Być może i ewolucja jest prawdziwa ale...

ODPOWIEDZ
Przeemek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 670
Rejestracja: 11 maja 2022
Wyznanie: Protestantyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Być może i ewolucja jest prawdziwa ale...

Post autor: Przeemek » 2024-04-22, 12:29

Pompieri pisze: 2024-04-22, 11:18 Oczywiscie Przeemku dales tylko czesc odpowiedzi w sprawie darwinizmu ( w ramach ewolucjonizmu ) , ale Marek dal pelna odpowiedz.
Którą? Wskaż tą pełną odpowiedź? I wykaż dlaczego jest "pełna"? Bo chyba jak na ironię, ja jej nie dostrzegam.
Pompieri pisze: 2024-04-22, 11:18 A ja przypuszczam ( po przebiegu dyskusji ) , ze zaskakuja Ciebie czesto odpowiedzi i szukasz w kontrze szybko czegos, co brzmialoby rownie madrze, a nie wykazalo, ze wyszedles na glupka stawiajac wczesniej jakies kategoryczne twierdzenia nie majace oparcia w rzeczywistosci.
Przepraszam, ale taki masz trend w wypowiedziach.
Przypuszczenia każdy może mieć, ale w dyskusji liczą się argumenty oparte na faktach.
Chcesz coś wykazać, to uzasadnij faktami, albo jakimiś źródłami i wyjaśnij. I ja bym uważał na twoim miejscu na kogo się powołujesz..... lepiej chyba odpowiadać za siebie, nie?

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1195
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 473 times
Been thanked: 197 times

Re: Być może i ewolucja jest prawdziwa ale...

Post autor: Pompieri » 2024-04-22, 12:34

Przeemku - znow mydlisz oczy.
Wypowiedzialem sie o modelu dyskusji, jaki prowadzisz, a nie o argumentach.
Spostrzeglem, ze jesli wykaze sie blad w Twych twierdzeniach, wycofujesz je i szukasz takiego sposobu omowienia, zeby udawac, iz nic takiego ni glosiles, co bylo bledem - wprost przeciwnie, uciekasz w dyskusji do przodu i wspoldyskutantom zarzucasz to, czego owi dyskutanci nie powiedzieli.
Krecisz i orzestawiasz akcenty i udajesz , ze stawiasz argumenty. ITD,ITP

Przeemek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 670
Rejestracja: 11 maja 2022
Wyznanie: Protestantyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Być może i ewolucja jest prawdziwa ale...

Post autor: Przeemek » 2024-04-22, 12:38

Pompieri pisze: 2024-04-22, 12:34 Przeemku - znow mydlisz oczy.
Wypowiedzialem sie o modelu dyskusji, jaki prowadzisz, a nie o argumentach.
Spostrzeglem, ze jesli wykaze sie blad w Twych twierdzeniach, wycofujesz je i szukasz takiego sposobu omowienia, zeby udawac, iz nic takiego ni glosiles, co bylo bledem - wprost przeciwnie, uciekasz w dyskusji do przodu i wspoldyskutantom zarzucasz to, czego owi dyskutanci nie powiedzieli.
Krecisz i orzestawiasz akcenty i udajesz , ze stawiasz argumenty. ITD,ITP
Dziekuję za ten profil psychologiczny i moją ocenę, przyda mi się, chociaż ja bym się tak nie rozkręcał, bo to nie ten wątek. O Przeemku załóż inny.
A teraz pokaż mi, jaki błąd?
I kiedy zaczniesz być merytoryczny w kwestii tematu wątku? Tak na poważnie?
Ostatnio zmieniony 2024-04-22, 12:41 przez Przeemek, łącznie zmieniany 2 razy.

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1195
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 473 times
Been thanked: 197 times

Re: Być może i ewolucja jest prawdziwa ale...

