Uważam że powinna być dodana opcja "inna" gdy wybieramy płeć na Forum

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
Fryderyk Nietzsche

Uważam że powinna być dodana opcja "inna" gdy wybieramy płeć na Forum

Post autor: Fryderyk Nietzsche » 2020-02-24, 22:28

No bo przecież jeśli chcemy być egalitarni i racjonalni powinniśmy uwzględnić wszystkie punkty widzenia , nawet jeżeli się niektórzy z nimi nie zgadzają.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Uważam że powinna być dodana opcja "inna" gdy wybieramy płeć na Forum

Post autor: Dezerter » 2020-02-24, 22:40

Fryderyk Nietzsche pisze: 2020-02-24, 22:28 No bo przecież jeśli chcemy być egalitarni i racjonalni powinniśmy uwzględnić wszystkie punkty widzenia , nawet jeżeli się niektórzy z nimi nie zgadzają.
Racjonalność od czasów starozapustnych gdy ją wymydlili Grecy podpowiada, że są dwie płci kobieta i mężczyzna.
Zdrowy rozsądek, wzrok i mózg mi podpowiada to samo.
Wszystkie znane mi kultury i cywilizacje na przestrzeni wieków podają to samo co nasz forum
kobieta, albo mężczyzna - natura nie zna innej płci
nauka biologii tak samo
wiec o czym ty mówisz ? ;)
Ostatnio zmieniony 2020-02-24, 22:41 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Uważam że powinna być dodana opcja "inna" gdy wybieramy płeć na Forum

Post autor: ToTylkoJa » 2020-02-24, 22:40

Przy opisie mówimy o płci biologicznej (zespół cech bezpośrednio wynikających z biologii, z budowy ciała i materiału genetycznego kobiet i mężczyzn). Biologii nie oszukasz, płcie biologiczne są dwie.
Nie zajmujemy się tematem płci społeczno-kulturowej, bo niekoniecznie nas to obchodzi. Każdy jest mile widziany i jeśli ktoś nie ma ochoty się obnosić, ma prawo zwyczajnie nie podawać płci.

Myślę, że takie rozwiązanie nie powinno razić nikogo.

Była tutaj zresztą nawet niedawno osoba, która ze swoją płcią miała mały problem. Została powitana tak ciepło, jak każdy inny, bo tutaj wszyscy są naszymi przyjaciółmi, nawet jak bardzo tego nie chcą ;)

Fryderyk Nietzsche

Re: Uważam że powinna być dodana opcja "inna" gdy wybieramy płeć na Forum

Post autor: Fryderyk Nietzsche » 2020-02-24, 22:53

Dezerter pisze: 2020-02-24, 22:40
Fryderyk Nietzsche pisze: 2020-02-24, 22:28 No bo przecież jeśli chcemy być egalitarni i racjonalni powinniśmy uwzględnić wszystkie punkty widzenia , nawet jeżeli się niektórzy z nimi nie zgadzają.
Racjonalność od czasów starozapustnych gdy ją wymydlili Grecy podpowiada, że są dwie płci kobieta i mężczyzna.
Zdrowy rozsądek, wzrok i mózg mi podpowiada to samo.
Wszystkie znane mi kultury i cywilizacje na przestrzeni wieków podają to samo co nasz forum
kobieta, albo mężczyzna - natura nie zna innej płci
nauka biologii tak samo
wiec o czym ty mówisz ? ;)
Nie ukrywam trochę pasywno-agresywne te "wiec o czym ty mówisz ? ;)" panie adminie. Chodzi mi oto że istnieją osoby (cierpiące?) na Interpłciowość i oraz takie które mające zaburzenia transseksualne i wydaje mi się że aby zachęcić ich do dialogu powinniśmy dodać taką opcję, gdyż wybór z 2 płci może być dla takich osób nie komfortowy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Uważam że powinna być dodana opcja "inna" gdy wybieramy płeć na Forum

Post autor: Dezerter » 2020-02-24, 23:06

Fryderyk Nietzsche pisze: 2020-02-24, 22:53
Dezerter pisze: 2020-02-24, 22:40
Fryderyk Nietzsche pisze: 2020-02-24, 22:28 No bo przecież jeśli chcemy być egalitarni i racjonalni powinniśmy uwzględnić wszystkie punkty widzenia , nawet jeżeli się niektórzy z nimi nie zgadzają.
Racjonalność od czasów starozapustnych gdy ją wymydlili Grecy podpowiada, że są dwie płci kobieta i mężczyzna.
Zdrowy rozsądek, wzrok i mózg mi podpowiada to samo.
Wszystkie znane mi kultury i cywilizacje na przestrzeni wieków podają to samo co nasz forum
kobieta, albo mężczyzna - natura nie zna innej płci
nauka biologii tak samo
wiec o czym ty mówisz ? ;)
Nie ukrywam trochę pasywno-agresywne te "wiec o czym ty mówisz ? ;)" panie adminie. Chodzi mi oto że istnieją osoby (cierpiące?) na Interpłciowość i oraz takie które mające zaburzenia transseksualne i wydaje mi się że aby zachęcić ich do dialogu powinniśmy dodać taką opcję, gdyż wybór z 2 płci może być dla takich osób nie komfortowy.
Nie komfortowe to jest ich zaburzone widzenie siebie i rzeczywistości
- wystarczy spojrzeć w lustro i już wiadomo co zaznaczyć
zaburzenia - to twoje określenie - się leczy
mam takie życiowe moto od lat - polecam dla szczęśliwego życia, do stosowania
Nie komplikujmy sobie życia ono jest i tak dość skomplikowane
- polecam
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Fryderyk Nietzsche

