"Ateiści są ateistami bo chcą"

Rozmowy, które dotyczą osób niewierzących, osób które wątpią w istnienie Boga, którzy również mówią, że nie należy Bogu oddawać czci.
Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1176
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 67 times
Been thanked: 247 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: Efezjan » 2024-04-19, 21:08

CiekawaXO pisze: 2024-04-19, 11:10 Dlaczego nie? Nie ma głupich pytań.
Poszedłbyś do pedofila się spowiadać?
Ja nie.
Nie tylko to! Ludzie do nich dzieci prowadzają! I więcej: nawet ich bronią - w sensie nie dzieci, ale te biskupiny i księżyny, co nie umieją panować nad swoimi penisami! To dopiero moralna aberracja!
Nie wiem, dlaczego laicyzujemy się tak wolno. Przecież Irlandia była super- hiperkatolicka i się zlaicyzowała w tempie ekspresowym właśnie dlatego, że odkryto tam mnóstwo skandali seksualnych, działania magdalenek i tak dalej. Tam ludzie potrafili, u nas jakoś się to ślimaczy.

Tkwienie w instytucji, która nie nakłada kar na pedofilów, a jeśli już to robi, to są one śmieszne, to tak jakby tkwić w organizacji, która na sztandarach pisze o miłości, a gdzieś za kulisami dzieje się piekło. Wiem o tym piekle, wiem, że organizacja nie robi nic, żeby się oczyścić, to jest mi z nią nie po drodze i mówię: 'do niewidzenia'
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6339
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 882 times
Been thanked: 718 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: CiekawaXO » 2024-04-19, 21:12

Proces laicyzacji mnie nie kręci, kręci mnie ściganie przestępców, karanie pedofilów, wydalenie ze stanu kapłańskiego albo cokolwiek ale izolacja od dzieci, jawność, i tak dalej.
Uważam że tak się stanie, jestem o tym przekonana, są odważni księża i świeccy którzy na to naciskają, media, więc widzę światełko w tunelu.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1176
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 67 times
Been thanked: 247 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: Efezjan » 2024-04-19, 21:20

CiekawaXO pisze: 2024-04-19, 21:12 Proces laicyzacji mnie nie kręci, kręci mnie ściganie przestępców, karanie pedofilów, wydalenie ze stanu kapłańskiego albo cokolwiek ale izolacja od dzieci, jawność, i tak dalej.
Uważam że tak się stanie, jestem o tym przekonana, są odważni księża i świeccy którzy na to naciskają, media, więc widzę światełko w tunelu.
Tak, to prawda. Napisałem też dlaczego już nie mogę patrzeć na te butne, nalane twarze, na tych ludzi...
Wiesz, to też znamienne, że trzeba było działań dziennikarskich, żeby Kościół wreszcie zaczął coś z tym robić.
Sam z siebie nie zrobiłby nic. Mnie to właśnie najbardziej bulwersuje, że o złu, którego nie ma, mówią /vide tęczowe zarazy; ludzie, którzy naprawdę nikomu zła nie wyrządzają, a są tacy jacy są, bo geny, środowisko itd/; a o potwornym złu, które się u nich dzieje mówią niewiele albo przechodzą nad tym do porządku dziennego.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6339
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 882 times
Been thanked: 718 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: CiekawaXO » 2024-04-19, 21:28

Też uważam że nie wyrządzają. Nie wyrządzacie.
Co do mediów, jest to konieczne w KAŻDEJ komórce, która ma jakąś władzę, aby był medialny nacisk i ludzie się dowiedzieli. W szpitalach machlojki, w Rządzie, i w KK też mnie to nie dziwi wcale-patologie.
Tyle że wierni nie wykorzystują tego co rozpoczynają media: dalej są skłonni chodzić jak widać do księży pedofilów (czynnych)
się spowiadać, nie ma zadnego problemu, a to nakręca brak zmian.
Jacy nieodpowiedzialni katolicy, taki Kościoł. Jaki Kościoł, takie odchodzenie jak twoje. I się kręci.
Na szczęście idzie nowe pokolenie i ono NIE będzie tolerować takich rzeczy bez względu na wszystko.
Głużyński, Piórkowski, Strzelczyk, Hołownia który chce rozdział KK od PAństwa i wielu innych-będzie lepiej.
Ostatnio zmieniony 2024-04-19, 21:29 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19208
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2642 times
Been thanked: 4658 times
Kontakt:

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-04-19, 21:38

...i mordować dzieci. Serio, sukces...

