krytyka Karola Fjałkowskiego

ODPOWIEDZ
krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 913
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 169 times
Been thanked: 224 times

krytyka Karola Fjałkowskiego

Post autor: krystian.zawistowski » 2021-07-15, 14:13

Fjałkowski to ekschrześcijanin i apologeta antychrześcijański który się ostatnio sporo udziela w internetach i mówi wiele pozornie sensownych rzeczy.

Niżej wartościowy filmik na jego temat, polecam jak ktoś lubi tematy około filozofii

https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

orzeszku

Re: krytyka Karola Fjałkowskiego

Post autor: orzeszku » 2021-07-15, 15:17

Ostatnio widziałam wiele filmików kontrujących tego człowieka. Ks. Bańka z kanału Szkoły Akwinaty też chyba z kilka filmików na jego temat popełnił, ale nie wiem jakiej jakości są owe filmy, więc nie będę tu wrzucać :P

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Gaduła
Gaduła
Posty: 959
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 232 times
Been thanked: 200 times

Re: krytyka Karola Fjałkowskiego

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-07-20, 20:13

A kto to jest? Tj.: co zrobił, że o nim rozmawiamy?
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

CMK

Re: krytyka Karola Fjałkowskiego

Post autor: CMK » 2021-07-20, 22:52

Plecie ow androny, kreujac sie na wielkiego filozofa.

Ave Miriam

Re: krytyka Karola Fjałkowskiego

Post autor: Ave Miriam » 2021-07-21, 00:20

CMK pisze: 2021-07-20, 22:52 Plecie ow androny, kreujac sie na wielkiego filozofa.
Czyżby to wilk w owczej skórze, zainstalowany na tym forum?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7335
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 711 times

Re: krytyka Karola Fjałkowskiego

Post autor: Jozek » 2021-07-21, 00:28

Zastanawiam sie czy w ogole ktokolwiek rozumie cos z tego nagrania i o co rzeczywiscie chodzi z tym Fijalkowskim, bo z tych fragmentow jego wypowiedzi po prostu nic nie wynika, a takie dlugie sa komentarze do tych jego wypowiedzi skracanych do kilku slow i natychmiast komentowanych przez autora nagrania.
Dla mnie to samo to nagranie to bezsens o czyims bezsensie.
Gdyby autor tego nagrania przedstawil calosc wypowiedzi tego Fijalkowskiego, a pozniej komentowal poszczegolne fragmenty wypowiedzi, to mialo by to jakis sens, a tak to wyglada to jak krytyka czegos czego nikt nie zna i nierozumie.
Zreszta, mi nie potrzeba znac czyichkolwiek podladow i wypowiedzi na czyjekolwiek poglady, a to nagranie jest jak proba zainteresowania publiki tym co niby tewierdzi ten Fijalkowski.
Innaczej mowiac, to ten autow nagrania stwarza zainteresowanie wypowiedziami Fijalkowskiego, ktorego krytykuje. Totalny bezsens krytyki.
W summie to tym nagraniem robi reklame Fijalkowskiemu i zainteresowanie tym co twierdzi Fijalkowski. ;)
Nasuwa sie pytanie czy oni nie sa wspolnikami w tej samej sprawie. ;)
Ostatnio zmieniony 2021-07-21, 00:34 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Ave Miriam

Re: krytyka Karola Fjałkowskiego

Post autor: Ave Miriam » 2021-07-21, 00:33

Zacząłem słuchać "wilka w owczej skórze" i dałem radę tylko jakieś 3 minuty.
Nagranie jest jedną wielką, karygodną manipulacją nad pociętym czyimś tekstem, którego nie sposób zrozumieć przez tę manipulację.
Nie rozumiem po co tu ten temat jest.

CMK

Re: krytyka Karola Fjałkowskiego

Post autor: CMK » 2021-07-21, 13:31

Nie widze zadnego problemu, aby zamiast korzystac z wrzuconego filmiku samemu znalezc w googlach wywiady7wyklady/konferencje ? p.Fijalkowskiego i zapoznac sie z tym, co on bez zadnych podkladow glosi.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7335
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 711 times

Re: krytyka Karola Fjałkowskiego

Post autor: Jozek » 2021-07-21, 14:03

CMK pisze: 2021-07-21, 13:31 Nie widze zadnego problemu, aby zamiast korzystac z wrzuconego filmiku samemu znalezc w googlach wywiady7wyklady/konferencje ? p.Fijalkowskiego i zapoznac sie z tym, co on bez zadnych podkladow glosi.
Ale np. mi nie jest to do niczego potrzebne. ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 913
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 169 times
Been thanked: 224 times

