Przydatne linki i programy

Rozmowa na wątki dotyczące świata technologi.
Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Przydatne linki i programy

Post autor: Tomaszek » 2015-10-14, 07:53

Nie zauważyłem takiego tematu, ale jeśli to przez moje gapiostwo, to proszę Admina o usunięcie lub przeniesienie mojego wpisu.
Dzisiaj chciałbym podzielić się informacją dotyczącą jednej nader wartościowej strony internetowej oraz jednego przydatnego programu do badania Pisma Świętego.

Strona:

orygenes.pl

program:

e-Sword

Jeśli ktoś z Was skorzysta, proszę napisać. Proszę też podawać inne linki i nazwy programów.
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-10-14, 23:07

dobry temat
stronę znam - poczytałem trochę, ale z programu nie korzystałem

ja zaproponuję Copernicus Center ks prof. Michał Helera - najlepszego teologa wśród kosmologów i najlepszego kosmologa wśród teologów - jak sam zwykł mawiać o sobie ;-) :-D
https://www.youtube.com/user/Copernicus ... awe0QpIj14
Znajdziecie tam bardzo ciekawe i pouczające wykłady i panele dyskusyjne ze wszystkiego co się łączy z religią i nauką z najwybitniejszymi naukowcami w swoich dziedzinach - ja obejrzałem z 40 wykładów i z 4 były takie sobie - reszta ciekawe!
dodawane są ciągle nowe więc jest to permanentne studiowanie - polecam!
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2015-10-15, 07:09

Tak, znam i też cenię te wykłady.
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

Sten

Re: Przydatne linki i programy

Post autor: Sten » 2016-08-22, 01:52

Stary wątek, ale znalazłem ciekawy link: http://www.betania.pl. Reklamują się jako katolicki portal dla singli, myślę że może to komuś pomóc w znalezieniu dziewczyny/ chłopaka

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Przydatne linki i programy

Post autor: Dezerter » 2017-10-08, 23:35

Andej korzysta i sobie chwali:
http://www.greekbible.com/index.php
szkoda, że nie po polsku
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Przydatne linki i programy

Post autor: Dezerter » 2018-01-02, 22:29

Federacja Bibliotek Kościelnych FIDES i ich Księgozbiór
min:
Jeden z moich ulubionych polskich biskupów Siemieniewski z Wrocławia
Skąd się wziął świat? : historyczne lekcje duchowości scjentystycznej
http://digital.fides.org.pl/dlibra/docmetadata?id=1533
Link dzięki Markowi Piotrowskiemu
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

zynku

Re: Przydatne linki i programy

Post autor: zynku » 2018-09-25, 10:11

Dzięki, może się przydać ;)

enkidu
Przybysz
Przybysz
Posty: 6
Rejestracja: 14 cze 2020
Has thanked: 1 time

Re: Przydatne linki i programy

Post autor: enkidu » 2020-06-21, 21:50

Jeśli czytają to osoby zaangażowane aktywnie w życie wspólnot religijnych, serdecznie polecam aplikację, która pomaga łatwiej zarządzać planem dnia i wszystkimi zadaniami. Inconvento aplikacja upraszczająca wszystko to, co związane jest z zarządzaniem wspólnotą: zbieranie informacji o dostępności braci, wyznaczanie oficjów, a także przyjmowanie intencji i publikowanie online kalendarza Mszy.
To nowoczesny system zakrystyjny, który pozwala sprawniej zarządzać by mieć czas na rzeczy ważne.
Więcej: ciach

Nie reklamujemy komercyjnych projektów. Dominik
Ostatnio zmieniony 2020-06-28, 10:17 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.

TOMVAD 45

Re: Przydatne linki i programy

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-06-28, 03:23

Sten pisze: 2016-08-22, 01:52 Stary wątek, ale znalazłem ciekawy link: http://www.betania.pl. Reklamują się jako katolicki portal dla singli, myślę że może to komuś pomóc w znalezieniu dziewczyny/ chłopaka

Znam ten portal. Nie wiele tam jest osób-4-5 dyskutujących. Coś poczytać można, ale na jakieś poznawanie chłopaka/dziewczyny to raczej nie ma się co nastawiać. Chyba że z tej kilkuosobowej grupki forumowiczów. Ale próbować można. Na forum zero obsługi, błędy techniczne.

I nie oceniam portalu jako jakiś gość ale jako uczestnik tego portalu a dokładniej forum.

Dominik

Re: Przydatne linki i programy

Post autor: Dominik » 2020-06-28, 10:16

Wszedłem i tragedia z czasem wczytywania strony, do 20 sekund dochodzi by coś zaczęło się wyświetlać po kliknięciu.

Kilka lat temu rozmawiałem z adminem te strony. Mieli problem ze znalezieniem programisty, nie jest to jakaś nowość dla mnie. Kilka stron/for zwłaszcza religijnych przez ostatnie lata odwiedziłem i mieli problemy techniczne. Najgorsze było to, że szukali człowieka z papierami, który by im za darmo pomógł. Nie tędy droga, jeśli ktoś chce za darmo pomóc, to niech pokaże co potrafi. Ja papierów nie mam i nasze forum śmiga.

