Dlaczego przekonania ateistów nie są logiczne i są irracjonalne?

Rozmowy, które dotyczą osób niewierzących, osób które wątpią w istnienie Boga, którzy również mówią, że nie należy Bogu oddawać czci.
apostata

Re: Dlaczego przekonania ateistów nie są logiczne i są irracjonalne?

Post autor: apostata » 2020-09-11, 14:28

Magnolia pisze: 2020-09-11, 12:59 Myślałam nad tym apostato.
I faktycznie to co nas różni to podejście. My uznajemy że to Bóg jest Stwórcą a my stworzeniem. Dlatego łatwiej nam przychodzi w Bogu szukać geniuszu i logiki, mądrości i wiedzy. To zupełnie ustawia nas w innej pozycji niż Ty na przykład reprezentujesz.
My jesli nie rozumiemy, to szukamy odpowiedzi u Boga, bo to On jest mądrzejszy od nas samych.
Ty masz przeświadczenie, że to Ty myślisz logicznie, a w związku z tym szukasz dowodu na ludzki sposób.
Pełna zgoda. Jedynie dodam że wiem że nie zawsze myślę logicznie. Świadomość typowych błędów logicznych pomaga mi się ich wystrzegać ale nie uodparnia mnie na nie.
W Waszym rozumowaniu błąd jest w podstawie. Jeśli najpierw założycie że coś jest prawdą, to oczywiście że znajdziecie na to potwierdzenie.
Czy Bóg dał Wam jakąś sensowną odpowiedź na temat rzeczywistości? Np z dziedziny medycyny? Nie. Wręcz przeciwnie.
A z zasady to jest ułomny sposób patrząc że to Bóg wszystko genialnie wymyślił i stworzył, to Jego myślenie jest genialne i logiczne, nie nasze.
Nasza rolą jest odkrywać ten geniusz poprzez przesłanki z Biblii czy natury stworzenia.

Wy(a przynajmniej Ty) z założeniem że Bóg jest genialny nie dopuszczacie myśli że Biblia nie jest genialna. Bóg ma zawsze rację, a jeśli nie ma to patrz punkt pierwszy.
Jesli człowiek ma się za boga, któremu wydaje sie sam sobie być najmądrzejszy no to jedynie może zabłądzić... a nie odkryć Prawdę.
Oczywiście że nie mam siebie ani innych ludzi za bogów. Ale nikogo mądrzejszego niż ludzie nie spotkałem.
Ale mnie martwi jeszcze coś... dostajesz wiedzę choćby w linkach do pogłębienia tematu, ale tak jesteś zajęty dyskusją w kilku wątkach, że nawet jej nie czytasz, a co dopiero mówić o zastanowieniu się... więc tak naprawdę to nie jest szukanie tylko przekrzykiwanie...
Weź trochę zwolnij i poczytaj, rozważ, zastanów się.
Czytam, czytam. Te o Kerygmacie też obiecuję przeczytać.

apostata

Re: Dlaczego przekonania ateistów nie są logiczne i są irracjonalne?

Post autor: apostata » 2020-09-11, 15:34

Króliczek pisze: 2020-09-11, 13:57 Myślę, że jak jakiś ateista czy apostata czy agnostyk itd odwiedza forum katolickie to znaczy że w głębi duszy chce być katolikiem, no bo nie rozumiem po co by marnował inaczej czas.
Lubię dyskusje. Nie wiem czy dowiem się czegoś od Was ale na pewno dowiem się wiele o Was. Już musiałem kilka poglądów zrewidować.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Dlaczego przekonania ateistów nie są logiczne i są irracjonalne?