Re: Uważam że powinna być dodana opcja "inna" gdy wybieramy płeć na Forum

Post autor: Fryderyk Nietzsche » 2020-02-24, 23:09

Dezerter pisze: 2020-02-24, 23:06
Fryderyk Nietzsche pisze: 2020-02-24, 22:53
Dezerter pisze: 2020-02-24, 22:40
Fryderyk Nietzsche pisze: 2020-02-24, 22:28 No bo przecież jeśli chcemy być egalitarni i racjonalni powinniśmy uwzględnić wszystkie punkty widzenia , nawet jeżeli się niektórzy z nimi nie zgadzają.
Racjonalność od czasów starozapustnych gdy ją wymydlili Grecy podpowiada, że są dwie płci kobieta i mężczyzna.
Zdrowy rozsądek, wzrok i mózg mi podpowiada to samo.
Wszystkie znane mi kultury i cywilizacje na przestrzeni wieków podają to samo co nasz forum
kobieta, albo mężczyzna - natura nie zna innej płci
nauka biologii tak samo
wiec o czym ty mówisz ? ;)
Nie ukrywam trochę pasywno-agresywne te "wiec o czym ty mówisz ? ;)" panie adminie. Chodzi mi oto że istnieją osoby (cierpiące?) na Interpłciowość i oraz takie które mające zaburzenia transseksualne i wydaje mi się że aby zachęcić ich do dialogu powinniśmy dodać taką opcję, gdyż wybór z 2 płci może być dla takich osób nie komfortowy.
Nie komfortowe to jest ich zaburzone widzenie siebie i rzeczywistości
- wystarczy spojrzeć w lustro i już wiadomo co zaznaczyć
zaburzenia - to twoje określenie - się leczy
mam takie życiowe moto od lat - polecam dla szczęśliwego życia, do stosowania
Nie komplikujmy sobie życia ono jest i tak dość skomplikowane
- polecam
Ok na to jeszcze mój pseudo-liberalny mózg się może zgodzić, a co z Interpłciowość

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Uważam że powinna być dodana opcja "inna" gdy wybieramy płeć na Forum

Post autor: Dezerter » 2020-02-24, 23:29

A w której klasie na biologii cie o niej uczyli?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Biserica Dumnezeu

Re: Uważam że powinna być dodana opcja "inna" gdy wybieramy płeć na Forum

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-02-24, 23:32

Nie ma innej plci dla ssakow naczelnych.
Protesty, zastrzezenia i wnioski prosze skladac w ministerstwie natury, przyrody i zasobow zywych.
Glowny inzynier na stanowisku STWORCA chyba jednak je odrzuci.A nawet z pewnoscia je odrzuci.
Chyba, ze wniskodawca jest slimakiem.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Uważam że powinna być dodana opcja "inna" gdy wybieramy płeć na Forum

Post autor: Jozek » 2020-02-24, 23:44

Moze nalezalo by raczej dodac inna rubryke, np. upodobania seksualne, to wtedy kazdy bedzie mial do wyboru i do koloru z nieskonczenie dlugiej listy.

Fryderyk Nietzsche

Re: Uważam że powinna być dodana opcja "inna" gdy wybieramy płeć na Forum

Post autor: Fryderyk Nietzsche » 2020-02-24, 23:49

Dezerter pisze: 2020-02-24, 23:29 A w której klasie na biologii cie o niej uczyli?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Interp%C5 ... 5%9B%C4%87

Dodano po 3 minutach 8 sekundach:
Jozek pisze: 2020-02-24, 23:44 Moze nalezalo by raczej dodac inna rubryke, np. upodobania seksualne, to wtedy kazdy bedzie mial do wyboru i do koloru z nieskonczenie dlugiej listy.
akurat tam by były 4 opcje homoseksualizm, heteroseksualizm,biseksualizm i jeżeli uznamy płeć jako formę ekspresji(ja jej nie uważam) pan-seksualizm

