Jak zmienić odstępy pomiędzy ikonami?

Rozmowa na wątki dotyczące świata technologi.
ODPOWIEDZ
Konwalia

Jak zmienić odstępy pomiędzy ikonami?

Post autor: Konwalia » 2020-03-03, 11:22

Niedawno modyfikowałam coś z ustawieniami ekranu i odstępy pomiędzy ikonami na pulpicie zrobiły mi się zbyt szerokie. Poszukałam, że trzeba pozmieniać pewne wartości w edytorze rejestru, ale coś zrobiłam źle, bo teraz są z kolei za wąskie. Odstępy, czyli pola aktywne ikon, to niebieskie. Pokazuję zrzut ekranu.

Obrazek

Mam wszystko powiększone, bo słabo widzę i nie chcę niczego zmniejszać, a powiększenia są takie: rozmiar tekstu: 125%, rozmiar aplikacji i tekstu na wyświetlaczu głównym: 150%, rozdzielczość: 1600 x 900 (zalecana). Nie wiem, czy to może mieć znaczenie przy ewentualnym szacowaniu wartości odstępów między ikonami.

W edytorze rejestru wygląda to tak:

Obrazek

Zaznaczyłam wartości, które ręcznie zmieniłam korzystając z porad znalezionych w internecie (nie do końca rozumiałam te porady). Wiem, że ustawienie zmieni się po ponownym uruchomieniu systemu.

Co robić?
Ostatnio zmieniony 2020-03-03, 11:25 przez Konwalia, łącznie zmieniany 3 razy.

Dominik

Re: Jak zmienić odstępy pomiędzy ikonami?

Post autor: Dominik » 2020-03-03, 12:57

Przy wartości IconSpacing masz dwa myślniki/minusy
--1200
może powinno być
-1200
?

Dodano po 3 minutach 11 sekundach:
Ja na swoim Windowsie, 1920x1080, wielkości ikon, czcionek itp na 100% ustawiona o ile dobrze pamiętam mam tak.

Obrazek

Konwalia

Re: Jak zmienić odstępy pomiędzy ikonami?

Post autor: Konwalia » 2020-03-03, 17:57

Dziękuję. :) Nie zauważyłam podwójnego minusa. Ustawiłam na -1600 i wygląda dobrze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputery, Internet i technologie ”