ścisk, ale blisko ołtarza byłaś
Procesja w Boże Ciało
- chicku
- Super gaduła

- Posty: 1016
- Rejestracja: 18 kwie 2025
- Lokalizacja: Podkarpacie
- Wyznanie: Katolicyzm
- Has thanked: 230 times
- Been thanked: 190 times
Re: Procesja w Boże Ciało
@Lwica - tak, możliwe, że do Wszystkich Świętych 
ścisk, ale blisko ołtarza byłaś
ścisk, ale blisko ołtarza byłaś
שְׁמַע יִשְׂרָאֵל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ יְהוָה ׀ אֶחָד
- Lwica
- Super gaduła

- Posty: 1303
- Rejestracja: 24 paź 2022
- Has thanked: 221 times
- Been thanked: 429 times
Re: Procesja w Boże Ciało
Ta wersja Litanii do Wszystkich Świętych, którą wtedy wklejałam jest moją ulubioną
Hehehe no bo ja już byłam na tych Nieszporach i wiem, że tam z przodu mało kto siada, bo ludzie nie chcą zajmować miejsca Paulinom. Ale ich przychodzi tylu, że spokojnie jeszcze można tam usiąść. Zresztą Straż Jasnogórska (chyba tak się nazywają Ci Panowie, którzy pilnują porządku na JG), też prosi żeby w pierwszych rzędach nie zajmować miejsc. Ale tam gdzie ja byłam, to spokojnie jeszcze można
- chicku
- Super gaduła

- Posty: 1016
- Rejestracja: 18 kwie 2025
- Lokalizacja: Podkarpacie
- Wyznanie: Katolicyzm
- Has thanked: 230 times
- Been thanked: 190 times
Re: Procesja w Boże Ciało
Ta Litania dobra, porządkuje w głowie
wtedy miałem taki ciąg gregoriański i to się dobrze wkomponowało w playlistę
a Ty się tam jakoś udzielasz na Jasnej Górze, czy tak przychodzisz incognito jako szara Częstochowianka? mój kolega tam często bywa, chyba codziennie jest na mszy, udziela się muzycznie, Paweł ma na imię. Może znasz?
a Ty się tam jakoś udzielasz na Jasnej Górze, czy tak przychodzisz incognito jako szara Częstochowianka? mój kolega tam często bywa, chyba codziennie jest na mszy, udziela się muzycznie, Paweł ma na imię. Może znasz?
שְׁמַע יִשְׂרָאֵל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ יְהוָה ׀ אֶחָד
- Lwica
- Super gaduła

- Posty: 1303
- Rejestracja: 24 paź 2022
- Has thanked: 221 times
- Been thanked: 429 times
Re: Procesja w Boże Ciało
Tak, szara Częstochowianka ze mniechicku pisze: ↑2025-06-26, 00:07 Ta Litania dobra, porządkuje w głowiewtedy miałem taki ciąg gregoriański i to się dobrze wkomponowało w playlistę
a Ty się tam jakoś udzielasz na Jasnej Górze, czy tak przychodzisz incognito jako szara Częstochowianka? mój kolega tam często bywa, chyba codziennie jest na mszy, udziela się muzycznie, Paweł ma na imię. Może znasz?
Jestem średnio co miesiąc na spowiedzi, ale np właśnie w cieplejsze miesiące co dzień lub przynajmniej kilka razy w tygodniu , ale już omijam lipiec/sierpień jak są spore wydarzenia, chyba że coś się tylko na Szczycie dzieje. Szkoda, że nie doczytałam bo kilka dni temu była Arka Noego, niby dla dzieciaków, ale mają fajne niektóre aranżacje tych piosenek no i z Panem Friedrich bym chętnie pogadała, a nawet zdjęcie zrobiła.
A tak, to w takie duże pielgrzymki nie wchodzę, bo nie ma szans na skupienie, ciężko w ogóle się przedostać z kaplicy do wyjścia, jest taki ścisk, ludzie idą tam też do spowiedzi, to spokojnie myślę że trzy godziny stoją...
Hmmm... Paweł, Paweł. Może kojarzę z wyglądu ewentualnie, ale tam jest sporo Mszy w ciągu dnia, także zależy na którą godzinę bywa
- chicku
- Super gaduła