Post autor: Andej » 2020-09-11, 20:21

apostata pisze: 2020-09-11, 14:28 W Waszym rozumowaniu błąd jest w podstawie. Jeśli najpierw założycie że coś jest prawdą, to oczywiście że znajdziecie na to potwierdzenie.
Czy Bóg dał Wam jakąś sensowną odpowiedź na temat rzeczywistości? Np z dziedziny medycyny? Nie. Wręcz przeciwnie.
Nie. Wręcz przeciwnie. Dał rozum i wolną wolę oraz kreatywność. Tym samym dał narzędzia do medycyny. Dał też środki. Chemiczne i naturalne. Dał nam odpowiedzi wiele. Na temat rzeczywistości. I tej materialnej i tej niematerialnej.
apostata pisze: 2020-09-11, 14:28 Wy(a przynajmniej Ty) z założeniem że Bóg jest genialny nie dopuszczacie myśli że Biblia nie jest genialna. Bóg ma zawsze rację, a jeśli nie ma to patrz punkt pierwszy.
Sądzę, że Bóg nie jest genialny. Jest ponad to, co możemy sobie wyobrazić jako geniusz. A Biblia jest i nie jest genialna. Jest, bo wciąż, przez tyle setek lat daje odpowiedzi, rozwija, uczy. I nie jest, bo musimy to odkrywać, zamiast dostać precyzyjne wskazówki. A w przypadku odrzucania piorun z nieba. Biblia była pisane przez ludzi i przedstawia objawienie w sposób, w jaki człowiek jest w stanie to przedstawić. Nie wszystko da się opisać. A aby zrozumieć, trzeba osiągnąć poziom umożliwiający to.
apostata pisze: 2020-09-11, 14:28 Oczywiście że nie mam siebie ani innych ludzi za bogów. Ale nikogo mądrzejszego niż ludzie nie spotkałem.
Szkoda, gdybyś spotkał Boga, byłoby Ci łatwiej.

Niestety, żadna wiedza nie zastąpi wiary. I vice versa.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Króliczek

Re: Dlaczego przekonania ateistów nie są logiczne i są irracjonalne?

Post autor: Króliczek » 2020-09-11, 21:43

apostata pisze: 2020-09-11, 15:34
Króliczek pisze: 2020-09-11, 13:57 Myślę, że jak jakiś ateista czy apostata czy agnostyk itd odwiedza forum katolickie to znaczy że w głębi duszy chce być katolikiem, no bo nie rozumiem po co by marnował inaczej czas.
Lubię dyskusje. Nie wiem czy dowiem się czegoś od Was ale na pewno dowiem się wiele o Was. Już musiałem kilka poglądów zrewidować.
Ok, kto z kim przystaje takim się staje czy jakoś tak :) czyli jednak zostaniesz katolikiem, czego z całego serca życzę! Czytaj Pismo św, chodź do kościoła, módl się, słuchaj mądrych ludzi, no i najważniejsze wcielaj codziennie w życie, tak po krotce, miłością i rozumem dojdziesz do prawdy.

apostata

Re: Dlaczego przekonania ateistów nie są logiczne i są irracjonalne?

Post autor: apostata » 2020-09-11, 22:03

Króliczek pisze: 2020-09-11, 21:43 Ok, kto z kim przystaje takim się staje czy jakoś tak :)
czyli jednak zostaniesz katolikiem, czego z całego serca życzę!
Myślę że małe szanse. Deizm może luźne chrześcijaństwo jestem sobie w stanie wyobrazić.
Katolicyzm wydaje mi się b bardzo mało prawdopodobny.
Czytaj Pismo św, chodź do kościoła, módl się, słuchaj mądrych ludzi, no i najważniejsze wcielaj codziennie w życie, tak po krotce, miłością i rozumem dojdziesz do prawdy.
Czytam. Czasem chodzę na uroczystości ale nie klękam;) Słucham mądrych i niemądrych ludzi. Ale modlić się nie mam zamiaru:)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Dlaczego przekonania ateistów nie są logiczne i są irracjonalne?

Post autor: Andej » 2020-09-11, 22:08

apostata pisze: 2020-09-11, 22:03Ale modlić się nie mam zamiaru
Dlatego nie możesz usłyszeć odpowiedzi.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateizm, agnostycyzm, deizm”