A tak w ogóle, to widzę tu niestety nienawiść do konkretnej grupy. Zrób @Efezjan eksperyment, i napisz gdzieś na forum (nawet niekoniecznie żydowskim) tekst "nie mogę patrzeć na te butne, nalane twarze, na tych ludzi" zwracając go do jakiejś grupy: Żydów (a nawet rabinów...), homoseksualistów itd.
Takie szerzenie stereotypów... jesteście, Kochani, zwykłymi rasistami. Tyle, że teraz jest "moda" na księży, więc nienawidzicie księży. Strach pomyśleć, kogo byście nienawidzili żyjąc w latach 30-tych XX wieku w Berlinie...

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6339
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 882 times
Been thanked: 718 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: CiekawaXO » 2024-04-19, 21:51

Brednie.Pisać że nienawidzimy bo jest na to moda :))
Porównując że moglibyśmy iść za modą w Niemczech, i robić to co naziści.
Ty człowieku, zasługujesz na jawne ignorowanie.
Masz ignora.
Nie rozumiesz naszego pokolenia.
I na serio pisz sobie o mnie, do mnie, co chcesz. Nie odpiszę, bo nie przeczytam. EOT dla BREDNI.
Ostatnio zmieniony 2024-04-19, 21:54 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1176
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 67 times
Been thanked: 247 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: Efezjan » 2024-04-19, 21:52

Marek_Piotrowski pisze: 2024-04-19, 21:38 ...i mordować dzieci. Serio, sukces...

A tak w ogóle, to widzę tu niestety nienawiść do konkretnej grupy. Zrób @Efezjan eksperyment, i napisz gdzieś na forum (nawet niekoniecznie żydowskim) tekst "nie mogę patrzeć na te butne, nalane twarze, na tych ludzi" zwracając go do jakiejś grupy: Żydów (a nawet rabinów...), homoseksualistów itd.
Takie szerzenie stereotypów... jesteście, Kochani, zwykłymi rasistami. Tyle, że teraz jest "moda" na księży, więc nienawidzicie księży. Strach pomyśleć, kogo byście nienawidzili żyjąc w latach 30-tych XX wieku w Berlinie...
Tylko, że tu jest powód: krzywda dzieci. I nie można tej krzywdy bagatelizować. Zło należy wypalać gorącym żelazem, a nie przenosić do następnej parafii, gdzie ów delikwent będzie robił to samo albo obściskiwać się z nim - przypadek Degollado i JPII.
Nienawiść do Żydów była zupełnie bezsensowna, żyli sobie, pracowali, mieli swoje sklepy. Komuś to przeszkadzało?
Mnie księża ani biskupi nie grzaliby ani nie ziębili, gdyby robili, to co powinni robić, nie wtrącali się do spraw państwowych /jestem za modelem francuskim/, ale jak widzę, jak nauczają moralności, a sami jej nie przestrzegają... to mówię 'adieu'.

Dodano po 10 minutach 33 sekundach:
Pompieri pisze: 2024-04-19, 20:59 No coz ...
Proponuja Tobie rybe, Ty wybierasz stare osci, ryby nie tknawszy ...
Ateizm to najwieksze zludzenie ...
Rzeczywistość nie może być złudzeniem.
Przecież Boga nie dotkniesz, nie ma go tu, choć inni twierdzą, że jest.
Ale żeby był, musi być wykrywalny. A nie jest. Zatem go nie ma!
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19208
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2642 times
Been thanked: 4658 times
Kontakt:

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-04-19, 22:03

Tylko, że tu jest powód: krzywda dzieci.
Nie, nie ma powodu, by z tej przyczyny nienawidzić akurat księży, gdyż oni są rzadziej pedofilami niż przeciętni mężczyźni (statystycznie, na jedną osobę). Jakoś nie słyszałem podobnych słów o nauczycielach, którzy są 60 razy (!) częściej pedofilami niż księża.

