Szczęść Boże

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Przem2k1
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2024
Lokalizacja: Opoczno
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Szczęść Boże

Post autor: Przem2k1 » 2024-04-26, 23:30

Ponieważ nie potrafię oprzeć się pokusie lenistwa swoje przywitanie skopiuję z mojego pierwszego postu z innego forum :)

Jestem Przemek. Mam 22 lata, pochodze z małej miejscowości w Łódzkiem.
Kiedyś byłem mega religijny. Bałem się nadepnąć mrowki... Bo to przecież niezgodne z V przykazaniem!! Chcialem zostac papiezem..! Kryzys wiary nastąpił w gimnazjum. Niemalże siłą zaciągnięty zostałem do bierzmowania. Obiecałem sobie, że nigdy już nie uklęknę...
A obecnie jak to wygląda? Chyba nadal nie wierzę w Boga, chociaż czytam Biblię, słucham homilii. Byłem parę razy na mszy, ba!, byłem nawet u świadków Jehowy.
Doskwiera mi straszna samotność - mam tylko 3 znajomych, do tego internetowych. Od 5 lat lecze się na schizofrenię. W szpitalu byłem dwukrotnie, raz w pasach bezpieczeństwa...
Marzę o tym, żeby mieć odwagę całe życie zawierzyć Bogu...
73932310 - to mój numer GG. napisz, jeśli chcesz pogadać, niekoniecznie tylko o Bogu ;)

Awatar użytkownika
Jordan
Gaduła
Gaduła
Posty: 892
Rejestracja: 25 wrz 2016
Ostrzeżenia: 1
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 60 times
Been thanked: 53 times
Kontakt:

Re: Szczęść Boże

Post autor: Jordan » 2024-04-27, 07:08

:) Witaj Przemku!
Przem2k1 pisze: 2024-04-26, 23:30 Doskwiera mi straszna samotność - mam tylko 3 znajomych, do tego internetowych.
Masz okazję to grono powiększyć... Ale tak na dłużej, to by się przydała osoba na żywo obecna; czy myślałeś, aby poszukać życiowej partnerki - choćby poprzez portale randkowe w internecie? [znam jeden taki, ale wybór jest większy]
A ten, który poświadcza o prawdziwości przesłania tej księgi, przypomina, że Jezus powiedział:
— Pamiętaj, że nadejdę niespodziewanie!
Niech już to nastąpi, PANIE nasz, Jezu! Przybądź jak najprędzej.

Ap 22:20 NPD

Awatar użytkownika
Przem2k1
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2024
Lokalizacja: Opoczno
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Szczęść Boże

Post autor: Przem2k1 » 2024-04-27, 12:05

ogrom czasu znalezienie dziewczyny było moim zycowym celem. Korzystam z dwóch portali randkowych, do tego z GG

Awatar użytkownika
Piotr55
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 262
Rejestracja: 23 kwie 2024
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: pod Otwockiem
Wyznanie: Deista
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Re: Szczęść Boże

Post autor: Piotr55 » 2024-04-27, 14:36

Mam podobnie, ale trochę inaczej. Do bierzmowania nie doszedłem, długo potem w nic nie wierzyłem, teraz już wierzę, że jest coś więcej, Stwórca, Inteligentny Projekt, ale w nic innego.
Też czytuję Biblię, sporo pamiętam z nauki religii.
Tutaj szukam jakiejś myśli, argumentacji, która może mogłaby przywrócić mi wiarę choć częściowo.
Niepojęty, nie zmierzony, światy stworzyłeś

Awatar użytkownika
Jordan
Gaduła
Gaduła
Posty: 892
Rejestracja: 25 wrz 2016
Ostrzeżenia: 1
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 60 times
Been thanked: 53 times
Kontakt:

Re: Szczęść Boże

Post autor: Jordan » 2024-04-27, 16:49

Piotr55 pisze: 2024-04-27, 14:36 Do bierzmowania nie doszedłem, długo potem w nic nie wierzyłem, teraz już wierzę, że jest coś więcej, Stwórca, Inteligentny Projekt, ale w nic innego.
Byłoby dobrze, gdybyś "poszedł za ciosem" i uznał też coś więcej: np. to, że jest Zbawiciel, którego potrzebujesz!
A ten, który poświadcza o prawdziwości przesłania tej księgi, przypomina, że Jezus powiedział:
— Pamiętaj, że nadejdę niespodziewanie!
Niech już to nastąpi, PANIE nasz, Jezu! Przybądź jak najprędzej.

Ap 22:20 NPD

Awatar użytkownika
Piotr55
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 262
Rejestracja: 23 kwie 2024
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: pod Otwockiem
Wyznanie: Deista
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Re: Szczęść Boże

Post autor: Piotr55 » 2024-04-27, 18:45

Byłoby. I z pewnością bym chciał. W moim wieku trochę jednak zazdroszczę wam, wierzącym "zaopiekowania".
Niepojęty, nie zmierzony, światy stworzyłeś

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5485
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 872 times
Been thanked: 1438 times

Re: Szczęść Boże

Post autor: abi » 2024-04-27, 18:52

Jordan pisze: 2024-04-27, 07:08 :) Witaj Przemku!
Przem2k1 pisze: 2024-04-26, 23:30 Doskwiera mi straszna samotność - mam tylko 3 znajomych, do tego internetowych.
Masz okazję to grono powiększyć... Ale tak na dłużej, to by się przydała osoba na żywo obecna; czy myślałeś, aby poszukać życiowej partnerki - choćby poprzez portale randkowe w internecie? [znam jeden taki, ale wybór jest większy]
dla mnie jest to rada typu - nie mam chleba,
to jedz ciastka
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1433
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 560 times
Been thanked: 799 times

Re: Szczęść Boże

Post autor: AdamS. » 2024-04-27, 20:54

Przem2k1 pisze: 2024-04-26, 23:30 Doskwiera mi straszna samotność - mam tylko 3 znajomych, do tego internetowych. Od 5 lat lecze się na schizofrenię. W szpitalu byłem dwukrotnie, raz w pasach bezpieczeństwa... Marzę o tym, żeby mieć odwagę całe życie zawierzyć Bogu...
Witaj Przemku! Masz piękne marzenie - a wobec dotychczasowej Twojej drogi widać, że autentycznie poszukujesz. Przy chorobie nie jest to łatwe. Na początek ważne jest farmakologiczne uregulowanie psychiki, bo to choroba jak każda inna (mam nadzieję, że masz bieżący kontakt z lekarzem?) - dopiero w następnej kolejności jest normowanie międzyludzkich relacji. Natomiast kwestie duchowe zawsze są poza wszelką kolejnością. :)

Zawierz się Jezusowi - tak autentycznie, duchowo. Wiem, że klimat bierzmowania nie zawsze temu sprzyja, stąd rodzi się czasem bunt - ale to jest właśnie ta zewnętrzna strona zawierzenia. Przyznam się, że sam przyjąłem ten sakrament prawie bez świadomości. To jednak nie niweczy jego wagi - ufam, że Ktoś mnie w tym wszystkim prowadził, skoro po jakimś czasie mogłem już w pełni świadomie odkryć Chrystusa. Wierzę, że i Ty Go odkryjesz. Będę się o to modlił, drogi Bracie. Mocno Cię ściskam!

ODPOWIEDZ