Dodano po 1 minucie 20 sekundach:
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-02-24, 23:32 Nie ma innej plci dla ssakow naczelnych.
Protesty, zastrzezenia i wnioski prosze skladac w ministerstwie natury, przyrody i zasobow zywych.
Glowny inzynier na stanowisku STWORCA chyba jednak je odrzuci.A nawet z pewnoscia je odrzuci.
Chyba, ze wniskodawca jest slimakiem.
Ej ale bez obrażania. Ja nie wnioskuje za siebie tylko za potencjalnych członków forum

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Uważam że powinna być dodana opcja "inna" gdy wybieramy płeć na Forum

Post autor: Dezerter » 2020-02-25, 00:08

Wiki to jest amatorska twórczość, a w Polsce mamy dwie płcie do wyboru - to jest obowiązujące prawo i dla mnie temat zakończony - jak wprowadzą oficjalnie 3 płeć to daj znać - wprowadzimy na forum.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Uważam że powinna być dodana opcja "inna" gdy wybieramy płeć na Forum

Post autor: Jozek » 2020-02-25, 00:17

Obawiam sie ze ci ktozy dla zmylki podali plec przeciwna do faktycznej wpadna w konsternacje. :-)
Oni tez maja swoje prawa i nie mozna ich dyskryminowac wprowadzajac nowe plcie. :-)

Jak pamietam to w szkolach uczono ze sa 3 rodzaje meski zenski i nijaki, np. dziecko. :-)
Nie sadze by dzieci mialy prawa do swobodnego dostepu do internetu.
Ostatnio zmieniony 2020-02-25, 00:22 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.

Biserica Dumnezeu

Re: Uważam że powinna być dodana opcja "inna" gdy wybieramy płeć na Forum

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-02-25, 08:28

Ej Fryderyku - ja tylko podalem biologiczne fakty.
Jesli slimaki chca tu pisywac, wowczas maja prawo do podania swojej kolejnej plci, ktore sa liczniejsze niz u ssakow.
Ale - znow biologia - jedynie naczelne i to homo sapiace posiadaja umiejetnosc pisywania na forum internetowym.
Wiec ... mamy tylko dwie plcie.
I to by bylo na tyle.

Fryderyk Nietzsche

Re: Uważam że powinna być dodana opcja "inna" gdy wybieramy płeć na Forum

Post autor: Fryderyk Nietzsche » 2020-02-25, 16:47

Dezerter pisze: 2020-02-25, 00:08 Wiki to jest amatorska twórczość, a w Polsce mamy dwie płcie do wyboru - to jest obowiązujące prawo i dla mnie temat zakończony - jak wprowadzą oficjalnie 3 płeć to daj znać - wprowadzimy na forum.
Jak sam zauważyłeś ludzie w większości przypadków ludzie rodzą się z chromosomem albo XX albo XY ale w rzadkich przypadkach dochodzi do mutacji na które ludzie nie mają żadnego wpływu.
Nie wiem jak dobrze znasz język angielski ale WHO(światowa organizacja zdrowia) ma na swojej stronie artykuł o takich genetyczny mutacjach https://www.who.int/genomics/gender/en/ i uznaje Hermafrodytyzm (obojnactwo) za jedną z takich mutacji

Dodano po 3 minutach 45 sekundach:
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-02-25, 08:28 Ej Fryderyku - ja tylko podalem biologiczne fakty.
Jesli slimaki chca tu pisywac, wowczas maja prawo do podania swojej kolejnej plci, ktore sa liczniejsze niz u ssakow.
Ale - znow biologia - jedynie naczelne i to homo sapiace posiadaja umiejetnosc pisywania na forum internetowym.
Wiec ... mamy tylko dwie plcie.
I to by bylo na tyle.
nie mówię że jest 5,8 czy 50 płci. Ja tylko mówię że niektórzy ludzie są czymś pomiędzy kobietą a mężczyzną. Tak dowodzi WHO.

Dodano po 7 minutach 7 sekundach:
Jozek pisze: 2020-02-25, 00:17 Obawiam sie ze ci ktozy dla zmylki podali plec przeciwna do faktycznej wpadna w konsternacje. :-)
Oni tez maja swoje prawa i nie mozna ich dyskryminowac wprowadzajac nowe plcie. :-)

Jak pamietam to w szkolach uczono ze sa 3 rodzaje meski zenski i nijaki, np. dziecko. :-)
Nie sadze by dzieci mialy prawa do swobodnego dostepu do internetu.
Lingwistyka i zaimki osobowe nie mają nic nieodczynienia z biologią. Mając na myśli wprowadzenie opcji "inna" nie chcę wprowadzić trzeciej płci , chcę jedynie zachęcić osoby posiadające wady wrodzone do dyskusji.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Uważam że powinna być dodana opcja "inna" gdy wybieramy płeć na Forum

Post autor: Praktyk » 2020-02-25, 16:50

@Fryderyk Nietzsche pole płeć w u nas w profilu jest nieobowiązkowe, więc jak ktoś nie może się określić nie ma problemu ;)
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Zablokowany

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”