Związek/ ślub z osobą bezpłodną

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
zdrogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: 4 lut 2019
Been thanked: 20 times

Re: Związek/ ślub z osobą bezpłodną

Post autor: zdrogi » 2024-04-14, 13:37

Skąd młodzi ludzie przed ślubem mają wiedzieć czy są płodni czy nie, bo wiadomo przed ślubem nie współżyli. Oczywiście nie mówimy o przypadkach gdy konieczność jakiegoś leczenia to ujawniła. Jednak i to nie jest przeszkodą w tworzeniu katolickiej rodziny, gdyż jak wiemy dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczy się modlić a Bóg zadba by tak się stało, a jeśli się nie dzieje to coś jest nie tak z naszą modlitwą lub zawierzeniem Bogu.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1724
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 354 times

Re: Związek/ ślub z osobą bezpłodną

Post autor: Morkej » 2024-04-14, 19:23

zdrogi pisze: 2024-04-14, 13:37 Wystarczy się modlić a Bóg zadba by tak się stało, a jeśli się nie dzieje to coś jest nie tak z naszą modlitwą lub zawierzeniem Bogu.
"Módl się tak, jakby wszystko zależało od Boga, działaj zaś tak, jakby wszystko zależało od ciebie." Znajomy dla większości cytat. Modlitwa, zawierzenie - tak. Ale działanie też jest ważne. Nie można go pomijać.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2555
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 158 times
Been thanked: 412 times

Re: Związek/ ślub z osobą bezpłodną

Post autor: Abstract » 2024-04-14, 19:33

Bóg ogranicza się do wolności człowieka którą go obdarował. Modlitwa może nie zadziałać nie ze względu na brak zawierzeniu Bogu, lecz uwzględnieniu wolnej woli innych. Hitler nie działał nadal w ramach zawierzenia Bogu. Pomimo milionów modlitw o pokój działał i decydował w ramach wolności.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

YaMeen
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2024
Been thanked: 4 times

Re: Związek/ ślub z osobą bezpłodną

Post autor: YaMeen » 2024-04-25, 06:57

Może podam swoją historię.
Z swoją obecną Żoną jesteśmy w ciąży. Po dwóch miesiącach ślubu.
W pierwszym miesiącu gdy się poznawaliśmy na randkach opowiedziała mi swoją historię że w poprzednim niesakramentalnym związku starali się o Dziecko. Między innymi przez In Vitro. Nie udało się im się. W końcu rozwód, bo on znalazł kogoś i miał Dziecko.
Powiedziała mi o tym szczerze i otwarcie. I że zrozumie jak zerwę z Nią znajomość bo jest najprawdopodobniej bezpłodna. A Jej macica ma taką dysfunkcję co ma 4 procent Kobiet na świecie.
Nie powiem bo ciężko było to usłyszeć i zdać sobie sprawę że jak będę z Nią to nie będziemy mogli mieć Dzieci. Jednak postanowiłem kontynuować naszą relację i oddać to Panu Bogu. Przecież dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Przecież nie ma co się poddawać ani odpuszczać ani tym bardziej to nie Jej wina. I nie chciałem Jej przekreślać. I tak się pobraliśmy.
Nasza historia ale każdy musi sam sobie odpowiedzieć.

P.S. Poznajcie historię św. Stanisława Papczyńskiego. Poznaliśmy Jego w ciąży i się tego Patrona trzymamy.

P.S.2. ostatnio usłyszałem że najczęściej Bóg daje najpiękniejsze prezenty od Niego opakowuje problemy. :) Bardzo mi się to spodobało.

Awatar użytkownika
Piotr55
Bywalec
Bywalec
Posty: 177
Rejestracja: 23 kwie 2024
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: pod Otwockiem
Wyznanie: Deista
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Re: Związek/ ślub z osobą bezpłodną

Post autor: Piotr55 » 2024-04-25, 09:20

Abstract pisze: 2024-04-14, 19:33 Bóg ogranicza się do wolności człowieka którą go obdarował. Modlitwa może nie zadziałać nie ze względu na brak zawierzeniu Bogu, lecz uwzględnieniu wolnej woli innych. Hitler nie działał nadal w ramach zawierzenia Bogu. Pomimo milionów modlitw o pokój działał i decydował w ramach wolności.
A skąd możesz wiedzieć, do czego Bóg się ogranicza, a do czego nie? Jesteś z Nim na linii? Też bym chciał.
Niepojęty, nie zmierzony, światy stworzyłeś

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19178
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2639 times
Been thanked: 4651 times
Kontakt:

Re: Związek/ ślub z osobą bezpłodną

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-04-25, 09:26

Nic nie stoi na przeszkodzie, Piotrze. Oprócz Ciebie samego.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6326
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 881 times
Been thanked: 715 times

Re: Związek/ ślub z osobą bezpłodną

Post autor: CiekawaXO » 2024-04-25, 10:28

YaMeen pisze: 2024-04-25, 06:57 Może podam swoją historię.
Z swoją obecną Żoną jesteśmy w ciąży. Po dwóch miesiącach ślubu.
W pierwszym miesiącu gdy się poznawaliśmy na randkach opowiedziała mi swoją historię że w poprzednim niesakramentalnym związku starali się o Dziecko. Między innymi przez In Vitro. Nie udało się im się. W końcu rozwód, bo on znalazł kogoś i miał Dziecko.
Powiedziała mi o tym szczerze i otwarcie. I że zrozumie jak zerwę z Nią znajomość bo jest najprawdopodobniej bezpłodna. A Jej macica ma taką dysfunkcję co ma 4 procent Kobiet na świecie.
Nie powiem bo ciężko było to usłyszeć i zdać sobie sprawę że jak będę z Nią to nie będziemy mogli mieć Dzieci. Jednak postanowiłem kontynuować naszą relację i oddać to Panu Bogu. Przecież dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Przecież nie ma co się poddawać ani odpuszczać ani tym bardziej to nie Jej wina. I nie chciałem Jej przekreślać. I tak się pobraliśmy.
Nasza historia ale każdy musi sam sobie odpowiedzieć.

P.S. Poznajcie historię św. Stanisława Papczyńskiego. Poznaliśmy Jego w ciąży i się tego Patrona trzymamy.

P.S.2. ostatnio usłyszałem że najczęściej Bóg daje najpiękniejsze prezenty od Niego opakowuje problemy. :) Bardzo mi się to spodobało.
Bierzecie pod uwagę adopcję bejbika?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”