- Posty: 1016
- Rejestracja: 18 kwie 2025
- Lokalizacja: Podkarpacie
- Wyznanie: Katolicyzm
- Has thanked: 230 times
- Been thanked: 190 times
Re: Procesja w Boże Ciało
eh no mniejsza z tym Pawłem
pewnie się gdzieś mijacie czasem, a to jeden z moich bardzo bliskich znajomych i czasem specjalnie jadę przez Częstochowę, by go odwiedzić.
Z pielgrzymkami to rzeczywiście ci ludzie idą w swojej atmosferze wielu dni, które przeszli na nogach, ciężko tak z ulicy wskoczyć w ten klimat:) ja sam szedłem raz do Częstochowy w pielgrzymce i to był czas, gdy się nawróciłem. Wychodziłem z Warszawy w sumie by odprowadzić koleżankę na rogatki, a dotarłem do końca, wyspowiadany po paru latach i zdeterminowany, by szukać swojego miejsca w Kościele.
Z pielgrzymkami to rzeczywiście ci ludzie idą w swojej atmosferze wielu dni, które przeszli na nogach, ciężko tak z ulicy wskoczyć w ten klimat:) ja sam szedłem raz do Częstochowy w pielgrzymce i to był czas, gdy się nawróciłem. Wychodziłem z Warszawy w sumie by odprowadzić koleżankę na rogatki, a dotarłem do końca, wyspowiadany po paru latach i zdeterminowany, by szukać swojego miejsca w Kościele.
שְׁמַע יִשְׂרָאֵל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ יְהוָה ׀ אֶחָד
- Lwica
- Super gaduła

- Posty: 1303
- Rejestracja: 24 paź 2022
- Has thanked: 221 times
- Been thanked: 429 times
Re: Procesja w Boże Ciało
To ciekawe czy Paweł był na Nieszporach i procesjichicku pisze: ↑2025-06-26, 12:26 eh no mniejsza z tym Pawłempewnie się gdzieś mijacie czasem, a to jeden z moich bardzo bliskich znajomych i czasem specjalnie jadę przez Częstochowę, by go odwiedzić.
Z pielgrzymkami to rzeczywiście ci ludzie idą w swojej atmosferze wielu dni, które przeszli na nogach, ciężko tak z ulicy wskoczyć w ten klimat:) ja sam szedłem raz do Częstochowy w pielgrzymce i to był czas, gdy się nawróciłem. Wychodziłem z Warszawy w sumie by odprowadzić koleżankę na rogatki, a dotarłem do końca, wyspowiadany po paru latach i zdeterminowany, by szukać swojego miejsca w Kościele.
Ooo proszę, super, to opłacało się pójść do końca
Mnie też Jasna kojarzy się z nawróceniem bo tam byłam na spowiedzi generalnej po +10 latach...
Tak, masz rację, że pielgrzymki idą swoim życiem, czasami mi szkoda jak mieszkańcy nie odmachają pielgrzymom. Ale z drugiej strony - mają swoje problemy, spieszą się do pracy, może ich coś boli itd. albo nie są wierzący i mają to w nosie.
Np. teraz wieczorem jest spokój i bardzo mało jest jak na JG ludzi.
Uwielbiam jak wchodzę do kaplicy pokuty i dosłownie z 10 osób, cisza, chłodno, tak surowo wręcz... I wtedy czuć taką powagę tego miejsca.
Także ja jeśli byłabym pielgrzymem, to chciałabym brać udział i w takiej radosnej, hałaśliwej pielgrzymce, ale też przyjechać poza sezonem, aby faktycznie posiedzieć w ciszy tych murów.
Wtedy warto pospacerować tam na górze, przejść samemu drogę krzyżową przy tych wielkich rzeźbach, na Mszy usiąść bardzo blisko Obrazu i Ołtarza bo jak mało ludzi, to spokojnie można tam znaleźć miejsce
- DowodyKosmiciSąTutaj
- Dyskutant

- Posty: 364
- Rejestracja: 13 lis 2024
- Wyznanie: Katolicyzm
- Has thanked: 18 times
- Been thanked: 25 times
- Kontakt:
Re: Procesja w Boże Ciało
Ja chodziłem zwykle na procesje.
W pewnym okresie rzadziej.
A teraz znowu.
Rok temu byłem, lokalnie.
I poczyniłem nagranie religijne na ten temat.
W pewnym okresie rzadziej.
A teraz znowu.
Rok temu byłem, lokalnie.
I poczyniłem nagranie religijne na ten temat.
Baza wiedzy o Kosmitach oraz playlisty muzyczne: https://www.youtube.com/@piotrh.3567
-
Marek_Piotrowski
- Legendarny komentator

- Posty: 27268
- Rejestracja: 1 cze 2016
- Wyznanie: Katolicyzm
- Has thanked: 4175 times
- Been thanked: 6289 times
- Kontakt:
Re: Procesja w Boże Ciało
"Teraz patrzę na wszystkich ludzi pod kątem porównywania Ziemian z innymi cywilizacjami"
Jak dla mnie bomba
Jak dla mnie bomba
Nie uczestniczę teraz w forum, ale czasem nie wytrzymuję 
- abi
- Złoty mówca

- Posty: 8487
- Rejestracja: 3 mar 2021
- Wyznanie: Katolicyzm
- Has thanked: 1259 times
- Been thanked: 2121 times
- DowodyKosmiciSąTutaj
- Dyskutant