Post autor: Pompieri » 2024-04-22, 12:41

Jestem merytoryczny. Nie sypie piasku. Juz kilka razy wszystko co bylo do napisania napisalem. Nie udawaj, ze nie bylo nic ode mnie.

Przeemek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 670
Rejestracja: 11 maja 2022
Wyznanie: Protestantyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Być może i ewolucja jest prawdziwa ale...

Post autor: Przeemek » 2024-04-22, 12:48

Pompieri pisze: 2024-04-22, 12:41 Jestem merytoryczny. Nie sypie piasku. Juz kilka razy wszystko co bylo do napisania napisalem. Nie udawaj, ze nie bylo nic ode mnie.
A gdzie odpowiedź:
"Którą? Wskaż tą pełną odpowiedź? I wykaż dlaczego jest "pełna"? Bo chyba jak na ironię, ja jej nie dostrzegam.".

Czy na prawdę jest tak trudno napisać kilka rzeczowych argumentów(naukowych), kiedy jest się o czymś przekonanym? Co to ma być: "Teoria Darwina jest prawdziwa" Albo "koncepcje zostały obalone". To ma być dyskusja merytoryczna? Czy kółko opiniotwórcze?

A jak napiszę, że "Teoria Darwina nie jest prawdziwa", to już po dyskusji, przekonałem Ciebie?

Jak już wszedłeś w dyskusję i wyraziłeś kilka opinii, to je teraz uzasadnij...... chyba, że mają być tylko opiniami. Ale nie pisz wtedy, że jesteś merytoryczny.
Ostatnio zmieniony 2024-04-22, 12:50 przez Przeemek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19235
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 4665 times
Kontakt:

Re: Być może i ewolucja jest prawdziwa ale...

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-04-22, 12:58

Im większe głupstwa piszesz, tym więcej mówisz o nich, że je "udowodniłeś" ;)

Przeemek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 670
Rejestracja: 11 maja 2022
Wyznanie: Protestantyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Być może i ewolucja jest prawdziwa ale...

Post autor: Przeemek » 2024-04-22, 13:13

Marek_Piotrowski pisze: 2024-04-22, 12:58 Im większe głupstwa piszesz, tym więcej mówisz o nich, że je "udowodniłeś" ;)
A od twioch idiotyzmów i skrajnych uprzedzeń, wygoniłeś prawdziwą i zdrową naukę z tego wątku, jakim były rzeczowe argumenty np. Faraona.
Może o to Ci chodzi, otoczyć się towarzystem wzajemnej adoracji, aby nikt już nie musiał kwestionować twoich banialuków i bałwaniarstwa.

Psujesz to forum strasznie, nie da się z tobą duskutować - jak małe dziecko, ostatni zdanie, byle tylko zagrać na emocjach. A przecież każdy wie, że forum jest od dyskutowania, bo dyskusje pozwalają na wymianę różnych perspektyw, co może prowadzić do głębszego zrozumienia tematu oraz do kwestionowania i ewentualnego modyfikowania własnych przekonań. Że to tylko dzięki dyskusji można rozwijać poglądy i krytycznie oceniać swoje...... zatrzymałeś się w tym rozwoju i chcesz innych w tym zatrzymać...... na szczęście, nie wszyscy się na to nabiorą.
Ostatnio zmieniony 2024-04-22, 13:14 przez Przeemek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19235
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 4665 times
Kontakt:

Re: Być może i ewolucja jest prawdziwa ale...

Post autor: Marek_Piotrowski » 2024-04-22, 13:34

Przeemek pisze: 2024-04-22, 13:13 A od twioch idiotyzmów i skrajnych uprzedzeń, wygoniłeś prawdziwą i zdrową naukę z tego wątku
o 10 tysiąco letniej Ziemi i strrrrasznym spisku naukowców? ;)
jakim były rzeczowe argumenty np. Faraona.
O którym pisałeś "praktyk - genetyk"? ;)

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1195
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 473 times
Been thanked: 197 times

Re: Być może i ewolucja jest prawdziwa ale...

