Brewiarz dla świeckich

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Awatar użytkownika
chicku
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1016
Rejestracja: 18 kwie 2025
Lokalizacja: Podkarpacie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 230 times
Been thanked: 190 times

Re: Brewiarz dla świeckich

Post autor: chicku » 2026-05-11, 23:08

Niech nowy naród wybrany
Wyśpiewa radość paschalną
I nowym hymnem wysławia
Chrystusa zmartwychwstałego.
To z dzisiejszej Jutrzni (fragment hymnu)
A propos ostatnich dyskusji żydowskich
שְׁמַע יִשְׂרָאֵל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ יְהוָה ׀ אֶחָד

mareta
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1384
Rejestracja: 16 gru 2025
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 195 times
Been thanked: 250 times

Re: Brewiarz dla świeckich

Post autor: mareta » 2026-05-13, 11:42

Podziwiam Was, bo ja poszedłszy na łatwiznę, usiłuję odmawiać (ze wspaniałymi lektorami) Liturgię Godzin nadawana przez Telewizję Mizericordia.
To jest Jutrznia, Modlitwa Południowa, Nieszpory i ostatnio Kompleta. Największa trudność, to pamiętać, telefon "uprzejmie" wyświetla. Może kiedyś dojdę do samodzielnego odmawiania.
Ostatnio zmieniony 2026-05-13, 11:46 przez mareta, łącznie zmieniany 1 raz.
„Nie lękaj się, bo ja jestem z tobą. Nie trwóż się, bom ja twoim Bogiem. Umacniam cię, jeszcze i wspomagam, podtrzymuję cię moją prawicą sprawiedliwą.”

Pinen
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 14 kwie 2026

Re: Brewiarz dla świeckich

Post autor: Pinen » 2026-05-29, 07:36

Czy do brewiarza liturgia godzin skrócona trzeba dokupić dodatek o świętych? W ściądze na www.ilg są podane strony czasami np.
D 2022 str. 322. Domyślam się że chodzi właśnie o jakiś dodatek.

I kolejne pytanie.
Czy mogę modlić się bez tego dodatku?

I najważniejsze pytanie :)

Jak bez ściągi z podanymi na gotowo stronami prawidłowo wszystko odnaleźć. Jakaś instrukcja?

Awatar użytkownika
chicku
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1016
Rejestracja: 18 kwie 2025
Lokalizacja: Podkarpacie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 230 times
Been thanked: 190 times

Re: Brewiarz dla świeckich

Post autor: chicku » 2026-05-29, 09:24

W 4tomowym jest instrukcja na początku :) jak się zagląda codziennie to się tylko obraca kartki. Ciężko się wstrzelić w nowy tom (można dla pewności sobie sprawdzić). Dodatek - myślę,że jak się odmówi psalmy z dnia zamiast o świętym to wystarczy

Dodano po 2 minutach 24 sekundach:
Ja mam 2 komplety brewiarza 4tomowego, a i tak bardzo często korzystam z aplikacji Pismo Święte Pallotinum... Na początku miałem poczucie jakiegoś zgrzytu, ale z czasem się przyzwyczaiłem. Myślę,że jak tylko jest możliwość, warto sięgać do książki:)
שְׁמַע יִשְׂרָאֵל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ יְהוָה ׀ אֶחָד

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modlitwa”