozumienia dla mniejszości seksualnych,
- nie widzę w Kościele duchowości, tylko forsę na każdym kroku.
I to sprawiło, że nagle Bóg znikł? :-?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1161
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 66 times
Been thanked: 244 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: Efezjan » 2024-04-18, 21:22

sądzony pisze: 2024-04-18, 21:18
Efezjan pisze: 2024-04-18, 21:10 Ateistą byłem kiedyś. Potem się nawróciłem, zarejestrowałem na tym forum, jako osoba wierząca. A teraz znowu jestem ateistą. Dlaczego? Zdecydowało o tym kilka rzeczy:
- bezradność Kościoła w walce z pedofilią /bronienie za wszelką cenę sprawców, a brak jakiegokolwiek współczucia dla ofiar/. Filmy braci Sekielskich też zrobiły swoje,
- hipokryzja duchowieństwa,
- niska pozycja kobiet w Kościele /nie mogą być choćby kapłankami/,
- kompletny antyintelektualizm nazwijmy ją 'wierchuszki biskupiej'. Naprawdę chyba poza kardynałem Rysiem, naprawdę ciężko szukać jakiegoś takiego, który byłby rozsądny.
- brak jakiegokolwiek zrozumienia dla mniejszości seksualnych,
- nie widzę w Kościele duchowości, tylko forsę na każdym kroku.
I to sprawiło, że nagle Bóg znikł? :-?
Zależy, co rozumiemy pod pojęciem Bóg i jakiego boga mamy na myśli...
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: sądzony » 2024-04-18, 21:24

Efezjan pisze: 2024-04-18, 21:22 Zależy, co rozumiemy pod pojęciem Bóg i jakiego boga mamy na myśli...
Ateista chyba nic nie rozumie pod pojęciem Bóg, bo dla nie go On nie istnieje.
Dla Ciebie nie istniał, potem zaistniał, a następnie znikł.
O ile dobrze rozumiem.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1161
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 66 times
Been thanked: 244 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: Efezjan » 2024-04-18, 21:25

sądzony pisze: 2024-04-18, 21:24
Efezjan pisze: 2024-04-18, 21:22 Zależy, co rozumiemy pod pojęciem Bóg i jakiego boga mamy na myśli...
Ateista chyba nic nie rozumie pod pojęciem Bóg, bo dla nie go On nie istnieje.
Dla Ciebie nie istniał, potem zaistniał, a następnie znikł.
O ile dobrze rozumiem.
Wydawało się mi, że istnieje, ale słodko się oszukiwałem.
W takich dyskusjach trzeba po prostu założyć istnienie Boga, inaczej nie mają one przecież sensu.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: sądzony » 2024-04-18, 21:31

Efezjan pisze: 2024-04-18, 21:25 Wydawało się mi, że istnieje, ale słodko się oszukiwałem.
W takich dyskusjach trzeba po prostu założyć istnienie Boga, inaczej nie mają one przecież sensu.
Po prostu nie rozumiem.
Ja może obraziłbym się na instytucję Kościoła, może na katolicyzm.
No ale tak od razu na chrześcijaństwo, a nawet teizm.

...
Z ateistą chyba nie ma o czym rozmawiać w kwestii Boga.
Przynajmniej ja nie widzę sensu.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1161
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 66 times
Been thanked: 244 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: Efezjan » 2024-04-18, 21:36

sądzony pisze: 2024-04-18, 21:31
Efezjan pisze: 2024-04-18, 21:25 Wydawało się mi, że istnieje, ale słodko się oszukiwałem.
W takich dyskusjach trzeba po prostu założyć istnienie Boga, inaczej nie mają one przecież sensu.
Po prostu nie rozumiem.
Ja może obraziłbym się na instytucję Kościoła, może na katolicyzm.
No ale tak od razu na chrześcijaństwo, a nawet teizm.

...
Z ateistą chyba nie ma o czym rozmawiać w kwestii Boga.
Przynajmniej ja nie widzę sensu.
Nie zapominaj, że chrześcijaństwo jest przecież ofiarą z człowieka...
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6284
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: CiekawaXO » 2024-04-18, 21:37

Ja wręcz przeciwnie. Bardzo lubię rozmawiać z ateistami dlaczego odeszli, bo to może wbrew pozorom, nauczyć nas dużo o Kościele.
Pedofilia i tuszowanie niestety, ale ma wpływ na wiarę. I jeszcze to to i to, czytasz o tym pięknym Kościele Boga, i tak Go coraz mniej, coraz mniej, i coraz mniej...
I na końcu efekt jest, jaki jest.
Kościoł musi natychmiastowo zadbać o swój PR, o współczucie dla ofiar i konkrety dla ofiar. Wtedy będzie szansa, że ludzie zaczną wracać.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: sądzony » 2024-04-18, 21:37

Efezjan pisze: 2024-04-18, 21:36 Nie zapominaj, że chrześcijaństwo jest przecież ofiarą z człowieka...
A nie z Boga?

Dodano po 2 minutach 28 sekundach:
CiekawaXO pisze: 2024-04-18, 21:37 Ja wręcz przeciwnie. Bardzo lubię rozmawiać z ateistami dlaczego odeszli, bo to może wbrew pozorom, nauczyć nas dużo o Kościele.
Rozmowa o "dlaczego odeszli" nie jest rozmową o Bogu, a o braku z Nim relacji.
Ostatnio zmieniony 2024-04-18, 21:40 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateizm, agnostycyzm, deizm”