Wlewanie rosołu z powrotem

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bruszkat
Bywalec
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 23 sty 2024
Ostrzeżenia: 1
Has thanked: 7 times
Been thanked: 13 times

Wlewanie rosołu z powrotem

Post autor: Bruszkat » 2024-03-18, 00:09

Cześć,

tu Apophenic z poprzedniego wątku. Pozwólcie, że krótko tu napiszę wszystko.

Jestem uzależniony; chcę poznać siebie - dlatego zakładam powitalny wątek i przyznaję się do tożsamości poprzedniej; podjąłem leczenie; od ponad dekady... nie, właściwie przez całe życie - nigdy nikogo do siebie nie dopuściłem. Bo nie potrafię, nawet siebie.

Zrobiłem tu, na forum, takie podkopy kanalizacyjne, że rok zajmie mi naprawianie zniszczonych ulic. I rehabilitacja swego wizerunku. Niech to będzie pokutą.

Nie wiem, czy zostanę, ale na pewno teraz przeproszę i podziękuję. Że pozostać mogłem. Jestem na drodze wiary, moja zatem tutaj bytność jest zasadna; nie nastawiam się jednak na przekonanie mnie ze strony społeczności forum do właściwego życia wiarą, życia sakramentalnego.

Aktualnie czytam se Grabińskiego nowele, w związku z czym ciekawi mnie - ujmując rzecz nieco ogólniej - czy ktoś tu coś liznął, machnął, smyrnął, dotknął tematu szeroko pojętej ezoteryki? I jak to doświadczenie wpłynęło na jego - można tak to ująć? - "rozwój katolicki"? :)

Cześć.

marcin
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 661
Rejestracja: 3 lut 2024
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 110 times
Been thanked: 62 times

Re: Wlewanie rosołu z powrotem

Post autor: marcin » 2024-03-18, 00:52

Zostaw ezoteryke jak najdalej od siebie i nawet o niej nie mysl. To bledna droga.
Jesli wierzysz w Boga to wierz tak na 100% , a nie tylko gdy ci sie przypomni i nie licz na cuda bo cuda sie dzieja wtedy gdy ich nie oczekujemy.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Wlewanie rosołu z powrotem

Post autor: konserwa » 2024-03-18, 08:28

Ezoteryka to chyba kolejne uzaleznienie ...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14999
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Wlewanie rosołu z powrotem

Post autor: Dezerter » 2024-03-18, 20:50

Ja miałem kilka długich lat poświęconych na szukanie prawdy zakrytej - poza jakimiś malutkimi szlachetnymi kamieniami, które zabrałem zmarnowałem wiele lat :(, więc nie polecam.
Podejdź do tego rozumowo i zobacz ile tych nurtów było, każdy twierdził, że odkrył Prawdę, ma wiedzę dającą moc itd
i gdzie oni są , gdzie są te nurty ezoteryzmu? o większości dawno zapomniano :p , taka ich wartość
Napisze ci szczerze Bruszkat
nie wiem co o Tobie myśleć, ale chyba zauważyłeś, że na naszym forum dajemy max kredyt zaufania i cierpliwości (pewnie na wielu forach wyleciałeś szybko i z hukiem)
ale wszystko do czasu, bo musimy widzieć, że jest jakaś nadzieja
Mam lepszą lekturę - spróbuj proszę
Chrześcijaństwo po prostu - Lewis C.S.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Bruszkat
Bywalec
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 23 sty 2024
Ostrzeżenia: 1
Has thanked: 7 times
Been thanked: 13 times

Re: Wlewanie rosołu z powrotem

Post autor: Bruszkat » 2024-03-20, 00:51

Dezerterze drogi, ja nie wiem dokładnie, co Ci we mnie nie gra. Licząc moją aktywność od założenia tego wątku. 🙂

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14999
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Wlewanie rosołu z powrotem

Post autor: Dezerter » 2024-03-20, 07:00

Bruszkat pisze: 2024-03-20, 00:51 Dezerterze drogi, ja nie wiem dokładnie, co Ci we mnie nie gra. Licząc moją aktywność od założenia tego wątku. 🙂
A czy ja napisałem, że nie pasuje od założenia wątku?
Sam w poście powitalnym nawiązałeś do przeszłości, a nawet do poprzedniego wcielenia, więc...??
Skąd kolejny pomysł, że mi "coś nie gra" skoro ja napisałem
nie wiem co o Tobie myśleć
A książkę mogę wysłać ci w prezencie na Świętą Zmartwychwstania, pod warunkiem, że obiecasz, że spróbujesz przeczytasz
myślę, że w każdej bibliotece też znajdziesz
Pozostajesz w mej pamięci :ympeace:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Bruszkat
Bywalec
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 23 sty 2024
Ostrzeżenia: 1
Has thanked: 7 times
Been thanked: 13 times

Re: Wlewanie rosołu z powrotem

Post autor: Bruszkat » 2024-03-21, 23:22

Tutaj popiszemy, Dez, "na łamach" forum mi przekażesz esencję myśli polecanego Lewisa. ;) Czyli nawrócisz mnie.

Dodano po 1 minucie 52 sekundach:
A a'propo Lewisa, puść se pogański zespół Omnię, realizujący adaptację jego wiersza: Fairytale:

We are but older children, dear,
Who fret to find
Our bed time near

Dodano po 43 sekundach:
Czyż nie ma słuszności?

ODPOWIEDZ