Re: krytyka Karola Fjałkowskiego

Post autor: krystian.zawistowski » 2021-07-21, 16:11

Ave Miriam pisze: 2021-07-21, 00:20
CMK pisze: 2021-07-20, 22:52 Plecie ow androny, kreujac sie na wielkiego filozofa.
Zacząłem słuchać "wilka w owczej skórze" i dałem radę tylko jakieś 3 minuty.
Nagranie jest jedną wielką, karygodną manipulacją nad pociętym czyimś tekstem, którego nie sposób zrozumieć przez tę manipulację.
Nie rozumiem po co tu ten temat jest.
Masz linki do oryginalnych filmów w opisie tego filmu (ale to antykatolicka propaganda uprzedzam). Podstawą do zrozumienia tego filmiku jest wpierw rozumienie pozycji drugiej strony tj Fiałkowskiego.

Jak widzisz manipulacje to napisz gdzie konkretnie.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Ciekawa

Re: krytyka Karola Fjałkowskiego

Post autor: Ciekawa » 2021-10-24, 18:12

Polecam słuchać Fijałkowskiego ale na kanale Szymon Mówi, gdzie Szymon daje dobre argumenty przeciw ateizmowi w rozmowie z Karolem.Ale, czasami obu Panów tak ponosi i jest taki poziom abstrakcji, że bez 7 tomów z Historii, Języka Polskiego, Kulturoznastwa , Filozofii, Biblii i Katechizmu nie podchodź:P Więc jest dobrze
Wydaje mi się też że kultura wypowiedzi obu Panów jest w miarę dobra, bez osobistych : a ty taki i owaki.

Aura55
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2025

Re: krytyka Karola Fjałkowskiego

Post autor: Aura55 » 2025-08-24, 16:21

Pan Karol Fjałkowski to mądry, kulturalny i dobrze przygotowany merytorycznie człowiek do debat, livów itp. Rozumiem, że wiele osób nie zgadza się z poglądami pana Karola. Przedstawiona krytyka jest poniżej poziomu przyzwoitości, ma na celu wyłapywanie zdań z kontekstu całości wypowiedzi tylko po to, by ośmieszyć i umniejszyć pana Fjałkowskiego. To tylko świadczy delikatnie mówiąc o niedojrzałości i małości autora filmiku. Może autor tego filmiku spróbuje umówić się na debatę z panem Karolem, by rzetelnie, merytorycznie porozmawiać? To byłoby coś interesującego, ale wielu boi się debat z panem Karolem, więc próbuje w tak płytki sposób go krytykować.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19695
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 6605 times
Been thanked: 4000 times
Kontakt:

Re: krytyka Karola Fjałkowskiego

Post autor: Dezerter » 2025-08-24, 21:25

Aura55 pisze: 2025-08-24, 16:21 Pan Karol Fjałkowski to mądry, kulturalny i dobrze przygotowany merytorycznie człowiek do debat, livów itp. Rozumiem, że wiele osób nie zgadza się z poglądami pana Karola. Przedstawiona krytyka jest poniżej poziomu przyzwoitości, ma na celu wyłapywanie zdań z kontekstu całości wypowiedzi tylko po to, by ośmieszyć i umniejszyć pana Fjałkowskiego. To tylko świadczy delikatnie mówiąc o niedojrzałości i małości autora filmiku. Może autor tego filmiku spróbuje umówić się na debatę z panem Karolem, by rzetelnie, merytorycznie porozmawiać? To byłoby coś interesującego, ale wielu boi się debat z panem Karolem, więc próbuje w tak płytki sposób go krytykować.
Witaj na forum
dobrze o tobie świadczy, że w kulturalny sposób bronisz człowieka
niestety nie znam człowieka, choć słyszałem o nim, że dobry i trudny przeciwnik w dyskusjach, więc nic merytorycznego w temacie nie powiem.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

TS_
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1522
Rejestracja: 2 maja 2025
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 108 times

Re: krytyka Karola Fjałkowskiego

Post autor: TS_ » 2025-08-25, 10:13

@Aura55

Jak definiujesz słowo "mądry"?

Habakuk
Przybysz
Przybysz
Posty: 15
Rejestracja: 18 cze 2018
Been thanked: 1 time

Re: krytyka Karola Fjałkowskiego

Post autor: Habakuk » 2025-10-03, 13:07

Zbiorcze tagi do obszernych polemik z Fjałkowskim:

https://www.apologetyka.info/tag/Karol% ... %82kowski/

https://beniuk.gr5.pl/apologetyka2/cate ... jalkowski/

Myślę, że warto tu wrzucić

ODPOWIEDZ

Wróć do „Apologetyka”