Święta Maryjne

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
dominikbartlomi
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 25 paź 2015
Lokalizacja: Polska
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: dominikbartlomi » 2016-03-17, 21:14

Ludzie wy sie Boga nie boicie chyba. Kpinę sobie i żarty urządzacie z tematu Krzyża, na którym Nasz Pan oddał życie za nas?
Szczęść Boże! Polecam odwiedzić stronę z modlitwami - www.jezuschrystus.com.pl

Szymon

Re:

Post autor: Szymon » 2016-10-07, 20:01

Pinchas pisze:
A to skąd, z jakiś przekazów ustnych?
a co Maryja byla bez grzechu??a jakim to cudem ? :) O Jezusie mozemy przeczytac ze byl "wyjatkowy" ale Maryja??Mozemy powiedziec ze byla bogobojna kobieta ktora porodzila Mesjasza i w sumie to tyle :roll: Nie byla bez grzechu :)

?Gdy się skończą dni jej oczyszczenia po urodzeniu syna czy córki, przyprowadzi przed wejście do Namiotu Zgromadzenia do kapłana roczne jagnię na ofiarę całopalną i młodego gołąbka lub synogarlicę na ofiarę za grzech. A jeżeli nie stać jej na jagnię, to weźmie dwie synogarlice lub dwa młode gołąbki: jednego na ofiarę całopalną, a drugiego na ofiarę za grzech. Kapłan zaś dokona przebłagania za nią i będzie czysta? (3 Mojżeszowa 12:6, 8).


22 Gdy potem upłynęły dni ich6 oczyszczenia według Prawa Mojżeszowego, przynieśli Je do Jerozolimy, aby Je przedstawić Panu. 23 Tak bowiem jest napisane w Prawie Pańskim: Każde pierworodne dziecko płci męskiej będzie poświęcone Panu7. 24 Mieli również złożyć w ofierze parę synogarlic albo dwa młode gołębie8, zgodnie z przepisem Prawa Pańskiego.

(Lukasza 2:22,24)

jakby bylo malo ;)

"Bo wszyscy zgrzeszyli i brakuje im chwały Bożej, 24 i jest to wspaniałomyślny dar, że zostają uznani za prawych dzięki jego niezasłużonej życzliwości poprzez uwolnienie na podstawie okupu zapłaconego przez Chrystusa Jezusa." (Rzymian 3:23, 24

?Maria zaś rzekła: "Dusza moja wywyższa Jehowę,(47) a duch mój nie może się powstrzymać od niewymownego radowania się w Bogu, moim Wybawcy,?
Lk 1:46-47)


[ Dodano: 2015-09-17, 01:32 ]
mała czarna pisze:
Czernin pisze:I jak się z tym czujesz? Bardzo ważne jest to, co mówi nam sumienie.
Nie wiem jest dobrze ;-)
hmmm :) sumienie=serce? Moje chciejstwo?mi sie wydaje?nie rozumiem..
Ja sie z tym czulem dobrze ale jak przeczytalem Biblie to sie poczulem zle :-P

9 Serce jest zdradliwsze niż wszystko inne i niepoprawne - któż je zgłębi?


Bardzo wazne to jest to co napisano w swietej ksiedze a nie ....
A napisano ze masz sie modlic do Boga.



6 Mówiąc to, miałem na myśli, bracia, mnie samego i Apollosa, ze względu na was, abyście mogli zrozumieć, że nie wolno wykraczać ponad to, co zostało napisane,.



Pierwsza rzecz , gdzie jest napisane że wszystko musi być w Biblii ?

To że Maryja narodziła się bez grzechu pierworodnego , nie oznacza że nie potrzebowała Zbawiciela , wręcz przeciwnie.Dogmat o Niepokalanym poczęciu Maryi mówi ,że została ona uwolniona od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego na mocy pózniejszych zasług Chrystusa które płyną z Jego Krzyżowej Ofiary.

Zbawienie jest ponadczasowe , tak jak Jezus mógł zbawić mocą swojej Ofiary ludzi Starego Testamentu , czyli tych którzy zmarli przed Jego narodzeniem , tak też może sprawić że Maryja została zachowana od grzechu pierworodnego (Bóg może wszytko , chyba się pan z tym zgodzi)

Bóg nie mógł pozwolić na to aby Jego przeczysty Syn zamieszkiwał w grzesznej kobiecie.Bardzo podoba mi się ta modlitwa która w fajny sposób wyraża tę myśl " Boże, któryś przez Niepokalane Poczęcie Najświętszej Panny godne Synowi Swemu mieszkanie zgotował.."

