Masaż tajski

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Justynadb
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2024

Masaż tajski

Post autor: Justynadb » 2024-04-19, 12:09

Szczęść Boże
Otrzymałam w prezencie voucher na masaż tajski.
Zastanawiam się czy nie jest to zagrożenie duchowe.
Czy ktoś może mi pomóc?
Z Panem Bogiem

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1425
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 553 times
Been thanked: 791 times

Re: Masaż tajski

Post autor: AdamS. » 2024-04-19, 12:20

A czy jesteś pewna, że to wytrzymasz? ;) Jak czytam o tym masażu na Wikipedii, to myślę, że chyba bym nie usiedział: "Pełna, w pełni kompletna sesja masażu tajskiego winna trwać 2 godziny lub więcej"

A tak już bardziej poważnie - doskonale rozumiem Twoje obiekcje, bo choć daleki jestem od demonizowania technik wschodnich, to jednak mam na uwadze, że zawsze towarzyszy im pewna otoczka filozoficzno-religijna. Dlatego świadomie omijam wszelkie yogi, akupunktury i inne starożytne wynalazki - w tym masaż tajski, na który nawet za darmo bym się nie wybrał.
Ostatnio zmieniony 2024-04-19, 12:22 przez AdamS., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19194
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2641 times
Been thanked: 4656 times
Kontakt:

Re: Masaż tajski

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-04-19, 12:41

W pierwszej chwili się żachnąłem ("e tam, wszędzie ludzie szukają zagrożeń!") ale trochę pokopałem i chyba jednak sprawa nie jest oczywista.

Niemniej czytając poniższe pamiętajcie proszę, że to tylko "bardzo moje" zdanie i mogę się mylić.
starożytna metoda łącząca w sobie elementy Hatha Yoga, akupresury, refleksologii i medytacji. Dzięki temu niezwykłemu połączeniu, masaż w sposób holistyczny poprawia kondycję fizyczną, duchową i intelektualną. Rytmiczne naciskanie kluczowych puntów na ciele Sen odpowiedzialnych za blokadę energii
za https://masazystapruszkow.pl/?pl_rodzaje-masazu,22,,,4
I teraz pytanie, bo są dwie możliwości:
  • albo to zwykły masaż, a powyższy tekst epatuje jogą, okultystycznymi "energiami" i innymi cudownościami duchowości pogańskich w celach czysto marketingowych (i wówczas to trochę kłamstwo, ale raczej nieszkodliwe). Masaż to uciskanie w różny sposób mięśni, tak że powoduje to ich rozluźnienie. Masaż wpływa na mięśnie i ostatecznie na nastrój. Żadnych cudowności.
  • albo to prawda i wówczas... może być różnie
Pewna osoba gdzieś poradziła kiedyś na jednym z forów (i to chyba dobra rada):
Zasada jest krótka: jeśli nie wiesz, co działa, albo jeśli "terapia" której miałbyś się poddać lub praktyka, której chcesz się oddać, odwołuje się do teorii sprzecznych z wiarą chrześcijańską (np teorii energii, itd) jej podejmowanie jest niewłaściwe.

Albo joga i medytacja - co należy do teorii rodem z hinduizmu i przepływ "energii", albo tylko masaż i rozluźnienie, spowodowane dotykiem i rozluźnieniem mięśni. Z tym, że w tym drugim wypadku wychodzi na to, że ktoś tu marketingowo ściemnia...

Oczywiście świadectwa to jeszcze nie dowód, ale znalazłem takie:
Dlatego teraz postanowiłam o tym mówić... Nie wierzyłam, że można się przez taki masaż zostać zniewolonym... to wszystko przychodzi do nas powoli i po cichu w totalnym ukryciu. Ale przychodzi do każdego kto otwiera się na "nauki" wschodu. Poczytajcie o buddyzmie czym naprawdę jest. Poczytajcie o tym dla Waszego dobra i dobra Waszych rodzin. To wszystko staje się coraz bardziej popularne... bo jest to przyjemne... ale ma to ogromnie ciężkie skutki. Pamiętajcie w buddyzmie miłość to iluzja - tak mówi ta filozofia... więc jeśli myslicie, że Tajki kierują się miłością robią cokolwiek... niestety jesteście w takim samym błędzie w jakim ja byłam wiele lat.
za http://www.leksykonzdrowia.pl/alternaty ... tajski.php


Poza tym wszystkim, schodząc na poziom "przyrodzony" sami fachowcy od masażu tajskiego twierdzą, że nie jest zdrowy dla wszystkich.

Podsumowując: Nie cierpię wyszukiwania wszędzie zagrożeń duchowych, ale... nie jestem pewien, czy coś nie jest na rzeczy.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4459
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1150 times

Re: Masaż tajski

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2024-04-19, 19:08

Masaż tajski jest fizycznie niebezpieczny dla drobnych osób, to znaczy on jest raczej dla silnie zbudowanych mężczyzn. Moja babcia to miała w hotelu i prowadząca się dziwiła i dopytywała, czy naprawdę tego chce. Babcia nie wiedziała na czym to polega i przytaknęła, a później musiała krzyczeć, że ma przestać i coś jeszcze objaśniać, całe szczęście, że trochę zna angielski, bo masażystka nie mówiła po polsku, inaczej mogliby jej coś uszkodzić. Raczej więc bym się tym praktycznym problemem martwiła, bardziej materialnym niż duchowym.
Ostatnio zmieniony 2024-04-19, 19:09 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5434
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 864 times
Been thanked: 1425 times

Re: Masaż tajski

Post autor: abi » 2024-04-19, 19:32

ekhm...poszukałam zdjęć z takiego masażu i cieszę się że mi nie grozi :-o

Screenshot_20240419-193031~2.png
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1954
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 189 times
Been thanked: 272 times

Re: Masaż tajski

Post autor: Andy72 » 2024-04-19, 19:35

Po takim masażu grozi że trzeba będzie poruszać się na wózku, gdy kręgosłup nie wytrzyma
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Moby
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 13 wrz 2022
Has thanked: 22 times
Been thanked: 3 times

Re: Masaż tajski

Post autor: Moby » 2024-04-20, 11:39

Hmmm
Ja czasem proszę moją córkę (4 lata) o tai masaż ;) Relaksujący na bóle w krzyżu ;) Polecam!

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1164
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 469 times
Been thanked: 194 times

Re: Masaż tajski

Post autor: Pompieri » 2024-04-20, 12:08

Co sluzy jednemu, to szkodzi drugiemu.
Polecam najpierw konsultacje z ortopeda ... a pozniej podjecie okreslonych dzialan.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15027
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4232 times
Been thanked: 2964 times
Kontakt:

Re: Masaż tajski

Post autor: Dezerter » 2024-04-20, 12:44

Justynadb pisze: 2024-04-19, 12:09 Szczęść Boże
Otrzymałam w prezencie voucher na masaż tajski.
Zastanawiam się czy nie jest to zagrożenie duchowe.
Czy ktoś może mi pomóc?
Z Panem Bogiem
Masz sporo odpowiedzi
sprawa nie jest jednoznaczna, ale i nie jest jakoś bardzo niebezpieczna
nie znamy twojej kondycji ani duchowej, ani psychicznej, ani fizycznej
więc musisz sama zadecydować
ale fajnie by było jak byś napisała co zrobiłaś
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