Kolejne nawrócenie

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krz30
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 656
Rejestracja: 16 wrz 2021
Has thanked: 165 times
Been thanked: 174 times

Kolejne nawrócenie

Post autor: krz30 » 2023-06-08, 08:52

Dziś Boże Ciało. Od czasu Wielkanocy nie byłem u spowiedzi. Postanowiłem, że dziś jest tem dzień. Dotarło do mnie, ile pokrętnych wymówek znajdowałem, aby tylko nie żyć życiem chrześcijańskim. Ile wydumanych problemów, ile sprzeczności podsuwanych przez złego. Niebywałe. :) Postanowienie mam jedno konkretne - codzienna modlitwa wieczorna rachunkiem sumienia. No i do przodu!
~Krzysztof

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15118
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4253 times
Been thanked: 2982 times
Kontakt:

Re: Kolejne nawrócenie

Post autor: Dezerter » 2023-06-08, 22:47

Pięknie
tylko w tym wieczornym rachunku sumienia nie zapomnij zacząć od uwielbienia i podziękowania za to co się wydarzyło a później, płynnie możesz przejść do przepraszania za to co się nie udało
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
krz30
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 656
Rejestracja: 16 wrz 2021
Has thanked: 165 times
Been thanked: 174 times

Re: Kolejne nawrócenie

Post autor: krz30 » 2024-04-27, 14:41

Historia lubi zataczać koło.

Wczoraj byłem u spowiedzi po nie tak długim czasie od poprzedniej, bo po ok. 1 miesiącu. Ale ten miesiąc "pomiędzy" to była prawdziwa wojna podjazdowa ze strony złego, i muszę przyznać, że wiele bitew przegrałem. Zły podsuwał mi już nawet taką narrację, że ten Bóg to jednak wymysł jest, że to adaptacyjny mechanizm umysłu, że de facto nie ma w Nim prawdy. Jednak za sprawą Bożej łaski wróciłem na właściwą drogę.

W tym wszystkim naszła mnie teraz taka myśl, że cokolwiek by się nie działo, jakkolwiek daleko bym nie odszedł, to On mnie sprowadzi do siebie. Dziwne uczucie tej myśli towarzyszy... taka ufność i spokój.

Bo chodzi o to, że ja wcale nie chciałem zgrzeszyć. Nie chciałem tak dać się podejść Złemu. Jednak uległem. Potem już tylko zbierałem gorzkie owoce swojego upadku. Ale to wszystko... po prostu niewiele znaczy wobec miłości Boga.

Piszę to, aby móc sobie o tym przypomnieć, jeśli zaszłaby taka potrzeba. A może komuś też to pomoże.

Z Bogiem :)
~Krzysztof

Awatar użytkownika
Piotr55
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 268
Rejestracja: 23 kwie 2024
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: pod Otwockiem
Wyznanie: Deista
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Re: Kolejne nawrócenie

Post autor: Piotr55 » 2024-04-28, 09:10

"Zły podsuwał narrację" piszesz. Czy to nie trochę unik? Wszystko co złe, niewygodne, to ode złego?
A może po prostu umysł twój sam szuka prawdy? Jak czyni to stale, nawet gdy o tym nie wiesz, gdy tego nie chcesz, gdy śpisz.
Tak ma ewolucyjnie, byś przetrwał. Ewolucyjnie, bo tak chciał i zaprojektował On.
I co by On teraz powiedział, gdyby w ogóle coś wiedział o tobie i twych dylematach?
Że jego główny zamysł, twój rozwój pokrętnie, dla swej wygody mentalnej objaśniasz narracjami złego?
Niepojęty, nie zmierzony, światy stworzyłeś

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13892
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2222 times

Re: Kolejne nawrócenie

Post autor: sądzony » 2024-04-28, 09:17

krz30 pisze: 2024-04-27, 14:41 Zły podsuwał mi już nawet taką narrację, że ten Bóg to jednak wymysł jest, że to adaptacyjny mechanizm umysłu, że de facto nie ma w Nim prawdy.
Również spotykałem się z taką u siebie narracją. Mechanizm adaptacyjny, ucieczkowy, chorobowy.
Zły jest od nas mądrzejszy, a zatem nie damy mu rady rozumem.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Piotr55
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 268
Rejestracja: 23 kwie 2024
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: pod Otwockiem
Wyznanie: Deista
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Re: Kolejne nawrócenie

Post autor: Piotr55 » 2024-04-28, 09:23

No cóż. Zły od nas mądrzejszy, bo tak chciał i postanowił Bóg.(...) zaczynasz przeginać - Dezerter
Ostatnio zmieniony 2024-04-28, 11:56 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Niepojęty, nie zmierzony, światy stworzyłeś

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13892
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2222 times

Re: Kolejne nawrócenie

Post autor: sądzony » 2024-04-28, 09:56

Piotr55 pisze: 2024-04-28, 09:23 Ufajmy Mu.
Chwała Panu.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
krz30
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 656
Rejestracja: 16 wrz 2021
Has thanked: 165 times
Been thanked: 174 times

Re: Kolejne nawrócenie

Post autor: krz30 » 2024-04-28, 10:19

Piotr55 pisze: 2024-04-28, 09:10 "Zły podsuwał narrację" piszesz. Czy to nie trochę unik? Wszystko co złe, niewygodne, to ode złego?
A może po prostu umysł twój sam szuka prawdy? Jak czyni to stale, nawet gdy o tym nie wiesz, gdy tego nie chcesz, gdy śpisz.
Tak ma ewolucyjnie, byś przetrwał. Ewolucyjnie, bo tak chciał i zaprojektował On.
I co by On teraz powiedział, gdyby w ogóle coś wiedział o tobie i twych dylematach?
Że jego główny zamysł, twój rozwój pokrętnie, dla swej wygody mentalnej objaśniasz narracjami złego?
Oczywiście, mogły to być moje własne myśli. Tego nie wiem. Ale narracja pojawiła się na skutek grzechu i z jego powodu była całkiem przekonująca. To było takie samousprawiedliwienie i samorozgrzeszenie. Droga donikąd.
~Krzysztof

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13892
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2222 times

Re: Kolejne nawrócenie

Post autor: sądzony » 2024-04-28, 10:41

Abstrahując, hipotetycznie, nawet jeżeli Zły nie istnieje, zło powstaje w naszych własnych uczuciach i myślach, a zatem warto się im przyglądać.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Piotr55
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 268
Rejestracja: 23 kwie 2024
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: pod Otwockiem
Wyznanie: Deista
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Re: Kolejne nawrócenie

Post autor: Piotr55 » 2024-04-28, 11:46

Niewiarygodność , ewentualna oczywiście, nauk KK nie byłaby złem, a jedynie faktem. Jak niepasująca nam pogoda.
Niepojęty, nie zmierzony, światy stworzyłeś

Pompieri
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1302
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 492 times
Been thanked: 207 times

Re: Kolejne nawrócenie

Post autor: Pompieri » 2024-04-28, 20:27

Niewiarygodnosc Twoich wypowiedzi Piotrze wskazuje, ze Twoim celem pobytu tutaj jest trolowanie ... jak niepasujacy krawat do garnituru.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”