Co do dni oczyszczenia które przechodziła Maryja to przechodziła je dlatego że tak nakazywało Prawo Mojżeszowe , jeśli Maryja by go nie przestrzegała wtedy dopiero popełniła by grzech :) Jezus także dał się ochrzcić - a nie musiał , niech pan zauważy że Jan Chrzciciel udzielał chrztu NAWRÓCENIA. Z czego Jezus miał się nawracać , skoro był bezgrzeszny ? na to pytanie proszę sobie odpowiedzieć :)

Co do Rzymian 3:24 to Marek Piotrowski w swojej książce "Dlaczego Ufam Kościołowi" bardzo fajnie to wyjaśnia dlatego zacytuję tutaj fragment jego książki który mówi o słowie "wszyscy"

Marek w swojej książce wyjaśnia:" Paweł cytuje (?jak jest napisane?) po prostu lamentację starotestamentową którą wykorzystuje do powiedzenia Prawdy o tym, że wszyscy potrzebujemy zbawienia Jezusowego ? że bez niego nikt z nas (czy Maryja, Ty, ja czy ktokolwiek inny) nie może dostąpić zbawienia. Nie sądzę by słuszne było wyciąganie z wersetu o charakterze lamentacyjnym (?Nie ma nikogo kto by szukał Boga?) daleko idących wniosków.Równie dobrze (a raczej ? równie błędnie) można by na podstawie fragmentu opisu konania Jezusa: ?Około godziny dziewiątej Jezus zawołał donośnym głosem: Eli, Eli, lema sabachthani? to znaczy Boże mój, Boże mój, czemuś Mnie opuścił?? /Mt 27,46 /twierdzić że Bóg opuścił Jezusa (to też jest cytat ? Jezus modli się lamentacyjnym psalmem 22)."

Dalej Marek piszę:"Dodatkowym czynnikiem jest obrazowy, typowo żydowski język Nowego Testamentu; ja wiem że argument ten na pierwszy rzut oka może wydawać się naciągany, ale przeciwstawmy wersetom 10-12:Nie ma sprawiedliwego, nawet ani jednego, nie ma rozumnego, nie ma, kto by szukał
Boga. Wszyscy zboczyli z drogi, zarazem się zepsuli, nie ma takiego, co dobrze czyni, zgoła ani jednego.? werset 3 tego samego rozdziału: ?Bo i cóż, jeśli niektórzy stali się niewierni, czyż ich niewierność miałaby zniweczyć wierność Boga? Wygląda na to że jednak niektórzy, nie wszyscy stali się niewierni?
. Zróbmy biblijny eksperyment i przypatrzmy się innym wystąpieniom (kluczowego w rozważanym fragmencie) słowa ?wszyscy? (tj. ??????):Jezus mu odpowiedział: Ja przemawiałem jawnie przed światem. Uczyłem zawsze w synagodze i w świątyni, gdzie się gromadzą wszyscy Żydzi. Potajemnie zaś nie uczyłem niczego.?/J 18,20/

Czy ? rozumując podobnie jak wówczas gdy mówiliśmy o tym że ?wszyscy zgrzeszyli?- jesteśmy skłonni przyjąć że nauką Pisma jest iż wszyscy Żydzi mieszkali w Jerozolimie i gromadzili się w Świątyni? Idźmy dalej:?Przyszli więc do Jana i powiedzieli do niego: Nauczycielu, oto Ten, który był z tobą po drugiej stronie Jordanu i o którym ty wydałeś świadectwo, teraz udziela chrztu i wszyscy idą do Niego.?/J 3,26/ Czy wszyscy się ochrzcili u Jana? (chyba nie, bo u Łukasza czytamy o chrzcie Janowym: ?Faryzeusze zaś i uczeni w Prawie udaremnili zamiar Boży względem siebie, nie przyjmując chrztu od niego.?/Łk 7,30/"

Inne bardzo fajne przykłady które podaje Marek:?Zawołali więc wszyscy razem: Strać Tego, a uwolnij nam Barabasza!?/Łk 23,18/
Czy naprawdę jesteśmy skłonni przyjąć, że obecni tam uczniowie (i Maryja) tak wołali? ? Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali.? /J 13,35/ Czy wszyscy poznali?"

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re:

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-10-07, 20:57

dominikbartlomi pisze:Ludzie wy sie Boga nie boicie chyba. Kpinę sobie i żarty urządzacie z tematu Krzyża, na którym Nasz Pan oddał życie za nas?
Raczej z niezbyt mądrych teorii spiskowych. Nikt tu z krzyża nie kpi.

ODPOWIEDZ