Post autor: Pompieri » 2024-04-22, 17:53

Przeemek - jalowa dysputa . Na tym koniec.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1176
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 67 times
Been thanked: 247 times

Re: Być może i ewolucja jest prawdziwa ale...

Post autor: Efezjan » 2024-04-22, 17:56

Przeemek pisze: 2024-04-22, 12:48
Pompieri pisze: 2024-04-22, 12:41 Jestem merytoryczny. Nie sypie piasku. Juz kilka razy wszystko co bylo do napisania napisalem. Nie udawaj, ze nie bylo nic ode mnie.
A gdzie odpowiedź:
"Którą? Wskaż tą pełną odpowiedź? I wykaż dlaczego jest "pełna"? Bo chyba jak na ironię, ja jej nie dostrzegam.".

Czy na prawdę jest tak trudno napisać kilka rzeczowych argumentów(naukowych), kiedy jest się o czymś przekonanym? Co to ma być: "Teoria Darwina jest prawdziwa" Albo "koncepcje zostały obalone". To ma być dyskusja merytoryczna? Czy kółko opiniotwórcze?

A jak napiszę, że "Teoria Darwina nie jest prawdziwa", to już po dyskusji, przekonałem Ciebie?

Jak już wszedłeś w dyskusję i wyraziłeś kilka opinii, to je teraz uzasadnij...... chyba, że mają być tylko opiniami. Ale nie pisz wtedy, że jesteś merytoryczny.
Nie zadawaj trudnych pytań, a tym bardziej prostych, bo Cię uznają za gimboateistę i dopiero będzie.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

marcin
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 713
Rejestracja: 3 lut 2024
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 112 times
Been thanked: 68 times

Re: Być może i ewolucja jest prawdziwa ale...

Post autor: marcin » 2024-04-22, 18:15

Pompieri pisze: 2024-04-22, 11:18 Oczywiscie Przeemku dales tylko czesc odpowiedzi w sprawie darwinizmu ( w ramach ewolucjonizmu ) , ale Marek dal pelna odpowiedz.
A ja przypuszczam ( po przebiegu dyskusji ) , ze zaskakuja Ciebie czesto odpowiedzi i szukasz w kontrze szybko czegos, co brzmialoby rownie madrze, a nie wykazalo, ze wyszedles na glupka stawiajac wczesniej jakies kategoryczne twierdzenia nie majace oparcia w rzeczywistosci.
Przepraszam, ale taki masz trend w wypowiedziach.

Dodano po 1 minucie 58 sekundach:
Marcinie, marcinie ... :D
O jakiej pelnej odpowiedzi Marka piszesz, bo to co napisal we wpisie przed twoim to takie klepanie by klepac bez zadnego konkretu. Dokladniejsze wyjasnienia potrafia dac dzieciaki z podstawowki, bo potrafia lepiej szukac w internecie. :))
Ostatnio zmieniony 2024-04-22, 18:21 przez marcin, łącznie zmieniany 1 raz.

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1195
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 473 times
Been thanked: 197 times

Re: Być może i ewolucja jest prawdziwa ale...

Post autor: Pompieri » 2024-04-22, 18:19

Ktore dzieciaki i ktore klepanie?

marcin
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 713
Rejestracja: 3 lut 2024
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 112 times
Been thanked: 68 times

Re: Być może i ewolucja jest prawdziwa ale...

Post autor: marcin » 2024-04-22, 18:25

W zadnym z tych istniejacych tematow o ewolucji, ani ty ani Marek nie podaliscie zadnego konkretu, a jedynie demagogie udajaca uczone wypowiedzi.
Dokladnie jak Nikodem Dyzma.
I z kim tu dyskutowac.

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1195
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 473 times
Been thanked: 197 times

Re: Być może i ewolucja jest prawdziwa ale...

Post autor: Pompieri » 2024-04-22, 18:44

Z Toba.


ODPOWIEDZ