Kiedy zapada decyzja o życiu wiecznym?

Eschatologiczne rozważania na temat tych trzech stanów duszy i przebywania wśród Boga i ludzi przez Niego zbawionych oraz potępionych jak i tych, którzy przechodzą oczyszczenie, by żyć z Bogiem czyści.
ODPOWIEDZ
niepraktykujący

Re: Kiedy zapada decyzja o życiu wiecznym?

Post autor: niepraktykujący » 2022-03-11, 10:47

Marek_Piotrowski pisze: 2022-03-11, 09:23 Rozpoznawanie ironii jest elementem inteligencji. W tym akurat wypadku, potrzebna jest jej niewielka doza, na pewno masz taką.
Więc , mówiąc Korwinem, "nie rżnij głupa".
Jeśli rozpoznawanie ironii, jest objawem inteligenci, to tutaj na tym forum, jest jest tej inteligencji bardzo mało :)) w co trzeciej czy tam w co piątej mojej wypowiedzi, ktoś z forumowiczów widzi jakąś ironie, a ja takiego czegoś raczej nie używam, bo niby po co? no może raz na rok by i sie zdarzyło, ale na pewno nie w co piątej mojej wypowiedzi, więc niestety ale ta inteligencja forumowiczów, coś za dobrze nie wygląda, skoro widzą ironie tam gdzie jej nie ma, no to niestety.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18877
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2604 times
Been thanked: 4602 times
Kontakt:

Re: Kiedy zapada decyzja o życiu wiecznym?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-11, 12:07

Są trzy możliwości: wszyscy są głupi, a Ty inteligentny, Ty jesteś głupi a reszta inteligentna, albo trollujesz i rżniesz głupa.
Całość Twojej działalności wyraźnie pokazuje, że to ostatnie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Kiedy zapada decyzja o życiu wiecznym?

Post autor: Andej » 2022-03-11, 21:35

Może znaczenie ma forma jej (ironii) ujmowania?
W życiu (na forum też) spotykamy ludzi, którzy coś piszą, ale nijak nie da się odczytać myśli, którą mieli na myśli. Mieliśmy nawet takiego prezydenta, który miał ludzi wyjaśniających, co prezydent miał na myśli mówiąc o czymś zupełnie innym.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Kiedy zapada decyzja o życiu wiecznym?

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-03-21, 20:39

niepraktykujący pisze: 2022-03-10, 23:53
Gzresznik Upadający pisze: 2021-10-27, 00:16 A na sadzie ostatecznym nie bedzie pytań czy nakarmiłes Mnie itp nieważnych pytań. NATOMIAST BEDA PYTANIA Z ZAWARTOŚCI SUMMY TEOLOGICZNEJ AKWINATY... W zeszlym roku tak było.
Byłeś już na Sądzie Ostatecznym? wiesz o co tam pytają?

gdybys zagladal w te księgę gdzie mi sie udaje czasami zajrzec to bys wiedział. :D

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Kiedy zapada decyzja o życiu wiecznym?

Post autor: konserwa » 2022-03-21, 20:48

Raczej na odwrot - pytania z Summy Teologicznej Akwinaty albo innych Summm innych autoroew przestana byc rozstrzygajace) - za to pytanie o to, co dla Jezusa w bliznim sie uczynilo jak najbardziej pozostana rozstrzygajace.
Wystarczy zajrzec do jednej z przemow samego Jezusa. On sie nie myli.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kiedy zapada decyzja o życiu wiecznym?

Post autor: Jozek » 2022-03-21, 22:25

Gzresznik Upadający pisze: 2022-03-21, 20:39
niepraktykujący pisze: 2022-03-10, 23:53
Gzresznik Upadający pisze: 2021-10-27, 00:16 A na sadzie ostatecznym nie bedzie pytań czy nakarmiłes Mnie itp nieważnych pytań. NATOMIAST BEDA PYTANIA Z ZAWARTOŚCI SUMMY TEOLOGICZNEJ AKWINATY... W zeszlym roku tak było.
Byłeś już na Sądzie Ostatecznym? wiesz o co tam pytają?

gdybys zagladal w te księgę gdzie mi sie udaje czasami zajrzec to bys wiedział. :D
No, w zasadzie to pytaja o dekalog. ;)
Nie sadze by byl on podany w Biblii ot tak sobie, by kazdy po swojemu go interpretowal i robil tak jak uwaza ze bedzie zgodnie z jego interpretacja dekalogu.
Dekalog to nie przepisy unijne ktore nie tylko nie maja sensu, ale powstaly dlatego ze kazdy kombinowal i po swojemu wszelkie przepisy interpretowal.
Z dekaloogiem tego sie nie da zrobic, chcbysmy nie wiadomoo jak kombinowali, bo choc nam sie moglo by wydawac ze to co robimy jest w tych kombinacjach z nimm zgodne, to jednak fakt ze kombinowalismy nie sprawi ze to co robimy bedzie z nim zgodne.
W ten sposob ozemy oszukac jedynie samych siebie, a nie dekalog, czy Boga.

Dodano po 1 godzinie 51 minutach 10 sekundach:
konserwa pisze: 2022-03-21, 20:48 Raczej na odwrot - pytania z Summy Teologicznej Akwinaty albo innych Summm innych autoroew przestana byc rozstrzygajace) - za to pytanie o to, co dla Jezusa w bliznim sie uczynilo jak najbardziej pozostana rozstrzygajace.
Wystarczy zajrzec do jednej z przemow samego Jezusa. On sie nie myli.
Wiesz, tak prywatnie to powiedzial bym ci ze taka decyzja zapada gdy zostaniemy zapuszkowani na dozywocie. ;)
Chyba zgodzisz sie z tym ze dla ciebie taka decyzja zapadla?
To tak w ramach pocieszenia choc nie mam pewnosci czy wlasciwie to zrozumiesz.
Zrobiles co bylo od ciebie wymagane, a teraz liczy sie tylko czy wytrwasz do konca.
Ostatnio zmieniony 2022-03-22, 00:20 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Kiedy zapada decyzja o życiu wiecznym?

Post autor: konserwa » 2022-03-22, 13:49

x_x To wszystko w tym sie zawiera ( to takie male konserwowe co nieco czyli z puszki )

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18877
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2604 times
Been thanked: 4602 times
Kontakt:

Re: Kiedy zapada decyzja o życiu wiecznym?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-22, 14:18

A ja myślę, ze pyta (no, metaforycznie mówiąc), "czy kochasz". Nie tylko Boga, ale i bliźnich.
To jest cały sąd. Potępieniec Boga nienawidzi, zbawiony kocha. Nawet jeśli jeszcze musi wydoskonalić swoją miłość.

Przecież o tym są przykazania i o tym są błogosławieństwa.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kiedy zapada decyzja o życiu wiecznym?

Post autor: Jozek » 2022-03-22, 15:16

Niemniej dekalog wskazuje jaka ta milosc danej osoby jest.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niebo, piekło, czyściec”