Pewnie, że to straszliwy grzech. Ale robienie z tego stereotypu to jak mówienie o Żydach że roznoszą tyfus i oszukują w sklepie.
Ostatnio zmieniony 2024-04-19, 22:04 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6339
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 882 times
Been thanked: 718 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: CiekawaXO » 2024-04-19, 22:06

Nie no Efezjan, tak jak dzieci chyba gadać nie będziemy?
"Nie widzę czegoś, nie umiem udowodnić, to czegoś nie ma?"
Ostatnio zmieniony 2024-04-19, 22:12 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1176
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 67 times
Been thanked: 247 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: Efezjan » 2024-04-19, 22:08

Marek_Piotrowski pisze: 2024-04-19, 22:03
Tylko, że tu jest powód: krzywda dzieci.
Nie, nie ma powodu, by z tej przyczyny nienawidzić akurat księży, gdyż oni są rzadziej pedofilami niż przeciętni mężczyźni (statystycznie, na jedną osobę). Jakoś nie słyszałem podobnych słów o nauczycielach, którzy są 60 razy (!) częściej pedofilami niż księża.
Tylko, że różnica jest taka, że nauczyciela pedofila się zwalnia i nie może on uczyć dzieci.
A księdza się do nowej parafii przenosi.
A biskup, który pedofilii nie zgłaszał, dostaje jakże straszną karę niewyjeżdżania poza swoją diecezję i taką pokutę, że nazywanie jej pokutą jest kpiną. To nadal są święte krowy.

Marku, toć to twój były biskup, by daleko nie szukać, zwany Flaszką po jakże "strasznej karze" został sołtysem albo te daniele hodował, niby na ziemi przeznaczonej na cele religijne, a jak to wreszcie wyszło to kapliczkę postawił...
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1164
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 469 times
Been thanked: 194 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: Pompieri » 2024-04-19, 22:21

Efezjan ... swiete krowy to jak najbardziej antychrzescijankie krowy. Co nawyrabiali ateisci do tej pory ( nie tylko w Polsce, nie tylko w Europie ... ) jest poklosiem niewiary i negacji Boga.
Tak samo zdarzaja sie antyjezusowi duchowni - ale oni sa poklosiem osobistej niewiary, a nie nauki Kosciola.
Czy nie potrafisz tego rozroznic ( typowa "ateistyczna demencja " ), czy swiadomie nie chcesz tego dostrzec - bo tak wygodniej swoj grzech, nieprawosc czy falsz usprawiedliwic - to wie Bog i Ty.
A nami nie manipuluj.
Ostatnio zmieniony 2024-04-19, 22:21 przez Pompieri, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1176
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 67 times
Been thanked: 247 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: Efezjan » 2024-04-19, 23:14

Pompieri pisze: 2024-04-19, 22:21 Efezjan ... swiete krowy to jak najbardziej antychrzescijankie krowy. Co nawyrabiali ateisci do tej pory ( nie tylko w Polsce, nie tylko w Europie ... ) jest poklosiem niewiary i negacji Boga.
Tak samo zdarzaja sie antyjezusowi duchowni - ale oni sa poklosiem osobistej niewiary, a nie nauki Kosciola.
Czy nie potrafisz tego rozroznic ( typowa "ateistyczna demencja " ), czy swiadomie nie chcesz tego dostrzec - bo tak wygodniej swoj grzech, nieprawosc czy falsz usprawiedliwic - to wie Bog i Ty.
A nami nie manipuluj.
Odróżnić potrafię, ale nie akceptuję. Po prostu!