TOMVAD 45

Re: Przydatne linki i programy

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-06-29, 01:12

Tutaj mam konwerter plików muzycznych umieszczanych na YouTube. Bardzo dobre rozwiązanie dla lubiących słuchać pieśni,katechez w formacie MP3. Dobrze wiemy że słuchanie muzyki z YouTube szczególnie na komórkach zżera nam dane. Teraz będzie można dane zaoszczędzić słuchając pieśni, katechez czy innych wartościowych rzeczy na plikach MP3. Strona zawiera konwerter w którym wystarczy wstawić link do utworu na YouTube i kliknąc na Konwertuj w lewym dolnym rogu i mamy po konwersji opcję POBIERZ. Zapisujemy na dysku i mamy co słuchać, szczególnie w terenie.

http://foow.org/

Magnolia

Re: Przydatne linki i programy

Post autor: Magnolia » 2020-06-29, 08:53

A co masz na mysli pisząc słuchanie muzyki z YT na komórce zżera nam dane? wydawało mi się że jedynie baterie szybciej zżera, jakie dane masz na mysli?

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Przydatne linki i programy

Post autor: Tek de Cart » 2020-06-29, 09:49

dane komórkowe :) tzn, jesli chcesz słuchać muzyki z YT to musisz być podłączona do internetu - a darmowego WiFi raczej wszędzie nie złapiesz. Więc trzeba włączyć 'dane komórkowe' - i wtedy każda piosenka pobierana jest na bieżąco z internetu.
A dzięki takiemu programikowi można sobie w domu zgrać wiele piosenek do pamięci telefonu - i później odtwarzać bez podłączania się do internetu.
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Dominik

Re: Przydatne linki i programy

Post autor: Dominik » 2020-06-29, 10:19

Są do tego programy, co to automatyzują. Wrzuca się do niego link do playlisty z kanału YT i pobiera nam na dysk komputera jak leci wszystko. Ustawa się w jakim formacie mają być zapisane filmy, czy z obrazem, w jakiej jakości czy tylko mp3

MediaHuman YouTube to mp3

Wrzucamy do tego programy np. playliste do Dzienniczka i pobiera nam wszystkie części.

Właściciel kanału pewnie mniej zarobi wtedy z reklam, ale zawsze jak mamy wyrzuty sumienia to możemy mu 5zł wysłać na konto. I tak to będzie więcej niż by zarobił z reklam, gdybyśmy normalnie odtwarzali nagrania.

TOMVAD 45

Re: Przydatne linki i programy

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-06-29, 10:43

Magnolia pisze: 2020-06-29, 08:53 A co masz na mysli pisząc słuchanie muzyki z YT na komórce zżera nam dane? wydawało mi się że jedynie baterie szybciej zżera, jakie dane masz na mysli?
Tek de Cart bardzo dobrze to wyjaśnił. Po co tracić dane do słuchania muzyki skoro można jej słuchać z plików MP3. W domu mając modem z siecią WI-FI to można sobie słuchać dowoli, ale w terenie już trzeba korzystać z danych a te przy słuchaniu muzyki schodzą. W zależności od tego ile się ma ich w pakiecie to one stopniowo mogą się przez słuchanie muzyki upłynnić i może wtedy być taka sytuacja że do końca m-ca rozliczeniowego może być kilka dni a my możemy już nie mieć nic na koncie i wtedy nici z korzystania z sieci bo może nastąpić znacznie spowolnienie przesyłania danych a wtedy strony będą ładować się znacznie wolniej i ważnych dla nas momentach możemy mieć utrudnione działanie sieci. Mając pliki mp3 możemy uniknąć pobierania danych, to co nam będzie się zmniejszało to tylko poziom naładowania baterii a tą można naładować choćby powerbankiem.
Dominik pisze:Są do tego programy, co to automatyzują. Wrzuca się do niego link do playlisty z kanału YT i pobiera nam na dysk komputera jak leci wszystko. Ustawa się w jakim formacie mają być zapisane filmy, czy z obrazem, w jakiej jakości czy tylko mp3

MediaHuman YouTube to mp3

Wrzucamy do tego programy np. playliste do Dzienniczka i pobiera nam wszystkie części.

Właściciel kanału pewnie mniej zarobi wtedy z reklam, ale zawsze jak mamy wyrzuty sumienia to możemy mu 5zł wysłać na konto. I tak to będzie więcej niż by zarobił z reklam, gdybyśmy normalnie odtwarzali nagrania.
Dominiku, o ile to jest dobre na kompie o tyle w przypadku komórek już nie. Na komórce często mamy mało pojemności i ściąganie wielu plików jak leci jest niepotrzebne. Tutaj wybieramy sobie tylko to co nas interesuje, konwertujemy i pakujemy do komórki. Po co sobie zanieczyszczać dysk skoro można brać tylko to co nam odpowiada.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputery, Internet i technologie ”