- Posty: 364
- Rejestracja: 13 lis 2024
- Wyznanie: Katolicyzm
- Has thanked: 18 times
- Been thanked: 25 times
- Kontakt:
Re: Procesja w Boże Ciało
Marek, to jest rewelacyjna perspektywa.Marek_Piotrowski pisze: ↑2026-06-03, 14:39 "Teraz patrzę na wszystkich ludzi pod kątem porównywania Ziemian z innymi cywilizacjami"
Jak dla mnie bomba![]()
Mam z tego powodu cały wulkan koncepcji.
Ale wracając do moich przemyśleń religijnych.
Zrobiłem to nagranie z muzyką, dość ciekawą,
Ponieważ w nagraniu poczyniłem pewnego rodzaju postanowienie, to jutro idę na procesję, lokalnie.
Ostatnio zmieniony 2026-06-03, 19:52 przez DowodyKosmiciSąTutaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Baza wiedzy o Kosmitach oraz playlisty muzyczne: https://www.youtube.com/@piotrh.3567
- Andej
- Legendarny komentator

- Posty: 28015
- Rejestracja: 20 lis 2016
- Been thanked: 5151 times
Re: Procesja w Boże Ciało
Ja nie muszę chodzić na procesje. Ani Bożego Ciała, ani inne. I całe szczęście, albowiem gdybym musiał, to bym się buntował. I nie chodziłbym. Bo nie lubię przymusu.
Natomiast mogę chodzi na procesje. I chcę chodzić na procesje. Jeśli tylko jestem w stanie.
Jak będzie jutro? Nie wiem. Na pewno postaram się pójść. Ale czy uda mi się uczestniczyć w całej? Mam nadzieję, że tak.
Natomiast mogę chodzi na procesje. I chcę chodzić na procesje. Jeśli tylko jestem w stanie.
Jak będzie jutro? Nie wiem. Na pewno postaram się pójść. Ale czy uda mi się uczestniczyć w całej? Mam nadzieję, że tak.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.
-
mareta
- Super gaduła

- Posty: 1386
- Rejestracja: 16 gru 2025
- Wyznanie: Katolicyzm
- Has thanked: 195 times
- Been thanked: 250 times
Re: Procesja w Boże Ciało
Coraz trudniej chodzić, na procesję w Boże Ciało, bo lat przybywa, za to Oktawa Bożego Ciała ewidentnie jest "moja".
„Nie lękaj się, bo ja jestem z tobą. Nie trwóż się, bom ja twoim Bogiem. Umacniam cię, jeszcze i wspomagam, podtrzymuję cię moją prawicą sprawiedliwą.”
- DowodyKosmiciSąTutaj
- Dyskutant

- Posty: 364
- Rejestracja: 13 lis 2024
- Wyznanie: Katolicyzm
- Has thanked: 18 times
- Been thanked: 25 times
- Kontakt:
Re: Procesja w Boże Ciało
Twoje "mogę" i "chcę" jest prawie tożsame z moim "muszę".Andej pisze: ↑2026-06-03, 20:49 Ja nie muszę chodzić na procesje. Ani Bożego Ciała, ani inne. I całe szczęście, albowiem gdybym musiał, to bym się buntował. I nie chodziłbym. Bo nie lubię przymusu.
Natomiast mogę chodzi na procesje. I chcę chodzić na procesje. Jeśli tylko jestem w stanie.
Jak będzie jutro? Nie wiem. Na pewno postaram się pójść. Ale czy uda mi się uczestniczyć w całej? Mam nadzieję, że tak.
Bo mnie nikt nie zmusza, tylka ja chcę.
Jeszcze antykościelna sytuacja mnie zmusza.
Czyli moje "muszę" to mój przymus wewnętrzny.
Byłem.
Zerwałem sobie z ołtarza kawałek gałązki, na krótką pamiątkę, żeby mi przypomniała moje wydarzenie.
Dobrze, że zrobiłem wtedy te dwa nagrania.
Baza wiedzy o Kosmitach oraz playlisty muzyczne: https://www.youtube.com/@piotrh.3567
- Andej
- Legendarny komentator

- Posty: 28015
- Rejestracja: 20 lis 2016
- Been thanked: 5151 times
Re: Procesja w Boże Ciało
No i dobrze. Ja też byłem. Ale wracając zataczałem się ze zmęczenia. Nie wiem, czy zdobędę się za rok.DowodyKosmiciSąTutaj pisze: ↑2026-06-04, 14:00Byłem.
Zerwałem sobie z ołtarza kawałek gałązki, na krótką pamiątkę, żeby mi przypomniała moje wydarzenie.
Bardzo trudne poruszanie się noga za nogą. Ale stanie powoduje zdecydowany bunt kręgosłupa. A nogi ogłaszają pogotowie strajkowe.
Ale gałązek nie zabieram, bo nie wiem, po co miałbym to robić?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

