Spowiedź generalna

Rozmowa na wątki dotyczące świata technologi.
ODPOWIEDZ
Grzegorz 1974
Przybysz
Przybysz
Has thanked: 3 times

Spowiedź generalna

Post autor: Grzegorz 1974 » 2024-07-08, 21:47

Szczęść Boże
Zacząłem przygotowywać się do spowiedzi z całego życia,
Czytałem relacje księży którzy mówili żeby nazywać grzechy w skrócie ponieważ Pan Bóg wie co zrobiliśmy
Ja na przykład chciałbym omówić
Kilka grzechów szczegółowo a ksiądz który o tym pisał mówił żeby nie pisać bardzo długich list że szczegółami
Mam również problem z nazywaniem co nie których grzehów
np.kiedy byłem dzieckiem lub nastolatkiem (nie pamiętam dokładnie)Ojciec kazał nam topic psy, bardzo to przeżywałem
I co mam powiedzieć na spowiedzi że zabijałem?
To tylko jeden przykład,a takich jest wiele

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 310 times
Been thanked: 335 times

Re: Spowiedź generalna

Post autor: Arek » 2024-07-08, 22:13

Jeśli jest potrzeba takiej spowiedzi to bardzo dobrze, że się na nią decydujesz. To jest pierwszy krok, by naprawiać co się zepsuło. Życie w prawdzie nas wyzwala od lęków i pozwala na przygodę w relacji z Panem Bogiem. Jeśli szczerze i z gorliwym żalem będziesz pokutował za wszystko co uczyniłeś, a potem przez życie ku doskonałości - to zbawienie będzie w zasięgu. Życzę wiary i ufności, że w Twojej słabości Pan Bóg będzie mógł Swoją Mocą pomóc Ci w drodze, abyś krzyż swój brał i kroczył za Chrystusem. Wszystkiego dobrego.
Mi właśnie mija 3,5 roku od generalnej spowiedzi. Czy jest łatwo. Trudności są i to nieraz bardzo duże. Ale z Panem Bogiem wszystko można wytrzymać.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Has thanked: 4487 times
Been thanked: 3098 times
Kontakt:

Re: Spowiedź generalna

Post autor: Dezerter » 2024-07-08, 22:36

Ważny krok przed tobą
przygotuj się dobrze
nazywaj grzechy normalnie i mów szczerze, krótko, konkretnie i prosto (jeśli ksiądz będzie chciał czegoś dopytać to dopyta)
Bóg wszystko wie, więc najważniejsze być szczerym i stanąć w prawdzie z samym sobą
Kolejną ważną sprawą jest skrucha, mocne postanowienie poprawy (akt woli) i wzbudzenie żalu za grzechy.
Po odejściu z konfesjonału zacznij nowe życie w wolności dziecka Bożego :)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputery, Internet i technologie ”