Dodano po 4 minutach 59 sekundach:
CiekawaXO pisze: 2024-04-19, 22:06 Nie no Efezjan, tak jak dzieci chyba gadać nie będziemy?
"Nie widzę czegoś, nie umiem udowodnić, to czegoś nie ma?"
Dlaczego jak dzieci? Nie tyle nie widzę, co nie jestem w stanie wykryć. Boga żadne przyrządy nie potrafią wykryć, zatem go nie ma. Krasnoludków też żadne przyrządy wykryć nie potrafią i też wiemy, że ich nie ma.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1164
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 469 times
Been thanked: 194 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: Pompieri » 2024-04-19, 23:31

Nie akceptujesz czy wyszukujesz jednostronnie?

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1176
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 67 times
Been thanked: 247 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: Efezjan » 2024-04-19, 23:34

Pompieri pisze: 2024-04-19, 23:31 Nie akceptujesz czy wyszukujesz jednostronnie?
Szukam i nie widzę:
ani we wszechświecie, ani pod mikroskopem, ani w akceleratorze cząstek.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3495
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 368 times

Re: "Ateiści są ateistami bo chcą"

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-04-20, 05:56

CiekawaXO pisze: 2024-04-19, 21:28 Też uważam że nie wyrządzają. Nie wyrządzacie.
Co do mediów, jest to konieczne w KAŻDEJ komórce, która ma jakąś władzę, aby był medialny nacisk i ludzie się dowiedzieli. W szpitalach machlojki, w Rządzie, i w KK też mnie to nie dziwi wcale-patologie.
Tyle że wierni nie wykorzystują tego co rozpoczynają media: dalej są skłonni chodzić jak widać do księży pedofilów (czynnych)
się spowiadać, nie ma zadnego problemu, a to nakręca brak zmian.
Jacy nieodpowiedzialni katolicy, taki Kościoł. Jaki Kościoł, takie odchodzenie jak twoje. I się kręci.
Na szczęście idzie nowe pokolenie i ono NIE będzie tolerować takich rzeczy bez względu na wszystko.
Głużyński, Piórkowski, Strzelczyk, Hołownia który chce rozdział KK od PAństwa i wielu innych-będzie lepiej.
Ksiądz pedofil z racji urzędu i sakramentu ważnie sprawuje posługę.
To sobie robi krzywdę skazując się na nawet piekło krzywdząc potwornie najmniejszych.

Dodano po 16 minutach 44 sekundach:
Efezjan pisze: 2024-04-19, 23:34
Pompieri pisze: 2024-04-19, 23:31 Nie akceptujesz czy wyszukujesz jednostronnie?
Szukam i nie widzę:
ani we wszechświecie, ani pod mikroskopem, ani w akceleratorze cząstek.
Błędne założenia.
Po pierwsze bierzesz dowody naukowe gdzie z wniosków naukowych próbujesz wyjaśnić istnienie w zakresie metafizyki.
To tak jakbyś na podstawie wyniku zaistnienia egzotermicznej reakcji wody wylewanej do kwasu próbował uzyskać info czy zona cię kocha.
Nie lepiej sprawdzić patrząc czy stara się rosół doprawić?
Sam to ocen.

Po drugie to nie do nas powinieneś adresować pytanie. Tylko do Niego.

Co mnie przekonuje?Choćby teoria rzadkiej Ziemi I dowody na jia Drugie to to że jak mamy zaćmienie słońca to nasz satelita idealnie zasłania słoneczko . Nie znam przypadku innych .To dość rzadkie zjawisko Trzecie to sama astrofizyka a ściślej budowa naszego układu słonecznego ...No jest tak specyficzny tak różni się budowai od innych Jakby coś chciało by tak wyglądał. Taki inkubatorCzwarte to ze na naszej planecie odkrywamy wszystko co nam jest potrzebne do rozwoju.Jakbysmy weszli do spiżarni i magazynu tylko bez spisu tak żebyśmy mogli trochę się nastawać grzebiąc po szufladach i regałach we współpracy ze sobą.

To tak na szybko
O metafizyce jeszcze nie ma potrzeby gadać jeszcze

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateizm, agnostycyzm, deizm”